elleriyle oturma odasında tavan yapma

elleriyle oturma odasında tavan yapma

12 October 2017oturma odasında birçok farklı tasarım seçenekleri tavan vardırNasıl oturma odasında tavan yapmak için oturma odasında tavan dekorasyon birçok farklı türevleri vardır? bitirmek için, bez ya da doku alçıpan kullanabilirsiniz. Bu malzemeler çok yönlü ve nispeten ucuz. Oda klasik veya Provencal tarzında ise, sıva veya dokulu sıva kullanabilirsiniz. cumbalı pencere ya da şömine bir oda yaparken vinil çıkartmalar veya özel boya kullanmak tercih edilir. Özel bir evde oturma odası düzenlemek istiyorsanız, tahta veya poliüretan kirişler kullanmak en iyisidir.


Biz oturma ve yemek odasında tavan yapmak

tavan bitirme için oturma ve yemek alanı birleştirildiğinde alçıpan panellerinin kullanmak en iyisidir. akrilik boyalar kullanarak olabilir oda imar olun. Hatta küçük bir oda büyüklüğünde ise alçıpan panellerinin kullanabilirsiniz.

kombine oturma ve yemek odası tavan da zonlu edilmelidir zamankombine oturma ve yemek odası tavan da zonlu edilmelidir zaman

İlk aşamada - işaretlenmesi. Amacıyla odadaki tüm duvarlarda seviyesini defetmek için gereken çerçevesinde yüzeyini işaretleyin ve ardından başlayan profili yer alacak yeri işaretlemek doğru yansıtmak için.

alçıpan tavan montaj teknolojisi:

 1. Duvarda marş profili sabitleyin. dübel ile Fix it.
 2. CD-profillerini yerleştirin. Bir bağlayıcı kullanılarak birbirine profillerini bağlayın. Bu vidalarla sabitlenir.
 3. Bir kez sandık, set alçı panoları toplandı. Panel duvarlarına yakın yer gerektiğini unutmayın. sabitleme için alçıpan kılavuz vidayı kullanarak.
 4. bitiş trim alın. Odayı, özel aydınlatma donanımları veya akrilik boya kullanımını bölge planlıyorsanız.

Biz klasik tarzda oturma odasında tavan yapmak

klasik veya Provencal tarzında oturma odası, sonra yaparsanız güzel tavan size akrilik boya ve sıva yardımcı olacaktır. o yüzeyini düz ve tavan boyama önce tüm usulsüzlüklerin zashpatlevat önerilir.


oturma odasında tavan klasik tasarım çok popüleroturma odasında tavan klasik tasarım çok popüler

Aşağıdaki sırayla klasik tarzda tavan kaplama:

 • yüzeyini işaretleyin.
 • Yapışkan çözelti arka tarafında sıva uygulayın ve öğenin taban yüzeyine sopa.
 • Bundan sonra sıva boya gerekir. Uygun beyaz akrilik boya. boyama sıva için geniş bir fırça kullanın.
 • Sonra tavana kalan kısmını boyamak gerekir. Bir boya rulosu kullanmak daha iyidir.
 • boya kurumasına izin verin. Bu süreç 3 saatten fazla sürer.
 • Ardından boya bir kat daha uygulayın.

Sıva alçı veya poliüretan yapılabilir. alçı dökümlerinin yapıştırma için, sıvı çivi kullanmak. Poliüretan düşük bir ağırlıkları vardır, bu yüzden, geleneksel montaj inşaat yapıştırıcı kullanılabilir.

Salon stüdyoda güzel tavan nasıl yapılır

dekorasyon mat tavan salon stüdyo için tavsiye edilmez. Bu tasarım şatafatlı bakacağız. Uzmanlar parlak tavan oturma odası stüdyoda en uygun olacağını savunuyorlar. Özel parlak mürekkepler kullanarak olabilir böyle bir tavan yapmak için. Bu malzeme tamamen insanlar için güvenlidir. Üstelik, parlak boya akrilik veya mat daha dayanıklıdır.Oda Studio parlak tavan Living mükemmel bir seçenektirOda Studio parlak tavan Living mükemmel bir seçenektir

Eğer yüzey boyama başlamadan önce, kirden çatıyı temizleyin. Ayrıca iyice taban yüzeyi kurumaya önerilir. Aksi takdirde, çatlaklar ve kabarcıklar tavan boyandıktan sonra oluşturulabilmektedir.

tavan boyama prosedürü:

 1. parlak su ile boyayı seyreltin.
 2. oda köşelerinde boya.
 3. bir silindir kullanıldığında tavan kalan boya. Boyama odanın ortasına penceresinden yapılması gerektiğini unutmayın. Boya ilk kat penceresine dik uygulanması gerektiğini belirtmek gerekir.
 4. İlk kat kuruyana kadar bekleyin ve ardından boya bir kat daha uygulayın.

Nasıl oturma odasında tavan yapmak: Eğilimler 2017

Eğer modern tasarım seçenekleri tavana arıyorsanız, o zaman kompozit yapılar dikkatinizi çevirin. Onlar 2015 yılından bu yana eğilim kalır. Bir araya getirilen tavan yapmak için alçı ve tekstil kumaş kullanılmalıdır.

Modern iç yılında kombine tavan arasında popülerModern iç yılında kombine tavan arasında popüler

Kombine tavan montajı bu sırada yapılır:

 • sandık koyun. Çerçeve bir kasa alçı gibi monte edilir.
 • tasarım obsheyte alçı panellerin bir kısmı. Tavsiye edilen kaplama panelleri duvara düz yapı bir parçası. kılavuz vidayı kullanarak alçıpan levhaların sabitlenmesi.
 • alçı paneller arasındaki eklemlerde macun uygulayın.
 • Web'in kumaş alçıpan kutu profil değiştirin.
 • Kutunun her iki tarafında merkezinde, bir baget ekleyin.
 • merkezin tavandan kumaş sıkın, ardından baget sabitleyin.
 • ağ-yapının fazla kumaş kesin. Eğer kıvrımlar oluşur fark ederseniz, o zaman bina siteleri saç kurutma makinesi ısıtın.

Bir araya getirilen tavan toplamak, yükleme çıta seyreltilmiş kablolama sonra unutma. Ayrıca oluklu boru kablosu izole etmek için zorunlu olması gerekmektedir.

oturma odasında tavan dekorasyon için Olağandışı fikirler

Olağandışı fikirleri seviyorsanız, tavan dekorasyon için, sen vinil çıkartmalar kullanabilirsiniz. Uygun tasarım Bu yöntem zaman küçük bir oturma odası ya da onu alçak tavanlarda uygulamak. Ayrıca, vinil çıkartmalar cumbalı pencere ve şömineli bir oturma odası tasarımında kullanılır.

tavan sıradışı tasarım odası yaratıcı hale getirecektavan sıradışı tasarım odası yaratıcı hale getirecek


Vinil etiket uygulama teknolojisi:

 1. yüzeyini işaretleyin.
 2. Yavaşça vinil çıkartmalar destek kısmını ayırmak.
 3. taban yüzeyine bir etiket takın ve alt-tabakanın geri kalan kısmı çıkartın.
 4. etiket takılıp sonra, montaj asetatları çıkarın.
 5. Bir bez yardımıyla ürünü yumuşatır.

etiketi kullanmak istemiyorsanız, sadece tavan boyayabilirsiniz. Bunu yapmak için, uygun görüntüyü seçmek için, ve tepegöz yardımıyla yüzeye bunları yansıtmak gerekir. Sonra bir kompozisyon hatlarını geri yüklemeniz gerekir ve daha sonra akrilik veya yağ bazlı boyalar kullanarak boyayı çizim.

oturma odasında tavan rengini nasıl seçilir

Tavana optimal rengi seçmek için dikkate nüansları bir dizi almak gerekir. Her şeyden önce, biz dikkate yaşayan sürekli stili almalıdır. klasik, Provence veya eko tarzında bir odada kayıt tavan için, beyaz kullanılması tavsiye edilir. oturma odası endüstriyel stil, minimalizm, füzyon içinde sürekli ise, biraz daha koyu gölgesini kullanabilirsiniz.

tavan rengi odanın özelliklerine dayalı olarak seçilmelidirtavan rengi odanın özelliklerine dayalı olarak seçilmelidir

Renkleri seçerken Ayrıca da dikkate alınmalıdır:


 • tavan yüksekliği. oturma odası alçak tavanlı, sonra soğuk tonları tercih vermek. Daha iyi yüksek tavanlı odasında sıcak tonları kullanmak.
 • Tavan yapılandırması. Tavan şekli eğimli, daha sonra, açık yeşil, beyaz ya da hafif bej tercih verir.
 • Duvarların rengi. Duvarlar ve tavan aynı renkte boyanmış gerektiğini unutmayın.

Odayı bölgeye aktarmak planlıyorsanız, renkleri birleştirmek mümkündür. Örneğin, oturma odasının iç siyah beyaz veya bej-kahverengi tavanlarda iyi uyacaktır.

yüksek tavanlı salon süslemeleri nasıl

Eğer oturma odası yüksek tavanlarda iseler, kiriş yardımı ile dekore edilebilir. Bunlar ahşap veya poliüretan yapılabilir. Onlar çürümeye yok gibi poliüretan ürünlere tercih vermek, ve düşük bir özgül ağırlığa sahip önerilir.

Yüksek tavanlar eklemeler süsleyebilirsinizYüksek tavanlar eklemeler süsleyebilirsiniz

kiriş yardımı ile, odanın görsel genişleme elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için, geniş duvarlar veya çubukları boyunca kirişler yerleştirmek gerekir.

Poliüretan kirişlerin montajı teknolojisi:

 1. taban yüzeyi hazırlayın. Tavan veya mühür çatlakları yağdan arındırmak için tavsiye edilir.
 2. Ardından tavan alüminyum profillerine ekleyin. Alternatif olarak, ahşap bloklar kullanabilirsiniz. Eğer ahşap ürünleri kullanıyorsanız, antiseptik ile onları tedavi emin olun.
 3. Bir ışın, vidalar bir delik ve elde edilen deliğe yapıştırın.
 4. tavana ışını sabitleyin.

oturma odasında tavan montajı (video)

tavan bitirme için, farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Eğer büyük bir oda varsa, o poliüretan kirişler, kompozit yapıların veya alçı levhalar tercih vermek. küçük odalar bitirme için akrilik boya, sıva, parlak boya veya vinil çıkartmalar kullanılması önerilir. bitirme malzemeleri ve iç şekil ve tavan yüksekliğinin liderlik tarzını seçerken.

oturma odasında Tasarım tavan (iç fotoğraf)

Üst oturma odası-dolaplar-tasarım-kayan duvar üniteleri --- WPMB3FXF 5 24 31-1024x768 1865konsultacziyadizajneraintererov 41 1399409896pic-22 aleksej-Suhov-tasarım-kvartiry-gostinaja-02

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 4 =

map