Dokonywanie kominek z rękami płyt gipsowo-kartonowych: 5 zalet w element projektu

Dokonywanie kominek z rękami płyt gipsowo-kartonowych: 5 zalet w element projektu

12 October 2017Uzupełniają wnętrze salonu, można użyć self-made fałszywe kominUzupełniają wnętrze salonu, można użyć self-made fałszywe kaminaKamin we własnym domu - to marzenie wielu rodzin. Niestety, w mieszkaniu miasta z centralnym ogrzewaniem, że nie zawsze mają możliwość budowania pełnej kamienny kominek. Ponadto, ryzyko eksploatacji paleniska z żywym ogniem z wielu przystanków na drodze do cenionych sen. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie kominka wykonana z płyt gipsowo-kartonowych. To nie jest zbyt różni się od obecnego projektu i zmontować go w domu może praktycznie każdy.


Kominki z płyt gipsowo-kartonowych: rodzaje i wykończenia

Podpiecek drywall tylko na pierwszy rzut oka wydaje się pomysł czysto dekoracyjny. Montowane na stabilnej metalowej ramy i kierownicy suchej zabudowy profilu, to może nie tylko cieszyć oko i wywołują myśli na wieczorne spotkania przy ognisku, ale również służyć jako wygodny mebel w salonie czy sypialni. Na przykład, na wystającej portalu kominka, można zbudować dużą półkę, umieścić na niej zbiór jeśli jesteś lubiący zbierania, lub po prostu użyć go do przechowywania niezbędnych drobiazgów domowych.

Kominki z płyt gipsowo-kartonowych mogą być wykonane w różnych stylach i pasuje do wnętrza jako klasyczny barokowych mieszkań, jak również ultra-high-tech, a to jest zupełnie naturalnie każdy kominek będzie wyglądać we wnętrzach w stylu Art Nouveau Prowansji, rustykalny, ekologicznych i ich mieszanie.

Dość szybko tworzyć własne ręce mogą być wykonane z płyt gipsowo-kartonowych kominekDość szybko tworzyć własne ręce mogą być wykonane z płyt gipsowo-kartonowych kominek

Kominek płyty gipsowo-kartonowe mogą być nie tylko tradycyjną formą. Dla małego pokoju narożnym kominkiem odpowiednie kompaktowe, duża przestrzeń może być łatwo strefowego za pomocą wystającego portal i kominek podium.

W sposobie wytwarzania sztucznego kominka wszystkich płyt gipsowo-kartonowych może być podzielone na trzy grupy: rzeczywistym, w których możliwe jest zamontowanie tego pieca do biokominków; warunkowym - portal, który może służyć jako miejsce do PUT grzejnika lub ekran plazmowy; i symboliczne, które wykonują tylko funkcję dekoracyjną w przyrodzie.


Korzyści Kominki płyt gipsowo-kartonowych następujące:

 • Taniość materiału oraz minimalnego zestawu narzędzi: stworzenie wszyscy potrzebujemy tego samego zestawu materiałów i urządzeń oraz wszelkich konstrukcji suchej zabudowy;
 • Różne możliwości dekoracji i projektowania: sztuczny kominki mogą oblitsevat płytek lub kamienia naturalnego, kolumny gipsowe do dekoracji lub schować clapboard - w zależności od ogólnego stylu przestrzeni;
 • Kominki z płyty gipsowej może mieć dowolną postać zgodnie z życzeniem klienta, są one łatwo instalowane i usuwane, a jeśli to konieczne, projekt może być łatwo przeniesione do innego miejsca;
 • Jeśli nie planuje się zainstalować wewnątrz Portal falshkamina biotopku kominkiem jest całkowicie bezpieczny dla środowiska. W przypadku urządzeń elektrycznych, świec lub Biokominki należy po prostu przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Kominek płyt gipsowo-kartonowych - to doskonały i bardzo tanie wystrój postać, która równie ozdobić zarówno przestronny salon i łatwego mała sypialnia. A jeśli zdecydujesz się zaprojektować wnętrze swojego domu z pomocą tego projektu, należy zacząć od planu działań jednego kroku.

Krok po kroku plan działania: jak zrobić kominek wykonany z płyt gipsowo-kartonowych

Bez zrozumienia tego, co powinno być kolejność działań w ramach przygotowań do falshkamina układ w domu i przy bezpośrednim wykonania robót, to jest bardzo trudne do osiągnięcia wiarygodnych i pięknych rezultatów w krótkim czasie. Dlatego należy zacząć najważniejsze: Wybierając styl kominka, jego lokalizacji i „wypychania”.Położenie: w przestronnej sali najlepiej jest umieścić kominek w środku długiej ściany. W tym przypadku, w tym samym czasie zwrócić falshdymohod dla większej niezawodności. W małym pomieszczeniu, wybierz kanciasty design. Podobnie, nie jest konieczne instalowanie sztuczny kominek w odległym miejscu, gdzie będzie trudny do osiągnięcia.

Przede wszystkim, należy rozważyć projekt kominka, a następnie uczynić z niego ramkę profiliPrzede wszystkim, należy rozważyć projekt kominka, a następnie uczynić z niego ramkę profili

Styl można myśleć o sobie, lub polegać na jakiekolwiek zdjęcie podobnych wzorów, które w dużych ilościach można znaleźć w Internecie.

Jeśli chcesz osiągnąć maksymalną niezawodność, możliwe jest, aby wyposażyć mały wewnątrz falshkamina Biokominki. Jednak w tym przypadku, konieczne jest użycie specjalnego suchej zabudowy ognioodporne i dodatkowych izolacji ścian wewnętrznych portalu materiałów niepalnych, takich jak azbest lub cegieł ogniotrwałych. Instalacja Biokominki korzystnie przeprowadza się wraz z specjalisty.

Farsz do kominka może być wszystko: świece, ustawione w portalu; stos książek; elektroniczna ramka na zdjęcia, które będą odbierać obraz płomienia; plazmowy lub elektryczny kominek, przebrany jako prawdziwe centrum.

Krok po kroku plan, aby stworzyć kominek wykonany z płyt gipsowo-kartonowych:

 • Wybierając odpowiedni wariant i przenieść go na rysunku;
 • Tworzenie układu;
 • Wykonujemy obliczenia niezbędnych materiałów i dokonać ich zakupu;
 • Zamontowanie profilu ramy;
 • Okryć Blachy ramy GCR;
 • Wykonujemy prace wykończeniowe na kanale;
 • Wykonujemy wewnątrz portalu;
 • Pracujemy na dekorowanie kominek.

Pierwszy etap budowy kominka wykonana z płyt gipsowo-kartonowych - to jest rysunek. On będzie pozwalają zobaczyć dokładnie jak umieścić strukturę zrozumieć swoje wymiary i detal.

Tworząc układ i rysunek ogień z płyt kartonowo-gipsowych

I rysunek, a układ z kominka jest pożądane, aby produkować w pełnym rozmiarze. Zaopatrzyć się w Whatman, linijka, kątomierz i ołówek, i pamiętać, podstaw rysunku szkolnego. Zastosuj szkic przyszłego naciskiem, Draw szczegóły i wymiar każdego elementu przyszłej budowy.


W celu uzyskania czystego kominek i jakość, eksperci zalecają najpierw opracować model przyszłego produktuW celu uzyskania czystego kominek i jakość, eksperci zalecają najpierw opracować model przyszłego produktu

Starają się przedstawiać nie tylko widok z przodu, ale widok izometryczny kominka. Wtedy trzeba spróbować rysunek przyszłego miejsca instalacji.

Jeśli żadne problemy pojawiły się, można przenieść rysunek na układ kominka.

Układ może być szybko i łatwo zrobić improwizowany:

 1. pianka;
 2. PVA kleju;
 3. Malować nóż;

Wycięte z kominkiem gabarytów układu portalu i dołączyć go do ściany w miejscu instalacji. Wyraźnie widać, czy wydać siedliskiem podium lub nad kominkiem kominek, istnieje organiczny wygląd projektu potrzeba, czy trzeba modyfikować kominku lub dopasować wielkość wnętrza.


Wybierz narzędzia i materiały

Po wszystkie obliczenia są wykonane, można rozpocząć wykonywanie najbardziej kominka. W tym celu musimy podstawowe narzędzia do pracy z płyt kartonowo-gipsowych i standardowego zestawu materiałów.

Wszystkie niezbędne narzędzia i materiały do ​​zainstalowania wykończenia kominka można kupić w wyspecjalizowanych sklepachWszystkie niezbędne narzędzia i materiały do ​​zainstalowania wykończenia kominka można kupić w wyspecjalizowanych sklepach

Narzędzia i materiały do ​​tworzenia pola kominek z płyt gipsowo-kartonowych:

 • śrubokręta;
 •  Bulgarka lub maskowania ostrza;
 •  Nożyce metalu;
 •  wiertarka udarowa;
 •  Arkusz ściany i prowadnice metalu;
 • Płyty gipsowo-kartonowe (GCR lub, korzystnie, materiał ogniotrwały GKLO);
 • Śruby 6 x 60 i kołków gwoździe.

Jeśli nie można kupić cały profil taśmy można wykorzystać resztki, jeśli nie montujemy szkielet z listew drewnianych lub barów. Do prac wykończeniowych wyjątkowo użyteczną wzmacniającej taśmy serpyanka, farby, gipsu i netto putty noże z nim pracować, Tarka nazhdachki, rogi armirovochnye.

Kominek wykonany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: instrukcje krok po kroku dla Mistrza

Po wszystkie materiały zostały zakupione, zbudowane i przetestowane układu w miejscu proponowanej instalacji kominka, a sprzęt jest gotowy do użycia, można rozpocząć proces produkcji.

W celu uczynienia ściany kominka były idealnie płaskie i prostopadłe do podłogi, należy zastosować na poziomie instalacji i pionu. Nie będzie źle, aby sprawdzić zbieżność długości przekątnych w gotowej konstrukcji - muszą być równe.

Ustaw gips piękny kominek może być niezależnie, najważniejsze - aby wprowadził z instrukcją i zaleceniami ekspertówUstaw gips piękny kominek może być niezależnie, najważniejsze - aby wprowadził z instrukcją i zaleceniami ekspertów

Kolejność realizacji robót:

 • Wykonywanie ramę nośną ściany i profile prowadzące (SS i SN) do mocowania go do kotew w pozycji montażowej. Zbieramy na ramie tym samym profilu ramy portalowej.
 • Płyt gipsowo-kartonowych i profili osobno zbierać kominek podium i pokroić półkę. Montuje podium i półki do kanału kominka, wewnątrz portalu obszyte sheetrock tworząc pieca.
 • Ostrożnie wykończenia kąty zaprojektować przy użyciu części, przyklejania taśmy na serpyanku stawów arkuszy gruntuem górną i wypełniacz. Po osuszeniu powierzchni kit nadpisywanie. Teraz jesteś gotowy do prac dekoracyjnych.
 • Malowanie wnętrza pieca w odpowiednim kolorze, jeśli jest to pożądane, zanim może być powleczona azbestu lub innego materiału odpornego na ciepło. kominek portalowy i pokrywę tacy wybranych materiałów wykończeniowych, dekoracji i ozdób. Wewnątrz zestawu pieca „wypychania”.

Po wykonywaniu dużych prac kominek trzeba dodać osobowość, to znaczy, aby wydać swój wystrój. Sposobów, aby udekorować kominek lub ozdobić je pod pewnym stylu wnętrza, istnieje wiele. Zastanów się tylko kilka z nich.

Kominek wykonany z płyt gipsowo-kartonowych: sposobów wykończenia i wystroju wnętrz

Udekorować kominek nie tylko kolumny gipsu lub rozety. Aby zakończyć go można bezpiecznie używać prawie każdy rodzaj tkaniny, nawet na pierwszy rzut oka, to nie nadaje się do takiego rozwiązania.

Zrób fałszywe kominek elegancki i wyrafinowany, można skorzystać z piękną sztukaterieZrób fałszywe kominek elegancki i wyrafinowany, można skorzystać z piękną sztukaterie

Przykłady kominków dekoracji płyt gipsowo-kartonowych:

 •  Dobry będzie wyglądać glazura podszewka „a la Russe” lub płytek;
 •  Szklane lub ceramiczne mozaiki będą także uzupełnia stylowy wystrój kominka;
 •  Można dać kominka „prymitywne” wygląd i ozdobić go z kamieni o nieregularnym kształcie;
 •  Murarskie również uzupełniać rodzaju pożaru, w tym, na oblitsevat cegły ogniotrwałej pieca czerwony wewnątrz. 

Każda z dostępnych opcji może być z powodzeniem i małych inwestycji do realizacji w swoich domach.

Zrób kominek wykonany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami (wideo)

Łatwy w produkcji, ale bardzo piękny kominek wykonany z płyt gipsowo-kartonowych da house szlachetny, arystokratyczny wygląd, tworzyć rodzinną atmosferę i sprawi, że pokój o wiele bardziej komfortowe.

kominek konstrukcja wykonana z płyt gipsowo-kartonowych z rękami (zdjęcie we wnętrzu)

4-1-Kamin 4-Kamin-gipsokarton 013-rol-dekorativnogo-Kamina-v-dizaine-VIBOR-podhodachego-pomecheniya 467 3407-5602 362568408 684807003 564663306 a31471f9a02b67ecd63f0d883b507fc6 dsc03270

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

map