Co to lampy sufitowe taśmy LED pod listwy

Co to lampy sufitowe taśmy LED pod listwy

12 October 2017wstążka LED - element dekoracyjny, który jest obecnie bardzo popularnytaśma LED - element dekoracyjny, który jest obecnie bardzo populyarenLenta jest taśmą o grubości 2-3 mm, w których umieszczone są diody LED. Wnętrze domu lub mieszkaniu obecność oświetlenia LED sprawia, że ​​dom wyjątkowy, wprowadza nowe kolory. Ponadto, zakup wystroju nie trafi na portfelu.


Cokół do oświetlenia sufitu: opcje

Podstawą projektu - to pasek, który zostanie ułożony pod cokołem LED. On z kolei ma pustą wnękę gdzie okablowania określoną się (to jest zintegrowany w elastycznej taśmie silikonowej). lampy sufitowe wstążka LED zasilana z 12 V DC, odpowiednio uzupełnione zasilanie urządzenia oświetleniowe i automatycznie regulujący napięcie do wymaganego poziomu. Wszystkie te elementy są ukryte za pomocą napięcia lub suficie podwieszanym, choć możliwe jest wybudowanie osobnego pola do ścian wszystkie (Nie będzie również dostęp do innych sposobów komunikacji w domu, w rodzaju Internetu, skrzynki przyłączeniowej, linia telefoniczna i tak dalej).

Cokoły pod taśmy LED muszą być wykonane z materiałów, które rozpraszają dobrze ciepłoCokoły pod taśmy LED muszą być wykonane z materiałów, które rozpraszają dobrze ciepło

Od strony okna, jeśli jest w pomieszczeniu, zaleca się, aby nie używać listwy i gzyms pripotolochny (oczywiście, jeśli projekt zostanie uzupełniony przez zasłony). Może być wykonany z tego samego plastiku, płyt kartonowo-gipsowych, poliuretanu lub nawet tynku.

Cokół z wnęką w świetle LED z konwencjonalnym różnią się tym, że także rozpraszać ciepło. I to jest - ma kluczowe znaczenie dla diod LED, które można podgrzać do 40-60 stopni. Jeśli zasilanie elementów wykorzystywanych jest bardzo niska, a potem martwić, nie ma go.

Ideal - jest cokół z tej samej płyty gipsowo-kartonowej.


Jego zalety to:

 • Odporność na działanie wysokiej wilgotności (uniemożliwia zamknięcie);
 • niskim ciężarze;
 • mocowania - za pomocą kleju;
 • łatwa obsługa w rogach (gdzie trzeba wykonać ramkę z ozdobnymi narożnikami).

wstążka lampy sufitowe LED pod płytą główną: obliczanie mocy

taśma LED są wytwarzane głównie w małych rolek, przy czym długość każdej - 5 metrów. Moc może być podawana w watach lub światła (to znaczy, to znaczy, gęstości i luminancji strumienia świetlnego). Dane te mogą być generalnie ignorowane, jeśli pokój ma osobny i oświetlenie ogólne, czyli żyrandol.

Znacząco gęstość oraz liczbę przedmiotów, które znajdują się na każdy metr liniowy wstążką. Standardowe parametry - od 30 do 120 elementów. Należy również wspomnieć o tzw taśmy RGB, które określają wiele typów diod LED (w różnych kolorach). Mogą być stosowane z wyjątkiem aranżacji oświetlenia dekoracyjnego, ale nie najważniejsza. Lepiej jest dać pierwszeństwo monotonnie (białe lub żółte). Te LED Strip dostarczyć więcej lumenów dla tej samej mocy znamionowej.Przed wybraniem się do podłączenia zasilania taśm LED muszą konsultować się z ekspertamiPrzed wybraniem się do podłączenia zasilania taśm LED muszą konsultować się z ekspertami

Należy również pamiętać o prawidłowy dobór zasilacza. Z tych problemów, co do zasady, nie powstaje, gdyż zaangażowane dostawców. Będą podnieść i maszyna (znany również jako kontroler PWM) i zasilacz od określonych parametrów, aby zapobiec przegrzaniu i ewentualnego uszkodzenia.

W zasadzie taśmę o gęstości 120 elementów na metr zużywa 40 watów (odpowiednik żarówki). Strumień świetlny jest nieco dłuższy (około 60-80 watów w tych samych warunkach). Tutaj, na tych danych i może obliczyć.

W niektórych przypadkach konieczne jest, aby wziąć pod uwagę takie parametry jak:

 • Parametr TDP (ilość ciepła, która rozwija się w maksymalnym obciążeniu wstęgę LED);
 • wbudowany kontroler PWM (maszyna nie jest konieczne, tylko zasilanie);
 • IP klasy (ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgotność, niskich temperatur, wibracje i tak dalej).

Montaż wstążką LED pod płytą główną

Montaż wstążką LED pod płytą główną nie powoduje żadnych problemów, ponieważ ma specjalne ukryte niszę, gdzie będzie układać silikonową elastyczną „linii”. Klejenie najlepiej jest taśmą dwustronną. Niektóre taśmy początkowo mają warstwę klejącą. Oznacza to, że tylna strona pokryta jest specjalną taśmą papierową, która musi być usunięta i wystarczy nacisnąć w dół taśmę do niszy podłodze.

Najtrudniejszą częścią taśm mocujących - jest wykonanie przejścia w rogachNajtrudniejszą częścią taśm mocujących - jest wykonanie przejścia w rogach

Z przewodami problemy nie pojawiają się, ponieważ tutaj są one zintegrowane w pasie bardzo LED na całej długości. Jeśli chcesz połączyć dwie taśmy, musimy stwierdzić, przewody w każdym z nich i podłączyć zgodnie z polaryzacją. Węzeł czym zaleca wlać silikonowego (gumowy) kleju.

Istnieją dwie główne opcje, jak można to zrobić:


 1. Tworzenie narożnych płynne przejście i łatwo wygiąć taśmę pod kątem 75 stopni.
 2. Przeciąć taśmę i podłącz tylko przewody. Elastyczna baza nie będzie musiał zginać.

Jeśli używasz drugą opcję, to trzeba upewnić się, że pomiędzy pasami była minimalna odległość. W przeciwnym razie, nie okazują piękne przejścia cieni, które są dość uderzające.

Podłączenie dodatkowych komponentów do oświetlenia LED

Połączyć taśmę bezpośrednio do sieci 220 V - jest zabronione. Diody LED - elementy, które działają tylko na DC o napięciu 12 V (istnieją 9V i 24V). Dostosowanie tych parametrów, urządzenie (sterownik) i zasilacz. Są to elementy, które chcesz ukryć przed wzrokiem ciekawskich i chronić przed wilgocią. W najprostszym przypadku - instalację ich zamocowania gniazda, rozpinanego sufitu. Jeśli taśma LED jest podłączony do głównego sufitu, to zaleca się, aby nie mieć duże niszę (można na ścianie bezpośrednio za listwy).

Pamiętaj, aby sprawdzić prawidłowe podłączenie sterownika do pierwszego użycia taśmy. Jeśli nie jest odwrócenie biegunowości, może być wyłączony z działaniaPamiętaj, aby sprawdzić prawidłowe podłączenie sterownika do pierwszego użycia taśmy. Jeśli nie jest odwrócenie biegunowości, może być wyłączony z działania

Pozwoliło to obłożenie listew LED równocześnie w kilku rzędach? W zasadzie jest to możliwe, ale nie zyski w wydajności światła nie będzie rosnąć. I znaleźć na tablicach sprzedaż przypodłogowych z szerokim niszy - dość trudne. W tych przypadkach, eksperci zalecają zrobić, aby skorzystać z karniszy sufitowych. będą wymagane - uzupełniają zasłony. Różnią się one od lambrekin cokoły obecności, to znaczy, że przedni panel dekoracyjny.

Podczas podłączania taśmy LED powinny być sprawdzane dokładnie:


 1. prawidłowa polaryzacja (oraz - na dodatnie, ujemne - do negatywnej). W przeciwnym razie, światło po prostu nie zadziała.
 2. Maksymalna dopuszczalna moc zasilacza.

Nawiasem mówiąc, wybiera to drugie, trzeba wziąć pod uwagę coraz taki parametr jak zasilacza. Na przykład, jeżeli taśma LED wzdłuż całej długości zużywa około 120 watów maksymalną moc, że zasilanie powinno być na poziomie 150-160 watów. W przeciwnym razie będzie palić się szybko.

Obliczenie właściwej mocy może być stolików lub kierunki na samej taśmie (gdzie wykazała zużycie na metr). Oznacza to, że wartość ta musi być pomnożona przez całkowitą ilość użytego taśmy LED.

Korzystanie z taśmy RGB do oświetlenia przez cokole

Jeśli planujesz używać RGB taśmy, są one wyposażone w dodatkowy adapter, który umożliwia przełączanie typ bieżącego podświetlenia lub łączenia wielu elementów pracować jednocześnie (LED może świecić wiele kolorów jednocześnie). Są one albo podzielone na różne elementy lub wszystkie z nich - kilka diod pod jednym ciele.

Duży RGB wstążka plus jest to, że może zmienić jego kolorDuży RGB wstążka plus jest to, że może zmienić jego kolor

Oznacza to, że istnieje zasadnicza różnica - potrzeba uzupełnienia projektu specjalnego sterowania (tzw RGB-adapter). Łączy poprzez unikalny złącza i nic nie mylić - nie będzie działać.

Korzystanie z RGB wstążkę do zapamiętania:

 • daje mniej światło wolumetryczne;
 • całkowity pobór mocy w zakresie od - powyżej;
 • Jeśli kontroler ma możliwość zdalnego sterowania - konieczne jest, aby mieć minimum przeszkód.

Montowania lampy sufitowe LED taśmy pod listwy (wideo)

Podświetlany LED sufit pod listwy taśmy jest bardzo łatwy w obsłudze. Najtrudniej - aby prawidłowo ustawić zasilanie i elementy sterujące i dokonać ich połączenia, a także obliczyć rzeczywiste zużycie energii przez system oświetleniowy. 

Przykłady BACKlight sufitowym poniżej listwy przypodłogowej LED (zdjęcie wewnętrzny)

podsvetkanatyazhnogopotolkasvetodiodnoylentoy 8-6 Potolok-Iz-gipsokartona s-podsvetkoy-14-1024x768 dvuhurovneviy Potolok-s-podsvetkoy natyazhnyepotolkisosvetodiodnoypodsvetkoy 367bfc057797852fc4f4afd0a633e138 maxresdefault Natyazhnye potolki-s-podsvetkoy-foto4 kak-spryatat-podsvetku-v-potolke p5

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + = 21

map