Germe tavanların montajı: 8 temel PRENSİP

12 October 2017gerginlik kumaş Montaj doğruluk ve yavaşlık gerektirir tek yolu sonuç güzel ve dayanıklı tavan olacakdoğruluk ve yavaşlık gerginlik kumaş gerektirir Montaj, tek yol sonuç güzel ve dayanıklı potolokPravilnost kurulumunu olacak - kaliteli iş garantisi! eğer olacak asma tavan montajı,, çalışkanlık sabır, soğukkanlılığını gerektirir ve. Çok basit, acele, geri döndürülemez bir özel, sevecen tutum gerektirir kumaş gerginliği, zarar. Ama bir tavan belirleyerek, aile, arkadaşlar, iş arkadaşları, arkadaşları ile birlikte, güzelliği uzun yıllar keyfine varacaksınız.


Stretch tavan kural olarak, yumuşaklık, estetik ve teknik güzellikte bir modeli değildir, taban tavan bitirme en başarılı türlerinden biridir. Ancak, uygulamada gösterdiği gibi bu sorun ve örneğin gerilim tavan montaj yoluyla olmalıdır olabilir düzeltmek için.

asma tavanlar inşaat Kurulum: hazır tasarımları ile - hızlı

Farklı tavan hazır tasarımlar üretiminde yer Birçok şirket.

Bazen bu örneğin aydınlatmalı olarak veya onsuz bir 2 katlı tavanları var, oldukça problemlidir.

Amacıyla birçok şirket 24 saat üretebiliriz hazır çerçeve, daha iyi ve daha kolay elde etmek, "tekerleği yeniden icat" değil. Dayanıklı Alumel alaşımları en son teknolojilere çerçeveleri üretin.

Asma tavanlar için bitirdi çerçeveler - yükleme yapmak hızlı ve etkin sağlayan modern bir tasarımAsma tavanlar için bitirdi çerçeveler - yükleme yapmak hızlı ve etkin sağlayan modern bir tasarım


avantajları:

 • Bitirdi modüller sahasına getirildiğinde, sonra kurulum biz iki seviyeli tavan montajı bahsediyoruz, sadece birkaç saat sürer ve;
 • Yüksek kaliteli çerçeve - kaplama ve kusursuz görünüş tavan kaplamalarının uzun ömür için anahtar;
 • Tipik ürünler otomatik üretim sırasında müşteri, büyüklüğüne hızlı bir şekilde üretilir;
 • Önemli ölçüde montaj hızlandırır;
 • Plastik kereste ve kontrplak yokluğu üreticisi için bazı iyimserlik ve bakımdan müşteriye verir. "Değerlendirme" tüketici gözünde kendi tavanı, göklere yükseliyor, ve neden olmadan.
 • En cesur tasarım çözümleri kolayca uygulanır.

geçişler farklı tür çerçevelerin çeşitli formları, "parça" olacak iki seviyeli tavanlar için özellikle değerli yeni fırsatlar, açmak ve çok zaman alan bir iştir.

elleriyle gerginlik tavana monte: Tüm yapılabilir

böyle bir karar benimseyerek, daha önce yapmış asla, bazı emek feat karar verirler. Ancak, bu hiçbir başarı, çünkü her şey oldukça basit çözüldü. Ama biraz belirlenmesi.gergi tavan kurulumunu gerçekleştirmek için iş için aracı hazırlamak için gereklidir.

Büyük olasılıkla, alet cephanelik sahip olabilir sen, elbette, var, ancak tavan monte etmek, başka bir şey olması gerekir bazı asgari gerekli araçları, hiçbir basitçe.

streç tavan yüklemesi gerçekleştirmek için bir dizi araç gerektirirstreç tavan yüklemesi gerçekleştirmek için bir dizi araç gerektirir

Araçlar ve donanım:

 1. Döner kırıcı veya darbeli sondaj;
 2. Seviye. lazer düzeyi - Elbette, daha iyidir, Düzeyleri ve kabarcık kullanabiliyorsunuz, ancak.
 3. Doğru boyut dübeller ve sağ miktarda.
 4. Boya veya kağıt bıçağı.
 5. Bıçak (spatula).

Her durumda, siz ve bir portatif merdiven gerekir.

Çevreyi ölçmek için, bu durumda - gerilmiş kanvas satın almadan önce, odanın gerekli ölçümleri yapmak gereklidir. Ayrıca size gerilmiş tuvali satın alacak aynı donanım mağazasında, aksesuar satın almak gerektiğinden Ancak bu, hala bir son vermek için çok erken.

gerginlik bez PVC'den imal edilmiş ise, yerleşimleri ısıtma için, bir gaz tabancası, bir gaz silindiri ısıtmak için de gereklidir.

bileşenlerin seçimi koşum seçiminize doğrudan bağlıdır, ancak bu aşağıda ele alınacaktır.


Teknoloji montaj gerginlik tavan: o yaprağın bağlıdır

Süspansiyon sistemi türleri yana birkaç farklı şekilde montajını.

değil tek nedeni olsa Öncelikle tabii ki, kumaş gerginlik türüne bağlıdır.

Kumaşlar iki tipe ayrılır.

Bıçağı takarken PVC bir hava tabancasının kullanımını gerektirenBıçağı takarken PVC bir hava tabancasının kullanımını gerektiren

Resimlerin Türleri:


 • Polivinilkloritler veya PVC - basitçe, vinil filmi. zıpkın, shtapikovogo veya kama: Aşağıdaki yöntemler vasıtasıyla monte edilir.
 • Kumaş. Özel bir kumaş, emprenye polistirendir.

o kadar kolay PVC bir yaprak gibi hasarlı olmadığından öncesinde biraz bakıldığında, boyama kumaş kolayca monte dikkati çekiyor. Ayrıca, daha önce belirtildiği gibi ince dokulu ağ-, bir ısı tabancası, yani soğuk yöntemle kullanılmadan monte edilir.

Germe tavanları: Aşağıda gösterilen montaj yöntemleri

Asma tavan montajı çeşitli yöntemler vardır.

En iyisi müşteriyi uygun olan yöntemi kullanır.

video şeklinde, bu konuda derse bakın, hem de sırlarını keşfetmek ve cihaz streç tavan kendisidir, bu çalışmanın özellikleri ve nüansları, her türden hatayı ortadan kaldırmak için, güvenli bir şekilde kendini montaj sürebilir. Çalışma kendileri yaptı olanların tepkilerini incelemek yanlış olmayın. Bu süre için üzgün olmayın!

gergi tavan Shtapikovaya sistemi monte - en basit ve bütçesigergi tavan Shtapikovaya sistemi monte - en basit ve bütçesi

Mevcut yöntemler:

 1. Shtapikovaya sistemi. prensibi basittir. Boncuk metal profil içine sokulur. Fileto oldukça sıkıca tuval sabitler. Bütçe yöntemi. Sık sık Yukarıdaki komşular dolgu, özellikle de her zaman iyi değildir, böyle bir sistemin sık sökülmesi sadece sayaç olan tesisatın Bu yöntemin en büyük dezavantajı.
 2. Kama sistemi. Bunun yerine boncuk kullanılan kama dışında bir önceki bazı benzerlik taşır - o da profilinde sokulmuş ve böylece web tutulur. Bu yöntem, çok sık olmayan kullanılır ve genellikle, ıslak alanlarda kullanılmaktadır. ithalat Gelişimi ve hiçbir şüphe, yüksek kalite ile, oldukça pahalı.
 3. "Mandal". Sadece dikişsiz kumaş etkin asma tavanların montajı için kullanılır. Hiçbir cam boncuklar veya kama - tüm samozazhimayuschego kale ilkesine düzenlenmiş. Böyle bir sistem de ucuz değil, bu yüzden tasarımı da çoğu kez geçerli değildir. Bu teknoloji Ancak elleriyle tavan ayarlamak edebilmek amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir, fikri basitçe, yakalanmış değil, olduğunu.
 4. Harpoon sistemi. Bu yöntemde, yerine kordonun tavan ağ-kaynaklıdır kenar zıpkın uygulanır. sistemlerin Harpoon tipleri, farklı vardır, ama sadece bir mevcut tüm dışarı, genel olarak, uygulanabilir. Harpoon sistem ancak icracı süper beceri gerektirmez, basit değildir. Yine de, her şey çok hassas ölçümler dayanır.

Yani, asma tavan montajı tüm en popüler yöntemlerden sonra shtapikovaya sistemi ve zıpkın vardır.

Germe tavanların montajı: kademeli

Germe tavanların montajı - acele ve gürültüsünden tahammül etmeyen bir süreçtir. Baştan sona bütün çalışmalar, dikkatli ve yavaş yapmak gerekir.

nasıl bütün yüklemesinde, hem de gözlenen sekans karşılanacak olup olmadığını sonunda onların iyi sonuçlar, elbette, işin hızına bağlıdır ve.

Uygun montaj açıklanan yükleme işi oluşturan adımları net bir şekilde dizisidir.

tavan montajı işi duvarlarının işaretlenmesi ve çerçeve montaj ile başlartavan montajı işi duvarlarının işaretlenmesi ve çerçeve montaj ile başlar

aşamaları:

 • İşaretleme. Tüm duvarların işaretleme ile başlar ve köşelerinden başlar. düzen streç tavan altında lambalar ya avizeler monte gerektiği gerçeğine dayanarak yapılmalıdır. Baz açısı, odanın düşük köşe alınır. köşeleri işaretlenmiştir sonra, hala düz bir çizgi ile bağlıdır ve orada bir lazer düzeyinin yardımına koşacaktır. bilgiye göre alınan ve hat Baget eklenecektir.
 • Profil tamir ediyorum. Bu amaçla, dübel veya vida için, duvara sabitlenmiş profil, aralarındaki mesafe 8 cm Uygun montaj profili geçmemelidir -. Bu operasyonun% 50'sini, sonucu başarılı anahtarı ve ağın gerginliği.
 • Web'de montajı. Oda sıcaklığı + 40 ° C geçmesi halinde, web durumda sadece monte edilir rahat Terimler, yükleyici yine de, bu durum bir kılavuz olarak bu belgede yazılı, isim, ama olmaz.

Böylece, hiçbir şey imkansız burada, her şeyden önce, hatta ortalama ev sahipleri için mümkün olduğunu görüyoruz.

Asma tavan montajı süreci: aşamalı

Kumaş temiz elleri paketini. Bu, örneğin, bir döküntü, toz ve küçük metal parçalar ile de temiz olmalıdır kat, dübel gözler önüne serilir.

Bu sözde kumaş kurulumdan önce harabe bir halde "küçük şeyler"!

Yükleme işlemi tuval - oldukça önemli bir olay, yüzden kurulumda her adımda sıkı bir düzen takip etmek çok önemlidir.

Aşamaları tavan montaj yapısını germekAşamaları tavan montaj yapısını germek

Adım adım:

 1. önce de belirtildiği gibi bez, bir baz açısı ve sonraki köşede ile (! çapraz) köşelerden başlayarak sabittir o vb tersine çevrilir Sıcak gaz tabancası açıları olmalıdır. Daha iyi tüm süreci anlamak için, malzeme talimat verilen kullanmak gerekir.
 2. olası hasarlardan kumaşı koruyan bir kaplama ile özel kelepçeler - Montaj köşebentleri sözde "timsah" vasıtasıyla olur.
 3. ayrıca, "timsah" çıkarılmalıdır birinci açı ile, filmin ısıtılması ve oluk kenar ağ-konur bir spatula, giyinmiş web baskı kullanarak yoluyla. Bir sonraki segmente böylece hareket eden önceki kısmı koltuk filmin istem dışı dönüş önleme, el yapışır.
 4. Benzer şekilde, köşelerde kalan ekleyin. tüm zorlukları yakından işin sonuna yalan Çünkü, bu nedenle belki, birden fazla, bir asistan kullanabilirsiniz.
 5. Daha sonra, düz bir bıçak kullanarak duvan üzerindeki film sıkıştırın. sayısı 2'den 3'e kadar değişen kilitler bağlı dikiş yok konumlar. Daha doğrusu, sen fotografik ve video malzemeleri inceleyerek sürecini anlayabilir.

Buna ek olarak, adım adım kılavuzun bunu tamamlayacak paralel özel çizimler kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Asma tavan montajı için talimatlar: lütfen okuyun

Doğru, kaliteli montaj uygun talimatları öğrenmeden uzak sistemini olduğunu.

onarımlar açısından beraberlik, unsurları tamamlayarak, gerilen tuval özelliklerini incelemek için gerekli olmasına rağmen, evlilik işini önlemek için. Buna ek olarak, ihmal güvenliği için gerekli değildir.

nedeniyle tavan malzemesi, ölçümün doğruluğu özgüllük mevcut olan bazı zorluklar ile eşleştirilmiş Germe tavanların montajı, ve aynı zamanda çünkü gaz tabancasının kullanımı.

fişini takma - montaj gerginlik tavan son aşamayafişini takma - montaj gerginlik tavan son aşamaya

Talimatlar:

 • Gerekli tüm çalışmalar sırasında tuval buruşukluk ve kat her türlü ortaya vermedi sağlamak için. Zaman atlama o kadar kötü değil fark ve genellikle giderilir. Buna rağmen, örgüt yüzden biraz gecikmeyle fark etmiş kusurları, biz toprağı ısıtmak için bir ısı tabancası kullanarak ortadan kaldırmak için çalışmalısınız ki olduysa, o zaman hafifçe elini düzeltti.
 • armatürleri montajı (onlar bir tuval bulmak zor olmayan özel raflar yerleştirilir) varken son montaj aşamasında, dikkatle gerekli olduğu yerlerde delikler yürütmek.
 • Tavan kapağı takma çalışmalarında son aşamadır. Fiş bir maskeleme bandın renk ve tonları geniş bir yelpazede olduğunu. Bu duvarlar ve kalınlık profili nedeniyle oluşmuş tavan arasındaki boşluğa monte edilir. Çok basit parmak basıncı ayarlar.

Bunun yerine sık sık bir Baget kullanmak takılır.

Bir kumaş tuval tavan montajını seçerken, pratikte bir ısı var silahı yanı sıra resim ve yapışıklıkları kullanmaya gerek olmadığı fark ile, PVC kumaş yüklemesinden farklı değildir.

asma tavanlar inşaat montajı (video)

Sonuç olarak, devre basittir çünkü zaten sihirbazlar yardımı olmadan bunu yapmışlardır insanların sayısız referansları kanıtladığı gibi, tabii ki, kendinize yapılabilir bütün skazannomu.Montazh tavanlar özetlemek gerekir. Ve yine, herhangi bir yapının bir streç tavan montajı, film tabakasını zarar vermemek için özel özen ve titizlik gerektirir. Daha önce bahsedildiği gibi, ondan önce hatalar her türlü önlemek için ilgili materyalleri görmek istiyorum. Ve tabii, bir ısı tabancası kullanırken yangın güvenliği konusunda hatırlamakta yarar var! Vaka farklıdır: Yangın ve hatta patlama. üretilen ve hesaptaki tüm güvenlik önlemleri alınır Ancak, bu olmamalıydı. Ve başka bir şey: Eğer bir takım davet onlar bu etkinliğe girişme hakkınızın olup olmadığını bilmek için, onlara acil tescil durumuna verilmiştir NACE kodlarını kontrol ederseniz. tamir İyi şanslar!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 54

map