The BlogHatta basit bir düz merdiven güzelce iç mekan tamamlayacak yapabiliyorHatta basit bir düz merdiven güzelce sıkı inşaat pratik tasarımı tuhaf gelen, çok çeşitli iç merdiven pomescheniyaUstroystvo tamamlayacak edebiliyor. Düz merdivenler tasarımında oldukça basit, ama zarafet ve güzellik mahrum etmez. Düz marşlarla Merdiven formu ve imalat malzemeleri çeşitlidir.


ikinci kata Doğrudan merdiven

Düz merdiven tahrik tasarımları alttürüdür. bir seyir halinde, doğrudan ek olarak, çeşitli alt türleri vardır, bunlar doğal olarak düzdür. ikinci kata Stairway bir düz yürüyüşü adım vardır ve üstüne yastıkları olabilir.

Merdiven tasarımı aşağıdaki bölümden oluşur:

 • aşama;
 • yükselticiler;
 • Stringers veya dize;
 • çubuklar;
 • Korkuluk.

onun kurulum olabilirsiniz düz merdiven tasarım kolayca kendi başlarına başa, oldukça basittironun kurulum olabilirsiniz düz merdiven tasarım kolayca kendi başlarına başa, oldukça basittir

yapı merdiveni stringers veya dize İstinat. stringers denir adımları için, bir yatay profil ile testere dişi şekli kirişler. Referans Kosour sonra duvara yapılan destek adımları ikinci yan, bu tasarım duvar adı verilir, biri olabilir.


İki destekler üzerinde Merdiven merkezi aradı. adımlar için oluk ve adı podstupekov withs Kirişler, bunlar da kurutulmuştur kalınlıkta pano imal edilmiştir. Merdiven bir podupenkami olarak olabilir ve onlar olmadan, daha dekoratif bir işlevi yerine. Dikmeleri ve taşınabilir merdiven kenarının konfor ve dekorasyon kaldırmak için gereklidir.

İki Kosour üzerinde Dizayn düz merdiven bağımsız üretim için oldukça basittir.

köşe merdiven

En popüler tasarım açılı merdivenler olduğunu. Çoğu zaman, açısal merdiven iki düz yürüyüşleri etrafında bir iniş pivotu vardır. Köşe odanın köşesine monte merdiven L şeklinde ve metrekare kaydeder. Dahası, böyle bir tasarım yürüyüş için uygundur.

ikinci kata tırmanmaya ahşap bir merdiven köşesi ile şık ve zarif olabilir olunikinci kata tırmanmaya ahşap bir merdiven köşesi ile şık ve zarif olabilir olunFarklı üretmek için Malzeme:

 • Çoğu zaman, açısal merdiven ahşap;
 • Metal yapı oldukça dayanıklıdır, aynı zamanda nadir değildir;
 • Metal, metal - - taş ya da ahşap - taş Bazen merdiven yapı, ahşap gibi çeşitli malzemelerden, kombinasyonunu yapmaktadır.

Ahşap yapısı uygulamak için oldukça basit ve bağımsız bir şekilde gerçekleştirilebilir. Açısal merdiven bu durumda ters pedi 180 derecelik açıda, U-şekilli olabilir. Böyle geçit tasarım görünümünde ideal görünüyor.

Merdiven kendinden imalat sayesinde, merdiven ve platformlara GOST gereklerini ihmal etmeyin.

Türleri düz merdivenler

Modern zamanlarda merdiveni, bu sadece, üçüncü, vb ikinci kaldırma bir araçtır kat. Genellikle tasarım başka iç dekorasyon olduğunu. Türleri düz merdiven farklıdır ve bunların uygulama ücretsiz alanı, irtifa tavan ve taban açıklıkları bağlıdır.

Düz merdivenler ayrılır:

 • Bir merdiven boşluğu vardır Odnomarshevye;
 • Bu T-şeklinde veya U-şeklinde bir yarı-hız sahip iki kaldırma Sustainer ayrılmış alanı içermektedir;
 • Çok yüksek tavanlı ve geniş Katlar açılmasıyla odalarında kullanılan Trehmarshevye yapısı.

merdiveni yüklemeden önce, ilk olarak her şeyi doğru hesaplamak ve iş için gerekli malzemeleri almak zorundadırmerdiveni yüklemeden önce, ilk olarak her şeyi doğru hesaplamak ve iş için gerekli malzemeleri almak zorundadır

merdiven tipi titiz yanlış hesaplamalar göre seçilir, hesaba binanın tüm özelliklerini almak gereklidir.

açıklığın genişliği hareket rahatsız çok dar bir açıklığa, uygun olmalıdır ve hacimli ürün taşımak mümkün değildir.

Doğrudan odnomarshevye merdiven odası, köşe ortasında olabilir ve genellikle duvarlar boyunca yerleştirilen mnogomarshevye. Daha çok kompleks yapısı bir sancı merdiven. O döner sahne yapılıyor yerine, hiçbir gerekçesiyle vardır. Sarıcı merdiven dairesel olabilir, bu tasarım vida merdiven türleri hakkında daha fazladır.


Boyutlar düz merdiven

Program AutoCAD veya pusula tüm boyutlarıyla bir çizim çizmek için gerekli kurulum, dergi Prospect'i bir örneğe göz için düz merdiven tipi ise oldukça basit. düz merdiven ölçüleri nasıl olursa olsun metrekare ve yapı yüksekliği sayılır hesaba odanın hacmini alarak bireysel, hem de ortak.

Boyut düz merdiven, genellikle o kurulacağı odanın, büyüklüğüne ve özelliklerine bağlıdırBoyut düz merdiven, genellikle o kurulacağı odanın, büyüklüğüne ve özelliklerine bağlıdır

Toplam tahmini veriler:

 • adım genişliği 25 cm'den daha azdır;
 • 30-40 derece optimum eğimi;
 • basamakların derinliği en fazla 25 cm değildir;
 • merdiven biri uçuş 10-12 derecedir.

Metal merdivenleri takarken, CMD çizim gerçekleştirin. Autocadmozhno sisteminde gelecek adımların üç boyutlu çizim üretmek. Hesaplamalar ihtisas hesap makineleri vardır ile ek olarak, yardımcı olmak.

dikey merdiven

merdivenler, başka tür - dikey. Bu, minimum eğim ile kesinlikle dikey merdiven olduğunu tarafta ve merdiven hem bir dize oluşur. ., Metal veya ahşap: en fazla 80 cm'den daha withs arasındaki mesafe, 30-34 cm aşamaları imalat malzemesi iki tipte olabilir aşama. Dikey merdivenler tipleri bu bütün fark, menteşeli ya da yardımcı çok farklı değildir.


iç Olağandışı ve yaratıcı dikey merdiven bakacağıziç Olağandışı ve yaratıcı dikey merdiven bakacağız

Ama daha farklı bir dikey merdiven kullanımı:

 • Çoğu zaman, dikey yangın kaçış yapmak;
 • Özel bir evde kiler inmesini veya tavan yükseltmek için bir merdiven kullanılır;
 • Evde Asma merdiven eğimli bir çatı üzerinde hareket için kullanılır.

Metal dikey merdiven sıkı kereste, ancak dikkate ısıtmak için metal ve serin özelliğini almalıdır. acı soğuk, tam tersine, sıcak bir yaz gününde, ya da bir merdiven tırmanma varsa, koruyucu eldiven, ellerin dikkatli olmalıdır.

dikey merdiven ahşap ve oldukça güvenilirdir, avantaj ahşap ısıtma ya da soğutma için güçlü maruz değildir, ancak kendinden üretiminde, bunun pürüzsüz hale getirmek için yüzey tedavisi için iyi olmalıdır. Ahşap yapılar, bir dezavantajı vardır - onlar genellikle bu süreci engellemek için, sen parke seçmeliyim çürümeye ve tüm ayrıntıları antiseptikler tasarımını ele.

Köşe merdivenleri elleriyle nasıl yapılır

Köşe merdiveni tatil evleri dekore. dekoratif işlevinin yanı sıra, kendi elleriyle imal oldukça pratik ve kolaydır. Make açılı merdiven çeşitli malzemelerden yapılabilir, ancak en basit bir ağaçtır.

o hesaplamalar yapmak, merdiven ve platformlar gereklerine tanışırız önemlidir, başlamak için. Onlar SNP kayıtlıdır, bunu göz ardı etmek tavsiye edilmez.

Tüm merdiven yapı yük taşıyan elemanların ayrılır, bir kiriş ya da kirişler, basamaklar ve yükselticiler, platformlar, korkuluk ve kirişler olup.

Çalışmaya başlamadan önce, ahşap çeşitli seçmeliyim, merdiven imalatı için en uygun parke şunlardır:

 • Kaliteli çürümeye karşı dayanıklıdır ıslak odaları için uygundur karaçam sahiptir;
 • Kuru tesislerinde uygundur kayın ağacı için;
 • Çok sağlam meşe ahşap, ancak seçerken dikkate alınmalıdır oldukça ağırdır;
 • merdiven imalatı için iyi kereste akçaağaç, ama kururken, kereste bu tip çatlama eğilimli.

merdiven sağlam ve güvenilir için, iş için yüksek kaliteli malzemeler ve araçlar seçmeliyimmerdiven sağlam ve güvenilir için, iş için yüksek kaliteli malzemeler ve araçlar seçmeliyim

malzeme seçiminden sonra gerekli bir araç ayrılmış olmalıdır.

Daha sonra, tüm yükleme işlemi aşamaya ayrılabilir:

 1. kovourov veya dize - İlk adım, yük taşıyan elemanların üretimi olacaktır. Çizimlere referansla, işaretler ışın uygulanır ve ahşap bir testere ile kesilmiştir.
 2. Daha sonra, hazırlanan rulman elemanları yüklemeniz gerekir.
 3. Bir sonraki adım çizime göre kesilir, hazırlama adımları ve yükselticiler olacaktır.
 4. Kurulum adımları sırayla gerçekleştirilir.
 5. Daha sonra, sitenin hazır duruma yapmak gerekir.
 6. İkinci Mart birinciye benzer bir şekilde gerçekleştirilir.
 7. merdiveni yükledikten sonra, unsurları kapsayan kurulumunu yapmak gerekir.

Böylece, duvara bir taşıyıcı eleman ve merkezi destek diğer yaslanmış, bu yüzden merdiven köşe dönme her türlü çıkıyor. Daha fazla işlem algoritması nihai bitirme merdiven seçimine bağlıdır. Bu boyalı veya vernikli edilebilir. Son varyantlar değerli ahşap için özellikle önemlidir ahşap, doğal desenini ve rengini korur.

Düz merdiven tasarımı (video)

Evde Merdiven nasılsa değerli metrekare kaybı, merdiven tasarımları altında birçok farklı uyacak en aza indirmek için yeterli alan işgal edilmiş duvar dolapları. uzayın kullanımının başka düzenlemesi podlestnichnogo düzenlemesi rahat çalışma yeri haline gelebilir. merdiven odasında yer aldığı takdirde Buna göre, bu doğrudur.

ikinci kata Dizayn düz merdiven (iç fotoğraf)

2 7 8 28 153-03 13315 4732 13572cca80139d3468b93a79735d5bd152 21345 23259

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 17 = 18