duvarlar ve tavanlar için Boya: ne olacağını nasıl seçileceği

duvarlar ve tavanlar için Boya: ne olacağını nasıl seçileceği

12 October 2017



Sadece büyük bir seçimdir çünkü duvar ve tavanlar için boya Alış, size herhangi bir soruna neden olurduvarlar ve tavanlar için boya Alış anda tavan ve duvarlar çok büyük miktarda boyar ve orada boğmak etmediğini, renk, üretici, vb seçimi ile tespit edilmelidir sadece ogromnyyV yelpazesini olarak, size herhangi bir soruna neden olmaz Ama bu yeterli değil! Duvar ve tavanlar boya nasıl bilmek de gereklidir.


duvarlar ve tavanlar için iç boyaları nelerdir

İç son dekoratif kaplama kaplama malzemesi için kullanılan duvarlar ve tavanlar için boya. Bu sadece bir dekorasyon olarak değil davranan, aynı zamanda zararlıları biten ultraviyole ışıktan kadar birçok dış etkenlere, üzerinde kendilerini duvarları korumak için.

Şimdi yaygın tasarımcılar ve takımların yapıcılar olarak kullanılan iç boyalar tercihen su bazlıdır.

duvarlar ve tavanlar yolu oldukça iyi ve ucuz için İç boya oda güzel bir tasarım yapmakduvarlar ve tavanlar yolu oldukça iyi ve ucuz için İç boya oda güzel bir tasarım yapmak

Bunlar, sırayla, ayrılır:


 • akrilik;
 • bir silikon;
 • minerali;
 • Silikat.

Bu alt-tabaka olarak kullanılmaktadır polimer içinde daha çok farklıdır. Ancak, zaten orada ve iki alt tipleri faydalarını sahip olanları. Buna uygun olarak, yapıları ve - sistem, katkı maddelerinin eklenmesi ile.

En popüler Ancak şu anda duvar ve tavanlar için akrilik boya vardır. Bunlar dayanıklı, nispeten ucuz olan ve en iyi büyük bir aralıkta sunulan, ama yine de değildir.

Profilyuks duvar ve tavanlar için boya: faydaları

Profilyuks - oldukça iyi bilinen bir işletme boyaların ve cilaların üretimi yapan. o kadar popüler akrilik ve dağılım boyaları yaptığını. kendi hesabına Açık - duvarlar ve tavanlar için ürünlerin yaklaşık 170 değişik renkler çeşitler. Kapalı kullanım için astar boya evler için uygun olan, aynı zamanda evrensel vardır. Elverişli, üretilen renklerin tutarlılık mükemmellik optimize edilmiştir. Yani, seyreltmek gerekmez.

Profilyuks - duvarlar ve tavanlar için yüksek kaliteli boya üretmek en tanınmış şirketlerinden biriProfilyuks - duvarlar ve tavanlar için yüksek kaliteli boya üretmek en tanınmış şirketlerinden biri



Bu arada, akrilik boya - bu lateks eklerseniz suya dayanıklı, ancak, bu yıkanabilir hale gelir. Ama bu bitiş kullanımının havalandırma sistemi yükseltmek zorunda kalacak, bu yüzden de kendisine geçmesine olmaktan çıkar.

Aksi takdirde, bir ev veya daire içine sürekli nem seviyesini artırılacaktır.

Profilyuks gelen renklerin Avantajları:

 • yıkanabilir;
 • dayanıklı;
 • nispeten ucuz;
 • Bu bir tabanca ile uygulanabilir.

Bu bir Amerikan şirketi çok yüksek kaliteli malzemeler üreten bu örneklerin ve Rusya'dan benzer ürünleri ile rekabet edebilecek fiyatlarla biridir.

duvarlar ve tavanlar için yıkanabilir boya nedir

Yukarıda daha önce tarif edildiği gibi, bir yıkanabilir boya sahip akrilik esaslı ve lateks meslektaşları oluşmaktadır. Onun tek önemli dezavantajı - bu tatsız kimyasal koku olduğunu. Bunun sağlığı için, ancak havalandırmak için zararlı, sadece uzun boyatmak oda değil. Veak şirket olmasına rağmen son zamanlarda bu tür bir dezavantaj arındırılmış bir yıkanabilir boya tanıtıldı. Ancak, oldukça pahalı maliyeti ve resmen Rus tüketici pazarında Henüz gönderilmedi.

onlar defalarca yıkanabilir çünkü boyanın temizlenmesi, çok sık kullanılan ve aynı zamanda onların orijinal görünümünü kaybetmezonlar defalarca yıkanabilir çünkü boyanın temizlenmesi, çok sık kullanılan ve aynı zamanda onların orijinal görünümünü kaybetmez

o tanıdık silindirleri kullanmak ve izin ve sprey tabancaları beri kendi uygulama Teknolojisi, son derece basittir. Önemli olan - bu çok çabuk kurur olarak en kısa sürede, bankalar açtıktan sonra kullanmak.

Boyama eklemi yapılırsa Ama, örneğin, alçı, silikat esaslı kullanımı var önerilir. Onun önemli avantajı - viskozite. Ve evet, o da yıkanabilir. mümkün da birlikte bir derinliği ve 2 mm kadar bir genişliğe sahip çatlaklar mühür. Ve bu arada, hatta yerli şirket Lakra üretir. Silikon boya maliyeti oldukça yüksektir, ancak orijinal rengini değiştirmeden bir düzine yıl çok daha fazla hizmet edecektir.

Gönderen diğer üreticilerin söz edilebilir:


 • Dulux;
 • Luxens;
 • Erikollor;
 • Veak.

Mineral yüzeyler veya köpük boyarken silikat boya kullanılması özellikle uygundur.

Duvarlar ve tavanlar Pittsburgh için Amerikan boya boyalar: avantajları

ABD arasında duvarlar ve tavanlar için boya üreticileri Pittsburgh boyalar, Olimpiyat, Renkler ayırmalıdır. Neredeyse herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir. İtalyan boyalar çeşitlilik ve aralığı bakımından çoğunlukla, onlara büyük ölçüde gerisinde.

Pittsburgh boyalardan boya avantajları nelerdir? İlk olarak, 2-3 litre sadece küçük kavanoz evde hemen hemen her duvarı boyanabilir. Baz boya yapmak benzersiz katkı yoluyla elde tasarruf oldukça sıvı, ancak yüksek viskoziteli yetenekleri ile. Bu şirketin bu kalite ve orta 80'lerde meşhur oldu.


O zamana kadar, mevcut bu silikon bazlı tercih ederek, su bazlı boyalar üretir. Sadece tabanca ile boya için gerekli olduğunu unutmayın. bilinen tüm silindirler için uygun değildir.

Pittsburgh boyalar - hatta kullanım 5-10 yıl sonra harika görünüyorsun Amerikan şirketi üreten boyalarPittsburgh boyalar - hatta kullanım 5-10 yıl sonra harika görünüyorsun Amerikan şirketi üreten boyalar

İdeal - çok yüksek basınç (en fazla 4 atmosfer) kompresörün içinden lekeleme.

Pittsburgh beyaz bir boya en dayanıklı silikat reçine, temelinde yapılır boyaları.

O, her zaman operasyonun hatta 5-10 yıl göz kamaştırıcı olduğu gibi görünüyor ve buna dayalı dekor aşağıdaki malzemeler üzerinde yapılabilir:

 • ağaç;
 • beton;
 • Alçıpan;
 • Plastik (çözücü klasik bir parçası olarak);
 • köpük;
 • bazalt kumaş;
 • Metal.

elleri ile duvar ve tavanlar boyanması

Prensip olarak kullanılan boyalar ne tür ele olması, bir de doğru elleriyle resim gerçekleştirme hakkında bahsetmeliyiz. İlk olarak, bunun iyi bir marj satın almak her zaman gerekli olduğu gerçeği ile başlamalıdır. Yani, ortalama bir evde 10 litrelik bir kova için ihtiyaçtır. Farklı partilerden satın varsa, bunlar ayırt gölge birkaç sesleri olabilir. mürekkep istenilen miktarda satışı basitçe değilse, bunu karıştırmak için olasılığı hakkında unutma.

En iyi sonuçlar için duvarlarda boya eşit uygulanmalıdırEn iyi sonuçlar için duvarlarda boya eşit uygulanmalıdır

Aynı zamanda basit ve iyi boyama teknolojisi At - tabancası kullanılarak. Bu tür ekipman pahalı değil, ama olabilir ve kiralık.

avantajı:

 • Boyanın Düşük tüketim;
 • mükemmel düz bir yüzey;
 • boyama hızı.

Püskürtme tabancası kullanımı mümkün değilse, geleneksel rulo kullanın, ancak orada tüketimi olacak neredeyse 2-3 kat daha fazla olabilir. uzman olarak böyle ve verdi şirketlerin iken genellikle geleneksel manuel püskürtme tabancaları için idealdir emülsiyonlar üretirler. Ancak bu yöntem, büyük bir alanı boyamak olamaz.

duvarlar ve tavanlar için Boya uzmanı: nasıl uygulamak

"Uzman" Kozmetik boya sınıfı - onları hazırlamak ilk olmadan boyama yüzeyler için mükemmel bir seçimdir. İlk 2-3 kat onunla tavan boyası ve sonra duvarlara götürüldü olmalıdır. Prensip olarak, bu kural tavan plastik (dekoratif paneller) yapıldığında dışında herhangi boyama için de geçerlidir.

"Uzman" boyanması zamanki farklıdır:

 • primerde dahil edilmesi;
 • daha viskoz tutarlılığı (tedarik maddesi üst tabakalarına nüfuz için gerekli olan);
 • hızlı katılaşma (sadece 1-2 saat).

Bununla birlikte, doğru bir şekilde tatbik - (3 atmosfer üzeri) aynı sprey tabancası, yüksek basınç. Böyle boya Bolars, Lateko, Tikkurila, ve diğerleri tarafından üretilmektedir.

hazırlıksız yüzeye, bir boya uzmanı kullanabilirsinizhazırlıksız yüzeye, bir boya uzmanı kullanabilirsiniz

duvarlar ve tavan beyaz boya: Ne zaman kullanılır

beyaz boya seçerken birçok farklı tonları olduğunu bilmelidir.

Kesinlikle kar beyazı iç mekan kullanımı için uygun değildir her durumda - bu rahat bir ortam yaratmaz. Daire tamir altında veya banyo boyama için, krem ​​ile ilgili olabilir Optimum gölge, üzerine seçim durdurmak için tavsiye edilir.

çözücü ile karışık olmamalı o - parlak merkeziyle çirkin halo olsun.

Beyaz boya Aşağıdaki durumlarda idealdir:

 • Büyük bir oda değil boyama yapılmış;
 • Tavan bir badana sahiptir;
 • RSD ile duvarlar ve tavan Dekorasyon.

Beyaz boya DULUX tavan (video)

Ve, tabii ki, bu edinilmesi veya bu boyanın ilk önce değerlendirmeleri zaten kullandım olanlar mutlaka okuyun. Bir kardeş (örneğin akrilik,) olsa bile, kalite üreticileri arasında önemli ölçüde değişir.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 + = 39

map