elleriyle tavana aydınlatma montajı

elleriyle tavana aydınlatma montajı

12 October 2017yeterince büyük tavandaki aydınlatma seçimi, ancak oda ve onun iç yüksekliğine dikkat etmelidiryeterince büyük tavandaki aydınlatma seçimi, ancak oda ve onun aydınlatma intererKakie kullanmak en yüksekliğine dikkat etmelidir? Kuşkusuz, en iyi seçim spot olacaktır. Bunlar çok kompakt ve içine iyi oturuyor ve kolayca yüklenir. Daireniz yüksek tavanlı varsa, havai ışık armatürleri veya ampuller kullanabilirsiniz. Yardımcı aydınlatma olarak tavsiye özel LED kemer.


odanın tavanına olarak 4 metre yükseklik filaman lamba takmak

akkor ampuller ile Spot ışıkları çok sık kullanılır. Bu ürünler düşük maliyeti var. akkor lambaların önemli bir dezavantajı - kısa hayat.

tavan plastik paneller ile dekore edilirse, özel termokoltsom ile donatılmıştır spot, satın almak tavsiye edilir. Aksi takdirde, plastik ısı ile deforme olabilir.

Eğer plastik paneller ile tavana ampul düzeltmek, özel termokoltsom ile demirbaşlar seçtiğinizden emin olunEğer plastik paneller ile tavana ampul düzeltmek, özel termokoltsom ile demirbaşlar seçtiğinizden emin olun

akkor 4 metre tavan yüksekliği ile montaj teknolojisi:

 • aydınlatma kutusu takın.
 • Rota kablo hatları.
 • lambalar için delikler asılı panelleri yapın.
 • Oluşan delikten kabloyu çıkarın ve lamba bağlayın.
 • geri deliğe ışık yerleştirin ve sıkıca sabitleyin.
 • Ürünün çalışmasını kontrol edin.
 • termokoltso yükleyin.

tavanda bir bölmeyi asın nasıl

Asma lambaları zor asın. Ancak, bu tür lambalar prezentabl bakmak ve az miktarda güç tüketir. Buna ek olarak, bölme akkor lambalara göre daha dayanıklıdır.


bölmeyi yüklemek için uygun bir güç kaynağı bulmalıyız. Aksi takdirde oluşabilecek yüksek kaliteli bir cihaz kullanılması önerilir "flaş etkisini."

Eğer tavan sıva üstü armatür üzerinde asılı önce, uygun güç kaynağı seçinEğer tavan sıva üstü armatür üzerinde asılı önce, uygun güç kaynağı seçin

tavanda havai armatürleri montajı bu sırada yapılır:

 1. Güç kaynağını kesin.
 2. Montaj plakasının altına delik açın.
 3. teller çekin.
 4. Sonra montaj plakasını yüklemeniz gerekir ve dübel ile sabitleyin.
 5. Lamba kablosuna temas takın.
 6. montaj plakasına doğrudan yerleştirilen tırnaklar koymak armatür muhafazası.
 7. vidalarını sıkın.

elleriyle tavana lamba nasıl yüklenir

Size aşağıda adım talimatlar özel adım yardımcı olacaktır ellerinizle tavana lamba asın. Eğer gerekli malzeme ve araçları obzavedites başlamadan önce. Sen malzemeleri (cıvata ve vidalar) tespit edilirken, bir gerilim göstergesi, kanca, çekiç, çekiç, Phillips tornavida gerekir.Kurulumu başlatmadan önce, elektrik kapatmak gerekir. Ayrıca kablo izole edilmesi tavsiye edilir. Bir oluklu yangına dayanıklı malzemeler kullanmak daha iyidir.

Tavana Lambayı yüklemeden önce, ilk olarak elektriği kapatıp bağlantılarını izole edilmelidirTavana Lambayı yüklemeden önce, ilk olarak elektriği kapatıp bağlantılarını izole edilmelidir

tavana lamba montajı aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 • taban yüzeyine kanca takmak. o oyuk çekirdekli levha kesiminde yerleştirilmesi gerektiğini unutmayın.
 • tavana bir vida sürün. tutturun unutmayın.
 • Eğer tavana kanca takmak sonra sardıktan. Sen yapışkan bant veya geleneksel boru kullanabilirsiniz.
 • duvarda bir delik delin.
 • duvara bir vida sürün.
 • Daha sonra, gerilim göstergesi kullanılarak tel üzerindeki voltajı ölçmek.
 • kancaya lambayı takın.
 • Ardından aydınlatma cihazına telleri bağlamak gerekir.
 • Lambayı takın ve makineyi açın.
 • yapı düzgün çalıştığını ve lambalar titreşimsiz yoksa, dekoratif unsurlar olarak ayarlayın.

Ben tavan açık yapmak nasıl

Eğer bir tavan açık yapmak ve odayı artan görsel ulaşmak istiyorsanız, saydam PVC paneller kullanın. Bir saydam tavan kullanmaya karar verirseniz, uygun aydınlatma seçmek gerekir. Biz LED ampuller kullanılması önerilir. Bunlar gerginlik bıçak ve taban yüzeyi arasında kurulmalıdır.

saydam PVC tavan Avantajları:

 1. Dayanıklılık. saydam doku ile PVC paneli en az 10-15 yıldır size hizmet verecektir.
 2. Nem direnci. Buna ek olarak, polivinil klorür panellerin yüzeyi küf veya mantar edecek değildir.
 3. Kolay kurulum.
 4. PVC paneller tamamen insanlar için güvenlidir.
 5. bakım kolaylığı. bazen nemli bir bezle silin Saydam tavanlar yeterli.

PVC paneller tavan daha hafif yapılabilir sayesinde, hem de alanı artan görsel ulaşmak içinPVC paneller tavan daha hafif yapılabilir sayesinde, hem de alanı artan görsel ulaşmak için

Saydam paneller herhangi bir odanın tasarımına mükemmel uyum. Eğer benzersiz tasarım yeniden istiyorsanız, iki katmanlı bir tavan oluşturmak mümkündür. İlk olarak, gerekli olan opak bir kaplama hazırlamak ve bunun üstüne saydam panel.

Plafonıyer gelin sabitleme

ışık kaynağı olarak spot kullanılabilir. Onların montaj hızla gerçekleştirilir. Buna ek olarak, bir odasında uygun kuyu spot.

Uygun kabloyu seçmek çok önemlidir. tavanlar alçıpan bittiğinde ise, sıradan bir iki telli kablo kullanabilirsiniz. Tavan plastik ile süslenmiş ise, teller RKGM tip bağlamak için en iyisidir.

çok zaman ve çaba gerektirmeyen bir süreç - tavana nokta ışıklar sabitlemeçok zaman ve çaba gerektirmeyen bir süreç - tavana nokta ışıklar sabitleme


spot Teknoloji kurulumu:

 • teller ayırın.
 • Daha sonra kablo çekme.
 • spot için delikler asılı panelleri yapın. hazırlanan deliğin çapı lambanın bir noktanın ön çapından 4-5 mm daha büyük olması gerektiğini not edin.
 • nokta sabitleyin. Bunu yapmak için, hafifçe dirseğini eğmek ve deliğe lambayı takın. armatür bağlantı elemanları-kanca yüklenmişse, daha sonra güç kablosu bunların altında yakalandı olmadığından emin olun.
 • Daha sonra bağlantı kutusuna ışıklar bağlamanız gerekir.
 • termokoltsa takın.

adım kılavuz adım: tavan aydınlatmalı kendi elleri nasıl yapılır

Sıra dışı bir ışık tavan yapmak isterseniz, özel aydınlatma gerekir. Bir LED RGB-bandı satın almak için en iyisidir. Böyle aydınlatma basitçe tavana bağlı. Yalnızca düzgün kurdele bağlamak ve bunun bağlama doğru yapıştırıcı çözümü seçmek gerekir.

Tavan LED bantlar resmileştirmek amacıyla, dikkatli ürünün arka tarafındaki yapışkan harç kaldırmak gerekir. Ardından, bant hafifçe tavan kalıplama ve basına uygulanmalıdır.

Düzgün kurdeleyi bağlanması gereken ve bağlama için çözüm seç: aydınlatma ile tavan oldukça basit olmasına dikkat edinDüzgün kurdeleyi bağlanması gereken ve bağlama için çözüm seç: aydınlatma ile tavan oldukça basit olmasına dikkat edin

LED şerit yüklerken hesap böyle nüansları içine almak gereklidir:


 1. Kaseti kısaltmak gerekiyorsa, o zaman özel olarak işaretlenmiş yerlerde kesti. Aksi takdirde, yapının bütünlüğünü tehlikeye atabilir.
 2. birbirine birden bantlar katılmak için, LED-bağlantıları kullanacak.
 3. Eğer metal tavana LED şerit düzeltmek, o zaman bazı yalıtım malzemesi kullanmaya dikkat edin.
 4. Düzgün bir yapıya monte etmek için, iyi bir güç kaynağı üzerinde stok gerekir. aksi takdirde yakabilir, ürün gücünün büyük kaynağı olması gerektiğini unutmayın.
 5. teyp kaide eklenecektir önce bile, onun kutupları kontrol etmeniz gerekir.
 6. Bunun yerine, yapıştırıcı solüsyon kendinden yapışkanlı filmi kullanmak daha iyidir.

tavanda aydınlatma kurulumunu gerçekleştirmek için nasıl (video)

basit bir süreç - tavan lambası takılması. Önemli olan - ürünü kurarken belirli bir algoritma gözlemlemek. aydınlatma gibi yanlış veya LED spot en iyi kullanımı. Ek oda aydınlatma için RGB-LED bandı kullanabilirsiniz. Eğer fon sınırlı bir miktarda varsa, oda aydınlatmak için akkor ampuller kullanın.

tavanda aydınlatma (iç fotoğraf)

1-aydınlatma 1yhjm2 2 6 98f6a8885b170fd0e61566239e5eb5cf 259970 12570original 913837 1475214030tochechnye-svetilniki-na-potolke 1279638210-mr-Chou-16

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 − = 77

map