Drewniane skrzynie na płyty gipsowej

Drewniane skrzynie na płyty gipsowej

12 October 2017Drewnianych skrzyń - wspaniałą alternatywą dla drogiego metalu ramkiDrewniane skrzynie - świetna alternatywa dla kosztownych metali karkasuGipsokarton - jeden z najpopularniejszych materiałów do wykończenia mieszkania. Go używać do dekoracji ścian i sufitów do wprowadzania zmian w mieszkaniu i odtworzyć różne łuki. instalowane na kilka sposobów, płyt gipsowo-kartonowych, najczęściej z nich jest przywiązanie tego materiału w skrzyni, bo jest pod arkuszami zamontowane w taki sposób, płyt gipsowo-kartonowych można umieścić izolację i ukryć przewody i komunikację. Dzisiaj omówimy wszystkie szczegóły skrzynek płyty gipsowo-kartonowe wykonane z drewna, a także przeanalizować, jak to zrobić własnymi rękami.


Drewniane skrzynie na płyty gipsowej: niuanse

Drewniana skrzynia jest pierwsza metoda ustalania ramkę do płyty gipsowej. Pomimo faktu, że drewniana konstrukcja pod wydajnością gk do jego wytrzymałości metalu, są one często stosowane ze względu na łatwość ich montażu i niskich kosztach.

Jeśli masz wymaganą wartość pokładzie, drewnianej skrzyni dla was będzie praktycznie za darmo.

Oczywiście, profile metalowe są znacznie silniejsze i bardziej niezawodne, ale jeśli zdecydujesz się zrobić ramkę do drewna płyt gipsowo-kartonowych należy wiedzieć o kilku bardzo ważnych niuansów.

Przed zainstalowaniem skrzynie drewniane muszą koniecznie impregnacji drewna za pomocą specjalnego związku, aby zapobiec przed gniciemPrzed zainstalowaniem skrzynie drewniane muszą koniecznie impregnacji drewna za pomocą specjalnego związku, aby zapobiec przed gniciem

a mianowicie:


 • Od desek mają bardzo niską bezpieczeństwa pożarowego, nie nadają się one do ścian listwy, na szczycie której zamierzają przeprowadzić linię elektroenergetyczną.
 • Wilgotne drewno może pęcznieć i zmienić kształt skrzyni, która będzie mieć negatywny wpływ na wytrzymałość i wygląd konstrukcji płyt kartonowo-gipsowych.
 • Na pasku, został wybrany do zainstalowania ramy, nie powinno być żadnych sęki i pęknięcia, a także wyznacznikiem ich wilgotność nie powinna przekraczać.
 • Nie można ustalić z drewnianych listew krzywizny ściany, jak paski są zamontowane równolegle do podłoża.
 • W celu uniknięcia niepożądanych skutków formy, owadów i procesów rozpadu, drewno przed pracy powinny być traktowane związkami specjalnych.

Jak widać, drewniana skrzynka nie jest najbardziej niezawodna konstrukcja, ale jeśli prawidłowo spełniać wszystkie warunki jego montażu, to będzie ci służyć przez długi czas.

Gdy drewnianej skrzyni dla płyt gipsowo-kartonowych uzasadnione

Ze względu na wszystkie wymienione powyżej niuanse skrzyni do płyt gipsowych, ponieważ materiał ten nie jest dostępny w każdym pokoju. Na przykład, drewniana ramka w żadnym wypadku nie mogą być instalowane w łazience, jak i płyt kartonowo-gipsowych szparę i odkształcać w stosunkowo krótkim okresie czasu.

Oczywiście, większość z negatywnych właściwości takich skrzynek mogą być usunięte przez obróbkę masy Plancka specjalnych drogich narzędzi, ale jeśli takie ramy byłoby nieopłacalne dla Ciebie.

Omówmy te dwa przypadki, gdy jest to możliwe do zainstalowania drewnianą skrzynię pod płyty gipsowo-kartonowej, przy użyciu minimalnej ilości środków ochronnych.Drewniana skrzynia pod płyty gipsowo-kartonowej jest najlepiej dopasowana do domu dziennika: w tym przypadku, nie można się obawiać wpływu wilgotności na strukturzeDrewniana skrzynia pod płyty gipsowo-kartonowej jest najlepiej dopasowana do domu dziennika: w tym przypadku, nie można się obawiać wpływu wilgotności na strukturze

a mianowicie:

 • Drewniany z bali z grubych kłód lub drewna klejonego jest najlepszym rozwiązaniem dla instalacji tusz tego samego materiału. Drewniana skrzynia pod płyty gipsowo-kartonowe współpracuje z bali, z których zbudowany dom, wraz ze wzrostem wilgotności grubych kłód do pokoju wziąć na podstawowej „strajk”, wyciągając wilgoć z szyn ramy dla FCL.
 • Pokoje z idealnie gładkimi ścianami, też mogą być podstawą do drewnianych skrzyń. Jak podano powyżej, w celu dostosowania do ściany za pomocą ramy drewna nie, ponieważ każda szczelina pomiędzy powierzchnią podstawy oraz taśmy, co znacznie obniża wytrzymałość i czas trwania okresu usługi toczenie.

Można bez obaw wątpliwości i zainstalować drewnianą skrzynię, jeśli dom ma co najmniej jedną z tych cech, w przeciwnym razie byłoby mądre, aby zrobić listwę pod GCR profilu metalowego.

Faza przygotowawcza przed listew instalacyjnych

Przygotowanie do montażu konstrukcji dolnej do płyty gipsowej jest czysto symboliczny. Przed przystąpieniem do pracy, trzeba usunąć wszystkie meble z pokoju i pokrycie podłogi z ceratą. Jeśli na ścianach, gdzie chcesz zainstalować drewnianą ramę, stare wykończenie jest obecny, trzeba się go pozbyć. Teraz, gdy wszystko nadmiar usuwa się z pokoju, można rozpocząć przygotowania narzędzi i materiałów.

Do szybkiego i precyzyjnego cięcia prętów najlepiej nadają układankiDo szybkiego i precyzyjnego cięcia prętów najlepiej nadają układanki

Materiały, które będą potrzebne:

 • wkręty;
 • śrubokręta;
 • Poziom wodny albo laser;
 • ruletka;
 • Gwint Otbivochnogo;
 • listwy drewniane;
 • Hacksaw.

Jeśli masz wyrzynarki, używać go zamiast do metalu, za pomocą narzędzia można szybko poradzić sobie z prętów gwintowanych, przy wymaganym odstępach czasu.

W zasadzie, zakup niezbędnych materiałów i ochrony przed pyłem drewna, podłogi i inne powierzchnie - że wszystkie prace przygotowawcze, które trzeba wydać.


Jak zrobić skrzynię z listew drewnianych płyt gipsowo-kartonowych

Gdy wszystkie materiały są gotowe, a ściana wyczyszczone starych materiałów wykończeniowych, może przystąpić do budowy drewnianych skrzyń. Oczywiście, można by pomyśleć, że praca nie ma siły do ​​radzenia sobie z nią i tylko zawodowe, ale po porady, to bez wątpienia będzie w stanie stworzyć ramy dla płyt gipsowo-kartonowych.

Jeśli zauważysz, że stary tynk popękany i posypane na ścianach, trzeba będzie wzmocnić ją nową warstwą cementu, który po wyschnięciu, nałożyć warstwę podkładu na nim.

Prace nad urządzeniem drewnianych skrzyń oznaczenie składa się ze ścian, cięcie pasków, a ich montaż bezpośrednioPrace nad urządzeniem drewnianych skrzyń oznaczenie składa się ze ścian, cięcie pasków, a ich montaż bezpośrednio

Stopniowe wydłużanie:

 1. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić układ skrzyni pracy. Użyj do tego poziomu celu, centymetrem i otbivchnuyu wątku. Etap pomiędzy pionowymi liniami nie powinna przekraczać 60 cm, odległość między liniami poziomymi powinna być mniejsza niż 80 cm.
 2. Teraz cięcia listew w terminach segmentów i traktować ich struktur ochronnych.
 3. Załączyć poziomą szynę prowadzącą na suficie i przy podłodze, nie zapomnij zostawić szczelinę o szerokości 5 cm. Na podłogę.
 4. Zainstalować pionowych szyn w narożnikach ścian.
 5. Jeśli na ścianie, gdzie do budowy ramy, znajduje się okno, konieczne jest do ramy drewniane listwy.
 6. Teraz jest to możliwe, aby uruchomić główne działanie urządzenia nośnego: dołączanie śruby cięcia prętów na oznakowanych zaliczek linii pionowych i poziomych.
 7. W miejscach, gdzie chcesz powiesić żadnego sprzętu, należy dołączyć dodatkowe listwy na wzmocnienie ram.
 8. Pelisa do płyt gipsowych z drewna gotowy. Pozostaje do ustalenia arkuszy płyt kartonowo-gipsowych.

Toczenie na suficie odbywa się na tej samej zasadzie, jednak eksperci nie radzą, aby zainstalować ten powierzchni drewnianych listew, ponieważ będą one znieść obciążenie jest zbyt wysokie, a ich żywotność będzie krótkotrwałe. Najlepszym wyborem na jednostce ramki pod płyty gipsowo-kartonowej na suficie, są profile metalowe, są one bardziej trwałe i uniwersalne.


Montaż skrzyni dla płyt gipsowych (wideo)

Drewniane skrzynie na płyty gipsowej jest niższa we wszystkich jego właściwości metalowa rama, ale jeśli określone, aby naprawić jak najszybciej inwestując minimum torbę pieniędzy w nim - ta opcja będzie Ci odpowiadał najlepiej. Śledź wszystkie warunki montażu skrzyń drewnianych, należy rozważyć wszystkie niuanse, a otrzymasz ładne gładkie ściany z płyt gipsowo-kartonowych skończył.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

97 − 90 =

map