Eski geleneğin Yeni ömrü: süslü tavanlar

Eski geleneğin Yeni ömrü: süslü tavanlar

12 October 2017yaşları birden fazla yüzyıl olmasına rağmen süslü tavanlar, modern bir iç şık görünmekSüslü tavanlar modern iç şık görünüyorsun, ama onların yaş birden fazla stoletieKessonnye ahşap tavan yüzyıllardır var olmuştur var - Bunu düşünmek bile, bazı mimari ve iç tasarım çözümleri modifiye ne kadar az hatta şaşırtıcı. Ve böylece tavan tasarımında klasik motifleri kullanmak istiyorsanız, keson yapıların sürümüne bakmak gerekir.


tavanlar tasarımı

Coffered tavan - öncelikle bir dekoratif tarzı tasarımdır. Bu hücreler ve çukurlar bir sürü içerir ve bunlar ahşap kirişler dışında yapılır. Bu çözüm özellikle üslup uygun tesislerinde ise, olağanüstü güzel, çok şık görünüyor.

tavanlar montajı kullanımını gerektirir:

 • saçak;
 • Sıva rozet;
 • sınırları;
 • süs;
 • boyama;
 • duvarlara geçiş için özel profiller.

Ancak, her ev can böyle bir tasarım. tavan yüksekliği en az iki buçuk metre olmalı ve odanın alanı küçük olmamalıdır.

  coffered tavana Moda işlevlerini değişti şimdi birkaç yüzyıl önce uzanır ama. Şimdi ahşap kirişler evin inşaat güçlendirmek için daha görsel dekorasyon için daha tasarlanmıştırcoffered tavana Moda işlevlerini değişti şimdi birkaç yüzyıl önce uzanır ama. Şimdi ahşap kirişler evin inşaat güçlendirmek için daha görsel dekorasyon için daha tasarlanmıştır


Dubalar da evinizin şeklinde hissedilir mimari stiline adapte edilebilir. keson rengi, tarzı ve şekli bu konuda değiştirilebilir.

Türleri tavan Tekneli tavanları: ne olduklarını

coffered tavan anda dikkate değer bir özelliği vardır - onlar oda oranlarını eşitlemek. Ve bu üç metrelik tavan eski evlerde bile daha değildir. Ve süslü tavanlar mükemmel taban tavan kusurları gizlemek.

Türleri keson tavan yapıları:

 • Ahşap tavan. Bu çevre dostu tasarım tamamen size bağlıdır. Tipik olarak bu amaçlar, kül, meşe ve ceviz için de kullanılır. bütçe seçenekleri, daha pahalı malzemeler kullanabilirsiniz olmasıdır. coffered tavan eşsiz dokusu ahşap kesim güzelliği yarattığı çünkü bu önemlidir.
 • MDF tavan. Bu paneller kesinlikle cepler isabet değildir ve bunları tedavi etmek için doğru olup olmadığını, tavan doğal ahşap daha kötü çalışmaz. tavan montajı çok basit olacaktır. nem MDF korkar, mekanik deformasyonlara ve yanıcı duyarlı - Bununla birlikte, dezavantajları vardır.
 • Alçı tavan Tekneli tavanları. Barok ve Empire tarzında binaların tasarımında kullanılır. Çerçeve kartonpiyer süslenmiş alçı, yapılmış.
 • Poliüretan süslü tavan. Opsiyon pahalı, ama çok rahat - onlar odanın büyüklüğüne altında üretilmektedir, kırpma / özelleştirmek zorunda değilsiniz, dubalar, herhangi bir gölge verebilir. yangına dayanıklı özellikleri çok yüksektir.

Ahşap ve alçıpan mükemmel modern bir tasarım dubalardaki birleştirilirAhşap ve alçıpan mükemmel modern bir tasarım dubalardaki birleştirilir Gördüğünüz gibi, seçim için çok sayıda. materyal Kazanılması, bir şekilde bir sertifika istemek vs. yapmak

ahşap Karakteristik süslü tavan

Rahat ve estetik bir tasarım. Ancak, onları oldukça zor olacaktır yapmak için kendi elleriyle - bu özel hesaplamalar, ölçümler, hem de ahşap ile çalışma biraz tecrübe gerektirir.

sıva süslemeleri ile ahşap yapılar hep tavan bitirme mükemmel bir seçenek olarak kabul edilmiştir Ancak bu sürüm, terbiyeli daha fazladır.

Bu tavan kapı ve kapı kendileri ile odada mobilya ile mükemmel kombine edilebilir.

Biz ahşap kutu şeklinde tavanı, onların iyi ahşap ve profesyonellerin ellerini yaparsanız. unbanal zarif lüks versiyonunu elde edin. Hatta bazen bir seçenek özel olarak yaşlı tavan sipariş edilmesi ve bu bazı aristokrat iç bir iddiadır.

Kurulum (video)

Poliüretan süslü tavan

Poliüretan TAVAN genellikle tavan daha düşük 2,6 m değildir gökdelenler, düzenlenmiş. Tercih Bu durumda verilen bir dönem olarak uyumlu biçimde ve görsel olarak oranlar tesislerinde ihlal ışık ve sıcak tonları panelleri.

keson sadece poliüretan dekoratif işlevinin yaptı. Ancak her bir bileşen düşük bir ağırlığa sahiptir, ve bu nedenle, tavan montaj çok fazla zorluk olmadan, bağımsız bir şekilde gerçekleştirilebilir.


poliüretan coffered tavan su, hiçbir yangın korkmuyor. İstenirse, herhangi renk düzenini veya desen seçebilirpoliüretan coffered tavan su, hiçbir yangın korkmuyor. İstenirse, herhangi renk düzenini veya desen seçebilir

Poliüretan dubalar genellikle standart boyutlarda üretilir ve doğru onları almak eğer, özelleştirilmiş ve kesilecek gerekmez ve bu ucuz değil.

lüks bir görünüm ışık kaynağı sabit ve en faydalı ışınların kırılması iç bazı elementlerin benzer: Poliüretan süslü tavanlar, iç aydınlatma düşündürmektedir.

elleriyle coffered tavan: Çalışma planı

farklı malzemelerden yapılmış süslü tavan, iş daha hızlı, daha kolay, tabii ki, bir hazır ahşap modüller sipariş gitti. zaten onların tesisatın üretim aşamasında ayrıntılı olarak ortaya koydu çünkü.

Kroki - tavanların montajı önemli bir parçasıKroki - tavanların montajı önemli bir parçası


keson tavan montaj ana aşamaları:

 • Projenin oluşumu;
 • bir taslak Sahne;
 • Hazırlık çalışmaları;
 • Kurulum bitirir.

Bu, elbette, tavan yüksekliği boyutlarını tanımlayarak odanın bir çizim yapmak için ilk derece önemlidir ve. Ayrıntılı bir kroki de kolaylaştırır ve gerekli işlemleri koordine eder. Hatta okul düzeyinde çizim becerileri yeterince normale taslağını üretmek.

TAVAN oluşturmak için algoritma

Böylece, proje geliştirmek ve bir taslak oluşturma, sen hazırlık işe başlamak. Bu durum için baz üst üste kontrol edilir. Yüzey hiçbir kusurları vardı önemlidir. Sadece o dekorasyon için hazır durumunda, onarım başlayabilirsiniz. Değilse - Tavan macun hizalayın kurumaya bırakın.

Yapı tavan kullanılan malzemeler, aksi kirişler dolayı oda sıcaklığı farkı deforme edilir, yüksek kalitede dolozhnyYapı tavan kullanılan malzemeler, aksi kirişler dolayı oda sıcaklığı farkı deforme edilir, yüksek kalitede dolozhny

Ayrıca, standart çalışma iyi ilerliyor:

 • Yüzey faaliyete geçirilir.
 • Yapıştırılmış duvar kağıdı. kasten buruşmuş yüzeyi, başka bir duvardan duvar kağıdı sac streç oluşturmak için, yuvarlak uçlu, sonra birkaç yerde razravnyayte kurulu ellerini sopa.
 • işaretlemeyi uygulayın.
 • çapraz kirişler ve tutkal mukavva kesme zamanlama.
 • Tavan kasasına yapıştırıcı montaj sopa. duvar kağıdı yağma etmemek için sadece çok dikkatli bunu.
 • Karton mühür tüm eklemler ve bağlantılar, bu nedenle temel çerçeveyi olsun. Ravine okleyte Yapışkan - derinin hemen altında, mermer, ahşap, vb beyaz kendinden yapışkanlı ya da eksik olabilir
 • kirişler hazırlanan dekoratif elemanlar yapıştırmak günü, istenirse renkli olabilir.

Bu bütçe tavanlar yaratmanın bir yoludur. Ama aynı zamanda tavan yüzeyini tasarlamak için daha pahalı, şık yolu vardır.

Dubalar - depresyonlar kirişler veya pervaz ile ayrılır modası neredeyse asla. Ve bugün, yapı malzemelerinin şaşırtıcı bollukla, süslü tavanlar konusu farklı varyasyonlarda yenebilir.

tavanlar montajı (video)

Evinizin başarılı dönüşüm!

iç Ahşap süslü tavanlar (fotoğraf)

imgserver-2 imgserver-1 imgserver-4 imgserver-3 imgserver-5 imgserver-6 imgserver-7 imgserver-8 imgserver-9 imgserver-11

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − = 47

map