duvar altında kendi elleriyle duvarları Doğru kat: eğitim videoları

12 October 2017çizikler, lekeler, vb - yapıştırma duvar kağıdı yüzeyi için çalışmaya başlamadan önce, küçük kusurları maskelemek için sıva duvarlar tutunbaşlayan, çizik, leke ve t.d.Sovremennye dekoratif sıva, alçıpan, OSB ve sunta, boya, hem de duvar kağıdı farklı kullanımı ile duvarlarını kaplayan dahil tasarımlar - yapıştırma duvar kağıdı yüzeyi için çalışmaya başlamadan önce, küçük kusurları maskelemek için sıva duvarlar tutun klasik kağıt ve banyolarda dahil olmak üzere yüksek nem olan yerlerde çekinmeden kullanılabilecek duvar kağıdı fiberglas kazanıyor popülerlik ile biten.


dekoratif malzemelerle sorunu çözüldü sonra, hazırlık dönemi başlar. Duvar yüzeyleri düzgün hizalanmış ve ileride problemleri önlemek için tüm kurallara sıvalı temizlenmelidir.

duvar altında duvarları sıvalı nasıl

onarım yapma, birisi bir ücret karşılığında tüm çalışmaları yapacağız uzmanları tercih ve birisi kendi elleriyle her şeyi yapmaya karar verdi. Bunu yapmak için, sadece nasıl macun seçme sırasını belirlemek için değil, aynı zamanda bir yüzeyle birlikte çalışmak.

Duvar kağıdı duvar kaplamaları çok farklı türde yapıştırılmış olabilir:

 • Alçı;
 • OSB levhalar;
 • Sunta;
 • Alçıpan.

sıvalı duvarlar bir stok çözeltisi, kuru bir karışım olarak kullanılabilir içinsıvalı duvarlar bir stok çözeltisi, kuru bir karışım olarak kullanılabilir için


Bunların her biri için özel çözümler ve macun için kuru karışımları bir dizi listesi vardır.

Neden duvar altında macun duvarlar

Genellikle soru ortaya çıkıyor: do neden boya gitmezseniz biz duvar kağıdı ve altında, duvarlar macun gerekir.

Bu faaliyetlerin desteklemek orada birkaç nedeni vardır: 1. duvar kağıdı, yüksek kaliteli çalışması için gerekli olan, tamamen pürüzsüz bir yüzey elde edilebilir kalafatlama. Bu tür faaliyetler terimleri "hayat" duvar kağıdı uzatmak için yardımcı olur. Buna ek olarak, zaman içinde, hatta en ince göz duvar pürüzlülük duvar kağıdı üzerinde durmayı görülecektir.
 2. Siyah kumaş - bir çözeltinin, yakı tutarlılık boşlukları doldurmak için kullanılır. Gelecekte, bu onların emilimini engeller olarak bu çalışma, yapışkan malzemeler üzerinde kaydetmek yardımcı olur ve bu nedenle yapışkan yüzey kağıdı duvar yüzeyine ile daha iyi bir temas olacak.

duvarlar ve tavanlar Sıvama aletiduvarlar ve tavanlar Sıvama aleti

Macunlama bile apartmanda yeniden yapılması onarımlar ise yapılmalıdır. Eski duvar ya da eski hasarlı bitiş sıvası diğer tip çıkarırken, üst tabaka, soyulabilir, ve bunun bir sonucu olarak, kusurlar duvarlarda meydana gelir.

duvar kağıdı altında ne iyi alçı duvar

İlk adım, belli bir durumda uygun olan ceket ne tür karar vermektir.

oda iklimi bağlı olarak, deneyebilirsiniz:

 • Yüksek nem odalar için doldurmayı - LR tipi;
 • kuru alanlar için - KR.

Aynı zamanda dolgu maddesi belirli bir türdeki seçim sonunda duvar kağıdı yapıştırılır hangi yüzey bağlıdır.

Tüm materyallerin duvarları aynı üreticinin idi kapsayacak şekilde kullanıldığı en iyisidir. Bu durumda daha az karmaşık durumlar olacaktır. Örneğin, bir başlangıç ​​satın alma ve bir üretici macun tamamlama çözümü artık farklı dolgu maddesi de herhangi bir tane tasavvur edebilir ve birleşmelerinden etkilenmez? şirket size çözüm hem varyantlarını koydu Evet, eğer onlar birbirleriyle mükemmel bir araya getirilmiştir.

Şema duvara macun uygulamasınınŞema duvara macun uygulamasının


Başlangıç ​​kaplama yüzey fazla katmanlar halinde tatbik edilmesi unutulmamalıdır.

Yetenekli ustalar bitmiş bir çözeltisi ve daha sonra daha önce duvar yüzeyine doğrudan uygulanması için hazır olan, kuru karışım, olduğu gibi, çalışmalarında uygulanabilir. Yeni gelenler bitmiş bir dolgu ile kolay olacaktır.

macunun kaç tane katman duvar kağıdı altında olmalıdır

Düzgün geniş mala ile sıva kat uygulanır. kolaylık için, ayrıca küçük bir mala kullanabilirsiniz. Bununla beraber, bir mala eşit katman üzerinde serilir.

Birinci yüzey bir başlangıç ​​çözeltisi ile kaplı, duvar altında hazırlanır. O, tüm tümsekleri düzeltmek amacıyla kalın bir tabaka uygulanır. Böyle bir çalışmanın bir katman yapamaz gerçeği göz önüne alındığında, başlangıç ​​macun elde edilen tabakanın kalınlığı yaklaşık 2 ila 4 mm arasında olması gerektiği sonucu, iki ya da üç kez ya da daha fazla, gerektiğinde uygulanır.

ızgara-serpyanku kullanarak çalışma yüzeyi üzerinde takviye dikişleri içinızgara-serpyanku kullanarak çalışma yüzeyi üzerinde takviye dikişleri için


Başlangıç ​​dolgu maddesi karışımı, kaplama aksine, granüler bir kıvama sahiptir.

Bütün başlangıç ​​kat kuruduktan sonra, bu on iki saat ortalama sürer, bir bitirme çözüm ile çalışmaya başlayabilir. Bu da ince bir başlangıç ​​yaklaşık bir buçuk milimetre gereken bir tabaka halinde uygulanır.

son tabaka nihai formun duvarları veren düzgünleştirme ve tamamlanması için uygulanır. Sonra duvar kağıdı ile çalışmaya başlayabilir.

macun OSB duvar altında, bir spatula tercih

OSB - kabaca sunta olduğunu. Bu 3 ila 4 olabilir, birkaç tabakadan oluşur. Her bir tabaka, sıkıştırılmış ağaç yongaları oluşur ve sentetik balmumu eklenir. yüksek fiziksel ve mekanik özellikleri ile, özelliği bu OSB ile.

OSB levhalar bir kaplama olarak kullanılabilir dahil uygulamaların büyük aralığı vardır. Bu malzemeyi kullanırken, hemen duvar kağıdı yapıştırma önce nasıl ve hangi dolgu kolu duvarlarını belirlemek için gereklidir.

Macun OSB levhalar sadece ahşap için uygun olan karışımlarını olmalıdır. Bu karışımların bir özelliği, dolgu maddesi olarak baz yağlar, sentetik reçine veya zamk dahil olmasıdır.

Çoğu zaman, tercih dolgu üç tür verilir:

 • Yağ-serin;
 • akrilik;
 • Nitroshpaklevka.

Kullanım için macun seçimi hemen kaldırılmasını gerektiren kusurların çeşitli sahiptir yüzey yapısına bağlıdırKullanım için macun seçimi hemen kaldırılmasını gerektiren kusurların çeşitli sahiptir yüzey yapısına bağlıdır

Bunlar levhanın, karışımın bir sonraki kurutma sırasında çatlakların meydana gelmesini önler yabancı safsızlıklar daha yapışkanlık, düşük büzülme olmadan homojen bir yapıya sahiptir. shpaklyuyut ve beton kaplamalar gibi sağlar.

duvarları Dekorasyon dahil olmak ve sadece taslak biçiminde, yani sıradan sıva içinde olabilir.

nasıl doğru yapmak: duvar altında sunta doldurmayı

Sunta - sıcak presleme tanecikler, tercihen ağaç yongaları sırasında üretilen ağaç parçacıklarının bir kaplama malzemesi. Nedeniyle böyle yüksek yoğunluklu malzemenin homojenliği gibi özellikleri, için, bu malzeme yaygın inşaat ve onarım işlerinde kullanılır.

duvar kağıdı mümkün olduğunca uzun görev için, plakaların çalışma yüzeyini puttying ön yürütmek için gereklidir.

puttying devam etmeden önce duvar yüzeyi ile eski kaplamayı uzaklaştırmak için gerekli olmalıdırputtying devam etmeden önce duvar yüzeyi ile eski kaplamayı uzaklaştırmak için gerekli olmalıdır

sunta ile çalışırken, ahşap esaslı malzemeler için uygun dolgu maddesi, yani OSB için olan dolgu maddeleri, aynı türleri kullanılır. Bu yapıştırma köşeleri ve dikişler nüansları vardır dikkati çekiyor. birlikte uygun bir çözelti ile shpaklevanii dikişleri için de kullanılan ağ-serpyanku olup. yüzey güçlendirmek ve hava kabarcıklarını önlemek için çalışma sırasında kullanılan bu evrensel takviyeli malzeme.

Duvar kağıdı için nasıl macun duvar kağıdı

o daha fazla arıtma için duvarları hazırlamak, eski duvar kağıdı macun için gerektiğinde durumlar vardır. Bu esas olarak daha sonraki boyama için yapılır.

Eski üst dahi sıvalı yeni duvar kağıdı Tutkal, olmamalıdır. Bu durumda Doğru kurallara göre sıva tutmak için eski duvar kağıdı ve kumaş kaldırmaktır. Aksi takdirde ileride ciddi sorunlara neden olabilir.

Ben dolgu olmadan sıva üzerinde duvar kağıdı asmak Can

Çoğu zaman, apartmanda tamirat sırasında, birçok soran şunlardır: "Neden sıva doğrudan duvar kağıdı pokleit değil?". Eğitim duvarlarında harcamalarını azaltabilir inanılmaktadır.

durumda tüm olası sonuçları üzerinde düşünmek gerekir:

 1. alçı düzensiz İlk olarak, eğer, duvar kağıdı ve duvar daha sonra duvar yüzeyinin bir deşarj yol açabilir, düzensiz düşecek;
 2. İkinci olarak, kaba bir yüzey duvarları koyu sıvı, görsel olarak duvar kağıdı türü yağma ki, hatırlanmalıdır. Örneğin, bir ışık arka plan duvar kağıdı üzerinde koyu lekeler göze çarpıyor. Bu durum özellikle, ince ve hafif kumaşlar.
 3. Hesaba sıva çoğu görüşlerini almak gereklidir. Bir grenli yüzeye sahipse, duvar kağıdı hızla başlatmak nedeniyle böyle bir kaplama tutkal absorbe edecek olması ayrılmak gelebilir.

Karar sıva üzerine duvar kağıdı asmak için yapıldı durumda, kaliteli eğitim duvarları geçirmek gerekir. birinci duvar, eski kağıdı kalıntılarından temizlenmesi ve sıva katmanı üst çökmekte. Bu mala ve kaba tel fırça ile yapılır. Bazı ek zımpara kağıdı kullanın.

yüzey veya çatlaklar üzerinde düzensizlikler varsa İkincisi, onlar tamir ve tesviye edilmelidir. Bu seviyesi olarak, böyle bir cihaz yardımcı olabilir.

halıcılık bir su terazisi kullanılarak hizalama prosedürü duvarlar yapmak gereklidir öncehalıcılık bir su terazisi kullanılarak hizalama prosedürü duvarlar yapmak gereklidir önce

Üçüncü olarak, bitmiş düz yüzey için astarlanmalıdır. O iki kez bu işlemi gerçekleştirmek için daha iyidir, duvarların tüm bölgeyi kapsıyordu. Çalışma esnasında, bir silindir ya da bir fırça kullanılabilir. duvar yüzeyi kuruduktan sonra, duvar kağıdı üretilebilmektedir.

Uzmanlar, yine kaplama karışımı, macun sert kaplamalı uygulanabilir öneriyoruz.

Nasıl duvar altında bitiş sıvası

işi bitirmeden önce çok çalışma yüzeyi düzgün, temiz ve porytaya toprak çözüm olmalıdır. Herhangi çıkıntı veya çatlak bırakılırsa, bu türlü bir çözüm kusurları gizlemek olamayacağını bilmelidir. dolgu türü "bitiş" tutulan tamamlanması. başlangıç ​​çözeltisinin duvarlarının tam uyum sonra uygulayın. Bu tek bir kaynaktan malzemenin türünü de kullanmak en iyisidir. Bu durumda macun başlangıç ​​ve bitiş etkileşimi maksimum mümkündür.

Sözkonusu üst kaplama tabakası ince bir tabaka ile gerçekleştirilir. Pürüzsüz ve uygun izlem kapsama: Sonuç duvar kağıdı için mükemmel bir yüzeydir.

duvar altında Alçı sıva (video)

Böylece, özetlemek mümkündür. Bir kişinin onarım çalışmalarının büyük iyi sonucu elde etmek istiyorsa, çalışma yüzeyi, bu başlangıç ​​ve bitiş tipi harç kullanarak kurallara göre hazırlanmalıdır ne olursa olsun bilmeli. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − 76 =

map