Czy to możliwe, aby przykleić tapety na tapetę: 5 porady i wskazówki

Czy to możliwe, aby przykleić tapety na tapetę: 5 porady i wskazówki

12 October 2017Klej do tapet na tapetę - nie jest dobrym pomysłem, ale czasami jest to obowiązkoweKlej do tapet na tapetę - nie jest to dobry pomysł, ale czasem nie oboytisKazhdy nikogo w moim życiu, prędzej czy później wychodzi napraw. Tapeta - jeden z najbardziej popularnych sposobów konstrukcji ściany. W pogoni za oszczędność czasu, pieniędzy i wysiłku, wiele osób chce wiedzieć, czy jest możliwe, aby powiesić tapety na tapecie. Jasne, z silnym pragnieniem pokleit nową warstwę tapety bez usuwania starego, można, ale konieczne jest, aby przestrzegać kilku wskazówek i instrukcji.


Czy tapeta klejone - porady i wskazówki

Po pierwsze, należy zrozumieć, czy ten pomysł doprowadzi do pozytywnego wyniku. Głównym warunkiem jest, aby udane klejenia płynne i stałe ściany.

Aby zrozumieć, czy nowy lepki dostępny na starej warstwy tapety, należy najpierw upewnić się, że na ścianie z tej samej powłoce nie ma żadnych wad.

Przykleić nową tapetę na górze stary może być tylko przypadek, gdy początkowo płaska ścianaPrzykleić nową tapetę na górze stary może być tylko przypadek, gdy początkowo płaska ściana

Przestrzeganie tych zasad pozwoli uniknąć łuszczenie tapet tylko związanej powłoki na ścianach:

 1. Na starej tapety nie powinno się znaleźć znaczące wady i oderwanie ściany, płótno musi trzymać, albo po pewnym czasie nowe tapety zostały oderwane razem z tym samym.
 2. Ściana musi być płaska - bez szczeliny i wgłębienia (w przeciwnym razie jest wymagane do dostosowania klejenie).
 3. Stare tapety nie powinna być zbyt gruba, ponieważ Może to być przyczyną złuszczania się w pewnej odległości od ściany za pomocą warstwy nowej tapety.
 4. Nie zaleca się stosowania na górze włókniny tapety lub winylu - nie absorbują kleju, dzięki czemu mogą one również spaść.
 5. Nie zaleca się klej do tapet stary, o ulgę, ponieważ im mniejsza powierzchnia klejenia, tym gorzej będzie posiadać nową tapetę.

Klej powinien być wysokiej jakości, rozcieńczony zgodnie z instrukcją na opakowaniu.


Jako kleju do tapet na tapecie

Tapety klej musi być zgodny z utrzymaniem zasady odpowiedni sposób. Jeśli warstwa starych tapet jest przyklejony kruche, konieczne jest, aby przykleić te miejsca ze specjalnym klejem.

Nowe tapety muszą być ciemniejsze i gęstsze staryNowe tapety muszą być ciemniejsze i gęstsze stary

Sukces tapetowanie na starej tapety zależy od struktury i starego i nowego materiału kolor: • Nowe tapety muszą być ciemniejsze;
 • Konieczne jest, aby wybrać tapetę która jest gęstsza stary;
 • Nie jest konieczne, aby przykleić światła monochromatycznego stare tapety z barwny wzór, ponieważ wzorce będzie świecić;
 • Jest to konieczne, aby wykluczyć obecność efektu barwiącego starej tapety, aby zapobiec przenikaniu farby na górze nowymi. Można to zrobić poprzez klejenie kawałek tapety lub gazety.

Jedną z podstawowych zasad klejenia jest właściwe i staranne stosowanie kleju. Jeśli umieścisz go zbyt wiele, następnie warstwę starej tapety mogą zmoknąć i oddalają się od ściany, wraz z nowym.

Instrukcja krok po kroku

Jeżeli wszystkie warunki są spełnione, wówczas można bezpiecznie rozpocząć natychmiast proces klejenia:

 1. Pierwszy etap - gruntowanie starą powłokę z kleju, które następnie będą klejenie. Trzeba przygotować ciekłego kleju, mówiąc wałka malarskiego na powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia na kilka minut.
 2. Podobnie jak w zwykłej tapetowanie należy przygotować płótno na patyku. Jeśli istnieje wzór na tapecie, obrazy należy wyciąć tak, że gdy klejenie dane pokrywają się.
 3. Następnie przygotować klej, bez odchodzenia od instrukcji podanych na etykiecie, kładziemy go na ścianie lub na tylnej stronie nowej tapety. Nadmiar kleju, które wystają od krawędzi, należy natychmiast usunąć szmatką.
 4. Teraz pozostaje, aby proces zwykłego tapetowanie, przy użyciu szpachelki gumowej do poziomowania.

Podobnie jak w zwykłej tapetowanie, najtrudniejsza część - rogach. Każdy z obrazów, które są przyklejone na obu stronach punktu widzenia, jest to niezbędne do podjęcia zasiłek w wysokości kilku cm, te obszary kleju do tapet nie muszą rozmaz.

technologia klejenia i narzędzia stosowane nie są znacznie różni się od konwencjonalnej techniki tapetowanietechnologia klejenia i narzędzia stosowane nie są znacznie różni się od konwencjonalnej techniki tapetowanie

Po sklejeniu obu ściereczki powinny być wykonane za pomocą noża cięcia w rogu całej wysokości tapety, a następnie usuwa się nie sklejone dodatki i nieklejone części wewnętrznej stronie są smarowane klejem i gładkiej ścianie.

Przestrzegając tych prostych zasad, można przykleić nową tapetę na starej warstwy.

Mogę powiesić tapety w farbach na bazie wody

farba lateksowa jest również bardzo popularną formą konstrukcji ścian, jak niektórzy wolą po prostu pomalować tapetę. Demontaż starej farby ze ściany - nie jest prosta. Dlatego proste sposoby kochankowie chcą ominąć strony procesu i pokleit tapetę na farby na bazie wody, nie zwalniając go.

Ten sposób przykład, jeśli jakość farby i przylega do ściany.

Sprawdzanie jakości farby, znajduje się na ścianie, jest to warunek wstępny do tapetowania. Aby to zrobić, możesz spróbować wkleić kawałek tapety lub gazety. Jeśli będziesz trzymać dobry, można rozpocząć proces tapetowanie.


Jeśli stara farba lateksowa jest mocno na ścianę i usunąć to raczej problematyczne, pozwolił tapetowanie na farbęJeśli stara farba lateksowa jest mocno na ścianę i usunąć to raczej problematyczne, pozwolił tapetowanie na farbę

Przed rozpoczęciem pracy głównego należy przeprowadzić kilka procedur:

 • Przed nałożeniem tapety powlekanej ścianki pokryte farbą roztwór składający się z podkładu i kleju (rozcieńczone w stosunku 1: 1);
 • Jeśli chcesz zastosować ciekły ściany, ściany pokryte farbą lateksową należy zagruntować w wielu warstwach (jeśli farba trwać dłużej niż dwa lata, to lepiej, aby usunąć wszystkie takie same);
 • Przed zamontowaniem ciężkie i gęste tapety muszą być stosowane do wykładania papieru, unikając spoin się nakładać i papieru tapety (można użyć papieru staroświecki);
 • Zalecany klej do tapet dopiero następnego dnia po naniesieniu roztworu glebowego.

Po prokroete tapetą ściany, aby nie oderwać je w celu usunięcia pęcherzyków - można użyć specjalnego rolkę za to.

Czy to możliwe, aby klej włókniny tapeta

Kompozycja tapet włókniny są sprasowane włókna papieru, co odróżnia ten typ wysokiej wytrzymałości tapety. Przyklej je na różnych rodzajach powierzchni - płyty wiórowe, tynki itp


Ale tutaj, ten rodzaj tapet na stary nie jest zalecane z dwóch powodów:

 1. Włókniny tapety jest dość ciężki, ale, jak już powiedzieliśmy wcześniej, jest prawdopodobne, aby doprowadzić do zaległości zarówno stare i nowe tapety od ściany;
 2. Jest możliwe, że po pewnym czasie na starej tapety pojawią się pęcherzyki, które zaburzają estetykę pomieszczenia.

Z tych powodów, lepki włókniny tapety na stary nie jest najlepszym pomysłem. Oczywiście, jeśli nie będą tracić cenny czas na pozbycie się starej tapety i przynieść ściany w porządku, można dostać o wiele szybciej, ale wynik jest mało prawdopodobne, aby być wysokiej jakości.

Włókniny tapeta jest wystarczająco gruby i ciężki, więc skleić je na wierzchu stary nie jest zalecaneWłókniny tapeta jest wystarczająco gruby i ciężki, więc skleić je na wierzchu stary nie jest zalecane

Najlepszym rozwiązaniem dla włókniny tapety usunięcie wszystkich starej powłoki i zastosowanie na suchej powierzchni.

Odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby powiesić tapety na tapecie, w zależności od wielu czynników. Po pierwsze, rodzaj tapety ma wartość jak chcemy wkleić na ścianie. Po drugie, nie wszystkie rodzaje tapet, możemy przykleić nowy. Wybór koloru i struktury nowej tapety, które będą przyklejone na starych, będzie również ograniczona.

Jak łatwo usunąć stare tapety (wideo)

Tak więc, nowa w stosunku do starego tapet, można, ale należy unikać niefortunne rezultaty, stara warstwa jest lepiej usunąć. Jeśli nadal masz zdecydowała się na tapetowanie bez pozbycia się starej warstwy, należy pamiętać, zasady, których należy przestrzegać, aby zrobić wszystko poprawnie i bez negatywnych konsekwencji. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − = 43

map