Dekoratif Panel: 7 yaratıcı fikirler

Dekoratif Panel: 7 yaratıcı fikirler

12 October 2017Dekoratif paneli - ev süslemeleri eski yollarından biriDekoratif paneli - anıtsal sanat özel bir tür, nispeten yakın zamanda ortaya çıktı - ev dekoratif paneli süslemek için eski yollarından biri. Daha spesifik olarak, hatta eski zamanlarda kullanılan, ancak ayrı bir tarzda sadece 20. yüzyılın başında karar verilir.


Dekoratif paneli: ortaya çıkması tarihçesi

Cephenin dekorasyonu için dekoratif paneller kurucusu ve öncüsü Leonardo da Vinci başkası olduğuna inanılmaktadır. Elbette, tarih dekor çok daha erken aynı şekilde gerçekleştirildi ve diğer örnekler bir yeri vardır. Ama (bu arada, Hıristiyan teması üzerine) doğrudan duvara dekorasyon "embedded" katedralde duvar, tarzında yarattı. Bunlar duvar süslemeleri ve şimdi İtalya'da bulabilirsiniz - Ortaçağ'da heykel sanatının böyle bir varyasyon çok popüler oldu.

Doğrudan terim olarak "paneli" 20. yüzyılın başında yer aldı. Bazen duvar denir. Bu arada, oda dekor cephenin bu tür son derece Sovyetler Birliği'nde popüler, hem Avrupa'da olduğu gibi, onları komünizmin tanıtımı ile ilgili bölümünde oldu.

Dekoratif paneller iç dekorasyon ve dış mekanlarda kullanılanDekoratif paneller iç dekorasyon ve dış mekanlarda kullanılan

Modern dekoratif paneller yapılmıştır:


 1. taş;
 2. metal;
 3. Toprak;
 4. tekstil işlerinde;
 5. poliüretan;
 6. Fresco (seramik de dahil olmak üzere);
 7. Sıva (herhangi bir baz ile).

Ve ancak bundan sonra, yaklaşık 20. yüzyılın ortasında dekoratif paneller aktif ve güzel sanat ve mimari yetiştirmek başladı. Şimdi bu terim duvarı, kapalı boyama, süs veya oyma mozaik belirli bir bölümünü göstermektedir.

Dekoratif taş paneller: seçilim kavramı

çok sıradışı ve çok topikal şimdi sahte, hatta tanınmış iç mimarlar gelişiminde genellikle mevcut - taştan yapılmış paneller. Ama rafine bir resim elde etmek için, önceden hazırladık!

Doğal taştan paneller özellikle anıtsallığı ve dayanıklılık vardırDoğal taştan paneller özellikle anıtsallığı ve dayanıklılık vardırÖzellikle, kıyısında bulunan veya uzman bir dükkandan elde edilebilir taşların "doğru", seçme hakkında olduğunu.

Önemli olan hepsi bu depolanacak gelecek paneller ve iç çözüm alanı, genel konsepti mükemmel uyum olmasıdır. Eğer bu basit kuralları takip eğer Sonuçta, göz ev yapımı resme sevindirici uzun zaman olacak!

Poliüretan dekoratif paneller nasıl yapılır

Poliüretan - bir etki maddesi geniş spektrumlu. Neredeyse her yerde kullanılır: inşaat, evsel ve endüstriyel amaçlar, ağır ve hafif sanayide. Eşsiz özellik ve sanatsal amaçlarla kullanma zamanı!

poliüretan paneller, kendi görünümünü sıva, ancak çok daha iyi dış etkilerden korunur benzerpoliüretan paneller, kendi görünümünü sıva, ancak çok daha iyi dış etkilerden korunur benzer

Poliüretan rakamları genç sanatçıları eşitlemek için çok çaba yapmazlar olun. Ancak, imalat aralığını gözlemlemek ve malzeme tamamen kuruyana kadar beklemek önemlidir. O çok sıkı olacak ve mekanik darbe ve nemden korunmuş olacaktır. Hemen kuruduktan sonra, size en keyifli eyleme devam edebilirsiniz - bir komisyon kurulması ve bir nihai görünüm vermek için!

Kolay ve basit: kilden dekoratif paneller

kendi elleriyle ne iyi hatıra yaptı? onunla karşılaştırıldığında bile en değerli hediye, herhangi gidemez! Özellikle yakın çok önemli bir kişi için bir sürpriz hazırlamak istiyorum.

Kil - dekoratif paneller için en kolay ve en yaygın malzemeKil - dekoratif paneller için en kolay ve en yaygın malzeme

kilden Panelleri - ufak zorlanmadan, çocukları hem de yetişkinleri usta mümkün olacak harika bir hediye seçeneği.

dikkat ve yorulmadan yapmak arzusu marjinal payıdır - Bütün bunlar gereklidir. Kural olarak, zaman kaydı, en üstü ve resim oluştukları boşlukları sürer. iyi Giyinme ve temelinde parçalarını aktarmak - bazen çok gerçek şaheserler yaratarak, hayal tam güçle çalışmasını sağlayan, en keyifli anlarından biri.


Eşsiz tasarım: modern bir ev iç dekoratif paneller

Yükleme yalnızca bir unsur olduğunda modern ev dekoratif paneller iç, yani modüler ve konvansiyonel tip olarak kullanılabilir. Dekor temel fark - mutlaka kendi elleriyle yaratır. el tür bir tür. Ve herhangi bir varyasyonu olabilir do - herhangi bir kısıtlama yoktur hiçbir vardır.

Şimdi, örneğin, yaygın paneller arasında:

 • kağıt;
 • bez;
 • ağaç;
 • metal;
 • cam;
 • taş;
 • alçı;
 • poliüretan;
 • (Ayrıca PVC olarak da bilinir) gıda sınıfı plastik.

Dekoratif panelleri imal etmek için hemen hemen her uygun malzemeler ve araçlar da kullanılabilirDekoratif panelleri imal etmek için hemen hemen her uygun malzemeler ve araçlar da kullanılabilir

Bir kişi kendi elleriyle panelleri oluşturmak nameryanno, her şeyden önce sadece dekorlar fotoğrafları bakmak ve ne olduğunu anlamaya önerilir. Ayrıca, hiçbir tecrübesi, eğer söz konusu evin iç panelleri için uygun olan seçeneği belirlemek için tasarımcı ile istişare daha iyidir. Tam da çoğunlukta bununla ve güçlükler vardır. Bu paneller sadece duvarda yerleştirilemez dikkati çekiyor. Seks - Ayrıca dekor karşılamak için "web" bir türüdür.


Neler seçilebilir? Evdeki duvarlarda dekoratif paneller

Bunlardan onlar raftan satın alınabilir çünkü en kolay yolu ile. Bu, örneğin, modüler desen veya dekoratif ahşap çerçeve içinde boncuk herhangi soyutlama için. Uygun bir şekilde, böyle bir panel bitirmeden kaba duvarlarla kapatılabilir.

Kalın duvarlı fasya önce (örneğin, hizalama için) yüklendiği zaman, örneğin panellerin özellikle yararlı bir düzenlemesi kullanımda olacaktır.

seçenekler paneli başlayanlar için tavsiye ne olabilir var? Basit dekor - bu çiviler (veya pin) ve bir konu. Doğal olarak, daha çok ve tahta veya ahşap tahta (MDF, sunta - çok önemli değil, yapısal kütle oldukça küçük olduğu için) sürecektir. Sonraki - daha sonra deriyi germek hangi bir desen tarafından yapılan çivi. Oldukça çekici ve en önemlisi - Ucuz.

materyal ve tema panelleri seçimi, tasarımcı ile istişare ve belirli bir oda için en iyi seçeneği seçmek daha iyidirmateryal ve tema panelleri seçimi, tasarımcı ile istişare ve belirli bir oda için en iyi seçeneği seçmek daha iyidir

Duvarların konuşan, o zaman en iyi panelleri onlar için geçerli:

 • Modüler desen (birkaç parçaya ayrılır);
 • (Aynı zamanda resim şeklinde) ahşap dikiş ipliği;
 • Süsleme veya tekstil mozaik.

Hangi seçenek belirli bir durumda en iyisi - tasarımcı danışmak daha iyi. Bu paneller mobilya ve dekorasyon, şömine için kullanılabileceğini dikkati çekiyor. Ve onunla birisi ve kablolama bazı kusurları gizlemek yaptı. Genelde, fantezi bir uçuş sınırlı değildir.

Basit dekor: kendi elleriyle dekoratif paneller

En kolay dekor tablosu - en yaygın teknik ve tekstil bileşimdir. İlk - ama aynı zamanda sıva, sıva ve hatta puf kurutulmuş test ile, bu bir resimdir, ancak yalnızca değil boyaları süslemek için mümkün! görüntü üç boyutlu bir şekil elde edilmiş ve bu durumda bir duvar resmi gibi görünür. o kaynak ayırmaya mümkün olup olmadığını, mümkünse ve değerli taşlar onu süsleyin. Uygun ve basit bir takı, IPC (taklit damlaları) daha "mütevazı" varyasyonları için.

Yani, en kolay seçenek panelleri - tekstil. Bu kumaş yamaları, hem de gerektirir için kumaş bağlı olacaktır olan ahşap tabanlı.

Resim ve tekstil panelleri kolayca kendi elleri yapabilirsinizResim ve tekstil panelleri kolayca kendi elleri yapabilirsiniz

Birinci adım:

 • Lake ahşap kaplama tabakası;
 • yamalar yerleştirileceği şekilde işaretleme;
 • doğru sırayla dikin;
 • tabanına tutunan.

Bu kumaş patchwork bir resim panelleri sahip olacaktır. Ucuz, güzel ve şık. Daha sofistike versiyonu - doğrudan ağaçtan Dekor. ahşap oyma tekniği dayalı olması var olacaktır. Ancak, tüm bu tamamlayıcı örneğin metal insertler, taşlar, seramikler, plastikler ve boyalar için daha fazla olmalıdır.

ellerinizle dekoratif panel (video)

Ana kural, bir panelin yaratılmasıdır - hiçbir kural. Bu bir resim, bir heykel ya da bütün sahte kurulum olabilir. Birçok Onların oluşturma kar önemli bir kaynak haline gelmiştir. Ama daha iyidir - en azından kendiniz yapmak deneyin. Bu konuda Komplike bir şey yoktur.

dekoratif paneller örnekleri (fotoğraf)

1b149f99ba6d691 1/6 2aaceae08448f96 06 56dec2397bd9f 143c7b46bc39bef239624c8dd9t1 - Kartiny-Panno-dekorativnoe-Panno-progulka-po 8179a18d8f456ca6912211c82d8b17d2 222 1362671705panno1 96815199large006

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

53 + = 63

map