Co brać pod uwagę przy wyborze drabinie betonowych: 10 kryteriów

12 October 2017Tablica schody są częścią domu, więc muszą integrować się harmonijnie z wnętrzaTablica schody są częścią domu, więc muszą integrować się harmonijnie z wnętrza Wybór po schodach na drugie piętro - odpowiedzialnego działania, bo budowa, która w ciągu dnia jest używany wielokrotnie, to musi być niezawodny i wygodny. Ponadto, jako element wnętrza, drabina powinna dopasować projekt do pokoju, aby podkreślić swój styl i podkreślają cechy. Jak wybrać drabinę, która spełnia normy bezpieczeństwa i regulacyjnych, parametry i wygląd pomieszczeń - przeczytać artykuł.


Schody wewnętrzne: klasyfikacja

Wybór wewnętrznej okładziny schodów, najpierw należy określić rodzaj konstrukcji, najbardziej odpowiednie w warunkach pomieszczenia.

Po pierwsze, schody są proste (March, „gęsi krok”) oraz zakrzywione (śruba, T, w kształcie litery U). Po pierwsze, najczęściej używane jako uroczysty, wygląd zewnętrzny, jak w domu zajmują one dużo metrów kwadratowych. Częściej niż nie, aby podnieść na drugim piętrze wybiera układ zakrzywioną: mogą być w różnych konfiguracjach (jedno-, dwu- i trehmarshevye), łatwy w instalacji i zajmują niewiele miejsca.

Jeżeli wnętrze domu wykonana jest z desek, a następnie produkcja schodów lepiej jest użyć drewno niż metalJeżeli wnętrze domu wykonana jest z desek, a następnie produkcja schodów lepiej jest użyć drewno niż metal

Ponadto drabina może być otwierane i zamykane. Open - „światło” projektowanie bez pionów. Te drabiny są idealne do projektowania pokoju na poddaszu w stylu minimalistycznym i high-tech. Zamknięta konstrukcja - to eleganckie przedstawiciele klasycznych wnętrz.

Według typu mocowania wyizolowane Saddle schodów, szyny, śruby jednobiegunowy, systemy modułowe, składane schody z mechanizmem podnoszącym. Jeżeli pierwsze odmiany nadają się do wszelkich pomieszczeń, ten ostatni typ jest najlepiej wykorzystany do podniesienia poddasza.


Schody wewnątrz domu na drugim piętrze: kryteria wyboru

Niezależnie od rodzaju, konstrukcji, co pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy poziomami powinien zostać wybrany zgodnie z kryteriami odpowiedzialnych za wygodną i bezpieczną eksploatację.

Zatem drabiny w domu musi spełniać następujące wymagania:

  1. Tablica projekt powinien mieć wygodny i bezpieczny podejścia do odzyskiwania i konwergencji: w rzeczywistości, może spowodować uszkodzenie bałagan podejście zakrzywioną krawędź wykładziny przed dolnym punkcie itp
  2. Projekt wnętrza domu powinny być wyposażone w poręcze i tralki wygodny. Te elementy muszą być montowane w odległości nie przekraczającej 150 mm od siebie.
  3. Drabina może być stabilne, bez pęknięć i złamań, nierówności i innych wad powierzchniowych.
  4. Wszystkie wymiary elementów konstrukcyjnych musi być zgodny z GOST i SanPiN.

Jeśli dom ma małe dzieci mieszkają, klatka schodowa jest zalecany być wyposażone w poręczJeśli dom ma małe dzieci mieszkają, klatka schodowa jest zalecany być wyposażone w poręczSchody powinny być dobrze oświetlone: ​​Można używać automatycznych czynności podświetlenia w ciemności, kinkiety na ścianach wzdłuż konstrukcji, dodatkowe sufitu podwieszanego lub punktowe.

Jaka powinna być wielkość schodów między podłogowych

Jak wspomniano powyżej, jednym z głównych kryteriów wyboru schodów - poziom komfortu w swojej pracy: schody wewnętrzne muszą być wygodne dla wszystkich członków rodziny (zarówno dla dorosłych i dla dzieci i dorosłych). Wybierając się po schodach na drugie piętro, to należy rozumieć, że zwarta konstrukcja, tym trudniej będzie go używać. Często wynika to z kątem nachylenia: mniejsza szerokość stopni bieżnika i krótszą długość Ladder, stromy kąt nachylenia struktury.

Z tego powodu, przy wyborze drabinę, należy zwrócić uwagę na:

  1. Kąt nachylenia. Najbardziej bezpieczny i wygodny z uprzedzeń strukturalnej na 30-45 stopni.
  2. Wymiary poszczególnych etapów. Zgodnie z normami państwowymi optymalna jest uważany szerokość bieżnika w zakresie 25-35 cm, wysokość wznoszenia -. 12-20 cm Ponadto, wszystkie ilości podstawowych etapach powinna być taka sama.
  3. Szerokość marszu. Nie zapomnij o szerokości schodów: najbardziej udane projekty są uważane po schodach o minimalnej szerokości 90 cm Wymagania te odnoszą się przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa pożarowego ..

Szerokość drabiny powinna być taka, że ​​na nim mógł przegapić 2 osobySzerokość drabiny powinna być taka, że ​​na nim mógł przegapić 2 osoby

Zalecenia te dotyczą wzorów i obrotowe, a schody śrubowe, niestandardowych systemów.

Jednak dla zakrzywionych klatek schodowych, a istnieją dodatkowe kryteria wyboru:

  • Zwijarkach w konstrukcji obrotowych nie powinna być mniejsza niż trzy;
  • Szerokość stopnia obrotowej w najwęższym miejscu musi zawierać się między 100 mm i większej.

W konstrukcjach z platformą, której długość i szerokość przestrzeni pasażu powinien wynosić co najmniej 800 mm (to dlatego, że w przypadku utraty równowagi, mniejsza platforma zatrzyma spada).


Co powinno być brane pod uwagę przez zbieranie płyt betonowych schodów w prywatnym domu własnymi rękami

Jeśli mieszkanie ma niestandardową otwarcie wysokość sufitu, wymiary obszaru lub w celu dostosowania schodach, gotowy projekt może nie być odpowiedni. W tym przypadku, można zamówić po drabinie na poszczególnych rozmiarach lub uczynić system własnymi rękami.

Oblicz wartość klucza budowę zgodnie z określonymi wymiarami jest możliwe za pomocą kalkulatorów budowlanych internetowych, które zapewniają podstawowe wartości projektu; schemat obwodu, dwa lub trójwymiarowego modelu; Różne opcje projektowe dla klatek schodowych.

Aby przyspieszyć montaż drabiny, konieczne jest, aby używać narzędzi elektrycznychAby przyspieszyć montaż drabiny, konieczne jest, aby używać narzędzi elektrycznych

Przy projektowaniu struktury ruchu pomiędzy podłogą w domu prywatnym, należy poważnie do wyboru materiału do produkcji. Dla domów drewnianych najlepiej nadaje się drewniane schody. Często do wytwarzania takich struktur wybiera sosna, dąb, buk, orzech i inne laminowane belki. Domy murowane i panelowe rozszerzają możliwości doboru materiałów do wykończenia. Tutaj można ustawić drabinę z metalu, szkła, konstrukcji schodów, marmur, kamień, płytki, itp

Ponadto rozwija się po schodach na własną rękę, nie ogranicza się do przykładów wykonania: self-made drabinkę - to świetna okazja, aby pokazać wyobraźnię i kreatywność. Różne rodzaje konstrukcji mogą być połączone w jednym drabiny wykończenia wybranego niestandardowego kombinację kolorów, oryginalnych elementów, nowoczesnych materiałów.


Jeśli dom ma słabą nakładania, to lepiej zrobić „lekki” projekt bez pionów i ściany boczne, montaż na jednej płaszczyźnie.

Schody - jest uniwersalnym środkiem transportu pomiędzy podłogą. Projekt powinien być wygodny i dopasować je do warunków w pomieszczeniu. Dokonywanie systemu interstorey własnymi rękami pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, sprawi, że wnętrze niepowtarzalny i oryginalny.

Jak zrobić wewnętrzną wyściółką po schodach z rękami (wideo)

Co najważniejsze, w jaki sposób wybór, a w produkcji schodów, nie odbiegają od standardów i norm bezpieczeństwa, stosować się do optymalnych cech wielkości i zaleceń. I masz bezpieczną i wygodną konstrukcję, która będzie trwać dłużej niż jeden rok!

Szczegóły: schody wewnątrz budynku na drugim piętrze (przykłady zdjęcia)

2-tip-1024x891 8e7d317887973e0bc681790e2ea07dda 0098b8dd3d2c923104fcc2a46ed3fe7e 397a9aa2a1db4ccd3427362e29080039 1920x1080resizeportfolio38282511418026508 2009-07-08-17-27-01-P32 107901 10173741nat8elyyte900x1000 144246959w640h640k004m4inter 2519654646

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 3

map