elleriyle merdiven yapma: 4 önemli adımlar

elleriyle merdiven yapma: 4 önemli adımlar

12 October 2017Basit bir ahşap merdiven kendi başlarına olabilir yapmak için, ana şey - dikkatlice üretim süreci için hazırlıkBasit bir ahşap merdiven kendi başlarına olabilir yapmak için, ana şey - dikkatlice süreci izgotovleniyaPri evlerin yapımı, özellikle çok katlı hazırlanmak, insanların katında zemin için taşınacak geçtiği merdiven, gerekli bir düzenlemedir. Merdiven evin yapımı, hem de kendi kullanarak çeşitli araç ve gereçleri yapmak sırasında sipariş edilebilir. Vladimir bölgesi kısa sürede büyük bir merdiveni inşa edecek profesyonel bir uzman var ve mali izin yoksa, o zaman, Avara olsa bütün hayal gücünü ve becerilerini toplamak ve kendini inşa olmasa bile doğru açılması altında, hatta polipropilen boru üzüm rengi altında olsa . Burada her şey mümkündür.


elleriyle Merdiven: yapmak için adım adım talimatları

Bir açısını belirlemek için merdiven ve ne kadar o derece olmalıdır oluşturmak için, her şeyden önce, mümkün kılar, yine de, oldukça basit bir işlem olmasa da, kendi elleriyle evinde merdivenlerden oluşturun, ancak. o herhangi bir özel bilgi ve beceri gerektirmediğinden Çoğu zaman, elleriyle merdiven, ahşap, aşağıda adımlara uymak için yeterlidir.

Eğer elleriyle merdiven yapmaya başlamadan önce, her şeyi önceden hesaplamak ve gelecekteki ürünün kaba modelini yapmak gerekirEğer elleriyle merdiven yapmaya başlamadan önce, her şeyi önceden hesaplamak ve gelecekteki ürünün kaba modelini yapmak gerekir

yani:

 1. bütün yapının hesaplanması merdiven yüksekliği üst üste kalınlığı, katlar arasındaki mesafeye eşit olacak şekildedir. Ev sonra, 150-180 mm çocuklar ve yaşlılar için uygun olacak, adım yüksekliği, 200 mm 'ye eşit olmalıdır, aşama genişliği 20-25 cm eşit olmalıdır.
 2. kirişler sadece montaj ağırlığını tutmak gerekir, ama aynı zamanda insan ağırlığına dayanacak şekilde merdiven ya da yük-taşıyan yapılar (kirişler) tabanı, masif ahşap ve yüksek kalitede yapılmalıdır. karton şablon iş parçasına uygulanan kesip itibaren kontur çevreler. merdiven eğim açısından eşit adımların boyutunu ve eğim maç kesikler yapın.
 3. bir testere tarafından hazırlanan sayma zaman sekmeleri kesip merdiven duracak yerde örnek stringers aşağıdaki bu aşamada zımpara kağıdı ile onları tedavi.
 4. Bir sonraki adım, imalat adım. imalat levhalar, yaklaşık 35-40 mm gereklidir ve adım uzunluğu merdiven genişliğine eşit olmalıdır 1 m ila 20 cm, genellikle 80 cm kadardır.

tüm parçalar hazır olduğunuzda, merdiveni, ilki Kosour yerine yüklenmiş ve tavan ve zemin üstünde emniyete araya başlayabilir. Bu, ikinci kirişler giderilen sonra sahne eklenen oyulmuş oluklara marangoz yapıştırıcı ile.


güvenilirlik için, ek olarak aşama uzun vidalar sabitlenebilir. merdiven altında Raf alanından tasarruf edecek, kedinin vb peluş oyuncaklar, yak, koymak mümkündür

betondan bir merdiven nasıl yapılır

Talimatların huzurunda kolayca beton merdivenler, böyle alakalı ekipman sokak girişi grubuyla özellikle merdiven yapılabilir. Bu tür merdivenler yapımı, doğal olarak, somut bir çözüm kendisi gerekli iş parçası tahta, plastik film, takviye bağlama teli olan malzemelere dayanır, ve olmalıdır.

talimatları ve profesyonellerin tavsiyesi önceden okursanız Hatta, kendi somut merdivenlerden yapabilirtalimatları ve profesyonellerin tavsiyesi önceden okursanız Hatta, kendi somut merdivenlerden yapabilir

Şunları yapın: 1. merdiven yapı başlangıcı toprak bir örnek, toprak 20 cm derinlikte seçilmelidir, bir girinti kırık beyaz tuğla veya taş bırakabilir.
 2. kaynak teli veya bağlayıcı ile takviye, betonun sağlamlaştırılması için tasarlanmıştır çelik yapı, yaptı. Daha iyi, tabii ki, böyle bir tasarım pişirmek için, bu yüzden daha dayanıklı olacaktır.
 3. levhalardan Kalıp, tahta ayrıca aralama tarafından güçlendirilmiş kurulu dışından yarıklar engelleyen bir sona bağlanır. naylon ile tahta kapağın iç tarafında, sadece koymak ve yaymak ve küçük çiviler pekiştirmek değil gereklidir. Bu somut sertleştirilmiş sonra, adımlar daha düzgün olmuştur emin olun ve daha kolay tüm kalıp kaldırmak için yapmaktır.

Hazır olduğunuzda, betonun tüm yapısını dökme başlayabilirsiniz. parça, beton yalan üniformalı dolduracak sanki hemen gerekli bütün merdiven dökün.

Beton kurutma sırasında çatlamış olmadığını Yani, özellikle sıcak havalarda, yüzey nemli bir bezle kapatılması gerekiyor. Her şey hazır olduğunda, vb yapıya devam ve bir merdiven fayans, yapay taş süslemeleri için gereklidir

Bir Merdiveni metalden ellerini nasıl yapılır

bunu yapmak için, size metal kaynak için kaynakçı ve diğer araçlar ile temas yanı sıra, metal ile çalışmak nasıl bilmeniz gerekir. Eğer metal ile çalışmaya başlamadan önce, yanlış hesap tüm yapının değiştirilmesi, ve metal tüketimine neden olur gibi gelecekteki merdivenin tüm boyutlarıyla yazmalıyım bir çizim yapmak için gereklidir.

güzel ve kaliteli bir metal merdiven yapmak amacıyla, profesyonellerden yardım almak daha iyidirgüzel ve kaliteli bir metal merdiven yapmak amacıyla, profesyonellerden yardım almak daha iyidir

Prosedür:

 1. Çizime göre, gerekli bir parçası halinde kesilir, ve daha sonra arzu edilen bir yapı bu bitkilerden hasat edilen merdiven kanal №10, temelini oluşturur.
 2. Daha sonra sahne veya ahşap veya sac monte edilecektir bitmiş şasisi, kaynak yapılmış metal köşeler yan yüzleri ile. Köşeler 15 cm ile 20 cm arasında, genellikle birbirlerine ve adım yüksekliğine birbirinden eşit bir mesafede paralel olmalıdır. Bunlar, ana kirişler, önceden yüklenmiş sonra, gerekli uzaklık konumlandırma kapıları, kaynaklanacak olan monte edilebilir .
 3. Bundan sonra,, metal veya ahşap ya adımlar yükleyebilirsiniz. Ağaç bitkileri durumunda, bunlar köşelerine vidalarla sabitlenir.

Her şey hazır olduğunda, tasarım düzensizliklerini, kaynak, daha sonra tüm yapı anti korozif astar ve boya ile tedavi edilebilir temizlemek, zımpara işlenmesi gerekir.

Bu merdiven sadece kapalı kullanılabilir fakat aynı zamanda açık havada, örneğin, kalkıp terasa aşağı edebilmek için.

Eğer bir merdiven ışık ve taşınabilir yapmak istiyorsanız

banliyö bölgelerinde ya da herhangi bir özel ev genellikle kolay ve rahat merdiven için bir ihtiyaçtır. Birçok az yer kaplar ve yeterince küçük tartmak, hangi satın alınır, yanında onları gerekirse kolayca başka bir yere nakledilebilir.

Basit Merdivenler yapmak hızlı ve kolay kendi elleri olmak, ahşap yüksek kaliteli parçaları açabilirBasit Merdivenler yapmak hızlı ve kolay kendi elleri olmak, ahşap yüksek kaliteli parçaları açabilir


Bu gerekmiyorsa Ancak, hurda malzemelerden yaz yazlık üzerinde bir merdiven yapmak daha kolaydır:

 1. Çoğu zaman, ahşap bloklar bu amaç için kullanılır. İki çizgi taşıyıcı olarak kullanılmaktadır, bunlar eşit uzaklıkta konumlandırılmış olması, yarım ağaç oluklar kesilen hangi adımlar olarak hizmet daha kısa çubuklar içine. Bunlar çivi veya vida ile sabitlenir. Dışarısı depolanan veya gölet tahliye yarar Ancak, bu merdiven çok uzun değildir.
 2. Adımlar uzun hizmet etmek ve kendi elleri A şeklindeki merdiven merdiven monte alabileceğiniz düşük ağırlık, kullanılabilir alüminyum profiller vardı için. Çalışmaya başlamadan önce, o yüksekliğini belirlemek için, ve buna göre, istenilen uzunlukta profil gördüm etmek. fındık her iki tarafına sabitlenen bir uzun metal pim ile bağlanan çiftler halinde profil.
 3. Bağlantı profili içinde yer aşamaları görülmektedir ve aynı kademe kesme profili uçlarından belirli bir mesafede delinmiş cıvata delikleri olan U-şekilli podgibayutsya ve aynı zamanda delik delinir. Tüm yapı toplandıktan sonra ve böylece merdiven merdiven katlanır yatay konumda olan aşama.

Böylece, hızla bahçe için veya başka bir yerde başka işler için ışığı iyi merdiveni yapmak mümkündür. Bu merdiven geçici veya kalıcı olabilir veya işler inşaatında olabilir.

dekorasyon ve eğlence için Bina merdiven

sokakta evde yerleştirilir ve kullanılan merdiven geleneksel türlerine ek olarak, doğada dekoratif ve bir şey süslemek için örneğin kulüplerinde renkleri yanı sıra örneğin, bir hamster ya da papağan için, evcil hayvanlar ile oynamak için hizmet ürünü bulunmaktadır. kendi bir şeyler yapabiliriz hızla onlara dayanan bir örnek çizimlere bakması kolay yeterince böyle bir merdiven yapın.

Bu sıradışı ve orijinal iç modüler merdiven ışık rengini bakacağızBu sıradışı ve orijinal iç modüler merdiven ışık rengini bakacağız


merdiven imalat talimatları çok basit:

 1. küçük ahşap sopa brusochkov ve merdiveni gidiş itibaren, daha etkileyici görünmesini sağlamak amacıyla, bu boyanabilir yanı, farklı boyutlarda ve hatta çeşitli şekillerde olabilir. Böyle bir bahçe merdiveni neredeyse herhangi bir yere yerleştirilebilir.
 2. merdiven hayvanlar için yapılırsa, ahşap tutkal ile bağlanmalıdır, doğal malzemeler, kullanılması gereklidir. üretim esnasında metal parçalar kaçının.
 3. renkler için de, sarmaşıklarla için bir destek olarak hizmet verebilir güzel merdiven ile gelebilir ve onlar da çiçekler için ek bir dekorasyon olarak görev yapacak. Sen, örneğin, çocuk evinde oynamak için çocuk bebek merdiveni bu tip kullanabilirsiniz.

Reaksiyonu ve koordinasyonu arttırmak için, merdiven eğlence veya spor, gerekli olan özel merdiven (hız) kullanmak için, bu tür bir cihaz, bir ip merdiveni, bir kat, ve özel bir algoritma göre adaylarının reaksiyonu geliştirmek için izin hareket yapmaktadır .

Farklı ihtiyaçlar için bir merdiven nasıl yapılır

insanlar tarafından kullanılan merdivenler pek çok türleri vardır, bu da duvara monte edilebilir süspansiyon taşınabilir bir çeşididir, monolitik ya da katlama vs. olabilir Onlar oyun veya dekorasyon için, dikey hareketi için sadece bunları kullanmak, ancak bu bile böyle cadı merdiven olarak muska, çeşitli gibi olanlar vardır. Hatta şişede bir merdiven ya da merdiven-bölüme dekorasyon olarak kullanılabilir.

Ana şey İmalat ve kendi elleri olabilir merdivenlerden yüklemek - önceden inşaat tasarımını düşünmek, iş için alet ve malzemeleri hazırlamakAna şey İmalat ve kendi elleri olabilir merdivenlerden yüklemek - önceden inşaat tasarımını düşünmek, iş için alet ve malzemeleri hazırlamak

Ev yapımı merdiven gerekli minimum inşaat becerileri, araç ve malzemelerin varlığında çok basit:

 1. En basit merdiven ahşap. Yeter malzeme gerekli parçaları gördü ve onları bir araya getirmek bir el değirmeni kullanarak, uygun bir düzen yapmak.
 2. merdiven creaks montaj sonrası, önce gıcırdayan yerini belirlemek ve ancak o zaman nedenini ortadan kaldırmak gerekir, bu merdiven, uygunsuz toplanma ağırlığının katında bir saptırma olabilir, kurulum katta ve ikinci katta gevşek. merdiven banyosu içinde, örneğin, ıslak bir ortamda çalıştırıldığında Creaking, örneğin, ahşabın şişme görünebilir.

merdivenin yanlış kurulum için bu katlar arasında açılış sağlanırsa kapıyı gıcırtı başlayabilir nedeniyle Ayrıca, bu yüklendikten sonra temel merdiven ve biraz gıcırtı ile ilgili olabilir.

Ayrıca örneğin, pristupkom merdiven fan, vb konsol merdiven, merdiven gibi çeşitleri vardır, elle yapılabilir farklı şekillerde merdivenleri diğer türleri vardır Hatta ev yapımı merdivenleri propilen tüpleri var. Özel bir mukavemet gibi merdivenler, dekorasyon ya da havza olarak kullanılır, sahip değildir. Böyle Penrose Merdivenleri gibi hiçbir yerde yol açan kesinlikle muhteşem merdiven bulunmaktadır.

elleriyle Merdiven (video)

şemalarda, çizimler ve özel programı, örneğin, arhikad veya 3D maks-stüdyosu çeşitli kullanarak, bağımsız bir şekilde, hemen hemen herhangi bir merdiven yapılabilir.

Detaylar: elleriyle merdiven (fotoğraf örnekler)

4-18 1slide1 0042 28 137 111157 1378 23753554 1859 12107

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − 63 =

map