elleriyle tamir tavan tavan

elleriyle tamir tavan tavan

12 October 2017Üst üste binme - bu katlara binanın iç ayrılması yapı elemanlarını taşıyanÖrtüşme - bu etazhiPerekrytie binanın iç ayrılması yapı elemanlarını taşıyan odanın dikey yüksekliği ayıran yatay yapıdır. Geleneksel olarak, tüm katlar zemin, irtibatı, çatı ve tavan ayrılır. beton plaka kaplamak için bir malzeme de kullanılabilir olarak, metal ve ahşap. Düzenleri tavanlar tavan binanın tasarım özellikleri bağlıdır.


türleri ve özellikleri: beamless katlar olmadan Tavan

Girderless örtüşme katı beton karo yapılmış olan bir yapı oluştururlar.

3 tip katlar beamless İzole:

 1. Monolitik.
 2. takım
 3. Toplanma-monolitik.

beamless zeminler yüklemek için önceden ayarlanmış kalıp yapmak gerekir. Bu suya dayanıklı kontrplak yardımıyla yapılabilir. Yapı yapıştırma malzemesinin karşı olacak özel bir bileşim ile tedavi etmek için önerilmektedir.

Kat farklı tipte ElemanlarıKat farklı tipte Elemanları

çerçeveyi örtüşen destek verip bir takviye ağı bağlamak için kalıp kurduktan sonra. Üstten beton yapılar dökmek.


Ahşap bir evde tavan çakışma Seçimi

Ahşap evlerin onarımı sırasında genellikle kiriş tavan kullanın. Taban böyle bitirir destek duvarı yapılarda desteklendiği ahşap kirişler vardır.

Eğer tavan kirişleri kullanmaya karar verirseniz, ahşap malzemeden arayın. Bir yaprak döken veya iğne yapraklı hammaddeyi kullanmak arzu edilir. Malzeme iyice kurutulmalıdır.

ahşap evde kirişler kurarken böyle nüansları göz önünde bulundurun:

 • bacaya ışından mesafe en az 50 cm olmalıdır.
 • Ahşap bir Antibakteriyel özel olarak tedavi edilecek olan kalıp önlemek.
 • Diğer her kiriş çelik çapa ile duvara tutturulmuş olmalıdır. Bu yöntem, yapının mukavemetini arttıracaktır.

Ayrı kirişler Sürüş parke döşemeAyrı kirişler Sürüş parke döşemeahşap ev müsait döşemelerine bitirme için. Onlar yüksek ağırlığa sahip çünkü çok daha az sıklıkta kullanılır. kiremit örtüşme avantajları dayanıklılık, yangın dayanımı ve yüksek mekanik mukavemet sayılabilir.

Ne tavan plakası uzunluğu olmalıdır

Zemin yapısı, yüksek gücü vardı sahip olmak amacıyla, bir ön hesaplama yapmak gereklidir. Bunu yapmak için, dikkate rulet inşaatını kullanarak yayılma alanının uzunluğunu almak gerekir.

Evinizi bloklardan yapılırsa, kirişler 100-150 mm'den daha az olmayan bir derinliğe yuvada kapatmak gerekir. tuğla duvar ile evlerde benzer uzunlukta kapsar.

Evinizi ahşaptan yapılmış ise, 70 mm derinliğe kirişler lay gerekecektir.

Ahşap bir evde zemin kirişlerin montajı (video)

Ne malzeme tavan plakası için kullanılan

Evde tavan plakası onarım başladı, doğru malzemeyi seçmek gerekir. tavan kapatın, sen ahşap, metal ve beton kullanabilirsiniz.

o yapıyı yormadan olmadığından Ahşap, ahşap bir evde verimli kullanılmasını kirişler. Bundan başka, bu tip bir malzeme basit ve yüksek gücü vardır. ahşap zeminler avantajları da düşük maliyetli malzeme ve özel iş makinelerinin hiçbir faydası içerebilir.

bunlar yüksek nem tesislerinde korozyona karşı duyarlıdır olarak metal tavanlar, daha az sıklıkla kullanılmaktadır. Bu malzeme, dayanıklı ve bakımı kolaydır. Metal tavanlı avantajları ayrıca büyük bir yayılma alanı üzerinde onarım yapılması olanağı içerebilir.

pratiklik ve dayanıklılık sayesinde, beton levhalar konut yapımında kullanılan en popüler tavan vardırpratiklik ve dayanıklılık sayesinde, beton levhalar konut yapımında kullanılan en popüler tavan vardır


Bir metal bloku yüklemek için, ihtiyacınız olacaktır:

 1. Kanal.
 2. Metal kirişler.
 3. Alçı örgü.
 4. Su yalıtımı malzemesi.
 5. Alçı.
 6. Döşeme plakalar.

Gördüğünüz gibi, kurulum için, size malzeme çok sayıda gerekecektir. Eğer sınırlı bir bütçe varsa metal konstrüksiyon ile tavan pratik değildir blok nedeni budur.

Betonarme döşemeler özel evlerde kullanılan son derece nadirdir. Bu, bu yapının büyük bir bölümünü sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, beton plaka montajı özel inşaat ekipman gerektirmektedir.

ahşap tavan levhalar Kurulum şeması

Kurulumu başlatmadan önce, malzemeleri hazırlamak gerekir. Matkap, bir testere, balta, çekiç, çivi, seviye bağlantı elemanları gerekecektir çalışmaları yürütmek için. kalitesiyle bir kereste ödeme dikkat seçerken. İyi drene ve hatalarına edilmelidir.


kiriş montajı şemasıkiriş montajı şeması

Bir ahşap döşeme yüklerken İhtiyacınız:

 • Ahşap bir antiseptik solüsyon ile tedavi. kirişler betondan duvar, desteklenirse, çatı malzemesinin birkaç kat sarın.
 • Bir kirişin altında bir yuva yapın. Açıklık yuvaları köpükle doldurmak.
 • Çerçeve kirişlerin duvarında ek raflar yükleyin.
 • sabit yataklı mürekkep tabakası sıcakta yalıtım malzemesi. Mükemmel maden yünü. Bu malzeme dayanıklıdır ve düşük maliyeti vardır. Kiriş ile izolatör arasındaki en ufak bir boşluk olmaması gerektiğini belirtmek gerekir.

Eğer zemin kuruyorsanız, ileri rulo yapmak emin olun. Bu amaçla, kirişin yan kenarı boyunca kafatası özel çubukları yenmek için gereklidir.

Ahşap bir evde İnşaat katlar (video)

Temel kural ve düzenlemelere basitçe tabi kendi elleri ile Onarım çakışmasını oluşturur. Eğer ahşap bir ev için bir çakışmasını yapmak istiyorsanız, uygun hesaplamaları yapmak emin olun. Düşük özgül ağırlığa sahip tasarımlar Favor. Eğer katlar arasında bir tavan üst üste bindirmek için planlıyorsanız, ileri rulo emin olun. Bu soydan yapısını koruyacaktır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + = 18

map