duvar altında alçıpan hazırlanmasını nasıl gerçekleştirilir

duvar altında alçıpan hazırlanmasını nasıl gerçekleştirilir

12 October 2017onarım çalışmalarında önemli bir adım duvar altında kartonpiyer hazırlanmasıdıronarım çalışmalarında önemli bir adım alçıpan ile çalışmak için ihtiyacı ile karşı karşıya onarım sanatçıların çoğu, profesyoneller ve amatörler hem yapım oboiPri altında kartonpiyer hazırlanmasıdır. Bu malzeme daha falshsten ve tavanlar, suni sütunlar ve modern bir iç diğer bölümlerini oluşturmak için uygundur, duvar tamamlandığında, tavan kaplamaları olarak çok pratiktir. Ama tek başına, bitirmeden, alçıpan etkileyici görünmüyor, yüzden süslemek için gereklidir. Ve en kolay yolu duvar kağıdı yardımıyla Bunu gerçekleştirmek için.


duvar altında alçıpan bitirme nasıl başlatılır

duvar kağıdı yapıştırma prosedürü çok basit olduğu düşünülen, ancak önce aksi takdirde tüm çabaları ters gidebilir, hazırlık faaliyetlerini yürütmek için gerekli olan. Bu öncelikle alçıpan, yüzey olan duvar birçok türde benzer selülozdan hazırlandığında malzeme ile. yanlış veya eksik yüzey hazırlama durumunda, alçıpan gerekli yapışkanlık özelliklerini ve daha sonra sadece yapıştırılmış duvar elde edemez, bu tersine, sıradan, nevlagostoykom GCR, bükme, çözgü, ya da, özellikle, çok fazla nem emebilir.

işin hazırlık aşaması sırasında bir primer ve yapıştırma yüzeyleri alçı dahil etmek için gerekli olanişin hazırlık aşaması sırasında bir primer ve yapıştırma yüzeyleri alçı dahil etmek için gerekli olan

alçıpan hazırlayın duvar kağıdı geleneksel rulo için sadece gereklidir. Sıvı duvar kağıdı ve fiberglas duvarları gibi bile böyle yenilikçi bir dekor aynı zamanda en iyi sonucu elde etmek ön işlem gerektirir.

tutkal alçı duvarları için hazırlık çalışmaları olarak herhangi bir duvar yüzeyi tedavisi için daha tutarlı prosedürler hareket eder.

Alçıpan duvar kağıdı önce Hazırlıklar:


 • paslanmaya karşı duvar yüzeyi üzerinde metal parçaların işlenmesi;
 • Alçıpan yüzeyini Astarlama
 • eklem ve sıva tedavisi;
 • duvar altında Alçı.

Eğer malzeme ve araçların seçimi ile ihtiyaç duvar altında alçıpan duvarlar hazırlamaya başlayın. Bunlar tam sorumlulukla alınmalıdır: kaliteli malzemeler duvar kağıdının yaşam ve yapısını kendisi ve hatta onarım işinde bir acemi için çalışma keyifli ve kolay hale getirmek için iyi bir araçtır artar.

ilk şey yapmak - başlı vida ya da zımba, metal köşeler ve metal korozyon önleyici maddenin duvarlarının diğer parçaları tedavisi için. Bu sayede olarak, çok tabakalı olarak biriken sıradan mürekkep veya yağ bazlı akrilik primer, kullanabilir.

Nasıl duvar kağıdı için kartonpiyer hazırlamak için: astar nedir

Astar - duvar kağıdı her türlü dekor için alçıpan hazırlanmasında vazgeçilmez malzemesidir. önce döşeme, taş veya astar boyama herhangi bir tür işleri yüzeye uygulanan bu terkip. duvar kağıdı durumunda, primer alçıpan levhalar ile muamele daha uzun süre sonra kendi şeklini ve özelliklerini muhafaza eden, çünkü, aynı zamanda gereklidir.Alçıpan primerleri çeşitli bulunmaktadır. tercihlerine göre astar, üretmek, kendi profesyonel Usta ve yaptı. Ancak, kaliteli, uygun konvansiyonel akrilik astar bitirme için.

Astar uzun zarar vermeden alçıpan yüzeyini tutmak veriyorAstar uzun zarar vermeden alçıpan yüzeyini tutmak veriyor

astar sayesinde neme karşı direnci düşük dahil, alçıpan ile çalışırken ortaya çıkan sorunların çoğunu çözebilir.

Özellikler Alçıpan için astar:

 1. Hızlı GCR yüzeyine emilen;
 2. Alçı yapışma özelliklerini arttırır;
 3. Kimyasallara karşı mukavemet arzetmesi;
 4. toksik olmayan;
 5. Bu eşit boya veya macun uygulamak için izin verir;
 6. Macun, boya, tutkal tüketimi azaltır;
 7. nem ve yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır.

duvar kağıdı ile duvar kağıdı hamur daha da bağlanmak için kaplama sonrası işler ve onlardan sonra, ve dolgu maddesi kaplama ince çok tabakalı olarak fırça, silindir ya da alçı ile astar uygulanır.

duvar altında Alçıpan: minör bitirme çalışması

başlı vidalar korozyona dayanıklı bir malzeme ile kaplanmış ve duvar ilk astarlanmış sonra alçıpan yüzeyindeki eklem ve kusurların düzeltme yapmak zamanı. Bu yapışma, bir kaynak hattı-serpyanku boyunca gerçekleştirilir için özel bir bant takviye. Bu yapıştırıcı madde ile kaplanmış bir polimerik lifin bir ağ olmaktadır.

Uzmanlar ayrıca, doğru eklem ve alçıpan levhalar arasındaki eklemlerde dikkat etmek tavsiyeUzmanlar ayrıca, doğru eklem ve alçıpan levhalar arasındaki eklemlerde dikkat etmek tavsiye

serpyanku çalışmak için bazı araçlar ve malzemeler gerektirir:


 • Bıçağı Boya;
 • spatula
 • Kuru sıva;
 • su;
 • seyreltme için kapasite;
 • karıştırıcı yapı;
 • Zımpara.

serpyanka pokleit sonra dolgu maddesi yoğurmak ve spatula bandın üzerine ince bir tabaka uygulanır. Beklerken kurur, sonra zımpara kağıdı temizleyin.

serpyanka dikiş yapıştırılmış Değilse, PVA tutkal içinde "yerleştirilmiş" olabilir.

derz zımpara yüzeyi astarlanmalıdır sonra tekrar açmak ve bir karar verebilirsin: önceden macun olmadan duvarları duvar kağıdı tutkal ya da alçıpan kaplama hazırlık tam döngüsünü tamamlamak olduğunu belirtir. İkinci seçenek ince sarışın duvar kağıdı ile duvarlar üzerine yapıştırmak için gidiyoruz, özellikle ışık gölge tamamen düz bir yüzey gerektiren, tercih edilir.

duvar kağıdı Alçı duvarları hazırlanması: shpaklyuem doğru

Duvarların sıvalı sadece duvar kağıdı yapıştırmadan önce yüzeyin tonunu hizalamak için gerekli değildir. Nedeniyle sıvalı duvarlara, hatta böyle bir pürüzsüz malzemeden böyle alçı levha olarak, gayet düz hale gelir. Kartondan bütünlüğünü korurken ek olarak, yapışkan sıva, duvar yüzeyi ve duvar kağıdı daha atımı sağlar.

Macun alçıpan duvar bağımsız en önemlisi olabilir - önceden gerekli malzeme ve araçları hazırlamakMacun alçıpan duvar bağımsız en önemlisi olabilir - önceden gerekli malzeme ve araçları hazırlamak 


macun sonra duvar kağıdı duvarlarda daha uzun kalır, ancak gerekirse onlar sorunsuz kaldırılabilir.

Daha büyük ( "Başlat") ve küçük ( "Bitir"): alçıpan duvarların düzgün şekilde gerçekleştirilmesi için macun iki kesirler gerekir. Buna ek olarak, farklı büyüklükte "tane" ile küçük bir spatula ve büyük bir spatula, inşaat mikser, bir karıştırma çözeltisi, zımpara gerekir.

yapıştırılması duvar kağıdı önce Süreç sıvalı duvarlar:

 • Mikserin yapı ile içinde topak olmaması ve kalın bir kıvama başlangıç ​​karışımının su içinde seyreltilir;
 • Biz spatula macun küçük bir bölümü üzerinde baskı ve büyük bir bıçak üzerinde dağıtmak;
 • duvara geniş yarıçap troweled doldurma tabakası olan bir dairesel hareket;
 • Bir spatula ile küçük bir araç artıkları çıkarın ve taze bir parti işe;
 • tabaka tamamen kuru "START", büyük bir "tane" ile zımpara temizlemek için gerekli olan;
 • Bundan sonra benzeri kaplama son kat yapmak;
 • kurutuldu macun ince zımpara üzerine yazar.

sıvalı duvarları sonra astar iki kat uygulamak gerekebilir. Bu yalnızca son kuruduktan sonra, hemen yapılmalıdır. İlk kat 45-50 dakika sonra tekrar uygulayabilirsiniz, çabuk kurur.

Macun tabakası kalınlığı birkaç milimetreden daha fazla olmalıdır. düzensiz yüzeyler için bu tür başlangıç ​​katlan, belirli bir tatbik edilebilir, ancak bir yeterli ve alçıpan olacaktır.

duvar altında alçıpan hazırlanması için işlem (video)

duvar kağıdı alçıpan hazırlanması için tüm etkinliklere sonra dekoratif duvar halıları sürecin kendisi hızla gerçekleşecek ve herhangi bir soruna neden olmaz, yüzeyi düz pürüzsüz dokusu, tek tip renk yapıştırılması için farklı olacaktır çünkü ve görünür kusurları olmayacaktır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2

map