Elleri Alçıpan ile şömine yapma: 5 avantajları tasarım öğesi içinde

Elleri Alçıpan ile şömine yapma: 5 avantajları tasarım öğesi içinde

12 October 2017oturma odasının iç Kompleman, kendi kendine yapılan sahte baca kullanabilirsinizoturma odasının iç Kompleman, sen kendi evinde kendini yetiştirmiş sahte kaminaKamin kullanabilirsiniz - bu birçok ailenin bir rüya. Ne yazık ki, merkezi ısıtma olan bir şehir dairede her zaman tam bir taş şömine inşa etmek fırsatına sahip değildir. Buna ek olarak, aziz rüya yolunda çok durur canlı ateşle kalp operasyonun riski. Böyle durumlar için, mükemmel bir çözüm kartonpiyer yapılmış bir şömine kurulumu olurdu. Mevcut tasarımdan çok farklı değildir ve evde pratikte herkes adresinden birleştirin.


kartonpiyer yapılmış Şömineler: türleri ve bitirir

sadece ilk bakışta Fireside alçıpan o tamamen dekoratif fikrini görünüyor. sağlam metal çerçeve üzerinde ve profil kartonpiyer direksiyon Montajlı, sadece göz memnun ve yangın akşam toplantılar düşündürücü değil, aynı zamanda oturma odası ya da yatak odasında bir mobilya rahat parça olarak hizmet edemez. Örneğin, şömine projelendirme portalda, sen büyük kitaplık inşa edebilirsiniz sen koleksiyon merakı ise bunun üzerine bir koleksiyon koymak, ya da sadece gerekli ev önemsiz şeyler saklamak için kullanabilirsiniz.

kartonpiyer yapılmış Şömineler birçok farklı tarzlarda yapılmış ve klasik bir barok daire, yanı sıra ultra yüksek teknoloji iç uyması ve oldukça doğal olarak herhangi bir şömine Art Nouveau Provence, rustik, eko tarzında ve onları karıştırma iç mekanlarında bakacağız olduğunu edilebilir.

Aksine hızlı bir şekilde kendi elleri kartonpiyer yapılmış bir şömine olabilir yapmakAksine hızlı bir şekilde kendi elleri kartonpiyer yapılmış bir şömine olabilir yapmak

Şömine alçıpan sadece geleneksel formu olabilir. küçük bir oda uygun kompakt köşe şömine, büyük bir boşluk kolayca çıkıntılı portal ve şömine podyumu kullanılarak zonlu edilebilir.

imalat yapay şömine yöntemde tüm alçıpan üç gruba ayrılabilir: gerçek, bio şömine için bu fırını monte etmek mümkün olduğu; koşullu - ısıtıcı veya plazma ekran koymak için bir yer olarak hizmet edebilir bir portal; ve o sembolik doğada sadece dekoratif bir işlevi yerine.


Yararları aşağıdaki alçıpan şömineler:

 • malzeme ve araçları en az set ucuzluğu: Her malzeme ve ekipmanların aynı bir ihtiyaç ve oluşturmak için herhangi bir alçıpan konstrüksiyon için;
 • dekorasyon ve tasarım çeşitli olasılıklar: fayans veya doğal taş oblitsevat olabilir yapay şömineler, alçı sütunlar süslemek için ya clapboard kılıfları için - mekanın genel stiline bağlı olarak;
 • alçıpan şömine müşteriye göre herhangi bir şekil alabilir, kolayca gerekirse, tasarım basitçe başka bir yere taşınabilir, kurulup çıkartılarak;
 • Portal falshkamina biotopku şömine içine yüklemeyi düşünmüyorsanız çevre için tamamen güvenlidir. Bir elektrik ekipman durumunda, mumlar ya da bio şömine sadece temel güvenlik önlemlerine riayet etmelidir.

Şömine alçıpan - eşit geniş oturma ve güçlük küçük yatak odası hem süslemeleri mükemmel ve çok pahalı olmayan uygulama dekor vardır. Bu tasarımın yardımıyla evinin içini tasarımı karar eğer, bir tek adım eylem planı yaparak başlamalısınız.

adım eylem planına göre bir adım: kartonpiyer yapılmış bir şömine nasıl

Evde ve eserleri doğrudan yürütme ile düzenleme falshkamina için hazırlık eylemler dizisi ne olması gerektiği net bir anlayış olmadan, kısa sürede güvenilir ve güzel sonuçlar elde etmek çok zordur. Bu nedenle, en önemli başlamalıdır: şömine, konumu ve "doldurma" tarzı seçmek.Yer: geniş bir odada uzun duvarın ortasında bir şömine yerleştirmek en iyisidir. Bu durumda, aynı anda daha fazla güvenilirlik için falshdymohod çizin. Küçük bir odada, açısal tasarım seçin. Benzer şekilde, ulaşması zor olacaktır uzak bir yerde, bir yapay şömine yüklemek için gerekli değildir.

Her şeyden önce, şömine tasarımını düşünün ve sonra onu profillerin bir çerçeve yapmalıdırHer şeyden önce, şömine tasarımını düşünün ve sonra onu profillerin bir çerçeve yapmalıdır

stil Bu kendini, ya da büyük miktarlarda internette bulunabilen fotoğraf, benzer tasarımlar, güvenebilirsiniz.

Eğer maksimum güvenilirliği elde etmek istiyorsanız, küçük iç falshkamina Biyo şömineler donatmak mümkündür. Ancak bu durumda, bu tür asbest veya refrakter tuğla gibi portal yanıcı olmayan malzemelerin iç duvarları, özel bir yangına dayanıklı alçıpan ve ek yalıtım kullanmak gerekir. Yükleme bio şömine, tercihen bir uzman ile birlikte gerçekleştirilir.

herhangi bir şey olabilir şömine için Stuffing: portalda belirlenen mumlar; kitapların kazık; alev görüntüsü alacaktır elektronik fotoğraf çerçevesi; Gerçek bir merkezi kılığında plazma ekran veya elektrik şömine,.

plan adım adım bir kartonpiyer yapılmış bir şömine oluşturmak için:

 • uygun değişkeni seçimi ve çizime taşımak;
 • Bir düzen oluşturun;
 • Gerekli malzemelerin bir hesaplama yapmak ve satın alma işlemini gerçekleştirmek;
 • çerçeve profili monte;
 • levhaları GCR çerçeve kaplamak;
 • Biz kanal üzerinde iş bitirme yürütmek;
 • Biz içeride portal yapmak;
 • Biz şömine dekorasyon üzerinde çalışıyoruz.

şömine yapımında ilk aşama kartonpiyer yapılmış - bu çiziyor. O boyutlarını ve detay tasarımını anlamak için bir yapıyı yerleştirmek tam olarak nasıl görelim.

Bir düzen oluşturma ve alçıpan ateş çizim

Ve çizim ve şömine düzeni tam boyutunu üretmek için arzu edilir. Whatman, cetvel, iletki ve kalem üzerinde Stok ve okul çizim temellerini hatırlıyorum. ayrıntıları ve gelecekteki inşaatın her elemanın boyutunu çizin, gelecekteki odak bir çizim uygulayın.


Temiz bir şömine ve kaliteyi elde etmek için, uzmanlar gelecek ürünün bir model geliştiren ilk tavsiyeTemiz bir şömine ve kaliteyi elde etmek için, uzmanlar gelecek ürünün bir model geliştiren ilk tavsiye

önden görünümü, ama şömine izometrik görünümü sadece tasvir etmek deneyin. Sonra gelecek yükleme sitesini çizim denemek zorunda.

Hiçbir sorunların ortaya çıktığını varsa, şömine düzenine çizim aktarabilirsiniz.

Düzen doğaçlama yapmak kolay hızlı olabilir ve:

 1. Köpük levha;
 2. PVA yapıştırıcı;
 3. Bıçağı Boya;

portalının düzeni şömine genel boyutlarının kesin ve kurulum yerinde duvara monte edin. Açıkça podyumun veya şömine bacasının üzerine yuva sorunu olup olmadığını görmek, tasarımın organik bakış, şömine rafı değiştirmek veya iç boyutunu ayarlamak gerekip gerekmediğini, orada gerekir.


alet ve malzemeleri seçin

Tüm hesaplamalar yapıldıktan sonra, şömine en iyi şekilde başlayabilirsiniz. Bunun için alçıpan ve malzemelerin standart seti ile çalışmak için temel araçları gerekir.

Gerekli tüm araç ve şömine Döşeme yüklemek için malzemeler özel dükkanlarda satın alınabilirGerekli tüm araç ve şömine Döşeme yüklemek için malzemeler özel dükkanlarda satın alınabilir

Araçlar ve materyaller alçı levha şömine kutusu oluşturmak için:

 • tornavida;
 •  Bulgarka veya maskeleme bıçağı;
 •  demir için makaslar;
 •  Darbe matkap;
 •  Sac duvarı ve kılavuzlar;
 • Alçıpan levhalar (GCR veya tercihen GKLO refrakter);
 • Vidalar 6 x 60 ve dübel-çivi.

Eğer tüm araziye profilini satın yapamıyorsanız şeritler veya tahta çubuklardan bir iskelet araya değilse, sen kalanlar kullanabilirsiniz. benzersiz bir şekilde faydalıdır takviye bandı-serpyanka, boya net, sıva ve onunla çalışmak için macun bıçak, rende nazhdachki işleri için, köşeler armirovochnye.

Şömine elleri ile kartonpiyer yapılmış: ustası için adım adım talimatları

Malzemelerin tüm yerleşik, satın alınan ve yerinde düzenini şömine önerilen yüklemesini test ve ekipmanları kullanıma hazır edildi sonra, üretim işlemine başlayabilirsiniz.

yapmak için şömine duvarları tamamen düz ve yere dik, montaj seviyesinde ve çekül de kullanmaya dikkat edin. Bitmiş yapıda köşegenlerinin uzunluklarının tesadüf kontrol etmek yanlış olmayın - onlar eşit olmalıdır.

Güzel şömine bağımsız olabilir Set alçı, ana şey - uzmanların talimat ve tavsiye ile tanıtıldı içinGüzel şömine bağımsız olabilir Set alçı, ana şey - uzmanların talimat ve tavsiye ile tanıtıldı için

işlerin yürütme sırası:

 • duvarın taşıyıcı iskelet yapılması ve kılavuz profillerini (SS ve SN) montaj konumunda duvar sabitleyicilere tutturmak için. Biz portalı çerçevesinin aynı profilin çerçeve üzerinde toplamak.
 • Alçıpan ve profilleri ayrı ayrı şömine podyumu toplamak ve raf kesti. Biz podyumu ve şömine kanalına için bir raf monte portalının içinde bir fırın oluşturan sheetrock yukarı diktim.
 • Dikkatli bir şekilde eklemler yaprak üst kapağı ve dolgu maddesi gruntuem üzerinde serpyanku bant yapıştırma, açılar parçalar kullanılarak dizayn kesin. Macun üzerine yazma yüzeyi kurutmadan sonra. Şimdi dekoratif eserler için hazırsınız.
 • Bu asbest veya diğer ısıya dayanıklı malzeme kaplanabilir önce, arzu edildiği takdirde, uygun bir renk içine fırının iç boyama. Portal şömine ve tepsi örtüsü süslemeleri ve süslemeleri, bitirme malzemeleri seçildi. fırın seti İçinde "doldurma".

temel eserleri şömine yürüten sonra onun dekor sorunu, yani kişilik eklemek gerekir. şömine süslemeleri veya iç belli bir tarzda altında süslemek için Yolları, çok var. Bunlardan sadece birkaç düşünün.

düzeltin yollarını ve dekor: alçıpan yapılmış Şömine

şömine alçı sütun veya rozet olabilir sadece süsleyin. Bunu bitirmek için, güvenli bir şekilde, böyle bir düzenleme için uygun değildir hatta ilk bakışta, kumaş neredeyse her türlü kullanabilirsiniz.

güzel sıva kullanabilirsiniz, sahte şömine şık ve zarif olungüzel sıva kullanabilirsiniz, sahte şömine şık ve zarif olun

Dekorasyon alçı şömine örnekler:

 •  "A la Russe" veya fayans astar çinileri bakacağız İyi;
 •  Cam veya seramik mozaik da şömine şık dekorasyona uyumludur;
 •  Eğer şömine "ilkel" bir görünüm vermek ve düzensiz şekilli taşları ile dekore edebilirsiniz;
 •  içeride refrakter kırmızı tuğla fırını oblitsevat eğer Duvar ayrıca, dahil, yangın tipini tamamlayacak. 

Başarıyla olabilir sunulan seçeneklerden ve küçük yatırımlarla Herhangi evlerinde uygulamaktır.

elleri ile kartonpiyer yapılmış bir şömine yapın (video)

kartonpiyer yapılmış üretmek kolay, ama çok güzel şömine, evi asil, aristokrat bir görünüm vermek bir aile ortamı yaratmak ve oda çok daha rahat hale getirecek olacak.

Tasarım şömine elleri ile kartonpiyer yapılmış (iç fotoğraf)

4-1-kamin 4-kamin-gipsokarton 013-rol-dekorativnogo-kamina-v-dizaine-Vibor-podhodachego-pomecheniya 467 3407-5602 362568408 684807003 564663306 a31471f9a02b67ecd63f0d883b507fc6 dsc03270

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 + = 72

map