duvarlar ve tavanlar için Akrilik boya

duvarlar ve tavanlar için Akrilik boya

12 October 2017Akrilik boyalar, çevre dostu malzeme, bu nedenle konut alanlarında boyama yüzeyler için idealdir Akrilik boyalar, çevre dostu malzeme, bu nedenle çeşitli malzemelerin vasıtasıyla mümkündür konut pomescheniyahOtdelat tavanda boya yüzeyler için idealdir. Sınırlı bir bütçeniz varsa, akrilik boya uygulamak için tavsiye edilir. Bu malzeme, ucuz ve iyi kavranır. Eğer tavan boyası önce, bir ön yüzey hazırlığı yapmalıdır. Doğru prosedürü takip ederse, malzeme iyi yakalanır ve uzun yıllar hizmet edecektir.


akrilik boya ile tavan boya: adım adım kılavuzun

Eğer tavan ve duvarlar leke başlamadan önce, düzgün su ile sulandırılmış boya gerekir. Tipik olarak, üretici ambalaj üzerinde boya ve su oranını belirtir. Karıştırma sırasında, bina mikser kullanılır.

Karıştırma sırasında, sen oluşan filmin yüzeyinde görürseniz, o zaman boya geri kalanı ile karıştırmak için gerekli değildir. Aksi takdirde, topaklar olacaktır. Film oluşumu önerildiği zaman çıkarmak için ve geri kalan malzeme dikkatlice boşaltın edildi.

Sürüş tavan boyamaSürüş tavan boyama

Algoritma tavana boya uygulaması:

 1. boya Obmoknite fırça veya rulo.
 2. Sonra tavana malzeme ilk katmanını sprey başlar. Odanın köşeleri boyama başlanması tavsiye edilir.
 3. Birinci tabaka kuruduktan sonra, bir saniye uygulanır. Aşağıdaki boya tabakası birinci dik uygulanması gerektiğini unutmayın.
 4. Boya kuruduktan sonra, yüzeyde yer bulduysanız, zımpara kağıdı ile bunları kaldırın. Boya kusurları kesinlikle yasaktır.

tavan için Akrilik boya: özellikleri ve faydaları

Akrilik boya genellikle duvar ve tavan dekorasyonunda kullanılır. Bu malzeme "geliştirilmiş versiyonu" sıradan lateks boyadır. kolayca ahşap ve bir beton tavana iki uygulanabilir gibi akrilik malzeme, çok yönlüdür.


akrilat malzemeler ile çalışmak son derece dikkatli olmalıdır. Boyanın bu tür taşıma sırasında akrilat zararlı dumanlar büyük miktarlarda yayar şekilde, odayı havalandırmak için önerilir. akrilik çalışırken oda sıcaklığı 5 derece daha düşük olmamalıdır boya unutmayın.

fırça veya rulo ile olabilir yüzeye akrilat boya uygulamakfırça veya rulo ile olabilir yüzeye akrilat boya uygulamak

akrilik boya avantajları:

 • materyal keskin bir koku yok.
 • toz tutmaz boyayın.
 • Akrilat tavan ve duvarlar üzerinde küf oluşumunu engeller.
 • malzeme çabuk kurur.
 • Tavan muamele akrilat boya, morötesi ışımaya karşı dirençli olacaktır. tavan ve daha iyi duvarlar için akrilik boya nedir

boya ne tür seçmek en iyisidir? Ne zaman kumaş seçimi üreticiye dikkat etmelidir. Buna ek olarak, hesaba boyanın dayanıklılığını almak gereklidir.

Akrilik boya 5 şirketten meydana gelmektedir:

 1. Tex. Bu şirket, yüksek buhar direnci ile boya üretmektedir. o sadece sınırlı bir bütçe tavsiye edilir şirket tarafından yapılan malzemelerini kullanın.
 2. Dulux. Bu şirket, antibakteriyel eylem ile malzeme üretmektedir. Eğer çocuk odasında beton tavan süslemeleri istiyorsanız, akılcı firmadan boya uygulayın.
 3. Tikkurila. Bu şirket, belki de en yüksek kaliteli malzemeler üretmektedir. şirket «Tikkurila» dan Boya dayanıklı mat renk var. Nedenle tek bir katman boya uygulamak için izin verilir.
 4. Caparol. aşınma direnci yüksek düzeyde tanınan bu firma tarafından yapılan Boyalar. Ancak, «Caparol» malzemelerin fiyatı çok yüksek.
 5. Sniezka.

şirket «Tikkurila» dan Boya yüksek performans ile ayırt ve çok başarılı bir dış hem iç ve işler için kullanılanşirket «Tikkurila» dan Boya yüksek performans ile ayırt ve çok başarılı bir dış hem iç ve işler için kullanılan

Eğer evrensel ve ucuz boya arıyorsanız, şirketin «Sniezka» dan malzemeler üzerinde seçiminizi durdurun. şirketten Su dağıtılmış boya hipoalerjenik etkiye sahiptir. Ayrıca, tarafından «Sniezka» firması malzemeler yüksek su direnci ve yüksek yıpranma direnci.

boşanma olmadan akrilik boya ile tavan boya nasıl

tavan boyama - sorumlu ve zor bir süreç. boya düz bir yüzey katmanına koymak için, ve çizgiler bırakmaz, uygun malzeme seçmek ve düzgün bir yüzey işlemek için gereklidir.

tavan boyama önce, eski boya yüzeyini temizlemek. Çatlaklar bir spatula ve macun ile temizleyin. zımpara kağıdı kullanılarak astar ve macun süreç katman üzerinde bir tavan koymak unutmayın.

fırçasını kullanarak boyalı yüzey kalitesini görünür kusurları gizlemek ve geliştirmesine olanak tanıyanfırçasını kullanarak boyalı yüzey kalitesini görünür kusurları gizlemek ve geliştirmesine olanak tanıyan

tavan çizgiler bırakmaz için şu kurallara uyun:

 • önceki bir tamamen kuruyana kadar sonraki katmanını uygulamayın. Aksi takdirde satıh lekeleri ve lekeler üzerinde oluşturulan.
 • Küçük kusurlar daha iyi bir fırça ile boyamak için.
 • köpük rulo kullanmayın.
 • ikinci tabaka birinci kesinlikle dik uygulanması gerekir. Yani boşanma ve mikro kusurları önleyebilirsiniz.

Ben akrilik boya ile ahşap tavan boya Can

Uzmanlar mümkün olduğunca ahşap tavanlar için akrilik boya kullanımı savunuyorlar. Bu materyal, non-toksik ve yanıcı değildir. Başlamadan önce, kir ve eski boya ahşap tavan temizlenmesi gereklidir.


dayanıklılık performansı ahşap tavan ödeme dikkati bitirme için boya seçerken. Yüzey emprenye "Penoteks" tedavi etmeyi unutmayın. Tavan yağdan arındırmak için de zorunludur.

antiseptik emdirilmiş ahşap tavan işleniyorantiseptik emdirilmiş ahşap tavan işleniyor "Pinotex" Bu dış faktörlerin olumsuz etkilerini önlemeye yardımcı olur

ahşap tavan boyama 4 adımda yapılır:

 1. İlk olarak gereken oranlarda birlikte, su ile karıştırınız.
 2. Sonra tavana ilk katman uygulamak. tabaka kuruyana kadar bekleyin ve boyanmamış yer ortadan kaldırır. Bunu yapmak için, ince bir fırça kullanın.
 3. Daha sonra bir sonraki tabaka, uygulanacak.
 4. İkinci tabaka kuruyana kadar bekleyin. Eğer tavanda bir noktaya, daha sonra kum yüzeyi bulursanız.

tavan için Yıkanabilir akrilik lateks boya

Lateks yıkanabilir boya - benzersiz materyal. Bu boya ile duvar ve tavanlar dekore edebilirsiniz.

agresif kimyasallara karşı dirençli Lateks boya deterjan dahil edilmiştir. Bu malzeme çok pratik olmasının nedeni budur.


tavan boyama önce çalışmalarının ilk aşaması eski kaplamayı kaldırmaktırtavan boyama önce çalışmalarının ilk aşaması eski kaplamayı kaldırmaktır

Ayrıca, bu malzemenin avantajları şunlardır:

 • Uygulama kolaylığı.
 • Dayanıklılık.
 • Dokuma olmayan duvar kağıdı üzerine uygulanması imkanı.
 • Boya çabuk kurur.
 • madde olmayan toksiktir.

Yüksek nem ile odalarda tavan bitirme malzemesi arıyorsanız, yıkanabilir lateks boya - bu tam ihtiyacımız olan şey. Bu malzeme daha düşük sıcaklık altında deforme olmaz.

Nasıl tavan ve (video) boyamak için

Akrilik boyalar rasyonel herhangi bir yüzey bitirme başvurmuştur. Bu malzeme, güvenli ve pratiktir. seçerken akrilik boyalar üreticileri ve malzeme dayanıklılık performansına dikkat edin. tavan ve duvarları boyama önce mutlaka yüzey tedavisi. Bir kusur ortadan kaldırmak için uygun malzemeleri ve saati seçin, leke olmadan boya uygulayın.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 2 =

map