The Bloggarajda tavan bitirme için kontrplak veya PVC paneller kullanmak daha iyidirgarajda tavan bitirme için garajda tavan süslemeleri kontrplak veya PVC paneliChem iyi kullanmak daha iyidir? elleriyle tavan bitirme için kontrplak veya PVC paneller kullanılması önerilir. Bu malzemeler nispeten ucuz ve bakımı kolaydır. tavan bitirme kalitesi aracınızı tutmak bağlı olacağını unutmayın. Yükleyici yönergelere göre nedeni budur.


Tavan garajda sarılıyor edilebilir

etek garajda tavan? Tavan kontrplak kullanılarak sokup. Bu malzeme çok yönlü ve kolaydır. Buna ek olarak, kontrplak bir organik malzemedir. Başlamadan önce, kontrplak sağ türünü seçmek gerekir. Yüksek nem direnci malzemeler tercih vermek için tavsiye edilir. Onlar özel melamin reçineleri ekleyin.

Tavan kontrplak Binaların tavan temizliği ile başlar. Sen duvar kağıdı ve boya artıkları yüzeyini temizlemek gerekir. Tavanda düzensizlikler varsa, dolgu veya macun karışımı ile bunları kaldırın.

Bu tavan ve ortadan kaldırarak düzensizlikler temizlemek önce, kontrplak kullanılarak yapılabilir garajda tavan kaplamaBu tavan ve ortadan kaldırarak düzensizlikler temizlemek önce, kontrplak kullanılarak yapılabilir garajda tavan kaplama

Dosyalama tavan kontrplak bu sırada yürütülen:

 1. ahşap sandık takın. Gerekli vida kullanarak tavana bunu takın.
 2. çerçeveye Pim kaplama tabaka.
 3. kumaşı hizalayın ve vidayla sabitleyin.
 4. Ahşap bir bazalı tavan ve duvarlar arasındaki boşluğu ortadan kaldırın. Arzu edildiği takdirde, alan bağlantı dolgu maddesi uygulanabilir.

Ne garajda tavan yüksekliği olmalıdır

SNIP göre, garajda tavan yüksekliği en az 2 metre olmalıdır. Ancak, garajda rahat hissetmek için, biraz tavan yükseltmek gerekir. Eğer kontrplak tavan kınına planlıyorsanız, tavan yüksekliği en az 2,5 metre olmalıdır.


Optimum tavan yüksekliğine hesaplanırken dikkate alınması gerekir:

 • araç yüksekliği.
 • Ücretsiz açıklık. Genellikle 200-300 milimetre kaldırıldı.
 • Bir yer aydınlatma koymak.
 • Bir otomatik kapı elemanlarının yüksekliği.

2300 milimetre - Bir kesit kapı, optimum tavan yüksekliği kullanın. Eğer bir SUV sahip olmaları durumunda, odanın yüksekliği 2.700 milimetreye daha az olmalıdır.

garajda tavan yüksekliği araç yüksekliği, uzay aydınlatma için ve Otomatik kapıların elemanlarının yüksekliğine bağlıdır.garajda tavan yüksekliği araç yüksekliği, uzay aydınlatma için ve Otomatik kapıların elemanlarının yüksekliğine bağlıdır.

bir metal garajda tekneyi tutulması tavan yüksekliğini artırmak için sağlar. Ayrıca, gerek kum ve çamur tekneyi temizlemek için. Daha sonra, iyice sıcak su ve kuru ile yıkamak için gereklidir. şişme ısıtma cihazlarına ilişkin yakın olmaması gerektiğini unutmayın.elleriyle garajda Teploizoliruem tavan

Birçok kişi garajda tavan, "ağlayan". Fark Neden böyle oluyor? Uzmanlar, ter örtüşme bu yoğuşma yüzeyi üzerinde oluşturulur gerçeğine iddia etmektedir. Düzgün yapılmış ısı yalıtımı bu sorunun kurtulmak için yardımcı olacaktır.

garajda yalıtımı yapma, sen kullanabilirsiniz:

 1. Mineral yün.
 2. Cam.
 3. Köpük.

Eğer bir garaj metal tavan varsa, bir folyo malzemeleri kullanılması tavsiye edilir. Güvenli zımba veya bir tutkal yardımı ile olabilir. Kaplama çerçevesine folyo malzemesini güçlendirmek için arzu edilen bir durumdur.

garaj tavan izolasyon gerçekleştirmek için bir köpük vasıtasıyla, cam yünü ya da taş yünü ile mümkündürgaraj tavan izolasyon gerçekleştirmek için bir köpük vasıtasıyla, cam yünü ya da taş yünü ile mümkündür

Algoritma tavan köpük bitirir:

 • malzemeye tutkal uygular.
 • Sonra tavana maddeyi uygulayın.
 • köpük bağlar sabitleyin.
 • tavan ve duvarlar arasında birleşme yerinde oluşan boşluğu ortadan kaldırır. olası bir köpük boşlukları dökün.
 • Tavan sıva Trim.

Eğer izolasyon madeni yün veya fiberglas olarak kullanmayı seçerseniz, profiller arasında malzemeyi koymak için gereklidir. Sonra PVC panelli tavan kınına gerekir.

garajda tavan boyayabilirsiniz neler

su bazlı boya olabilir garajda tavan boyayın. Bu materyal, kararlı ve pratiktir. ıslak tavana su bazlı boya uygulamak için tavsiye edilmez unutmayın.

Başlamadan önce, kir ve bitirme malzemeleri kalıntılarından tavan yüzeyini temizlemek gerekir. Bu yapı mala ile yapılabilir. Buna ek olarak, boya uygulanmasından önce tavan vakum önerilir.

garajda tavan temizliği ve hizalayarak sonra lateks boya birkaç kez boyanabilirgarajda tavan temizliği ve hizalayarak sonra lateks boya birkaç kez boyanabilir


Tavan boyama 4 adımda yaptı:

 1. tavan ve sıva üzerine sıva uygulayın.
 2. Sonra, bir su terazisi ile tavan uyarlayın.
 3. dolgu maddeleri ve astarın yüzeyine ikinci bir tabaka uygulanır.
 4. tavan boyama işlemine devam edin. Bunu yapmak için, bir rulo kullanın. Sert ulaşmak için yerler, bir fırça ile boyayabilirsiniz. Bir boya tabakasının 2-3 üretmek için arzu edilen bir durumdur.

Başka ne garajda tavan yapabilir

garajda tavan bitirme için, alçıpan ve yer döşemeleri kullanabilirsiniz. Böyle bir yapıyı kurmak çok basittir. 9.5 milimetre kalınlığında kaplama çerçevesi önerilen alçıpan için unutmayın.

Garaj, deforme olmayan şekilde, kullanım neme dirençli alçı levha kaplama için, nem artış ise. Bu malzeme uzman personel tarafından işlenir. Nem geçirmez alçı levha yeşilimsi renk tonu vardır.

Alçıpan ve oluklu mukavva iyi garajda tavan bitirme için uygundurAlçıpan ve oluklu mukavva iyi garajda tavan bitirme için uygundur

Dizi montaj yapısı:


 • kılavuz profili takın. kısımlarının sabitlenmesi için, vidalar ya da dübel kullanılması arzu edilir.
 • raf profilleri ayarlayın ve kılavuzları yerleştirin.
 • Askı sabitleyin. Bu ayrıntılar yapının sertliği artacaktır.
 • Sonra ışıkları altında çatlaklar Alçıpan geçin.
 • Obsheyte çerçeve alçı panoları. malzemesinin tespiti için kılavuz vidayı kullanın.
 • eklem kumaş yapıştırıcı ızgara serpyanku 'de.
 • tavanda sıva uygulayın.
 • zımpara ile Oshkurte yüzeyi.
 • astar ve boyanın yüzeye uygulayın.

garaj plastik paneller tavan kaplama (video)

garajda tavan bitirme birçok yolu vardır. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. tavan kaplamaları için, kuru duvara veya kontrplak tercih vermek için tavsiye edilir. Bu malzemeler PVC panel daha pratiktir. tavan kaplama sonra su bazlı boyalar yüzeyine uygulanması gerekir. Alternatif olarak, akrilik boya kullanabilirsiniz. Garajda tavan ıslak olduğunu fark ederseniz, oda izole etmeyi unutmayın. Isı yalıtım malzemesi, bir köpük ya da mineral yün kullanılması önerilir olarak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =