Çılgın Patchwork: En kaotik patchwork

Çılgın Patchwork: En kaotik patchwork

12 October 2017patchwork tekniği özgünlüğünü ve güzelliğini etkileyen, sen bitmiş ürünler kumaşların farklı parçalarını oluşturmanızı sağlarpatchwork en ilginç varyasyon, bitmiş kumaş oluşturulmasında herhangi prosedürün olmaması anlamına - Teknoloji onun özgünlüğü ve krasotoyKreyzi patchwork etkileyen, kumaş bitmiş ürünlerin farklı parçaların patchwork oluşturmanıza olanak sağlar. Bu kanatlar düzensiz şekilli ve hepsi kumaş ve doku türüne birbirinden hem temelde farklı kullanılır vardır. Sadece aynı ceketi ve kravat korudu.


Patchwork: needlewomen deli-yorgan

Yorgan (aka dikiş yapma) - parçalarının bileşimleri yapma tekniği. Dikiş ve örme bir patchwork denir. Yani bu yamalı dikiş olduğunu doğası gereği vardır. Sonunda elde edilen birincil kanatlar formları ve desen gibi kendi aralarında farklılık 150 farklı teknikler yama işi vardır.

Çılgın yorgan tekniği kazak, elbise ya da sıradan peçete, tamamen farklı ürünler dikiş Yastık yastık kılıfları arasında değişen terbiye için kullanılabilir.

Temeli çılgın patchwork - şudur:

 • çıkarılması;
 • düzeninin olmaması;
 • ilke olarak birbirine dikilebilen bir yamalar kullanılabilir;
 • Düzenli şeklin hiçbir desen.

şey, Çılgın-yorgan tarzında yapılmış, her zaman, moda aksesuarları ile tamamlanıyor, parlak ve özgün öngörülemeyen görünüyorşey, Çılgın-yorgan tarzında yapılmış, her zaman, moda aksesuarları ile tamamlanıyor, parlak ve özgün öngörülemeyen görünüyor

Bu arada, çılgın-patchwork kurucusu haklı Kristin Charsinoff çağrılabilir. Bu tarz dekoratif ahşap çerçeveli geleneksel tuval üzerine gerilmiştir resimlerinin eşsiz güzellikte oluşturulmasında kullanılır. batı ve doğu ve hatta Slav ikisi de - Ama ana "hile" nakış farklı stilleri birleştirmek oldu.


Tabii ki, deli-patchwork için herhangi düzeni yaratılmış olmadığını. Oluşturma koşullu taslak ile başlar. Ancak çoğu durumda onsuz yapılabilir - yüzeyinde sadece kanatlara menteşeli ve seçim yöntemi zaten bağlı olacaktır nasıl karar verdi.

Çılgın-patchwork tekniği: Master Class

hızlı ve tereddütsüz tüm yapmanız gereken - garip ve komik sesler, ama çılgın patchwork ana ideolojisi olarak. dikiş Bu tarz yeterince hızlı gerçekleştirilir nedeni budur. Tabii ki, sanatçıların bazıları belli düzeni veya sipariş uymak, ama bu sadece bildikleri.

Ve deli bir eklem maskeleme sözde. Bu amaçla, eklemler ile: 1. şeritler;
 2. dekoratif aksesuarlar;
 3. kıvırcık dikişler (ördek ayağı, keçi, zincir, örgü);
 4. örgü;
 5. boncuklar.

keçi, zincir, ördek bacaklar: teknoloji delisi yamalı ana özelliği kanatların manuel montaj için dekoratif dikişler kabulkeçi, zincir, ördek bacaklar: teknoloji delisi yamalı ana özelliği kanatların manuel montaj için dekoratif dikişler kabul

İzin verilen ve dikiş birleştirmek. kuralların eksikliği ve üründe çeşitli malzemelerin kullanımı - Dolayısıyla, deli sanatın çok isim alınır.

Kanatlar genellikle hiçbir önemi boyutu. 100 100 ile santimetre ya da 10 10 santimetre, söz değil düzensiz şekilli kanatların olarak uygundur. Tabii ki, aşırı, çok fazla (bu sadece bir kapak, battaniye, çorap ya da havlu olsun) belirli bir ürünü oluşturmak için kurallara bağlı kalarak, şimdiye kadar gitmemeli. Yani, önceden belirlenmiş bir şekil teknolojisini sağlamalıdır dekoratif amacını yerine getirmek için vardır.

Kesme doku deli-patchwork

Geleneksel olarak, kumaş aynı doku veya yoğunluk deli yamalı kullanılmalıdır. krokisini tanımlanır (eğer "sıfırdan" bir kesim oluşturmak planlıyorsanız) geometrik şekiller İstenilen. Öncelikle, oval inversiyonları ya da geçişler kullanılmaz.

Biz çılgın patchwork oluşturmanız gerekir:

 • çok kumaş (tercihen keten, ipek ve bunların sentetik analogları);
 • eklemleri maskeleme için aksesuarlar;
 • (Dikiş için kullanılacak) konu;
 • iğneler;
 • makas ve bıçak terzi;
 • dikiş makinesi;
 • demir (çapraz bağlanma öncesi yamalar düzeltilmesi için).

Her dikişçi de daima hazırdır konvansiyonel araçlar terzilik ve kumaş hurda, ile, yamalı gerçek bir başyapıt oluşturabilirsinizHer dikişçi de daima hazırdır konvansiyonel araçlar terzilik ve kumaş hurda, ile, yamalı gerçek bir başyapıt oluşturabilirsiniz

Sen en basit unsurları ile başlamalıdır. Ve bu - hatta bir ön düzeni gerektirmeyen peçeteler.

Düz kağıda monte edilebilir patchwork kumaş. Yani parçaları kendileri için planlanan yerlere ile işaretlenmiştir bindirilmiş vardır. Benzer bir teknik örgü için kullanılır, ancak burada da aynı kartonundan hazır bez temel olarak kullanılır. düz iplik dikilir Açık (hücre olabilir, ancak kural olarak, iğnelerle sabitlenir düz dikey çizgi, olun).

herhangi sinema dersi almaya gerek yoktur çılgın patchwork ustası olmak. Yeter hayal ve alışılmadık bir tekstil kompozisyonunu oluşturmak için muktedir. Biz sadece dikmek (veya karalamak) yamalar ve herhangi bir malzemenin bütün bu güzel süs eklemek öğrenmek gerekir.


Yeni başlayanlar için deli yorgan (video)

çılgın-yorgan tarzında Süsler

Ama süsler deli-patchwork nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Ve onlar binanın dikiş taşındı! İtalya'da bu tarz sık sık döşeme karoları koydu. Çok cazip görünüyor.

Dikiş gelince, burada temiz kesim ile daha sonra küçük kanat bir süs iyi pamuk kumaşı oluşturmak için. Bunların bağlantı, ikinci (arka) kanat piminin ön kenarlarında gerilir ve tespit edilir ve bundan sonra pim vasıtası ile yapılır. İkinci kanat bileşikleri daha sonra ağın ilk kısmına fazla kumaş kesilir aracılığıyla (kanatlar ayrıştırılır üzerinde) yüzeyine tamamen düz göre oldu.

tuval tüm dekoratif dikiş önerilir dikin veya "ördek ayağı" kapatın. Ancak bu durumda, doğru yanlış hesaplayabilir olamaz! Bitmiş ürün birkaç bölümden eşsiz bir karışımını için kumaşların herhangi bir kombinasyonu olacak son derece cazip sayesinde.

yamalı kullanılan bazı örnekler desenleryamalı kullanılan bazı örnekler desenler


Hazır tasarımlar dekore edilebilir:

 1. kıvırcık şeritler;
 2. bant;
 3. Sadece bu sadece bir polietilen olsa bile güzel kurdele ile dikiş boyunca sıkılır;
 4. ikinci kapakçıklar gelen tortular, kumaş parçalarını kesmek.

Çapraz bağlama için krejzi blok toplamak

deli-patchwork hiçbir düzenleri kullanılmaz olduğu gerçeğine rağmen, inatla montaj kanatları belirli teknik üzerinde yapılmalıdır inanıyoruz sanatçıların bütün bir kategori yoktur. Prensip olarak, bu kısmen doğrudur. değil en iyi seçeneği yanı sıra doku - Örneğin, küçük ve büyük yamalar birleştirmek.

Birisi bazı teknikler uymaları tercih ederse yani, biz sadece sayabiliriz:

 • Renklerin doğru kombinasyonu;
 • Dantel geleneksel tekstil ile birleştirilebilir;
 • tek bir üründe kullanılmamalıdır kanatlar doğru ve düzenli bir şekil;
 • kumaşın yoğunluğu gerekli değildir dikkate almak;
 • hattı da farklı olabilir;
 • kenar çapraz bağlanma sırasında hizalanabilir.

genellikle ihmal kuralı patchwork uzmanlar, hiçbir yastıkları ile bir kumaş oluşturmak her ne kadar alt tabaka üzerinde bir yama de mümkündür gerçekleştirin.

Mutfak tekniği deli (video) için paneller

Pek çok durumda, tek bir yüzü ile çok tabakalı bir bütün ürün. her zamanki "kroki" geleneksel millere ya kaba dikişli dikiş bir arada tutulur. Kanatlar doğru şekil ön-kat değildir, ekstra kenarı sadece kesti. 

Çılgın Patchwork (fotoğraf)

0edc095731a35aorig 4e89f874d464 6AWTj40AAs 15628 15628h 226131-05e61-46322319-m750x740-u98b25 226131-5b89e-48784161 - ubd40e 246687-4adf1-56390712-m750x740-ud0e95 74286305largePillowFull 321738365

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1

map