elleriyle Alçı tavan

elleriyle Alçı tavan

12 October 2017Yapıştırma - tavan yüzey tesviye basit ve etkili bir yöntemdirLuting - Tavan poverhnostiShpaklevka tesviye basit ve etkili bir yöntemdir - onun duvarları ve tavan tamamen düz ve pürüzsüz olduğunu görmek isteyen herkes için önemli bir işlemdir. Tavan sıvası oldukça zor bir iştir, ama her yol mübah: Mükemmel tavan ellerinde ile kaplı - bu sadece gurur meselesi değil, aynı zamanda aile bütçesine ciddi bir ekonomi değil.


kartonpiyer yapılmış sıvalı duvarlar ve tavanlar

Bazen insanlar yenileme macun sürecini ne kadar önemli fark yoktur. Eğer duvarlar ve tavanlar pürüzsüz bir yüzeye sahip olacağı bir kalite onarım, yapmaya karar Ancak, macun onarım çalışmalarında önemli bir adım olmalıdır.

düzensizlikler ile macun yüzeyi en fazla 4 mm olabilir unutmayın. amacıyla flaster üzerinden daha ciddi sorunları ortadan kaldırmak ya da duvar ve tavan alçıpan levhalar üzerine sabitlenir. Luting mükemmellik işinizi getirmek.

alçı duvar içerisinde çatlakları önlemek için, kullanımı sıva altı plastik örgü takviyelialçı duvar içerisinde çatlakları önlemek için, kullanımı sıva altı plastik örgü takviyeli

Yani, alçıpan yardımıyla uzay dönüştürmek için karar, o zaman shpatlevanija teknolojisi şu olacaktır:

 1. macun doğrudan geçmeden önce, sayfaların eklemleri davranmalısınız. Okleyte örgü dikişleri (serpyanku).
 2. sütür ile çalışmaya devam edin. küçük boşlukları ayarlamak için Proshpaklyuyte eklemler özellikle dikkatli.
 3. Şimdi duvara işlemeye hazırdırlar. Biz Hazırlanan yüzeye çözüm koymak için, daha sonra macun kullanılamaz başlar. bitirmek alın ve spatula ile duvarların alanı ve tavan üzerine yayıldı.
 4. Macun tabakası kuruduktan sonra, yüzey zımpara kağıdı ile zımpara ya da gerektiği gibi ağ.

Alçıpan iş sorun bir çok neden olmaz! özenli ve dikkatli olun ve duvarlar ve tavan dekorasyon her türlü hazır olacak!


Biz tavan macun Can not: ne zaman ve neden

Tabii ki, çoğumuz onu bitirmek için tavan hazırlamak için ne kadar önemli acaba bu kadar eğimli, enerji ve paradan tasarruf etmek istiyorum. En profesyonelleri yapışma duvar kağıdı, köpük blokları, boyama veya başka bir şey meydana gelecektir önce tavan macun gerekir eğilimindedir.

Tavan yüzeyinin hizalanması önemli bir araç şifonyer bina temellerini kullanmak DIY Öğrenme gerektirir - spatulaTavan yüzeyinin hizalanması önemli bir araç şifonyer bina temellerini kullanmak DIY Öğrenme gerektirir - spatula

macun uygulamak zorunda için aşağıdaki argümanlar: • Macun Tüm çatlaklar ve diğer yüzey düzensizlikleri zamazhet.
 • Bu bileşim duvar güçlü kılar.
 • Luting üst kat uygulanması, hem de boyama ve duvar kağıdı bile uygulanmasını kolaylaştırır. Farklı malzemelere yapışması kolaylaşır.
 • Alçı - bu duvarlar duvar kağıdı için mükemmel bir hazırlıktır. ikinci bir su geçirmezlik sahip olduğu duvar kağıdı tutkalı, böyle bir duvarı daha az absorbe eder.
 • Renk. duvar ve tavanların yüzeyi ideal olarak eşit renk işlemi sonrasında macun uygulamasının olacaktır.

bunu köpük plakaları yapıştırmak isterseniz belki shpatlevanija tavan atlayın. Ancak o zaman bir dolgu macunu kullanarak eklemleri tedavi etmek gerekli olacaktır.

Boyama için Alçı tavan (video)

Alçı boyalı tavan: nüansları ve kurallar

Eğer boyalı bir duvar ile karşı karşıyayız, o zaman eski boya kurtulmak için acele etmeyin. Bazı durumlarda, hatta uzun süredir tabakasının üzerinde belki macun uygulayarak.

Nasıl doğru boyalı duvar ile yapmalı? öğrenmek için, aşağıdaki yönergeleri izleyin:

 1. nemli bir sünger veya bezle onun tavan karıştırdı.
 2. boya kapalı yıkanmış ve köpük başladı edilirse, o zaman su bazlı boya ile ilgileniyor. Bir kaç dakika nemli yüzeye çıktıktan sonra, bir spatula ile çıkarılmalıdır.
 3. boya suyla yıkanıp değilse, sen dayanıklılık için test etmelisiniz. Boya hattı üzerinde bir spatula ile Çizik ve aletin düz tarafı dışarı çekmek için deneyin. Boya otsharkivaetsya veya dökülen varsa, onu kaldırmak için gereklidir: zemin bu yüzeyde iyi tutamaz.
 4. eski boyayı çıkarmak için çeşitli yolları vardır: buna taşırsa, özel bir kimyasal solüsyon kullanın veya saç kurutma makinesi inşa edebilir, bir spatula ile koparmak mümkündür.
 5. Boya duvara sıkıca oturuyor ve hiçbir şey boya üzerinde doğrudan yapabilirsiniz asal yüzey döküp böler portends edin. Ancak bu durumda toprağın üst, Alçı yapabilirsiniz.

Daha önce boyanmış tavana sıva uygulamak için bir kazıyıcı ya da macun bıçak boya kullanılarak yüzeyden eski boyayı çıkarmak gerekirDaha önce boyanmış tavana sıva uygulamak için bir kazıyıcı ya da macun bıçak boya kullanılarak yüzeyden eski boyayı çıkarmak gerekir

Astar - kaplama boyanmış duvar zorunlu bir adım. Bu macun uygun yapışmasını sağlar. Tavan sıva pürüzsüz yüzeyinde kötü tutturmak için boyadı.

Nasıl macun tavan betondan yapılır

çeşitli yolları macun tavan vardır. teknolojilerin ana türü sıradan macun ve macun dekoratif desen ayrılabilir. Eğer çekerek tavan yeniyseniz, daha kullanışlı normal üzerinde durdurmak için kullanılan, ancak somut tavan dolgu maddelerinin yüksek kaliteli teknoloji edildi.

betona usulsüzlük derinliğe onarım çalışmaları ödeme dikkati yürüten önce. levhalar veya betonda çok derin çatlaklar arasında çok fazla boşluk varsa, ek sıva yüzeyi gerekecektir.

macun için somut tavan hazır, o zaman araçları ile kol ve talimatları uygulayın:

 • İlk adım macun için hazırlık olacak. Sen büyük düzensizlikler sayısını en aza indirir, hem de tavana macun iyi yapışma sağlayan tavan astarlanmalıdır. Bir astar tabakası yeterli olacaktır. Tercih edilen bir astar, bir rulo ile uygulanır.
 • kurutulmuş bir baz kat fazla macun uygulanmıştır. Yıkama aracı (karıştırma kürekleri olan uygun elektrikli matkap) için en az iki spatula aleti ve bir karışım oluşturmak için kapasite ve kova gerekir.
 • Yani, başlangıç ​​çözümü, nazikçe shpaklyuem tavan yüzeyini karıştırın. Sonuç tatmin edici görünüyor olursa düzensizlikler gitmiş yerse, tek bir katman yapabilirsiniz. bir şekilde derin düzensizlikler tavan yüzeyinde aynı başlangıç ​​görünür sorunlar, ilk tam kurutulduktan sonra 2 tabaka uygulamak gereklidir.
 • Tamamen tavan hizalamak bir başlamasından sonra, bitirmek üzerine alabilir. son kat önceki tabakası ile aynı tarzda tatbik edilir: Yumuşak kayma hareketleri tavan boyunca karışımın yayıldı.
 • Kurutma işleminden sonra, son kat öğütme tavan için gereklidir. DERİ ızgara bina bitirebiliriz. Tavan tamamen düz durumda olmaz, eylemi durdurma.

macun tavana gerekli Araçları macun tavana gerekli Araçları


Köşeden işe başlamak için tavsiye edilir. güvenlik önlemleri hakkında unutmayın: Bir merdiven istikrarlı ve güçlü olmalıdır. asistan ile ittifak içinde çalışma yeteneği üzerinde.

Nasıl kuru sıva tavan

onarım çalışmaları yaparken ne kadar macun kurur sorusu çok önem kazanmaktadır. her yeni tabakanın uygulanması, sadece bir önceki tam kurutulduktan sonra gerçekleşmelidir olması. Ancak, tam kuruma işleminin yapılıp, bu kolay değil, gözle tespit etmek.

Birinci kurutma süresi dolgu malzemesi tabakaları bağlıdır:

 1. Çimento. Bu malzeme nem herhangi bir düzeyde dayanabilir ve banyolar ve mutfaklar dahil tüm odaları için kullanılır neden. Hem de dış çimento tamir. 2 saatlik bekleme süresi ortalama.
 2. Alçı kuru odalar için tasarlanmıştır, ancak mutfak ve banyo için uygun değildir. O şefkatle ve yavaşça görünüyor. Orta alçı tabakası 2-3 saat kurur.
 3. polimer mahfazası. Bu tür genellikle bir resim bitirmek için kullanılır. Polimer malzeme beklemek zorunda kalacak beri uzun: Gerekli saat durumda tamlığının emin olmak için.

Eğer profesyonel bir eğer Oysa, büyük zaman beklemeliyiz. Kişisel katman hesaplanmasında dikkate alınmıştır olandan daha kalın olabilir. çimento ve alçı 4-6 saat güvenilir bir kuruma süresi olacaktır.

Alçıpan tavan macun aşamaları (video)

Büyük hesaplama gerektiren bir görev - odası Dekorasyon. Doğru zaman ve malzeme tüketimini tahsis etmek gereklidir. ev onarım çalışmaları yaparken Ancak, zorunlu olarak devlet standartlarını karşılamayan. ağda bulunan Dersler, astar macun ve tavan kumlama hızlı ve kolay öğretecek. Bunun için gidin ve başarılı olacaktır.


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 − = 48

map