The BlogEski çağlardan beri Mozaik her ev için harika dekorasyon olarak hizmet vermektedirAntik çağdan Mozaik herhangi ev mozaik, şüphesiz için harika dekorasyon olarak hizmet veren herhangi bir iç ana "vurgulamak" olacaktır. Böyle dekorasyon Asya'da yaygın popüler, ama son on yılda Rus tüketici pazarındaki niş bulur. mozaik panosu sıradan süs farkı nedir? oluşturulduğu hangi malzemelerin bir zenginliği - İlk olarak. Üreticiler çağa ayak bitirme ve şimdi örneğin, dokulu cam, seramik ve hatta mermer için, tüketicilere panellerin her türlü sunuyoruz.


Bir dekor olarak mozaik paneller

Mozaik - en zor biri ve iç dekorasyon için aynı zaman cazip dekoratif öğeler de. Bu bir toplam resim birleştirilir çeşitli öğelerden oluşur. Bu dekor olarak duvarlar, ama zemin, tavan, evin cephe ve hatta bahçe yolu sadece dekore edilebilir. Başvurular sadece hayal sınırlıdır.

Seramik mozaik En yaygın olarak kabul ama mozaik üretimi için diğer seçenekler vardır edilirSeramik mozaik En yaygın olarak kabul ama mozaik üretimi için diğer seçenekler vardır edilir

Geleneksel olarak, iç dekorasyon kullanılan mozaik paneller ayrılır:

 • seramikler;
 • cam;
 • taş;
 • SLR;
 • mermer;
 • metal;
 • Kombine.

En yaygın seramik, cam ve taş olarak kabul edilir. Ve yapı malzemeleri üreticileri arasında öncelik onların üretim maliyetleri söyledi.

Nasıl bir mozaik banyo seçmek için: bazı ipuçları

seramik ve cam - banyo için mozaik panel varyasyonu göz önüne alındığında, zor değil öncelik bir olduğunu tahmin etmek. İkincisinin itibaren bu arada, tam teşekküllü bir şelale oluşturabilir. Tam o anda, duvar dekor vurmak orada küçük bir akış ekleyin. Bu tür sistemler ucuz ve kurulumu nispeten kolaydır.


Seramik mozaik banyo harika bir dekorasyon olacak, sadece maliyet oldukça büyük olabilir dikkate almalıdırSeramik mozaik banyo harika bir dekorasyon olacak, sadece maliyet oldukça büyük olabilir dikkate almalıdır

Hemen banyoya sunulabilir mozaik panellerin değişimi aşağıdaki gibidir:

 • Sicis;
 • Bisazza;
 • Maske.

muazzam bir boyutu da dahil olmak dekor gibi çok çeşitli sunabilir Bu panel üreticileri. Onların tek dezavantajı - Kumaşların yüksek maliyeti daha ziyade. Örneğin, (tuvalete - anda) Okyanusu'nun standart kompozisyonu metrekare (veya yükleme) başına yaklaşık 20 bin ruble mal olacak.Nasıl bir panel seçilir? Boyut ve öz imaj en önemlisi ikincil bir rol oynar ve - renklerin bir arada. böylece beyaz ve - Örneğin, mavi, pembe, kahverengi ile harika görünüyor. Eğer bir sorun varsa - tasarımcı ile istişare etmek mümkündür.

Banyo için cam mozaik paneller

Kullanışlı cam mozaik, bu kombinasyon açısından çok yönlülük var. O her koşulda, her ortamda harika görünüyor. Bir banyo, oturma odası, yatak odası ve hatta oda olsun - bu özgün dekorasyon olacağını hiç şüphe yoktur. Bu durumda, aynı zamanda şartlı paneller ve sıradan dokulu ayrılmıştır. Ve ayrıca cam kendisi bir monolitik parça olabileceğini biliyoruz gerekir ve - bir bulmaca gibi, ayrılabilir.

Yani, bu bir su yalıtım malzemesidir ve onlar için daha kolay cam mozaik banyo panellerinde muhafaza gerçeğini kullanmak daha uygun olur. Aynı cam tonları çeşitli olabilir.

cam mozaik paneller nedeniyle nem direnci ve dayanıklılık banyo için idealdircam mozaik paneller nedeniyle nem direnci ve dayanıklılık banyo için idealdir

Cam paneller takarken aşağıdaki sağlamalıdır:

 • pestisit ile muamele paneli yer alacak duvar;
 • Cam 70 derecenin üzerinde bir sıcaklıkta (bu çizik gibi) kadar ısıtılır;
 • Freskler bittikten sonra uygun.

Ancak bu durumda biz kurulum algoritması saygı konusunda konuşabilir.

Tekstil sanat paneli mozaik

tekstil dekoratif paneller, nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. , Dikiş elleriyle kurulumlar çeşitli oluşturmayı tercih ve kim kesim anlayan kişiler tarafından icat.


Özellikle, bir panel oluşturma tekniği büyük ölçüde patchwork alındı ​​- ayrıca dikiş karo ürünlerini içeren yama. Ancak bu durumda bir abstraktsionnoe iş için sadece yapılmış, aynı zamanda, örneğin, bir mesafeden bir çiçek gibi görünüyor kumaşın küçük parçalar, bir matris. Edilebilmektedir

Farklı renk ve dokuda kumaş hurda yapılmış Tekstil mozaik kumaşFarklı renk ve dokuda kumaş hurda yapılmış Tekstil mozaik kumaş

Bir tekstil oluştururken paneller aşağıdaki kurallara uygun olmalıdır:

 • bir doku etrafında bir bez kullanın;
 • Renklendirme sonra bileşimin oluşturabilir;
 • çapraz bağlı değildir, tekstil olabilir ağaç (sunta, sunta, QSB'nin) yapıştırıcıya takın.

cam mozaik tavan panelleri: dikkate alınması gerekmektedir

Zemin mozaik her yerde buldum. o tavana kadar uzatmak mümkün mü? Neden olmasın? Benzer şekilde, yansıyan ve tavan doğrudan panel, bir dizi serbest işletme Sicis temsilcileri. Bu camın üstüne kapatılır seramik, yapılır. Neden cilalamalıyım veya başka malzeme yok? yansıyan, oda görsel daha büyük hale - bu lamba oda çevre üzerine monte edilmiş fakat yukarı ışınlarına zaman cam arka ışık ilginç bir varyasyon oluşturmak için izin verdiği için.


Mozaik tavan seramik ve cam gül yapılırMozaik tavan seramik ve cam gül yapılır

tavanda sanatsal cam panelleri montaj dikkate alınır:

 • yapının toplam kütlesi, metre kare başına yaklaşık 80 kilogram;
 • Kurulum ek asılı seviyesini sermaye tavanı içinde yürütülen ve değildir;
 • panellerin Meclis katında yapmak ve sonra tavana aktarmak kiremit açmak için daha iyidir.

elleriyle Sanat paneli mozaik mutfak

Hangi seçenek panelleri el altında malzemelerden mutfak için kendi elleriyle yapılabilir? En basit ve aynı zamanda son derece çekici paneller - parçacığı ve iğnelerden (pin ve tırnaklar). kompozisyon aslen deri yoluyla bunları genişletmek daha sonra aynı çivi kullanılmadan ve bir çizim çizerek oluşturulan bazı ahşap tuval üzerine yapılır.

bir taslak oluşturmak için, şeffaf bir şekilde sıradan PVC çıkartmalar kullanabilirsiniz. Bu süsleme yemek masası etrafında, mutfak için idealdir.

Mozaik mutfak için o hurda malzemelerden kullanılabilir dan yapmak mümkündürMozaik mutfak için o hurda malzemelerden kullanılabilir dan yapmak mümkündür

Ayrıca, hiçbir sorun panelleri oluşturmak için deneyebilirsiniz:

 • Polietilen film;
 • Talaş (yapıştırıcı uygulanır);
 • Cam fragmanları.

Ama yaratılış kuralları hiçbiri olduğu gibi bir mozaik olduğunu. Hatta bu simetrik hale getirmek için yapmak zorunda değildir. Ana - birlikte ürünün genel bir resim ihtiva küçük parçalar ya da bölümden oluşan bir modeldir.

Mozaik panel olup, özellikle de bir üretim (video)

 mozaik panolarla örnekleri (fotoğraf)

8 5 20 46 1344kxZXizgpoMZh 31 61326addd3cb278d843a36f6c2e72c9d 231168original 2128533Mozaika-V-interere3 fullaVFunDf8

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 4 = 5