Dekoracyjne Kolumny z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: 3 scenografii

Dekoracyjne Kolumny z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: 3 scenografii

12 October 2017Co ciekawe i niezwykle udekorować kolumny pomocy płyt gipsowo-kartonowychCo ciekawe i niezwykle dekoracji wnętrz pomocy ozdobnych kolumnach gipsokartonaDo ostatnią kolumnę na Dalekim wnętrza służył jako filarów. Teraz, w większości przypadków, te elementy odgrywają rolę dekoracyjną w projekcie. Podniesiony kolumna stać się integralną częścią zarówno klasyczne w nowoczesnych trendów stylistycznych. W formie może być kwadratowy, prostokątny lub okrągły przekrój poprzeczny, trójkątny rzadsze. Oprócz podstawowych funkcji - dekoracja wnętrz kolumna może służyć jako ozdobne pudełka do komunikacji lub jako podstawa do projektowania mebli, jak również rezonator wystarczająco duży pokój lub dekoracyjnych łuków. Jak zrobić podobny element wnętrza własnymi rękami? Rozważmy prosty przykład.


Kolumna z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: etap przygotowawczy

Każdy projekt z płyt gipsowo-kartonowych zakłada szczegółowy rysunek, który pomoże określić jego wygląd i obliczyć materiałów. Dla poprawnego projektu należy znać średnicę przyszłej konstrukcji, kształtu i wysokości. Również ważny etap - przygotowanie niezbędnych narzędzi.

Gotowy do instalacji kolumny płyt kartonowo-gipsowych powinny być tylko wtedy, gdy nie ma wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracyGotowy do instalacji kolumny płyt kartonowo-gipsowych powinny być tylko wtedy, gdy nie ma wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do pracy

a mianowicie:

 • nóż płyt gipsowo-kartonowych lub układanki;
 • Płyta nożyce lub bolgarka;
 • drabinki;
 • Łokieć i ruletki;
 • Linijka i ołówek;
 • Pionu poziomu;
 • Śrubokręt, wiertarka elektryczna i wiertarka udarowa;
 • Szpatułki i mikser budowy;
 • wałek;
 • Kompasy (w przypadku kształtu kołowego na produkt).

Materiał arsenał zawiera profile metalowe, arkusze kartonowe, łączniki, podkład, wypełniacz i serpyanku. Jeśli planujesz kolumnę z obecności zewnętrznych kącikach trzeba kątownika perforowanego do ich rejestracji.


Jak zrobić łańcuch płyt gipsowo-kartonowych: ustawić ramkę

Rama jest konstrukcja nośna całego produktu. On kształtuje przyszłość elementów wnętrza, więc instalacja zaczyna się od jego złożenia. Gdy lokalizacja przyszłego kolumna jest już zdefiniowana, opracowane i przygotowane powierzchnię do pracy, jesteś gotowy do zainstalowania.

Dojazd do instalacji kolumny, należy najpierw zamontować konstrukcję ramkiDojazd do instalacji kolumny, należy najpierw zamontować konstrukcję ramki

toczenie etapy: Aparat: 1. Na zarysu odcinka wieży sufitu zastosowane, a następnie za pomocą poziomicy laserowej lub pionu, a obraz ołówek jest przenoszone na podłogę. Na tym etapie należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność oznaczenia. W przeciwnym razie można zepsuć cały naprawy.
 2. Ponadto, między profilem metalowym są wykonane, i są przymocowane do rogów podłogą a sufitem mocowania wzdłuż oznakowania konturu. Służą one do szaf montażowych. Jest bardzo ważne, aby wzmocnić te elementy wyraźnie naprzeciwko siebie, tak, że budowa była płaska.
 3. Profil stojak i wykonane pocięte pionowych wkładek według parametrów rysunku. Ilość stojaków zależy od masy kolumny załadowania materiału i funkcjonalnej.
 4. Stojaki są mocowane na narożnikach za pomocą śrub.
 5. Dla zbrojenia osnowy między regały skoczków zamontowany poziomo i ukośnie.

Jeśli kolumna służy do ukrycia przewodach wody lepiej jest złożyć wewnątrz akustycznie materiału korpusu.

Osłona kolumna płyt gipsowo-kartonowych

Ten krok może być inna specyfika przedmiotu płyt kartonowo-gipsowych i wymagane elementy. Na przykład, w przypadku kolumny okrągłej, materiał musi być zgięta, w zależności od średnicy struktury. Prostokątny lub kwadratowy filar w tym planie jest łatwiejsze, jednak istnieją pewne niuanse.

Obowiązkowym krokiem w instalowaniu jest poprawne kolumny znaczników płyta gipsowaObowiązkowym krokiem w instalowaniu jest poprawne kolumny znaczników płyta gipsowa

Mocowanie płyt gipsowo-kartonowych na przykład wyrobów o kształcie kwadratowym:

 • Na arkuszach GCR jest oznakowanie niezbędne elementy i materiały cięcia za pomocą konstrukcji noża lub wyrzynarki.
 • Do ramy za pomocą śrub przykręcić paneli. Odległość pomiędzy punktami mocowania nie przekracza 15 - 20 cm Caps śruby powinny być nieco zagłębiona w suchej zabudowy..

Na tym etapie, podczas wkręcania śruby, ważne jest, aby nie naciskać siebie płyt kartonowo-gipsowych. Należy postępować ostrożnie. Gdy cała ramka jest ukryte pod płyty gipsowo-kartonowej, wykonane okładzinę kolumny.

Zgrubna i dekoracyjne wykończenie kolumna

ukończeniu etapu zawiera uszczelniające szwy, narożniki i wygładzenia powierzchni leczenia. stawy są cięte frezu miejsce, uszczelniony kitem i taśmą nad serpyanku. Chociaż kit twardnieje, można przystąpić do zewnętrznych narożników konstrukcji. Wysokość kolumny tnie perforowany i dołączone do zewnętrznych narożach w wypełniacz. Ten element będzie służyć jako rodzaj radiolatarni na powierzchni wyrównującej. Ponadto przymocowany listwy sufitem. Kiedy kit na stawy i narożników twardnieje, jest możliwe, aby rozpocząć wyrównać całą powierzchnię kolumny.

Szczególną uwagę przywiązuje się do ekspertów zaleca wykończenia kolumn gipskoratonaSzczególną uwagę przywiązuje się do ekspertów zaleca wykończenia kolumn gipskoratona


W doborze materiałów, można zdecydować się na uniwersalnym kitem. Stosuje się go w jednej warstwie i całkowicie nadaje się do dalszych wykończeń dekoracyjnych.

Kiedy powierzchnia staje się całkowicie suche, można przystąpić do kolumny wykańczania dekoracyjnego. Opcje projektowania są wystarczające, aby dokonać właściwego wyboru. Kolumna może być wykończone tynkiem dekoracyjnym lub ciekłym tapety, farby farbą akrylową, dekoracji płytek lub kamienia. Jedyną rzeczą do rozważenia: cokół podłoga jest już zamontowany na końcu wykończeń dekoracyjnych.

Postępuje słusznie: kolumny płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

Aby kolumna tynk miał estetyczny wygląd i idealnie pasuje do wnętrza pomieszczeń, ważne jest, aby obserwować dwie zasady projektowania: string może komponować się z ogólnym projekcie lub być jasny akcent we wnętrzu. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie wykończenie.

Szczegóły: kolumny wykonane z płyt gipsowo-kartonowych z rękami (przykłady zdjęcia)

3d20742945c8a28566fa491f403c972a 12f97c2bef0e7c5cbb1c9004e3fc2ae8 51 131206 211 11787-620x788 19592-620x825 575x431xkol-1jpgpagespeedicui0SBxyC4h arches10 dekorativnaya-Kolonna-IZ-gipsokartona


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 6

map