elleriyle tavan yüksekliğinin hesaplanması ve alan

elleriyle tavan yüksekliğinin hesaplanması ve alan

12 October 2017Düzgün tavan bitirme için satın malzemenin miktarını belirlemek amacıyla, doğru bir alanını hesaplamak gerekirDüzgün tavan bitirme için satın malzemenin miktarını belirlemek amacıyla, doğru Nasıl bir meydana tavan hesaplamak için alanını hesaplamak için gereklidir? Bunun için oda dışarı kroki gerekecektir. Oda dikdörtgen veya kare konfigürasyon ise, hesaplama basit bir formül ile gerçekleştirilir. Diğer durumlarda, diğer yöntemlere başvurmak gerekir. Örneğin, kare veya dikdörtgen sayısı tavan kırmak mümkündür. İstenirse bir karmaşık formüller veya özel programlar vasıtasıyla çevre hesaplayabilirsiniz.


Tavan yüksekliği ve alanı nasıl hesaplanır

Tavan yüksekliği hesaplama taban yüzeyi en alt kısmında yapılır. ölçümlerini yapmak için, bir mezura inşaatı gerekecektir. Ölçümler birlikte yapılması arzu edilir. Yani daha doğru veriler elde edersiniz.

Tavan aşağıdaki sırayla gereklidir ölçümü:

 1. katta mezura sabitleyin.
 2. ölçme aygıtının ikinci ucu tavana ekleyin.
 3. Ortaya çıkan değere birkaç santimetre ekleyin.

tavan yüksekliği ve bölgenin bağımsız ölçümü, bir araya üretmek için arzu edilir, böylece çok daha hızlı ve daha doğru olan gerekli verileri belirlemektavan yüksekliği ve bölgenin bağımsız ölçümü, bir araya üretmek için arzu edilir, böylece çok daha hızlı ve daha doğru olan gerekli verileri belirlemek

İstenirse, iplik yardımıyla tavan yüksekliğini hesaplayabilir. balıkçılık hattın son platin kravat ve sonra merdivene kalk ve iplik kapalı rüzgar bu durumda gereklidir. Yük yere değen, ama çizgiyi kesin. Bir rulet hattı kullanarak iplik uzunluğunu ölçün.

Kolayca bir kare odanın tavanına alanını hesaplayın. Bunu yapmak için, tarafların tesislerinde birini ölçmek ve meydanda inşa etmek. Dikdörtgen bir yapılandırma oda varsa, odanın genişliğini ve uzunluğunu çarpın gerekir.


Kavisli tavan boyutunu hesaplamak için nasıl

çok daha zordur kavisli tavan ile bir odada tavan alanı hesaplanır. Eğer kavisli tavan yüklemeyi planlıyorsanız, her damla yüksekliğini dikkate almak gerekir. Böylece fark kırık bir çizgi veya düz bir çizgi bakan olabilir dikkate almak gereklidir.

bir çok-seviyeli tavan alanının hesaplanması için bir algoritma:

 • Duvarların tüm düz bölümleri ölçün.
 • taban alanı hesaplayın.
 • Bir bant ölçüsü kullanıldığında, tavan dikey kesitlerinin yüksekliği ölçülür. Dikey bölümlerin uzunluğunu tanımlamak unutmayın.
 • Her bir dikey kısmın yüksekliği ve uzunluğu çarpın.
 • taban alanı ve dikey çıkıntılar alanını katlayın.

ölçmeden önce odanın bir çizim yapmak için en iyisidir, bu nedenle daha kolay kolay hale getirmek için değil kavisli tavan alanı hesaplayınölçmeden önce odanın bir çizim yapmak için en iyisidir, bu nedenle daha kolay kolay hale getirmek için değil kavisli tavan alanı hesaplayınoda niş veya projeksiyonlar ise, odanın bir çizim yapmak için gerekecektir. Dikdörtgenler ve kareler bu ara diyagramı sonra. Her bir bölümün boyutunu hesaplayın ve daha sonra elde edilen değerleri ekleyin.

tavan çevre hesaplamak için nasıl

, Tavan çevre zor değil ana şey hesaplayın - hesaba tavan yapılandırmasını almaya. taban yüzeyi, dikdörtgen biçiminde bir şekli varsa, hesaplama tavan genişliğinin ve uzunluğunun ölçülmesi indirgenir. Daha sonra, elde edilen değerler ilave edilir. Oda kare konfigürasyon ise, duvarların uzunluğunu hesaplamak rulet yapımını kullanın ve dört ile çarpın gerekir.

oval odasında tavan çevre şu şekilde hesaplanır:

 1. Odanın merkezini belirleyin.
 2. bir duvardan diğerine bir çizgi çizin. Bu durumda, hat merkezinde tam olarak geçmesi gerektiğini unutmayın.
 3. satır uzunluğunu ölçmek ve 2 ile elde edilen sayısına bölün.
 4. iki ile elde edilen değeri ve sayısı pi (3.14) ile çarpar.

hassas ölçümler yapmak - tavan çevre Önemli olan, hesaplamak oldukça kolaydırhassas ölçümler yapmak - tavan çevre Önemli olan, hesaplamak oldukça kolaydır

oda oval ise, tavan merkezini belirlemek gerekecektir. Sonra 2. satırı tutmak gerekir ve bunların uzunluğunu ölçmek için. Elde edilen değerler, ikiye bölünür ve ilave edilmelidir. Sonra 3.14 ile çarpın.

oda yamuk tavan hesaplanması

Modern binalarda Birçok oda bir yamuk gibi şekillenir. özel bir formüller vasıtasıyla olabilir, böyle bir durumda, baz yüzey alanını hesaplar. "Kırma ilkesi" bir alternatif olarak kullanılabilir.

Alan trapez tavan hesaplanması:

 • Odanın bir taslak çizin. Doğru çizimi ölçekli gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, hatalı değerler alacak.
 • Ölçün ve yamuk karşı tarafına katlanır.
 • Yüzler, yamuk yüksekliğinin toplamı çarpın.
 • ikiye bölün.

doğru tavan trapez şeklin alanını ölçmek için, gerekir: kalem, lazer mezura, hesap makinesi ve bina seviyesinidoğru tavan trapez şeklin alanını ölçmek için, gerekir: kalem, lazer mezura, hesap makinesi ve bina seviyesini

"Kırma ilkesi" doğru şekillerin sayısı tavan bölmektir. Bundan sonra, bunların her birisinin alanı birbirine eklenir. Bu hesaplama yöntemi daha az hassas olduğunu belirtmekte fayda vardır. Eğer "AutoCAD" veya "Pusula" hesaplamaları yaparsanız rasyonel kullanımı "ilkesini Kırma".

trapez oda tavan eğimli ise, ölçümler aynı şekilde yapılır. Ancak lütfen öncelikle yamaç dik olan yan alanı hesaplamak gerekir. Sadece bundan sonra eğik düzlemin yönünü ölçmek gerekir. Daha kesin ölçüm, bir lazer şerit metre kullanımı olmak. Bu araç hatasız eğik düzlem hesaplamasına olanak sağlar.


Lazer rulet ek olarak, ihtiyacınız olacak:

 1. Bina seviyesi.
 2. Uzun tırmık.
 3. Kalem.
 4. Hesaplama.

Ölçümler tavan karmaşık bir formu (video) streç

Tavan alanı hesaplamak için, size yüzeyinin metrekare hesaplayan bir uzman programı gerekmez. araçlar en az bir set ile, bağımsız bir şekilde olabilir taban tavan çevre hesaplayın. Ölçüm sırasında dikkate mekanın yapısına almak gereklidir. Alanı birden fazla kereler hesaplamak ve sonra aritmetik ortalamayı hesaplamak için tavsiye edilir. Yani daha doğru tavan boyutlarını hesaplamak süsleme malzemeleri gerekli sayıda alabilirsiniz.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

map