Co i jak ciąć płyty gipsowo-kartonowej 5 sposobów

Co i jak ciąć płyty gipsowo-kartonowej 5 sposobów

12 October 2017Do pracy z centralą gk lepiej wybrać wysokiej jakości i praktyczne narzędziaDo pracy z centralą gk lepiej wybrać wysokiej jakości i praktyczną konstrukcję instrumentyGipsokartonnye coraz częściej pojawiają się w naszych domach, biurach, szkołach, sklepach ... może to być prosty partycji lub element dekoracyjny każdego typu. Podczas montażu każdego wewnętrznego elementu cięcia materiału jest wymagane GCR (nawet, gdy urządzenie proste i stropy działowe). Jaki jest cięcie płyt kartonowo-gipsowych, a co wymaga dodatkowych narzędzi, jak istnieją sposoby? te i inne pytania odpowiedział się w tym artykule.


Cięcie płyt kartonowo-gipsowych lub niektóre narzędzia do tego celu nie

Profesjonalny instalator jest zawsze tam, niż ciętej blachy lub części cut nim. Nawet jeśli głównym celem narzędzia jest uszkodzony w procesie. Ale oprócz ostrych przedmiotów, jest to niezbędne i dodatkowe narzędzia.

Przed rozpoczęciem pracy z płyt gipsowo-kartonowych, wszystkie niezbędne narzędzia i materiały powinny być przygotowane z wyprzedzeniemPrzed rozpoczęciem pracy z płyt gipsowo-kartonowych, wszystkie niezbędne narzędzia i materiały powinny być przygotowane z wyprzedzeniem

Co trzeba wyciąć suchej zabudowy:

 1. Budowanie nóż. Jest bardzo podobny do pisania nóż (zarówno na zewnątrz jak i przez mechanizm urządzenia), jednak są bardziej trwałe. Jeśli długotrwałe stosowanie jest jedyną częścią, która się nie powiedzie - to ostrze, które jest łatwe do wymiany. To narzędzie, niezależnie od firmy i producenta, jest bardzo wszechstronny, więc łopatki określonej marki nie będzie musiał wybrać. arkusz GCR mogą być cięte i papeterii nóż, jeśli jest to wymagane tylko raz.
 2. Piła płyt gipsowo-kartonowych. Jest to osobnik z wąskiej krawędzi ostrza ząbkowane i do 18 cm, wygląda jak noża kuchennego, piły, ponieważ jego ostrza jest przylutowana do uchwytu. Płótno wykonana jest ze stali o wysokiej wytrzymałości, dzięki czemu nóż można zrobić bez wysiłku i proste i kręcone kawałki. Jest lekki, kompaktowy i bardzo łatwy w użyciu. Ten nóż jest uniwersalna, ponieważ oprócz GCR jest łatwo poradzić sobie z małych drewnianych półfabrykatów. Kształt zębów noża płyt gipsowo-kartonowych mogą być różne, w zależności od firmy. Ale to nie wpływa znacząco na rzeczywisty proces cięcia materiału. W domu, FCL można wyciąć i prosta piła do metalu, ale jest to dość trudne, a to powinno być wykonane z najwyższą ostrożnością.
 3. Jigsaw. To narzędzie jest stosowany głównie do cięcia drewna, MDF, płyt wiórowych, płyt pilśniowych, OSB, itd., Ale jeśli zestaw noży do metalu (który ma mniejsze zęby), będzie to sukces. Ostrze z drobnym uzębieniem nie oderwać arkusz warstwy kartonu i wiórów jest mniejszy. Jigsaw można zrobić zarówno proste i kręcone cięć.
 4. Strug. To narzędzie nie jest używane do cięcia blachy lub wyciąć pewien element konstrukcji w trakcie budowy, a już na końcowym etapie. Płaszczyzna fazowania lub tępienia proste przetwarzanie plastry umieszcza się arkusz płyty gipsowo-kartonowe. Jest to konieczne dla dalszego przetwarzania stawów.
 5. centymetrem, ołówek, linijka. W celu poprawnego i płynnie tną arkusz, dokładny pomiar i oznakowania. Zwłaszcza, jeśli chodzi o produkty dla kręcone wystroju. Płynną linii mogą być wykorzystywane otbivochnogo wątku zamiast linijki i ołówka, odpowiednio ukształtowanych oznaczeń ciężko pracować. Jeśli chcesz wyciąć idealny okrąg, ołówek przywiązany do liny, którego drugi koniec jest zamocowany w środku arkusza, a urządzenie jest używane na podstawie kompasu. W podobny sposób odbywa się zliczanie krzywe półkoliste, przy czym długość liny zależy od promienia okręgu.

Frez lub wiertarka elektryczna ze specjalną dyszą służy do wykonywania otworów w suchej zabudowy. Na przykład, dla gniazd, przełączników itp. Uważamy, że tego typu narzędzia w szczegółach.


Jak nóż służy do płyt kartonowo-gipsowych

Do wytwarzania otworów w jakiejkolwiek formy geometrycznej i rowków, jak również obróbki brzegów płyty gipsowo-kartonowej stosowanego w kształcie dysku lub frezowania frez. Frezowania tarcza do cięcia w stanie prodelyvat tylko rowków, ale w drugim przykładzie wykonania jest lepsza ze względu na swoją elastyczność: oprócz szczelin może wycinania otworów w jakiejkolwiek formy geometrycznej, jak również proces krawędzi arkusza.

Aby szybko zrobić dziurę w suchej zabudowy, można użyć specjalnego routeraAby szybko zrobić dziurę w suchej zabudowy, można użyć specjalnego routera

Proces rozdrabniania jest z dowolnego materiału przez cięcie. Frez często zastępuje konwencjonalną wiertarkę z odpowiednimi dyszami o różnych średnicach (w zależności od celu, do którego trzeba dziurę).

Mills mieć jakąś odmianę. W przypadku przekroczenia zakrzywione i zaokrągloną powierzchnię, należy zastosować narzędzie w kształcie litery U, a na ostrych kątach V - w kształcie noży.Płyty gipsowo-kartonowe ściany: jak prawidłowo wyciąć

Wszelkiego rodzaju płyty gipsowej ma specyficzną strukturę. Zazwyczaj jest to rdzeń gipsowy lub wypełniacza wklejony we wszystkich stron mocnej tektury. W zależności od różnych materiałów, karton i wypełniacza może mieć inną strukturę, ale sposoby cięcia nie ulega zmianie. Na gładkiej cięcia wystarczy chodzić na arkuszu z nożem do przemiany serca i GCR.

Zrób czyste cięcie

Przed rozpoczęciem cięcia arkusz płyty gipsowo-kartonowej, trzeba dokonać dokładnej układ, narysować linię. Następnie przymocować wzdłuż linii biegnącej przez każdej płaskiej obiektu (linijki, reguły lub profilu) i trzymać nóż do linii kilka razy. Powinno to być zrobione bez szarpania, pewni, że nie powstał chipsy i nicki w materiale.

Dokładne oznaczenia na karcie będzie poprawnie i płynnie cięcia płyt kartonowo-gipsowychDokładne oznaczenia na karcie będzie poprawnie i płynnie cięcia płyt kartonowo-gipsowych

Aby wyciąć nie dostać krzywej, linia powinna być dokładnie w tej samej pozycji.

Cięcie płyt kartonowo-gipsowych może zarówno rozłożone na podłodze i oparł się o ścianę. Głównym warunkiem - cięcie było idealnie płaskie, w przeciwnym razie nie będzie w stanie ciągnąć w dół arkusza poprawnie. Jak prawidłowo dokonać przemiany serca? Aby to zrobić, należy obrócić papier i złóż go na pół wzdłuż linii cięcia, a następnie przesuń nóż, aby dostać się do zakrętu na tekturze.

cięcie kształt

Jeżeli elementy kolejnych wzorów obejmują płynnych linii i krzywych cięcia materiału jest realizowana układanki lub piła (co jest znacznie bardziej skomplikowane). W celu obniżenia elementu o zaokrąglonych kształtach, arkusz musi być rozszerzona na stole. Krawędź arkusza powinien wisieć nad podłogą. Gdy to zrobisz dokładnych oznakowań na linii poprowadzonej przez posiadanych wyrzynarki, powinno to być zrobione przez siebie, a nie dla siebie, aby narzędzie nie spowoduje szkody.

Jak do cięcia płyt kartonowo-gipsowych: wykonać otwory

Jakie są otwory w suchej zabudowy? Ściany z niszami do luków komunikacyjnych lub instalacji skrzynek połączeniowych i obudów, to wszystko wiąże się naruszenie wszelkiego rodzaju otworów płytkach GFC.

Sprawiają, gładkie otwory mogą być również za pomocą wiertarkiSprawiają, gładkie otwory mogą być również za pomocą wiertarki


Jak do cięcia płyt kartonowo-gipsowych:

 1. Otwory o kształcie prostokątnym lub kwadratowym. Najpierw trzeba określić dokładną lokalizację na arkuszu, który zapewnia cięcie. Z pomocą elektrycznego otwory wywiercone 4 wiertło o dużej średnicy, na ścieżce rzeźbione figury. Następnie wycina się otwór bezpośrednio przez układanka przysłony.
 2. Okrągły otwór. Najczęstszym sposobem - stosowanie specjalnych koron dla wiertarki elektrycznej. Arkusz oznakowanie jest dość prosta: trzeba tylko pamiętać, środek przyszłego otworu, dokonując odpowiednich pomiarów. Koronka jest przymocowane do żądanej średnicy z uchwytu elektrycznego wiertła znajduje się na etykiecie wybrany średnia prędkość i płynnie otwór szczelinowy.

Ważne jest, aby nie naciskać na wiertarkę dramatycznie do Korony nie tkwi w materiale.

Poręczne narzędzie: jak cięcie płyt kartonowo-gipsowych w domu

Na gładkim cięciem materiału można nawet użyć nożyczek lub prostym ostrzu, biurze lub nożem kuchennym, stosowania ich zgodnie z zasadą suchej zabudowy noża. Cięcie kształt może produkować zwykłą piłę. Jego zasada jest podobna do aplikacji przy użyciu wyrzynarki, ale istnieją różnice. Zacznij wyciąć cały arkusz może być piłę, ale w głębi arkusza wchodzi uchwyt, więc będzie musiał wycofać i dalej ciąć tylko ostrze.

Cięcie płyt kartonowo-gipsowych mogą być niezależnie od siebie, co najważniejsze - zrobić to dobrze i bardzo ostrożnieCięcie płyt kartonowo-gipsowych mogą być niezależnie od siebie, co najważniejsze - zrobić to dobrze i bardzo ostrożnie


Okrągły otwór może również przenikać zwykły nóż, trzeba:

 • Aby oznaczyć położenie gniazda z przodu iz tyłu płytki;
 • Otwory tworzą zarys krąży w pętli po obu stronach arkusza;
 • Nóż cięcia warstwy kartonu na obu stronach;
 • Lekko dotknij młotka gipsu.

W celu wycięcia otworu w arkuszu płyty gipsowo-kartonowej zainstalowany, miejsce wybrane kształty konturu i kontury i piła używane płyty gipsowo-kartonowe.

Narzędzie Przegląd: cięcie płyt kartonowo-gipsowych (wideo)

Nie zawsze może okazać się cięcie arkusz płyty gipsowo-kartonowej jest idealny po raz pierwszy. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, praktyka na odpadów, tak aby nie zepsuć cały arkusz.

Udane remont!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 − 19 =

map