Ev büyümeye: bonsai ficus, 4 Konseyi

Ev büyümeye: bonsai ficus, 4 Konseyi

12 October 2017Ficus - genellikle özellikle binalarda, bizim enlemlerde bulunabilir termofilik dekoratif kültür,Ficus - genellikle ağırlıklı olarak zdaniyahBonsay ficus içinde, bizim enlemlerde bulunabilir termofilik dekoratif kültür, - büyük ağaçlar büyüyen küçük kopyaları. Doğu ülkelerinden kökleri menşeli, bir sanattır. Bazı bitkiler ile diğer ağır daha kolay çalışmak. Bunlar belirli kurallara ve kanunları uyarınca yetiştirilmektedir. Ağaçların bir cüce sürümü sadece kendi ellerini oluşturmak da alabilir ama olamaz.


Stiller ve bonsai Japon sanatının başlıca çeşitleri

Bonsai sanatı bitkilerin çeşitli türleri ayrılmıştır.

Onlar belli gerekçelerle farklı ana olanları olma:

 • Sürekli gelişme;
 • Yay açıklanması;
 • Mevsimsel yaz güzellik;
 • gövdelerinde veya şube alışılmadık formu ile bitkiler.

Her stil doğa tarafından sağlanmaktadır. Dolayısıyla minyatür her ağacın orijinal şeklini ve görünümünü tekrarlarHer stil doğa tarafından sağlanmaktadır. Dolayısıyla minyatür her ağacın orijinal şeklini ve görünümünü tekrarlar

Pick up tarzı ficus seçilen türlerin dayanmaktadır.


İlk ve en basit formu - sağ dik, bu Tekkan denir. Bu stil, böylece sadece Japon sanatını öğrenmeye başladığı olanlar için en kolay, düz çizgiler ile karakterizedir. Düz bir büyüyen konik gövde ve masif kökleri ile karakterizedir, her yöne yayılır.

yukarı Sonraki dik yanlış türden (Moyogi) 'dir. Bu tip bagajı eğmek, önceki türünden farklıdır. Eğrilikler birkaç olabilir, ama bunlar üstüne azalır. Bu tarz kökleri yüzeyinde görülür olması ve taç tencere kenarı için oynamadı.

dal ve gövde şekilde oluşturulmuş rüzgar veya Fukinagasi gövde ile aynı doğrultuda eğimlidir edildi. Bu form kıyısında kalıcı Rüzgarlı ağaç ayakta benzerdal ve gövde şekilde oluşturulmuş rüzgar veya Fukinagasi gövde ile aynı doğrultuda eğimlidir edildi. Bu form kıyısında kalıcı Rüzgarlı ağaç ayakta benzer

Sokan özel bir tarife gerek. Onun ayırt edici özelliği aynı kökten büyüyen iki sandıklar. biri diğerinden daha yüksek ve daha kalındır. Sadece bu formda toplam kök sisteminin daha dalları olabilir.Grove (Esueue), bu durumda, tek bir kap içinde, aynı türün bir çok bitki yetiştirilir, öteki stilleri farklıdır. Genellikle bonsai farklı dikim izin, bunlar beşten az olmamalıdır.

Ficus Benjamin bonsai: genel bilgiler

Ficus sadece Japon sanatta meşgul başlamak isteyenler için iyi bir seçimdir. O bakımda iddiasız ve kolay ağaçların daha karmaşık ve geleneksel tipleri için giderdim gerekli beceri ve deneyim elde edilmesini mümkün kılar.

Sen Ficus Benjamin oluşumu ile başlamalıdır, geniş gövde çapı elde etmek gereklidir. Önemli olan bir ağaç gövde giderek genişleyen üs olmasıSen Ficus Benjamin oluşumu ile başlamalıdır, geniş gövde çapı elde etmek gereklidir. Önemli olan bir ağaç gövde giderek genişleyen üs olması

dalları eşit yerleştirilmiş ve hareketsiz olduğu ayna konik olarak alınmalıdır. çok kırılgandır ve bir tel sargı tolere edemez olmasıyla ficus Benjamina diğerlerinden farklıdır. Eğer bazı durumlarda genç sürgünleri temasa deneyebilirsiniz rağmen. Aynı zamanda o harika mahsulü getiriyor ve kolayca çekimleri verir.

Dikimden sonra bonsai sıradan oda çiçek için hem izlenebilir. Birkaç ay sonra kökleri çıplak ve bir ağaç taç budama yapmak gereklidir.
Ficus microcarpa bonsai: yetiştirme tekniği

Yapısında Ficus microcarpa bir ağaç Benjamin andırır. Bu yaprakların da türdeş formundan farklıdır. Bu tür bir tesiste hızla bir kök sistemini oluşturur ve onun bonsai dışına büyümeye idealdir. yaralama kolaydır Bu Ficus doğasında ince ve pürüzsüz kabuğu,. Genellikle sulamaya gerek yoktur, iyi aydınlatma özen önemlidir.

Yeterli dikkat ficus microcarpa hastalık ve parazitlere karşı dayanıklıdırYeterli dikkat ficus microcarpa hastalık ve parazitlere karşı dayanıklıdır

Uygun tedavinin yokluğunda, aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:

 • Yaprakları düşüp karartmak, lekeler veya yapraklar vardır. Bu bir çok nem ve kökler toprakta çürümeye başlar bir belirtisidir;
 • ağaç tam tersine yapraklarını döken, bu su sıkıntısı belirtisidir;
 • Twisted ve siyah yapraklar, bitkiler yanan bir işareti;
 • Odada nem eksikliği örümcek akarları yol açabilir.

Eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız, bunlar çözmek için oldukça kolay olabilir. , Norm sapma belirleyin fotoğraf ve interneti yardımcı olur. Bugün, literatürde bir çok alternatif olarak, ana sınıfını ziyaret edebilirsiniz vardır.


Temel bakım kuralları: ficus bonsai

Çeşitli türleri ve bonsai biçimleri vardır. Neredeyse her ağaç minyatür yetiştirilebilir ve evde yapmak oldukça kolaydır.

Bunu yapmak için, bitkilerin sunulan türlerin birini seçin:

 • Bengal;
 • Ginseng veya ginseng
 • Mikrokarpa;
 • Benjamin;
 • Carica veya incir;
 • köreltilmiş;
 • Rusty-kırmızı;

Bu listeden Her ağaç Japon tarzı bir minyatür kopyası oluşturmak için mükemmeldir. Özen ve ağacın mini kopyasını oluşturmak üzere adım tüm talimatları adım takip etmek gereklidir. Orada bonsai birçok çeşidi vardır ve her biri olsun veya ficus bonsai Tayvan sabır ve uygun bakım gerektirir.

Fidan iki yıldır yetiştirilen, ancak o zaman bir minyatür haline getirmek başlarFidan iki yıldır yetiştirilen, ancak o zaman bir minyatür haline getirmek başlar


Bitki istirahat kadar Formasyonu, iyi kışın yapılır taç, budanması ile başlar. Bu durumda, bonsai suyu minimum miktarda tasarruf edecek. Yaz ve bahar yalnızca büyük yaprakları ve genç sürgünleri budamak, bu boyut ve yaprak büyümesini ayarlamak için yardımcı olur. tel yardım yaşlılığa Ficus herhangi bonsai oluşturulabilir ile elastikiyetini korur.

Nakli genç bitkiler yılda bir kez yapılmalıdır. Yetişkin bitki için her birkaç yılda yapılmalıdır. Bütün bunlar doğru ağaç büyümesi için takip edilmelidir.

Tüm bitkiler için tehlikeli aşırı nem olabilir, ya da bunun eksikliği olabilir. İlk durumda, ağaç karanlıktan taç, noktalar ve olası kök çürüklüğü ile kaplı. Bitki yeterli su yoksa, o yaprakları kaybedebilir. Ama bunların hepsi aniden bütün yapraklarını attı bonsai, eğer sulanan ve daha yakından onu izlemek gerekiyor, sabitlenebilirdir.

bonsai ficus (video) büyümeye nasıl

Ficus oldukça kaprisli ve bakımı için sadece kadar kolay değil. Tüm kuralları ve kurallara uyulması, sen evi dekore edecek olan harika bonsai büyüyebilir.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 + = 40

map