dikiş geçmeye öğrenin: çizelgeleri, resimler

dikiş geçmeye öğrenin: çizelgeleri, resimler

12 October 2017deneyim yokluğunda basit geometrik şekiller veya elemanları göstermektedir basit devreler ile başlamak için en iyitecrübe yokluğunda geometrik şekiller tasvir veya birçok modern yaratıcı kızın basit elemanı ve sadece el sanatları çeşitli onların tercih vermek değil edildiği basit devreler ile başlamak en iyisidir. En yaygın hobilerinden biri nakış olduğunu. nakış çeşitli vardır. Bu nakış dikiş, dikiş ve yarı çapraz (denilen gobelenovskim dikişi), şeritler, şönil, ipek, altın (altın nakış kullanılan iplikler, boncuklar), Richelieu nakış (bu ajur nakış), nakış Orlovsky arama listesi, Izon içerir. Özellikle popüler kanaviçe. Ayrıca, görüntü oluşturma işleminde kullanılan malzemeye bağlı olarak türlerinin büyük bir sayıdır.


kanaviçe nedir

Nakış çapraz - bir iğne ve iplik ile, adı "tuval" taşıyan bir kumaş üzerinde özel bir desen bir görüntüdür el türüdür. İğne geleneksel ve uzman iplik olabilir - zamanki dikiş ipliği belirli bir tür, hem de yünlü iplik çeşitli kullanılabilir - bu tuval üzerine boyut bölünmeler bağlıdır. Nakış uzak geçmişte kökleri vardır. Birçok kültürlerin tarihi giysi, otopsi yatak örtüleri, vb ev eşyaları işlemeli desen bir söz yakalanan Nakış da tılsım olarak kullanılır.

Standart seti içerecektir:

 • nakış talimat;
 • tuval;
 • Şema nakış;
 • iplik;
 • farklı renklerin birbiriyle tonları ile uyum içinde seçilmiş uzmanlar;
 • Bazı kitler de nakış için özel bir iğne olarak yerleştirmiştir.

Yeni başlayanlar için onun sert kenarları ve köşeleri bozmazlar olarak, vinil tuval kullanmak en iyisidirYeni başlayanlar için onun sert kenarları ve köşeleri bozmazlar olarak, vinil tuval kullanmak en iyisidir

ancak burada düzenleri iyi bir anlayışa ihtiyaç ve nakış için seçilen görüntü iplik altında organik olarak almaya muktedir olmadığını, ücretsiz, internette bulunabilir Ayrıca, şu anda, kişi resimlerini ilgili ve diyagramlar onlara nakış.


Özel diş ipi, üreticiye bağlı olarak kendine özgü numara veya herhangi bir renk belirli bir gölge temsil isimleri vardır.

Örneğin, böyle bir belirleme böyle donanma olarak 06.337 veya kelime gibi görünebilir. Ayrıca, diş ipi ve örnek, kubbe, Gama, vs., üretim şirketleri tarafından bölünmüş Ayrıca çok nakış renkli ve sıralar halinde hem oluşabilir bilmemiz gerekir. Bir erkek rengine göre nakış işleyen varsa, o düzeni rengine göre listelenir tüm yerler göre tuval üzerine aynı renkteki ipliği alır ve nakış işleyen anlamına gelir. Bu şekilde daha büyük bir ölçüde konusunda deneyimli nakış bulunmaktadır. nakış satırlar aracılığıyla Pasajı - başlayanlar için arzu bir yol. operasyonun Bu yöntemle, bazı renk sadece haç uğruna kullanılsa dahi, tam olarak bu serinin katılan bütün iplik renkler kullanarak tüm seçili aralığı dikilir.

kanaviçe resimler: Yeni başlayanlar için düzenleri

yerlerden başlamak çapraz dikiş gibi bu zanaat öğrenmek isteyen herkes, bu gerekli olacaktır. Yeni başlayanlar için özel planları vardır. Çok az insan kullanılan renkler ve bunların tonları büyük bir sayı ile büyük resmin ilk adımlar ile başlamak cesaret. İlk defa, kapalı alabilirsiniz ve düzeni kaybolmak, renkleri karıştırmak için ve sonra tüm çözülür ve baştan işe mümkündür. Ve birisi nakış sürecini anlayabilir, o çapraz dikiş - onun için değil. o başlayanlar için resimli şemaları ile eğitim başlamak en iyisidir nedeni budur.

Genelde, diyagramlar ile bu küçük çizimleri: 1. Bu gibi programları, basit ve küçük boyutlarda olan;
 2. Görüntüler genellikle 6 renge 4 birleştirmek;
 3. Tüm devre 10 haç bir tarafı kareler halinde ayrılır.

Yan tarafında nakış başlamak için tavsiye edilir nerede aynı renkteki haç çoğuYan tarafında nakış başlamak için tavsiye edilir nerede aynı renkteki haç çoğu

Acemi oluşturanlar boyama kendisi tarafından yapılacaktır tuval, kesilmiş ve teşvik edilmektedir. Aynı zamanda, mağazalarda, nakış dahil eserlerinde, konusunda uzmanlaşmış, üzerinde basılı resmin bir planın özel anahat bulabilirsiniz. Bu durumda, nakış bu plan çerçevesinde doğrudan geçecek. Bir renk şeması ile böyle bir tuval şablon üzerinden bir türüdür.

şeması ayrı ise, her bir renk kare sembollerin düzeni kırmızı kutusunda gösterilen eğer olduğunu belli parçacığı renk, tekabül renkli kareler şeklinde inşa nakış şemasının sanat mastering tercih etmek en iyisidir, daha sonra iplik grubundan arasında kırmızı Hank / bağ ve benzeri, sırasıyla.

Ayrıca, video izlemek emin olun, siz yetenekli ustalar acemi nakışçı deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak izleyebilirsiniz. Bu dersler nakış haç sanatını öğrenmek için iyi bir yardımcı olacaktır.

Çocuk sanatsal için düzenleri ile bir dereceye kadar örtüşme başlayanlar için nakış şeması.

Orijinal kanaviçe: bebek resimleri

Aslında nedeniyle fazla çocuk onlar da nakış öğretildi edildiğini isteyerek özellikle sevdikleri anneler, büyükanneler kız kardeş, hafif nakış ve çapraz dikiş bakıyor söyledi. Tabii ki, büyük resme, simgelerin antik kalıntıları, çeşitli bazı nakış oturmak veya nakış girişme bir çocuğu ikna etmek zordur. Hayır, aslında çocukların tamamen farklı bir yaklaşıma ihtiyacımız ve ona çocuk resimlerini ayarlayın. Bu bir çocuk gibi bu çizimleri seçmelidir vardır.

Yeni başlayanlar için, yanlış tarafında uzun için broş önlemek için gereklidirYeni başlayanlar için, yanlış tarafında uzun için broş önlemek için gereklidir

Çocuk sanatsal için tasarlanmış nakış için resim ve tablolar, arasında, popüler motifler şunlardır:

 1. Stilize fantezi karakterler vahşi veya evcil hayvanlar, vb Winnie the Pooh, Tigger, Çizmeli Kedi, ister
 2. Herhangi komik resimler, basit, canlandırıcı bir çocuk.
 3. Karakterler karikatür: Disney prensesler, Smeshariki, Fixiki, periler, Machinarium'da vb
 4. artabilir ve renklerin daha tonları oluşuyor: Daha büyük çocuklar ve artık stilize manzara, hayvanlar, herhangi küçük porsiyonlar sunabilir daha deneyimli, güzel periler biraz karmaşık. Buna ek olarak, çocukların giysilerini süsleyen, şallar küçük nakış oluşturmak için denemek gerekebilir.
 5. Ergenlik, zaten insan duygularını betimleyen nakış sunabilir: vb sevinç adam ve gülümseme, üzücü bir görüntü ve gözyaşı,

Çocuk giysileri Küçük nakış çocuk kendini gömlek ya da bluz bir dekorasyon yapacak zaman daha fazla yemek, şık bir görünüm, hemen eski sıkıcı gardırop elemanları çok ilginç olacak kaydetti. Bunlar çocuk için eğlenceli.


sayılır çapraz ilk aşaması: şemaları ile resimler

Düzenleri o güzelliğin çocuklar ve yeni başlayanlar yaratıcıları için uygundur, renkli olabilir, ama aynı zamanda siyah-beyaz olabilir. düzeni ile bir resim içinde yapılırsa rengini sökmek için gerekli olan, siyah ve beyaz nakış için çok zordur. Bu nedenle böyle monofonik düzenleri için biz sembollerin bir dizi geliştirdi.

Şu olabilir:

 • Çeşitli kene;
 • karolar;
 • ayak;
 • böylece Oklar, vb.

Bu bir renkte bir dize kullanılır düzenleri tatbik edilmesi gerekmektedirBu bir renkte bir dize kullanılır düzenleri tatbik edilmesi gerekmektedir

Bütün bu semboller kutusuna girilir. şemasında bir artı işaretiyle işaretlenmiş tür her kare renk belirli bir renk veya bunların bir kombinasyonunu gösterir.


Siyah ve beyaz düzenleri minör efsane karışık ve olmaya yanlış renk ile ürünlerin nakış kolay olduğunu basit bir nedenle, nakış deneyimi olan kişiler için uygundur.

Tüm bunların yanında, nakış için resim renkli tek değil, aynı zamanda kendi kendine renkli değil olabilir. Yani bütün resmi tek bir renkle yapılacaktır. hanedan zambak, aslanlar, kron: böylece zaman Ortaçağ tarzında dekoratif desenleri kadın profili popüler neredeyse herhangi bir şey olabilir yapmak için.

Çapraz dikiş Küçük resimler

nakış için Resimler ve diyagramlar da iç dekorasyonda uygulama bulacaksınız küçük boyutlu resimler, olabilir, sadece büyük ve duvarda asılı ve hayran bir resmin, olarak kullanılabilir karmaşık bulduğunu, dekorasyon için olabilir ev eşyaları.

Nakış iyi ışık olmalıdır - ideal bir masa lambası kullanmalıdırNakış iyi ışık olmalıdır - ideal bir masa lambası kullanmalıdır

nakış için küçük resimler sadece nakış sanatında kendi yolunu başlayan olanlar için çok uygundur ve ev veya giysi süslemek için tercih edenler için, daha özel hale getirmek için. Sonuçta, el işlemeli giysi ile sadece başkalarının dikkatini çekecek da tek yolu, ancak olmayacaktır.

giyim tasarımında çapraz dikiş kullanımı

Bunun yerine tasarımcıların kıyafetlerini satın alma, dikmek ve üzerinde herhangi bir desen veya resim, örneğin bir kelebek, bir çiçek, bir tekne veya başka bir şey, böylece dekorasyon nakış mümkündür. Bu kelepçeleri veya yakaları işlemeli olan modacılar bluz arasında çok popüler.

Nasıl (video) şemasını nakış başlamak için

Geçmişte, anneannelerimizin ve büyük-büyükanneleri kendileri boyun bayram yaka için dekorasyon jantları ürünleri, kelepçeler için örneğin, tüm desenleri ile gelip. Şimdi modern dikişçi mala tahsis edilmiş nakış sevdikleri seçmelerine ve oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Çapraz dikiş için Düzenleri (fotoğraf)

0352c1a98118c8orig 01544816c345a78orig 0b88f374d0370orig 01 1 002f533bc4cf17eca4d8b50344115f2c05f88940 7cc5e46e4b6e6dcd4aa5cc3178528498 9 9b101aaa9376 053aba4b0865

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + = 14

map