elleriyle tavana PVC panellerin kurulumu yapma: yararları ve nüansları

12 October 2017PVC paneller, çünkü kullanılabilirlik ve kurulum kolaylığı daha popüler hale geliyorPVC paneller farklı malzeme ve tekniklerin çok kullanılan tavan tamamlamak için şimdi çünkü montazhaV kullanılabilirliği ve kolaylığı daha popüler hale geliyor. Bunlardan biri PVC panelleri ile tavan bitiriyor. Bu malzeme aşağıda ele alınacaktır avantajlar, bir numarası vardır, oldukça pratik ve her gerçekleştirebilir ellerinizle tavana PVC panellerin montajı. materyal kolaylığı ve erişilebilirlik PVC panel montaj banyolar ve mutfaklar dekorasyon için oldukça popülerdir.


PVC panellerin Avantajları

Tabii ki, PVC paneller bu malzemenin popülerlik açıklıyor birçok avantaj sunar.

Bunlar:

 • Makul fiyat;
 • Plastik kolaylığı;
 • Suya dayanıklı;
 • Sınırlanmamışlık tonları;
 • onarım ve kendi kurulumunu yapma olasılığı;
 • Kolay bakım;
 • ısı direnç;
 • ses yalıtımı
 • Olasılık düzensiz tavan pürüzsüz;
 • sarkmış eklemlerin olmaması, pürüzsüz, kesintisiz bir yüzey oluşturur.

genellikle banyolarda yapılan su geçirmez PVC paneller tam kurulumu ile. plastikten yapılmış bir tavan bakımı da çok basittir, sadece bir bezle silin, herhangi deterjanlar, bunlar plastik paneller zarar verebilir herhangi aşındırıcı parçacıklar olmadan olduklarını ana şeyi kullanabilirsiniz.

PVC paneller farklı türleri vardır ve herhangi bir oda için alabilirsinizPVC paneller farklı türleri vardır ve herhangi bir oda için alabilirsiniz


Tüm bu avantajlarına uzmanları bunun kullanımı öz-montaj için plastik duvar panelleri olduğunu önerilir.

beyaz, çiçekler, dokulu: Plastik paneller 3 türlüdür. İlk ucuz, en sık banyo dekorasyon için kullanılan herhangi bir desen ve renk, yok. Renkli ve pahalı beyaz dokulu, hatta yatak odası ve oturma odasında, banyoda, mutfakta kurulabilir.

yalnız PVC tavan panelleri nasıl yüklenir

Önce bitirme için malzeme miktarını hesaplamak gerekir. Bunu yapmak için, oldukça onları tamamen takılarak yerine, panelin kesmek için bir yere ihtiyaç duyacağı mümkün, bir çizim yapan. Panelin genişliği hesaplanır uzunluğu seçmek, tavan panelleri montaj yönü seçmek gereklidir.

önceki paneli yüklemesine en az bir gün onların paketten çıkarılarak onları acclimatise vermek gerekir.

şöyle PVC panellerin montajı yöntemleri şunlardır: • Tavan tamamen düz ise, PVC paneller, doğrudan tavana özel yapıştırıcı ile sabitlenebilir;
 • Aksi takdirde, tavan kusurları ve düzensizliklerin gizleyen bir çerçeve oluşturmak gerekir. çerçevenin hazırlanması - basit bir mesele, gerekli profil (ahşap, metal, plastik ya da sandviç paneller formunda yapılabilir.)

Satın alındığında panellerin yüzeyi dikkat edilmelidir. Bu boşluklar olmalıdır birlikte iki panelli, çatlak ve çizik olmadan düzgün olmalıdır. plastik deformasyon olmadan, aynı renk olmalıdır.

tavanda PVC panellerin montajı (video)

malzeme, imalat ve montaj çerçevesi seçimi

çerçeveler için inşaatın pek çok malzeme vardır.

Bunlar:

 • ağaç;
 • metal;
 • Plastik.

yüklemek için en kolay ahşaptan yapılmış bir çerçevedir. Bir raf ve ahşap kirişler vardır. Ancak, bu çerçeve yüksek nemli odalar için uygun değildir.

metalden yapılmış Büyükşehir uzun ömürlü farklı çerçeve, daha sık aydınlatma armatürleri çok sayıda bulunmasını gerektiren büyük odalarda kullanılır.

banyo ve lavabolarda kullanılan plastik çerçeve, evde kendiniz yapmak kolaydır.

Basit bir çerçeve için, en kolay malzemeyi ihtiyaç - ahşapBasit bir çerçeve için, en kolay malzemeyi ihtiyaç - ahşap


Uygulama düzeyinde ile tüm duvarlara üzerinde ayrıca taahhüt işaretleme, tabanın en alt noktasına göre belirlenir. 5-6 cm çekiliyor, bir başka düzeye kadar işaretlenmiş, bu tavan için temel teşkil edecektir. Doğrudan tavana adımlarla yarım metre kirişler veya profillerini bağlanması için belirgin noktalardır. İşaretleme çizgileri dik olmalıdır paneller, kirişler ve profillerin montaj yönüne bağlı olarak, bulunmaktadır. Panellerin eklem kirişin orta düştü gereklidir.

vidalar kullanılarak gerçekleştirilen çubuk olup montajı, bir ahşap çerçeve malzemesinin çürüyen önlemek için su itici emülsiyonlarını işlenecek.

işaretleme çizgileri boyunca taşıma çeperi ilk seti. Sonra tavan profilleri yüklü. armatürleri için bağlantı yapmak için gerekli yapıyı kurduktan sonra. Bu aydınlatma cihazı tavan ihmal az 10 cm değil gerektirdiğini hatırlamakta yarar var.

metal çerçeve büyük binalarda kullanılan ve uzun yıllar hizmet edermetal çerçeve büyük binalarda kullanılan ve uzun yıllar hizmet eder

PVC panellerin yapılmış Montaj tavan

Sen PVC paneller ile tavan bitirme ana noktalarını vurgulayabilirsiniz.


Prosedür aşağıdaki gibidir:

 1. malzemeyi satın almak ve bunu alışmasına olanak vermek amacıyla, panellerin rengi seçin, panellerin sayısını hesaplayın;
 2. biçimlendirme üretim oluşturma ve (gerekirse) bir çerçeve gerekmektedir;
 3. Gerekirse, kablo yükleme;
 4. Özel yapıştırıcı, zımba veya vida, bir ile PVC paneller takın. çerçevenin monte edildiği takdirde, bu da yapıştırıcı, zımbalar, vida ile monte edilebilir. Daha sonra, köşeleri ekleyin.

çerçeve tespit sonra, panel dik olduğundan emin olun. Bunu yapmak için, duvar ve güvenli mümkün olduğunca yakın profili ayarlayın.

PVC panellerin montajı maliyetleri çok gerektirmez ve süreç oldukça karmaşık olmayan ve hızlıdırPVC panellerin montajı maliyetleri çok gerektirmez ve süreç oldukça karmaşık olmayan ve hızlıdır

durana ve şiddetle vidaları sıkın kadar Paneller, aksi halde mutfakta ya da banyoda sıcaklık dalgalanmaları nedeniyle deforme olabilir, takılı olmamalıdır.

Geçen paneli PVC tavan montajı

tavan panellerinin kurulumu sırasında son panele monte ilişkin bazı sıkıntılar olabilir. Bir yandan, sen şerit çevirebilirsiniz ve gerekli boyuta uzun uzadıya budamak, sonra sıkıca önceki paneli ve güvenli sabitleyin. Eğer katlanabilir kaideler kullanıyorsanız, sadece genişliğine kaidesini kesmek ve önceki şerit bağ kurmak çok daha kolay ve güvenlidir.

fayans doğru boyutta değilseniz - bir bıçak kırtasiye kesilmiş ve gerekli boyuta getirmek kolaydır.

çok kırılgan, en ufak bükme veya basınç malzemeye zarar verebilir - Bu paneller ve PVC süpürgelik olduğunu hatırlamakta yarar var. Dikkatli ve hassas olmalıdır onları davranın.

ekonomik ve kolay uyum sağlama özelliği bitirme mutfak ve banyolar için idealdir malzeme sayesinde, neme direnç kullanmak - Sonuç olarak, PVC paneller söyleyebiliriz. kolay paneller bakımı, sadece herhangi bir deterjan ile silin. herhangi bir kişi, ana şey sayesinde PVC panelini Set - dikkatlice bu kırılgan malzemeyi işlemek.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 − = 34

map