Drabinka: projektowanie i instrukcja obsługi

Drabinka: projektowanie i instrukcja obsługi

12 October 2017Drabina powinna być praktyczne i wysokiej jakości, ponieważ może być łatwo wykorzystane zarówno w domu i naprawyDrabina powinna być praktyczne i wysokiej jakości, ponieważ może być łatwo wykorzystane zarówno w domu jak i na schodach remontaPristavnye mieć solidną konstrukcję. Wykonane z metalu lub drewna. Ona potrzebuje cię w domku lub w domu, aby spełniać szereg konkretnych działań niektórych. Można go używać do malowania sufitu, mycie okien lub powiesić coś na ścianie (Watch, lustro). Są one stosowane nawet w profesjonalnym budynku przy witryn. Te schody są różne długości i liczby etapów.


Etap drabinkowy: optymalna wielkość

Ważny i odpowiedzialny proces jest projektowanie konstrukcji schodów. W produkcji rysunku sama i schody powinny uwzględniać szereg ważnych parametrów. GOST parametry powinny być stosowane, jeśli robisz po schodach z rękami. Jeżeli są spełnione, można używać produktu bez żadnych problemów, a to będzie bezpieczne.

Musisz poprawnie obliczyć krok po drabinie. Ta odległość pomiędzy etapami. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę wszystkie zasady ciach i kroku dorosłego.

Przed rozpoczęciem dokonywania drabinie powinna zrobić jego rysunek poprawnie i sprawniePrzed rozpoczęciem dokonywania drabinie powinna zrobić jego rysunek poprawnie i sprawnie

Ważne jest, aby obliczyć, co następuje:


 • Szerokość etapie;
 • Długość etapu;
 • Odległość pomiędzy etapami.

Odległość między belkami zależy od kąta drabiny. Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę wszystkie parametry. Przechylanie drabiny 65-80 stopni w stosunku do płaszczyzny ściany.

Drabiny mają duże nachylenie, więc parametry mogą być przybliżone i nie są ściśle zgodne z GOST. Główną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę odległość między schodami i proporcjach schodów.

Zazwyczaj odległość pomiędzy belkami wynosi 35 cm. Czasami bardziej lub mniej niż 5-7 cm. Gęsto rozmieszczonych etapy mogą drabina niewygodne w użyciu.

Prawidłowe zastosowanie: drabiny Obsługi

Drabinka niezbędny element. Ludzie często używają go do celów domowych. Ale warto pamiętać, że może on być stosowany bezpiecznie, konieczne jest, aby pamiętać, środki ostrożności. Pomoże to podręcznik. Pozwalają one uniknąć urazów i upadków.Praca z drabiny, ważne jest, aby pamiętać o prostych zasad jego funkcjonowaniaPraca z drabiny, ważne jest, aby pamiętać o prostych zasad jego funkcjonowania

Należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Pomiędzy drabiny i pionową płaszczyzną powinien być pod pewnym kątem;
 • W dolnej części drabinki nie może ślizgać się na podłodze / ziemi;
 • Nie powinno być żadnego poślizgu bocznego;
 • Warunki pogodowe muszą być odpowiednie do użytku na zewnątrz.

Wypadki przy pracy z drabiny - częstym zjawiskiem. Warto pamiętać, wszelkie środki bezpieczeństwa. Spadek ludzkiego od drabiny może być wiele przyczyn: buty śliskie niedogodnych etapów (profil okrągły), brudne stopnia uszkodzenia lub zużycie konstrukcji, duże obciążenia.

Aby zapobiec upadek z drabiny, należy sprawdzić integralność jego struktury przed pracą. Nie należy używać drabiny, jeśli ma żadnych wad.

Jaka powinna być długość drabiny

Długość drabiny odgrywa dużą rolę. Struktura nie muszą być zbyt niska lub wysoka. Optymalna wysokość drabiny dwa metry. Jeśli pracujesz na wysokości 1,3 m, konieczne jest dodatkowo używać pasów bezpieczeństwa. Jest on przymocowany do ściany budynku (na ścianie lub innej powierzchni pionowej).

Długość drabiny nie powinno być więcej niż pięć metrów. Jest to maksymalna długość dla danego typu schodów.

Długość drabiny muszą być zgodne ze wszystkimi wymogami wyżej napisane.

W produkcji schodów drewnianych osob proszeni rozważyć optymalną liczbę etapów, który zależy od długości konstrukcjiW produkcji schodów drewnianych osob proszeni rozważyć optymalną liczbę etapów, który zależy od długości konstrukcji

Przy obliczaniu wysokości drabiny uwzględniać:


 • Liczbę stopni;
 • Odległość pomiędzy etapami.

Do pracy w mieszkaniu lub domu użyciu drabiny, której wysokość wynosi nie więcej niż dwa metry. Korzystania ze schodów na określonej długości nie ma sensu, ponieważ wysokość sufitów w mieszkaniach nie jest większa niż 3,2 m.

Wybierz kąt drabiny

Drabina powinna być prawidłowo ustawione. W przeciwnym razie, będzie spadać wraz z nim. Więc nie spaść na dół po schodach, trzeba wiedzieć, bezpieczeństwo, tworząc prace na wysokości.

Dodatkowo można przymocować specjalne haki na schodach za bardziej wiarygodne go naprawićDodatkowo można przymocować specjalne haki na schodach za bardziej wiarygodne go naprawić

Zazwyczaj drabiny są ustawione pod kątem 65-80 ° względem pionowej powierzchni, na której spoczywa.


Jeżeli drabiny jest ustawiona pod kątem 75 stopni lub więcej, musi ona mieć dodatkowe zamocowanie na górze.

Wysoka drabina musi mieć haki na ich górnych końcach. Wpływają one na konstrukcję nośną. Pozwala to drabina nie spada podczas wiatru lub porażeniem prądem. W związku z tym, można pracować na nim cicho.

Praktyczne Drabina przechyla się przeciwko płaszczyźnie pionowej

Równowaga drabina zależy od instalacji. Poprawnie nadzór drabiny do płaszczyzny pionowej nie spadnie podczas pracy. W tym przypadku praca będzie przebiegać bez zakłóceń. Musisz wiedzieć, wymogi bezpieczeństwa i zapoznać się z nimi wcześniej.

Schody muszą być przymocowane do ściany, w pewnym kątem.

Zasady dotyczące instalowania i używania drabiny do publicznej wiadomości w dokumencie w postaci instrukcji. Zapewniają one ochronę pracy. Wszystkie prace muszą być zgodne z instrukcją.

Aby drabina nie spaść i nie zachwiał, musi być ustawiony pod pewnym kątem do ścianyAby drabina nie spaść i nie zachwiał, musi być ustawiony pod pewnym kątem do ściany

Roboty budowlane, które są związane z wykorzystaniem drabiny, zawierają szereg zasad:

 • Pracownicy muszą być zaznajomieni z instrukcją;
 • Aby wykorzystać te instrumenty są 18 lat lub więcej;
 • Nie wolno używać uszkodzonych lub uszkodzonych struktur;
 • Odnokolennye projekt powinien spełniać GOST 26887-86.

Etapy pracy: drabina z rękami

Do produkcji drabiny do minimum wiedzy i umiejętności. Drabina może być wykonany własnymi rękami. Domowe drabiny może trwać przez długi czas. Ich zastosowanie do wytwarzania rysunków, w których oblicza się wszystkie wymiary.

W zakładzie, takie produkty są testowane pod kątem wytrzymałości i powinny spełniać GOST.

schody producenci mogą być ich własne ręce, najważniejsze - do przygotowania w profilach metalowych zaliczek oraz innych narzędzi do pracyschody producenci mogą być ich własne ręce, najważniejsze - do przygotowania w profilach metalowych zaliczek oraz innych narzędzi do pracy

Produkujemy schody z rękami w kilku etapach:

 • Przygotowanie profili metalowych lub drewnianych bloków o określonej wielkości w etapach;
 • Czynimy znaki na dwóch elementów nośnych dla etapów;
 • etap mount (kopnięcie) członków wspierających z dwóch stron w tej samej odległości.

Twoja drabina gotowy. Aby to zrobić, trzeba będzie niewielką ilość narzędzi, materiałów, czasu i pieniędzy.

Klatka 13 metrów długości Szarża ścianie: jak umieścić

Jeśli drabina ma długość 13 metrów i ładunek ścianie w odległości pięciu metrów, to nie jest trudne, aby dowiedzieć się, w jakiej odległości od ziemi będzie w górnym końcu.

Długość drabiny - przeciwprostokątnej, a odległość od ściany na dole schodów - nogi.

Aby znaleźć drugą nogę, trzeba zastosować twierdzenie Pitagorasa.

Dlatego, górna część drabiny będzie znajdować się w odległości 12 m od ziemi.

Jeśli nie wiesz, jak daleko drabina powinna być umieszczona, wówczas trzeba dokonać prostych obliczeńJeśli nie wiesz, jak daleko drabina powinna być umieszczona, wówczas trzeba dokonać prostych obliczeń

Można obliczyć odległość do każdej drabiny, za pomocą tego twierdzenia. A następnie obliczyć bezpieczny kąt nachylenia.

Wysokie drabiny są wykorzystywane do wykonywania robót instalacyjnych elektrycznych, które są produkowane w dużych wysokościach. Mogą one wynosić do 20 metrów. Schody na platformie LSA potrzebne do wykonywania pracy na dużych wysokościach. Można kupić drabiny jakiejkolwiek budowy w 2017 roku w zakresie usług sklepu internetowego, bo teraz wiek nowoczesnej technologii.

Projektowania i aparatura drabiny

Drabina - proste urządzenie. Jest możliwe, aby produkować we własnym zakresie, przy użyciu profili drewnianych lub metalowych. Najtrwalsze drabiny wykonane są z aluminium.

Szybko i łatwo można zrobić sobie drabinę z drewnaSzybko i łatwo można zrobić sobie drabinę z drewna

Konstrukcja drabiny składa się z dwóch elementów:

 • Etapy (bary);
 • Dwa elementy podporowe (string).

Szerokość drabiny 0,4-0,6 m, a często spotykał długość - 2 metry.

Przed uruchomieniem po schodach, należy sprawdzić jej stan. weryfikacja jest potrzebna, aby ocenić, jak wiele wagi stoją drabina. Jeśli struktura nie załamać pod dużym obciążeniem, urządzenie jest wytrzymały i drabina może być bezpiecznie stosowany do pracy.

Różne rodzaje drabin

Rodzaje schodów istnieją różne wzory. Ale najczęściej design - model, który posiada prosty kształt i stały rozmiar. Posiada w swojej strukturze dwa cięciwa łuku i kroki, które są z nimi związane. Kroki równoodległe i równoległe do siebie.

Główne cechy: drabina powinna być solidna i stabilna konstrukcja.

Jeśli to opisane właściwości i ustawić pod żądanym kątem, ludzki powalić po schodach z mały nacisk jest prawie niemożliwe.

Istnieje kilka rodzajów drabin, co powinno podnieść do swojego gustu i projektowania jakościIstnieje kilka rodzajów drabin, co powinno podnieść do swojego gustu i projektowania jakości

Rodzaje drabin:

 • Nie składanie modelu;
 • składany;
 • Szuflada.

Składana drabina ma wiele części (2-3 sztuk), które są przymocowane do siebie za pomocą zawiasów. Takie modele mają zwartą konstrukcję. Pojawiają się one w postaci bloku w pozycji złożonej i zajmują niewiele miejsca. W razie potrzeby, urządzenie może być rozszerzona, i okazało się drabiny.

Chowane schody kilka odcinków. Zaletami tych schodów jest to, że można samoregulacji ich wysokość.

Jak zamontować drabinkę z rękami (wideo)

Ladder wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. Są one potrzebne w codziennym życiu i działalności zawodowej. Drabiny mają prostą konstrukcję. Dlatego, aby uczynić ten produkt można własne, po pewnych zasad. Będzie to wymagało minimum wiedzy, materiałów i narzędzi.

Właściwa drabina (przykłady zdjęcia)

516 472 610 632 735 1920x1080resizeinterior61425111431077835 10339 ANLEGE1enl 983bae63468fe91b538782e4b660 drevesina-ne-ochen-podhodit-dlya-konstruirovaniya-lestnits

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 10 = 12

map