Ciepłe konstrukcja salon z kominkiem: 4 rodzaje sprzętu

Ciepłe konstrukcja salon z kominkiem: 4 rodzaje sprzętu

12 October 2017Kominek nadaje przytulności i komfortu salonuKominek daje salonu przytulność i komfort Kto nie chce wnieść odrobinę ciepła w Twoim domu lub mieszkaniu? Żywym ogniem, nie ma wątpliwości, jest bardzo ciepły, to nie wystarczy, zwłaszcza podczas długich zimowych wieczorów. Pożar w środku pokoju - nie jest najlepszym rozwiązaniem, delikatnie mówiąc. Lepiej jest zrobić inaczej - aby zainstalować kominek w salonie.


salon kominek projektowania pomysły

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, co wybrać kominek. Zakres jest dość duży: wszystkie możliwe kombinacje i kombinacje. Jednak główny nacisk należy zrobić od rodzaju ognia, czyli co i jak to podsycane (ważne dla mieszkań, gdzie zbudować komin jest trudne).

Oto typy kominków, są:

 • Grzejnik elektryczny;
 • Kominek opalany drewnem;
 • Biokominek;
 • Kominek gazowy.

Pierwszy typ kominka jest zasilany z sieci elektrycznej. Jest to dość budżet, więc dostępne dla niemal każdego. Dopiero teraz żywy ogień, że nie da - to tylko imitacja, ale bardzo dobre. Piec opalany kominki - tradycyjny klasyczny. Zapach płonących kłód i ciepła. Światło ognia wypełniła komfort w pomieszczeniu. Jednak kominek wymaga wielu projektowania technicznego usunięcie komina, co eliminuje możliwość zainstalowania tego wnętrza elementy w mieszkaniu.

Doskonałym rozwiązaniem jest wykończenie ściany przy kominku przy użyciu naturalnego kamienia lub cegły dekoracyjneDoskonałym rozwiązaniem jest wykończenie ściany przy kominku przy użyciu naturalnego kamienia lub cegły dekoracyjne


Ucieleśnienie nowoczesnej technologii - jest Biokominki. Podczas spalania specjalną paliwo nie wytwarza popiołu, dymu i zapach, więc będzie to miejsce w konwencjonalnych wielopiętrowych kamienic.

kominków gazu działa przez wprowadzanie gazu ziemnego lub cieczy przez rury. Trzeba być ostrożnym - instalacja takich urządzeń może wymagać różnych usług zezwoleń. Innym jest, aby zwracać uwagę na tak zwanych fałszywych kominków. Palić im nic, oprócz tego, że świeca położyć, a oni są tylko dekoracyjny.

Sami kominki zbudowane z materiałów ognioodpornych. Najczęściej jest gazoblok, cegła i blok pianki. Podczas budowy kominka wykonana z cegły, to musi być czerwony - lepiej utrzymać temperaturę. Co ciekawe, cegła nie jest koniecznie zakończyć, ponieważ będzie to wyglądać dobrze bez niego.

Kominek w salonie: projektowanie

Pojawienie kominka zależy nie tylko od całkowitej wnętrza pokoju, ale także od rodzaju instalacji.Może to być:

 • Kominka, gdy część tylna znajduje się w kontakcie ze ścianą;
 • Kominki wyspa znajduje się w otwartej przestrzeni i może mieć przegląd 360 stopni;
 • kominki narożne są idealne do umieszczenia w rogach;
 • Wbudowany stanowią niszę wpuszczone w ścianę na samym środku: takie konstrukcje wznoszone podczas budowy lub remonty domu.

kominek elektryczny dobrze wygląda we wnętrzu w high-tech i nowoczesnykominek elektryczny dobrze wygląda we wnętrzu w high-tech i nowoczesny

Ciekawym rozwój projektantów: Okazuje się, że narożnik może być nie tylko łóżko (i inne meble), ale także kominek. Jest to szczególnie ważne dla pokoju dziennego z wykuszem. Jest to wystająca część domu, który jest kontynuacją lub wewnątrz pomieszczenia. Ponieważ sama zatoka jest silnym elementem wnętrza, trzeba starają się dopasować do stylu kominka jest nie mniej silna. W takich przypadkach używać miękkich i ciepłych kolorach, a także zmniejszyć liczbę akcesoriów (szczególnie małych), do minimum.

Bardzo interesujący jest projekt z wolnostojące kominek. Około możliwe jest zorganizować dużą okrągłą kanapę i cieszyć się ognia z każdej pozycji po obu stronach.

pokój dzienny z kominkiem: Projektowanie

Wybór rodzaju kominka może zależeć od dalszego podszewki.

Jest bardzo ważne, aby wybrać typ kominka:

 • Typu otwarty (na przykład obudowa żelaza);
 • Typ zamkniętym (o grubości szkła drzwi odpornej na ciepło).

Materiały do ​​wykańczania wiele i zależą one od jej rodzaju i typu. Na przykład, piec opalany kominkiem nie jest konieczne, aby zakończyć płyt kartonowo-gipsowych, nawet ognioodporne - jak mówią, w celu uniknięcia. W przypadku takiego przykładu wykonania odpowiedniego kamienia naturalnego. Ta opcja nie jest najtańszy, ponieważ prawidłowo przetwarzane kamień naturalny nie jest tak łatwe do transportu. Najczęściej stosowanym marmur lub jego dokładna imitacja. Kamieniarskich daje wrażenie imponującej monumentalności i niezawodności, a także bliżej natury ludzkiej, co jest szczególnie ważne dla wnętrz w stylu rustykalnym.

Kominek może znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu pokójKominek może znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu pokój


Zamkniętego kominek mogą być stosowane metalu - nie jest ogrzewany. Nawet drewniana mają na swoim miejscu. Ale fałszywe kominki często zdobione produkty poliuretanowe - listwy i płaskorzeźby.

Można udekorować kominek i tynków, szczególnie dekoracyjny. W zasadzie, wykończenia może być ograniczona jedynie wyobraźnią projektanta lub właściciela obiektu. Kominki już dawno przestała być tylko prostokątne, ale podniósł się z podłogi, a nawet dać nieoczekiwane dodatkowe funkcje, takie jak szafy. kominek drzwi nie są zwykle ozdobić - oprócz tego, że tylko za uchwyt. Nie ma sensu, aby zastosować wzór na szybie, bo ogień chcesz oglądać bez zakłóceń. Ale ta funkcja jest - ze względu na wzór ognia na szybie przemienia pomieszczenia w teatrze cieni. Sam kominek od dawna nie używany jako grzejnik, a także oświetlenia, dekoracji i twórca unikalnej atmosferze. Niektórzy projektanci dawna wykorzystywane kominek, składający się w całości z grubego szkła, jako źródła światła.

Projekt salonu z kominkiem: zdjęcia i funkcjonalność gatunki

Ten sam kominek półka może być stosowany jako dodatkową powierzchnię - to często różne dekoracje.

Na przykład:

 • świece;
 • ramki;
 • figurki;
 • Kwiaty.

TV wiszący nad kominkiem, można nadać wnętrzu niepowtarzalny halęTV wiszący nad kominkiem, można nadać wnętrzu niepowtarzalny halę


Przestrzeń nad kominkiem, zbyt często ozdobione różnymi sposobami. Najczęściej wybierane obrazy i lustra. Interesujące jest to, aby wyglądać światła, urządzone w tym samym stylu i kolorze kominka - tak, jakby były przedłużeniem kominkiem i ognia. Komin również nie jest ignorowane. Zwykli klasyczne modele zmienił oszałamiające, ale nieco futurystyczny. Co ciekawe, komin może być oddzielną częścią wnętrza w domu - to jest ozdobiony artystycznych kucia, obrazów i płaskorzeźb.

Wnętrze kominka, a także ścianka boczna, może być gotowy z lustrami żaroodpornych - wizualnie kominek będzie więcej i uzyskać bardziej przytulne światło od ognia.

Jednak ponad lustro kominkiem w pięknej ramie, nawiązując do wykończenia okładziny, to będzie wyglądać tak samo dobry. Podniesiony projektanci kominkowe i nie włącza się coś niesamowitego. Na przykład, zamiast światło z kominka liście ... pociągiem. Najczęściej kosztują mniej skrajne wersje, na przykład światło świec, książki, gobeliny i nawet nadawać jak w szafie z Papieżem Carlo - z obrazem kotle na ogniu.

Przytulny salon z kominkiem projektowania (wideo)

Kominek, który zdobi salę, będzie z pewnością jednym z najważniejszych szczegółów wnętrza. Wystarczy, aby trochę wyobraźni - unikalne wykończenie kominka zamienia pomieszczenia w wyjątkowym projekcie. Nie bój się eksperymentować - live ogień zdecydowanie poprawia nastrój i przynieść do domu komfortu i ciepła.

projekt pokoju z kominkiem (zdjęcie wnętrza)

0aa56d1c6047c39aeca0bb1bfa8f013a oryginalny 1 1ecf373eff5cd4c4ae8609a27fe738a1 201 13343 516ef47f95b9fa71872a8afadbce4f345039f0ac 74676262 324792-Svetik ckassicgostinaya2

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − = 19

map