elleriyle tavana desenleri çiz: 10 Basit Yolları

elleriyle tavana desenleri çiz: 10 Basit Yolları

12 October 2017Kullanım desenleri anlamlı estetik özellikler tavan geliştirilebilirönemli ölçüde modern bir iç tavan tavan estetik özelliklerini artırabilir desenleri sayesinde uzun bir derece pratik ve işlevsel elemanın rol oynamaya kesildi. Yüzeyin orijinal tasarım tarzı oda vurgulamak için, iç tamamlaması mümkün eşsiz ve unrepeatable olduğunu. Bir basit ve ilginç ve sıradışı tavan yapmaya uygun yollar yüzeye desen ve tasarımlar çeşitli uyguluyor. işinize tavan hazırlamak ve hangi kendi elleriyle tasarımları uygulama yöntemleri, bugün var nasıl - aşağıya bakın.


tavana desenler yüzey hazırlama

tavana desenler karmaşık hacimsel şekillere, basit ama gösterişli geometrik ve bitki oldukça farklı olabilir. Tavan kendi elleri olabilir boyayın. uygulanması için bir nicel resmini çekici bir yüzey elde etmek için gerekli olan önceden hazırlanmış.

Süreç tavan hazırlama aşağıdaki aşamaları içerir:

 1. Eski boya (vb duvar kağıdı, badana,) çıkarılması.
 2. Astar yüzeyi ve ince düzensizlikler hizalama hatalarının giderilmesi sıva ile (örneğin, tavan karoları arasındaki eklemler gibi).
 3. zımpara kağıdı Yüzer.
 4. sırayla macun bitirmek ince bir tabaka uygulanması tavan pürüzsüz ve şık hale getirmek için.
 5. macun kurutulduktan sonra - istenilen renkte yüzeyi boya.

Eğer tavana desenleri uygulamak önce, boyalı olmalıdırEğer tavana desenleri uygulamak önce, boyalı olmalıdır

tavanın rengi tasarımı engellemeyecek şekilde ve desenler kıvrımlara görünecektir: desenlerle tavanlar için daha iyi nötr, pastel tonları seçin.


tavan için Geometrik desenler

hatta sanatsal becerilerin varlığı olmadan, kendi ellerinizle yapılabilir kalıplarının en basit türü - geometrik desen.

net bir özellik ve seviyesini elde etmek için, uygulama için bu seçenekleri kullanabilirsiniz:

 1. kağıt üzerinde bir çizim yapın ve ölçekli bir kalem ile yüzeye aktarın.
 2. rastgele şekillerde ya da çizgiler de tavanın yüzeyi boyunca meydana getirmek üzere, kalın bir maskeleme bandı kullanılarak (örneğin, beyaz) gelecek süs renkte tavan boya. istenilen renkte yapışkan bandın üzerine tavan boya ve boya kuruduktan sonra bantı çıkarın. Benzersiz pürüzsüz ve temiz çizgiler ve şekiller - Sonuç olarak.

Ayrıca, basit olan desen uygulama için şablon da kullanılabilir.şablonun altından tavana karmaşık bir desen nasıl yapılır

şablon normal hem de olabilir ve (element etrafında sadece çerçeve hatlarını) tersine çevirebilir. Şablon uzmanlaşmış bir sitede satın alınabilir, kendi kroki öğe sipariş veya karton ve plastikten yapılmış kendi ellerini olun. net bir resim elde etmek için, sıkıca tavana şablon sabitlemek gerekir. Bu maskeleme bandı veya koli bandı kullanılarak yapılabilir.

niteliksel tavanda bir şablon desen yürütmek amacıyla, bir eğitim video izlemek için tavsiye edilirniteliksel tavanda bir şablon desen yürütmek amacıyla, bir eğitim video izlemek için tavsiye edilir

birkaç aşamada olabilir şablondan boya uygulayın:

 1. boya ile bir silindir kullanıldığında. Bu seçenek hızlı ve net bir görüntü verecektir. Tavan uygulanan çizim önce, baskı kuvvetinin ve mürekkep miktarını ayarlamak amacıyla, yüzeye benzer bir teknik test etmek için önerilmektedir.
 2. Bir fırça yardımıyla. desen farklı renklerde gerçekleştirmek için gereken unsurların bir dizi içerir, bu yöntem iyidir.
 3. aerosol kap yardımıyla. hızla net çizgiler ve kuru olması çok kolay bu şekilde anlar.
 4. Bir köpük sünger kullanımı ile. Sünger kadar istediğiniz kadar yüzeye fazla mürekkep ve transferini absorbe edecektir. Ayrıca, bu şekilde desenleri bir renkte değildir yapılabilir, ama aynı zamanda, tek bir eleman içinde etkili yumuşak renk geçişleri verir.

desen kenar zor okunmaktadır, el istenen rengi boyamak için ince bir fırça yardımıyla ayarlayabilirsiniz. Şablon ve tatbik edilebilir yığın model (en fazla 3 mm) vasıtası ile. Bunu yapmak için, bunun yerine boya, dekoratif sıva kullanmalıdır.

Bir projektör kullanarak Baskılar

projektör kullanarak yazdırır sanatçı daha fazla zaman ve diğer yöntemlere göre sabır gerektirir, ama görüntü oldukça sanatsal ve değer tüm harcanan güçlerin neden olur. Ayrıca, bu şekilde istenen herhangi bir modeli gerçekleştirmek mümkündür. Resmi taşımak için, kontür üzerinde daire ve seçilen renk paletine göre boya, bozulmayı önleme, tavanda bir projeksiyon oluşturmak gerekir. görüntü düz dışarı çıktığını Yani, projektörü düzeltmek için iyi olmalıdır.

Eğer herhangi bir karmaşıklık tavan figürüne projektörü koyabilirsiniz yanaEğer herhangi bir karmaşıklık tavan figürüne projektörü koyabilirsiniz yana

Böylece küçük ve basit çizimler olarak tavana aktarmak mümkündür ve daha karmaşık, güzel görüntüler. Boya işi hatlarına daha parlak resmin ortasını yapmak önemlidir.

Yani çizim güneşte solmuş ve uzun süre muhafaza edilmez, birkaç tabaka halinde açık bir akrilik lak ile sabitleyin gerekir.


desen Tavan: Uygulama Çizimlerin diğer yöntemler

Buna ek olarak, tavana desenleri uygulayarak diğer birçok yöntem vardır, uygulanması özel alet veya malzeme aittir gerekecektir. Ancak bu yöntemlerin her kalitesini ve kolay uygulama sağlar.

Çoğu zaman, şekil ve renk bakımından farklılık kaplanmış baskı yüzeyi üzerinde tavan dekorasyon,Çoğu zaman, şekil ve renk bakımından farklılık kaplanmış baskı yüzeyi üzerinde tavan dekorasyon,

desenleri uygulamak basit yöntemle şunlardır:

 1. dokulu bir silindiri kullanarak. Yapı ve sanat ve zanaat, bugün dükkan, dokular çeşitli ile müşterilerine silindirleri sunuyoruz: vb çiçekler, kuşlar, hayvanlar, detaylı görüntülere basit geometrik dan görüntü teknolojisi basittir: bir yönde (yeniden tutma özensiz hale model engelleyebilir) tavan yüzeyinde boya ile bir kap içinde ıslatılmış ve haddelenmiş silindir.
 2. pul kullanımı. Desenler özel sitelerde sipariş elle yapılan veya el yapımı için mağazalarda satın alınabilir lastik Kalıp, içinden bu durumda uygulanır. çok basit damga, ana şey kullanarak desen aktarın - İyi bir kapak MDL boya ve sıkıca onu dekore yüzeye basın.
 3. Etiketleri kullanma. Basılı ürünlerin modern üretim Eğer herhangi bir resmi seçip yapışkan kağıda yazdırmak için izin verir. Böylece, görüntü geleneksel ve floresan (karanlıkta parlayan) her ikisi de olabilir. Geriye kalan tek şey - İstenen renkte tavan boya veya duvar kağıdı ve yapıştırma desenleri yüzeyini süslemek olduğunu.

Eğer belirli bir sırayla desenleri tutkal istiyorsanız, tavan kareler işaretlemek için gerekli, ancak ve kalemle etiket anahat konumu.


tavanda desen uygulaması (video)

Uygulama desenler - her benzersiz tavan yapmak için basit ve uygun fiyatlı bir yoludur. favori seçeneklerden herhangi birinden ve tüm ailenin zevk için elleriyle güzel desenleri oluşturmak!

tavanda desen örnekleri (fotoğraf iç)

2sadovaya3640kv117o10-520mont30noyab 1reg 3 11 36 43 47 63 80fe852b-e8c4-4f73-8700-1a74a41bbd71 242-5-146-5-potolki-s-fotopechatyu

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − = 62

map