duvar kağıdı belirli bir türü için en uygun yapıştırıcı: en iyi nasıl seçmek için

duvar kağıdı belirli bir türü için en uygun yapıştırıcı: en iyi nasıl seçmek için

12 October 2017Bugüne kadar, dükkanlar aralığı duvar kağıdı için tutkal türleri bakımından çok zenginBugüne kadar, dükkan aralığı oboevNemalovazhnoe değeri oynar tutkal duvar kağıdı için tutkal türleri oldukça zengindir. Bugüne kadar, alıcıların dikkatini bunların her biri için farklı duvar kağıdı büyük bir seçim herkes tutkal uygun olmayabilir. hataları yapmamaya ve zaten değiştirmek tekrar çalışmayı gerçekleştirilen yoktur için, yapıştırıcılar, onların özellikleri ve faydaları tüm çeşitliliği hakkında fikir olması gerekir.


tutkal İpuçları olmadan duvar kağıdı tutkalı olarak

Kesinlikle, tutkal kullanarak geleneksel yöntemler ve araçlar kullanmadan duvara duvar kağıdı tutkal deneyebilirsiniz. Ne zaman değil tutkal duvar kağıdı, ancak Etkinleştirmek açı duvar kağıdı dikiş Varyans ve diğer zorluklarla sorunu çözmek için acil bir ihtiyaç için el altında, insanlar çeşitli hileler gidin.

tutkal duvar kağıdı için el altında, insanlar çeşitli hileler gidip geleneksel yöntem ve araçları kullanmak zamantutkal duvar kağıdı için el altında, insanlar çeşitli hileler gidip geleneksel yöntem ve araçları kullanmak zaman

Birçok çift taraflı bant kullanımına kırtasiye kullanarak yapıştırıcı, süper yapıştırıcı veya tutkal noktası başvurdu ve patates nişastası veya un ile hamur pişirmek var.

Kuşkusuz, bu fonlar kullanılabilir, ama bütün bir oda duvar kağıdı üzerine yapıştırmak için bir yapışkan bant kullanmak ne kadar gerekli acaba? Daha ucuz ve daha kolay duvar kağıdı için normal bir tutkal satın almak ve bir amaç kullanın ve bilinmeyen bir sonuçla deneme değil.

Bu yöntemlerin arasında çok popüler bir yapıştırıcı oluşturmak için un kullanılmasıdır.

Duvar kağıdı için un bir hamur yapın: Ev yapımı tarifleri

Un ile hazırlanan yapıştırıcı duvar kağıtları bağlanması için ucuz ve oldukça etkin malzeme olduğuna inanılmaktadır. macunun tarifi kullanarak, tüm satın alma anlamına ödün olmadığını kendi elleri tutkal pişirebilirsiniz.


Yapıştır, kendi elleriyle pişirilir, duvarlara duvar kağıdı yapıştırmak için ucuz bir malzemedirYapıştır, kendi elleriyle pişirilir, duvarlara duvar kağıdı yapıştırmak için ucuz bir malzemedir

bileşimin hazırlanması için un iki çorba kaşığı ve bir litre su gerekir. malzemeyi dökün ve onları beş dakika kaynamaya ısıtma, hızlı yapıştırıcı pişirebilirsiniz. Bu büyük bir ekonomik bir seçenektir.

Biz duvar kağıdı için PVA tutkal kullanmak

Basit PVA tutkal tutkal duvar kağıdı karar vermeden önce, anlamanız gerekir. Ne artılar ve eksiler bu tesis var bulunmaktadır.

PVA tutkal gelecekte duvar sökme karmaşıklığı kendini gösterir suda çözünür değildir, gelecekte uzun süre kurur, böylece duvar kağıdı için özel bir yapıştırıcı kullanmak en iyisidirPVA tutkal gelecekte duvar sökme karmaşıklığı kendini gösterir suda çözünür değildir, gelecekte uzun süre kurur, böylece duvar kağıdı için özel bir yapıştırıcı kullanmak en iyisidirBu seçim avantajları arasında çok puan ayıramıyor. tek avantajı, yüksek yapışma gücü.

Sonra sadece eksileri vardır:

 • Tuval bulaşmış PVA tutkal yüzeye kaymadığından, yüzden yapıştırılması sırasında duvar kağıdı hizalamak zor olacaktır;
 • Kurutma engebeli alanlar olmasına rağmen bu tutkal, çok uzun kurur;
 • Kil tam yüzey temas etmeden duvar kağıdı yapıştırmak için yardımcı olacaktır;
 • gelecek gelecekte duvar sökme karmaşıklığı kendini gösterir suda çözünür değildir, Clay kurur.

Yukarıdaki listeye dayanarak, biz bu amaçla özel olarak tasarlanmış yapıştırma duvar kağıdı kullanımının özel tutkal için daha iyi olduğu sonucuna varabiliriz.

Duvar kağıdı için tutkal türleri nelerdir

Duvar kağıdı için tutkal üç ana tipi vardır.

yani:

 • Hafif kağıt duvar kağıdı için;
 • Ağır duvar kağıdı;
 • (Işık ve duvar kağıdı, ağır çeşitleri için uygundur) Üniversal.

Duvar kağıdı için tutkal çeşitli duvar kağıdı kendilerini türüne bağlı vardırDuvar kağıdı için tutkal çeşitli duvar kağıdı kendilerini türüne bağlı vardır

Ayrı ayrı, sen fiberglas için dokunmamış duvar kağıdı ve tutkal için tutkal bir grup seçebilirsiniz. tutkal Bütün bu tür avantajları ve dezavantajları her ikisi de.

iyi duvar kağıdı için tutkal üremek için nasıl

Tutkal depolar ufalanan toz halinde satılmaktadır. hazırlamak için özel beceri ve değerlere sahip olmak gerekmez. Her kutunun üzerinde duvar kağıdı için bir çözüm nasıl hazırlanacağı üzerinde kendi tutkal talimatlar bulunur.


duvar tutarlılık için seyreltilmiş yapıştırıcı sıvı olmamalıdırduvar tutarlılık için seyreltilmiş yapıştırıcı sıvı olmamalıdır

Yapıştırıcı çözünmesi için su ile yapıştırıcı tozunun karıştırılması gereklidir. Elde edilen kıvam ve kalın sıvı olmamalıdır.

formunda hazır yapıştırıcı kalın sallamak benzer. yapıştırma duvar kağıdı için gereklidir tam miktara ihtiyaç seyreltin. kutu imalatçısı yaklaşık tüketimini gösterir.

Duvar kağıdı 1m2 için yapıştırıcı sarfiyatı nedir

1m2 için Tutkal tüketimi odanın dekorasyonu için kullanılacak duvar kağıdı ne tür bağlı olarak değişir. Kullanım duvar ağır, daha kalın tutkal seyreltilmelidir. tüketim önemli ölçüde artacaktır gibi, bilmek gereklidir.

Bu ağır duvar kullanılan olduğu unutulmamalıdır, kalın seyreltilmelidir tutkalBu ağır duvar kullanılan olduğu unutulmamalıdır, kalın seyreltilmelidir tutkal


buna aşırı atmak kadar bitmez için yararlı olabilir daha tutkal doğurmak değil tutkal sürer gibi, önceden hesaplamak için gereklidir. Tam seyreltilmiş kompozisyon kullanmak ve çok fazla ne yapacağını düşünmek daha yapmak daha iyidir.

duvar kağıdı için bir odanın alanı nasıl hesaplanır

duvar kağıdı tutkalı yapıştırmak için gereken ne kadar belirlemek için, binanın tam toplam alanı bilmek gereklidir. Bir odanın alanını hesaplamak için, tavan yüksekliğinde Odanın çevresini çoğalması gerekir. Odanın çevresini hesaplamak için, odanın uzunluğu ve genişliğinin bir ölçüm yapmak gerekir. alınan veri metre dönüştürülür ve sonuçta elde edilen veriler çarpılır ve elde edilen sayı iki ile çarpılır.

Bir odanın alanını hesaplamak için, tavan yüksekliğinde Odanın çevresini çarpmak gerekirBir odanın alanını hesaplamak için, tavan yüksekliğinde Odanın çevresini çarpmak gerekir

Odanın alanı ne bilerek, hiçbir problem duvar kağıdı, tutkal, süpürgelik ve onarım için diğer malzemelerin daha ileri kazanım olacaktır.

Duvar kağıdı için optimum yapışkan: Özellikler

Özellikler ve tutkal kalitesini doğrudan elde edilen dekorasyon sonucunu etkiler.

Duvar kağıdı için tutkal parametreleri:

 • Neme Direnç;
 • sıcaklık değişimlerine karşı direnç;
 • güvenlik;
 • Bağ kuvveti;
 • bakteri ve mantar direnci.

duvar kağıdı tutkalı için iyi yüksek kalitede olması ve olumlu özelliklere sahip olmalıdırduvar kağıdı tutkalı için iyi yüksek kalitede olması ve olumlu özelliklere sahip olmalıdır

hataları önlemek için, bu malzemeyi ne olabilir nüansları bilmemiz gerekir.

kağıdı için bir merdane seçme

duvar kağıdı yapışkan uygulamak için, bir fırça veya rulo ile. Bugün, bu amaçla özel olarak tasarlanmış birçok farklı rulo vardır.

bir köpük silindiri kullanarak eşit duvar ve duvar yüzeyine yapışkan uygulayabilirbir köpük silindiri kullanarak eşit duvar ve duvar yüzeyine yapışkan uygulayabilir

Tüm çeşitlerin büyük yuvaları köpük silindirleri yayarlar.

Yorumlar Bu modelin yararları hakkında konuşmak:

 • tutkal emmek iyi bir rulo;
 • Yana aşırı yapışkan, kolayca çıkarılır;
 • Kil iyi rulo üzerinde tutulur ve elleri, baş ve zemine akmaz;
 • yapıştırıcı eşit duvar ve duvar yüzeyine uygulanır;
 • silindir 20 cm optimal uygun büyüklüktedir.

kullanmak duvar kağıdı ve kullanışlı uygulama fırçalayın. Ama bu her ustanın kişisel bir tercihtir, seçim için daha iyidir. Her iki malzeme iyi bir sonuç, önemli prilovchilis ve çalışma hızla gidecek gösteriyor.

Duvar kağıdı için kullanılacak en iyi hangi tutkal olduğunu

mağazanın raflarında tutkal çeşitli şaşırtamazsın. kullanışlı ilk kullanılabilir yapıştırıcı, kullanamaz duvar kağıdı için. Her yapıştırıcı özellikleri farklıdır. Yapışkan ağır ya da hafif duvar kağıtları için farklı olabilir, ve vinil, kağıt ve duvar yapıştırıcılar diğer çeşitli için kullanılır.

  Bugüne kadar raflarda tutkal büyük bir çeşitlilik gösteriyorBugüne kadar raflarda tutkal büyük bir çeşitlilik gösteriyor

Bugüne kadar, alıcıların dikkatini çeşitli yapıştırıcılar sunar. Doğru seçimi yapmak için, biraz daha bunların her biri hakkında bilmemiz gerekir.

Duvar kağıdı için Evrensel yapıştırıcı

Duvar kağıdı için tutkal her türlü iki ana tip halinde ayrılmıştır.

yani:

 1. evrensel;
 2. Özel.

Evrensel yapıştırıcı Hafif ve ağır duvar kağıdı olarak duvar tutmakEvrensel yapıştırıcı Hafif ve ağır duvar kağıdı olarak duvar tutmak

Evrensel yapışkan duvar çeşitli için uygun olan bir yapıştırıcı madde bir çözümdür. Bu kadar ince ve kalın, geniş ve dar, duvara hem hafif hem de ağır duvar kağıdı tutkalı devam edecektir. çözümü her zaman insan sağlığı üzerinde olumlu etkisi olmayan, özel katkılar içerir. Bu yapıştırıcı özel gruba ait, çok daha pahalı diğer türleri daha uzundur.

Duvar kağıdı yapıştırıcısı: hazır karışım

Hazır tutkal kovalarda satılır. Bu kompozisyon kullanmak tamamen hazırdır. uygulamadan önce kanşım karıştırılmış ve duvar kağıdı yapıştırma uygulanmıştır.

Duvar kağıdı için hazır karışımlar yapıştırıcı dokunmamış tekstil ve vinil duvar kağıdı için idealdirDuvar kağıdı için hazır karışımlar yapıştırıcı dokunmamış tekstil ve vinil duvar kağıdı için idealdir

Bu yapışkan olmayan dokuma, tekstil, vinil ve cam elyaf kağıdı ile kullanım için idealdir.

Ağır duvar kağıdı yapıştırıcısı

ağır duvar kağıdı bir sayısı için, dokuma olmayan duvar içerir.

Tüm çeşitlerin ilk beş seçebilirsiniz:

 • elit dokunmamış duvar kağıdı için özel -kley;
 • Metylan evrensel yapıştırıcı;
 • dokunmamış "Boyama altına" duvar kağıdı için -kley Quelyd;
 • PUFAlar - dokunmamış duvar kağıdı için yapıştırıcılar en aralığı;
 • Kleo - profesyonel yapıştırıcı.

Dokumasız materyal dahil olmak üzere duvar kağıdı farklı için uygun evrensel yapıştırıcıDokumasız materyal dahil olmak üzere duvar kağıdı farklı için uygun evrensel yapıştırıcı

Aynı zamanda yapıştırıcı nasıl kullanılacağını bilerek, bu duvar kağıtları yeteri kadar hızlı olabilir Tutkal.

duvar Cleo için tutkal: özel malzeme

Kleo duvar yapışkan kalın krem ​​karışımını vermek üzere su içinde seyreltilmesi gereken kuru bir karışımıdır. Toz yüksek doğruluk ve güvenlik sağlar torbası ve kutu içine yerleştirilir. Bu tür bir toz kutusu suyun ya da çamurun karışımı içine düşme korkusu olmadan saklanabilir.

  Duvar kağıdı dokunmamış duvar kağıdı yapıştırma için Kleo ideali yapıştırınDuvar kağıdı dokunmamış duvar kağıdı yapıştırma için Kleo ideali yapıştırın

dokunmamış duvar kağıdı için en uygun ve basit bir yapışkandır.

Kil Quelyd duvar kağıdı: ayırt edici özellikleri

dokuma olmayan duvar kağıdı herhangi bir yapıştırılması için uygun Quelyd yapıştırıcı.

Kil Kilit mümkün dikişler oluşturacak şekilde duvar kağıdı hareket yapar mükemmel kayar. Bu resim kağıdı için iyi bir seçenektir.

Tutkal kağıt duvar kağıdı yapıştırma için uygun değildir.

duvar kağıdı Kelid için Tutkal: teknolojinin kullanımı

Evde Kelid kullanımı çok kolay ve basittir. Yapışkan doğrudan duvara uygulanır ve duvar kağıdı bunların uygulanmasını gerektirmez. bir yapıştırıcı kullanılarak Hızlandırıcı zamk bu yapıştırıcı kullanılarak en önemli avantajlarından biridir.

Ne zaman yapışkan yardımı Quelyd hızla ve zahmetsizce herhangi pokleit duvar kağıdıNe zaman yapışkan yardımı Quelyd hızla ve zahmetsizce herhangi pokleit duvar kağıdı

o duvar kağıdını değiştirmek için karar verildiğinde, çok hızlı ve kolay bir duvardan çıkarılabilir. Duvarda iken üriner bir iz olacaktır.

Kil Fransa'da geliştirilen ve GOST karşılık gelir. 10 dakika süre ile hazırlama yapıştırma duvar kağıdı için çözelti. Grasp duvar kağıdı iki gün geliyor. 35 metrekare için tasarlanmış yapıştırıcı sürüsü.

Doğal duvar kağıdı tutkalı CMC

CMC tutkal - yüksek kaliteli pamuk hamuru olarak üretilen ve duvar kağıdı, her türlü yapıştırma için tasarlanmıştır yapıştırıcı. CMC tutkal krem ​​ya da beyaz bir toz malzemedir. Bu sadece kalın duvar yapıştırılması için kullanılır.

Doğal duvar kağıdı tutkalı CMC bağlama sadece kalın duvar kağıdı için kullanılanDoğal duvar kağıdı tutkalı CMC bağlama sadece kalın duvar kağıdı için kullanılan

Kil metil Duvar Kağıdı: Özellikler

duvar kağıdı için hazırlanan bir Alman yapıştırıcı, metil,. Tutkal üç dakika pişirilir. Bir ayırt edici özelliği - yapıştırıcı hazırlanması yığınlarda görünmüyor. Mağaza ambalaj iki yıl olabilir. Yapışkan nişastası ve mantar önleyici maddelerden oluşur.

kağıt türleri duvar Methyl tutkalkağıt türleri duvar Methyl tutkal

İlk Kalite: PUFAS yapışkan duvar kağıdı

Duvar kağıdı PUFA'lardan kaliteli farklılık yapıştırın. Kil PVAc emülsiyon ilavesiyle nişasta bazında hazırlanır. Tekstil laminasyon, dokuma olmayan duvar kağıdı, hem de cam elyafı için uygundur. herhangi bir çözücü içermez Bu çevre dostu madde. Tutkal kullanımı kolaydır. Bu, yüksek bir başlangıç ​​anlar.

tekstil, dokunmamış, duvar kağıdı ve fiberglas laminasyonu için uygun olan kil PUFAlartekstil, dokunmamış, duvar kağıdı ve fiberglas laminasyonu için uygun olan kil PUFAlar

Holokost - yapışkan duvar kağıdı

Eğer onarım işleri yapacak iseniz, iş malzemesinin bir fikir olması gerekir. tarihsel verilerin Cehalet belgesel ifade edilen "Holokost -. yapışkanlı duvar kağıdı" Belli bir kelimenin ne anlama geldiğini doğru bir fikir sahibi olmak gereklidir. tam olarak konuşmak yalnız buy izin vermemeye iyidir bilmeden. seçimi ile yanlış olması değil, mağazada danışma danışman almak daha iyidir.

Duvar kağıdı için tutkal nasıl yetiştirilir (video)

Duvar kağıdı yapıştırıcısı farklı yüzeylerde duvar kağıdı yapıştırma uygulanmasında çok önemli bir oynar. Eldeki malzemenin olmadan çalışmaz duvar kağıdı ile başa çıkmak için. İlk kullanılabilir tutkal elde etmek mümkün değildir. Tutkal tamamen satın duvar kağıdı uyumlu olmalıdır. Tam duvar kağıdı tutkalı hızlı ve verimli onarım yapılması için izin ve. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − 71 =

map