Co lepsze tapety winylowe lub włókniny - 3 główne różnice

Co lepsze tapety winylowe lub włókniny – 3 główne różnice

12 October 2017Głównym celem tapetę - ma stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniuGłównym celem tapetę - ma stworzyć przytulną atmosferę w komnateDekorativnaya wykańczania ścian i sufitów tapeta pozostaje u szczytu swojej popularności. Rynek oferuje szeroki wybór obrazów, które oferuje ogromne możliwości naprawy i konstrukcja pomieszczenia. Wśród tapet dzisiaj konsumenci stało się powszechne stosowanie winylu i włókniny tapety. Wiele z tej okazji jest wykonalności, - każda tapeta lepiej, winylową lub włókniny. Odpowiedzi na to pytanie może być tylko przegląd tych dwóch rodzajach wykończeń, ich cech i właściwości.


Jaka jest różnica z włókniny tapety winylowe

Przy wyborze jakości wykończeń dekoracyjnych przykład dla wielu przystanku w dwóch popularnych wersjach: włókniny i tapety winylowe. Materiały te zyskały dużą popularność ze względu na piękny wygląd, jakość pokrycia i długiej żywotności.

Przy wyborze rodzaju tapety Suszka jest, że różnica w funkcji tapety sprawia, że ​​zastanawiam się nad wyborem jakości na rzecz drugiego. Ta kwestia jest najlepiej wszyscy sami decydować sama, biorąc pod uwagę specyfikę poszczególnych.

Wybór włókniny lub tapety winylowe, należy zwrócić uwagę na jakość materiałówWybór włókniny lub tapety winylowe, należy zwrócić uwagę na jakość materiałów

Różnice nietkanej tapety winylowe nie jest istotna. Chociaż XTO jakiegoś drobiazgu - dla innych poważna sprawa. Bo zanim kupisz ważne jest, aby zapoznać się z różnicami pomiędzy tymi dwoma popularnych typów.

Główne różnice Tapeta:


 • Materiały. Uważa się, że runo jest szkodliwy dla zdrowia, w odróżnieniu od winylu. Jednak można obalić ten mit. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na certyfikaty jakości. Jeżeli wysokiej jakości tapety, a runo i winylu nie będzie szkodliwy dla zdrowia ludzkiego.
 • Wybrać. Włókniny tapety winylowe są lepsze w projektowaniu i wyborze tapety.
 • Oddychalność. Oddychająca włókniny tapety, która promuje naturalną wentylację. Tapety winylowe wymagają regularnego wietrzenia pomieszczeń.

Są to najbardziej znaczące różnice między tymi dwoma rodzajami tapetę. Wybierając jedną lub inną formę, ważne jest, aby słuchać swoich własnych pragnień i upodobań, a także chęci znosić niedostatki wybranej opcji jest.

Winylu lub włókniny tapety: jest lepiej

W winylu i tapety flizelinovh ma swoich zwolenników - pokleit czasu tapety, doradzić swoich przyjaciół, opisując swoje mocne strony. Oczywiście, jak w przypadku wszystkich rodzajów produktów, te rodzaje tapet ma swoje wady. Należy wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego rodzaju.

Ważne jest, aby pamiętać, że oba rodzaje tapet zyskał szeroką popularność i zdobył miłość konsumentów. Mówi się o jakość produktów, niezawodność, łatwość obsługi i konserwacji.

Lepiej wybrać tapetę, zwracając uwagę na ich bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiskaLepiej wybrać tapetę, zwracając uwagę na ich bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiskaJasno określić, jaki rodzaj lepiej, jest trudne. Wybór zależy od wielu czynników, z których wiele zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, rodzaju pomieszczenia, rodzaju powierzchni, wystroju, w stylu wnętrza i stanu materialnego.

Aby dokonać właściwego wyboru, trzeba do zapoznania się ze specyfiką każdego gatunku, i sam zdecydować, które cechy spełnienia indywidualnych wymagań do naprawy.

Zwłaszcza włókniny obejmujące:

 • Składa się on z trwałego materiału, który gwarantuje długą żywotność tapety.
 • Tapety dość gęsta. Dzięki temu można bez trudu ukryć wady na ścianach.
 • Wilgoć materiału. Kiedy mokry tapety nie traci wygląd, nie wypacza się. Po tkanin suszących nabywają tę samą postać.
 • Runo ma strukturę, która umożliwia łatwe przenikanie powietrza, co sprawia, że ​​jest to możliwe, aby nie wydawać pieniędzy na zakup systemów wentylacyjnych.
 • Materiał ten jest odporny na ogień, która gwarantuje bezpieczeństwo.
 • Materiał może być przemalowany wiele razy, że pozwala zmienić wnętrze bez znacznego kosztu, jak tylko naprawy starych nie miłe dla oka.
 • Runo jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego, nie przydziela szkodliwych substancji i trucizn.

Wśród wad tego typu powierzchni można zidentyfikować wysokie koszty, niewielki wybór materiałów Designer (jeśli wziąć w porównaniu innych rodzajów tapet).

Cechy pokrywę winylową:

 • Zobacz, co przynosi wnętrzu szczególną atmosferę, urok i luksus.
 • Wszystkie rodzaje wzorów można stworzyć wnętrze Twoich marzeń.
 • Uniwersalny do stosowania w każdym rodzaju pomieszczeń.
 • odporne na wilgoć, ciepło i światło słoneczne tapety.
 • Vinyl jest długi czas, to gwarancja jakości i obsługi życia 10 do 15 lat.
 • Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu, nie boi się regularnie czyszczenia z użyciem środków chemicznych. Ponieważ pokój jest zawsze czyste.

Wadą są wysokie koszty szczelność, potrzebę stworzenia idealnej powierzchni przed wklejeniem tapetę. Wady to również opinię, że tapeta zawierać toksyczne substancje, które są szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Fakt ten jest tylko częściowo prawdziwe. Producenci twierdzą, że wszystkie szkodliwe substancje z wyblakły tapety na etapie ich produkcji w zakładzie. Jak przedstawiono na konsumenta, tapeta jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia.

Czy to możliwe, aby klej włókniny klej do tapet winylowych

Przy wyborze kleju do tapet jest ważne, aby pamiętać o jednej reguły, które pomogą uniknąć błędów w naprawie - dla każdego rodzaju tkanin odpowiedni specjalistyczny klej.


Tapetowanie wystarczy tylko specjalistyczny klejTapetowanie wystarczy tylko specjalistyczny klej

Gdy stosuje się klej, który jest przeznaczony dla innego rodzaju tapety, istnieje ryzyko natychmiastowego obierania tapety lub ich oderwanie od powierzchni po wysuszeniu. Naprawy takie nie są w stanie zapewnić niezawodne pokrycie przez wiele lat.

Tak więc kwestia wyboru kleju może po prostu - dla papieru tapety użyć specjalnego kleju przeznaczonego wyłącznie dla tego rodzaju tapety.

Opcje klejące włókniny

 • metylu;
 • Kleo;
 • Quelyd.

Kleje te otrzymały dobre opinie klientów zapewniają pewny chwyt i włókniny tapety dowolnego rodzaju powierzchniach.

Jak wybrać tapetę: winyl albo włóknina

Podsumowując, aby dokonywać właściwych wyborów i określić najlepszy rodzaj wykończenia, konieczne jest przeprowadzenie opis porównawczy, który pokaże, co tapety powinny być wykorzystywane do dekoracji pomieszczeń.


Przy wyborze tapety do nawigacji jest konieczne tylko od indywidualnych preferencji. Jeśli, na przykład, ekologiczne strażnicy tapety winylowe, to należy zwrócić uwagę na to, aby nie cierpieć psychicznie z faktu szkody dla zdrowia i członków ich rodzin.

Jest tam duży wybór tapet, więc wybór wysokiej jakości wykończenia na ścianach zależy wyłącznie od preferencjiJest tam duży wybór tapet, więc wybór wysokiej jakości wykończenia na ścianach zależy wyłącznie od preferencji

Dokonać właściwego wyboru, aby pomóc jasne i proste porównawczej opis dwóch rodzajów tapet.

Charakterystyka porównawcza

 • Główną różnicą - włóknina tapeta oddychająca, winyl - nie.
 • C włóknina tapety łatwiej pracować klejenia i nanoszenia kleju.
 • Na stronie projektu tapety winylowe i selekcji.
 • Tapety winylowe jest lepszy do czyszczenia, odporne na uszkodzenia.
 • Tapety winylowe nie boi wilgoci, ciepła oraz światła ultrafioletowego. Tapety mają niższe koszty.

Przy wyborze tapety, każdy decyduje za siebie, co wolałby: wysokiej jakości ekologicznych materiałów lub superreliable i trwałą tapety, które wykonują ze względów bezpieczeństwa nie jest to konieczne, aby skleić w sypialni i przedszkola. Te tapety są najlepiej nadaje się do kuchni i łazienki. Ale decyzja zawsze spoczywa na konsumenta. Każdy jest odpowiedzialny za ich własnego wyboru.

Lepki nietkanej tapety winylu (film)

I włókniny tapety winylowe - dekoracyjne rodzaj tapety, która jest przeznaczona do dekorowania różnego rodzaju. Te dwa rodzaje tapet zyskują na popularności. Jednocześnie przed klientami z dylematem - jaki rodzaj tapet jest właśnie dla nich. W celu dokonania właściwego wyboru, przede wszystkim ważne jest, aby zdecydować się na własnych pragnień i oczekiwań. Na przykład, główna wadą winylu jest szczelna, lecz jest bardziej trwały i mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wybór każdego człowieka dla siebie musi zrobić to sam.

Wybór włókniny i tapety winylowe (zdjęcia)

4 21496 detskie-flizelinovyie-oboi 20142910182834 flizelinovye-oboi-na-vinilovoy-osnove flizelinovye-oboi-prochnye flizelinovye-oboi-pod-pokrasku flizelinovye-oboi-v-interere flizelinovye-oboi s-nezamyslovatym-risunkom-v-interere-spalni interer-Oboi-pod-pokrasku-1024x768

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 76 = 83

map