Cel i rodzaj liny drabinie

Cel i rodzaj liny drabinie

12 October 2017Lina drabina jest niezbędna podczas schodzenia do piwnicy lub wspina się na pewnej wysokościLina drabina jest niezbędna podczas schodzenia do piwnicy lub na niektórych podjazdach vysotuLestnitsu liny mogą być wykorzystane, aby zejść do grobu, piwnicy, naprawić dach w miejscach niedostępnych. Jest to również popularny wśród ratowników i strażaków, a dzieci będą fascynujące zabawki. Ta drabina jest konieczne i wygodny rzeczą w gospodarce, która z pewnością się przyda. W tym samym czasie, to zajmuje minimalną ilość miejsca. Czasami drabina jest używana nawet w elementach wewnętrznych. Z punktu widzenia nauki, jak fizyka, takie drabiny są bezpieczne, ponieważ węzeł, do którego są z dzianiny, dość silny. W razie potrzeby, może nawet zrobić sam.


Lina drabina dla dzieci

Jak już zostało powiedziane, drabina lina może być wspaniałym sposobem gry. Z kolei te schody są zainstalowane i na placu zabaw, gdzie stają się swego rodzaju atrakcją dla dzieci. Po tym wszystkim, co czasem gry nie pochodzić z dziećmi!

Liny drabinie na dziecko nie tylko będzie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale może również służyć jako symulatorLiny drabinie na dziecko nie tylko będzie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale może również służyć jako symulator 

W szczególności, można:

 • Spędzać wolny czas razem z drabiną liny;
 • Użyj drabiny jako trener rozwoju dziecka.

Oprócz zabawek, klatka schodowa będzie dobry symulator, który wzmocni mięśnie i kości dzieci, przyczyniają się do rozwoju przedsionkowego aparatury i reakcji. Może być instalowany w pobliżu prętów ściennych, gdzie będzie wykonywać funkcję inwentaryzacji (w postaci gotowego kompleksu sportowego), a także pierścienie i lin.


Dziecko może swobodnie używać go do wykonywania wszelkich ćwiczeń lub podczas ciepłych miesiącach możliwe jest spędzać na świeżym powietrzu, jako atrakcja, lub użyć jako poziomego paska.

Mocna lina drabina do studni

Jak wiecie, czasami dobrze musi być oczyszczone i poprawione. Zejść do kopalni, po prostu się przydać liny drabinki. Na początku wydaje się, że zapotrzebowanie na zejście do szybu również nie jest tak wielka, ale nie jest to do końca prawdą. Na przykład, nawet gdy struktura jest zainstalowany stosunkowo niedawna taka potrzeba, jeśli złamanym łańcuchu lub w studni był obcy przedmiot.

Użyj dużych Drabiny wygodne, gdy stosunkowo płytkie dobrze, w innych przypadkach lepiej jest użyć drabinkę.

Jeśli zdecydujesz się zrobić własną drabinkę sznurową, po czym, w tym celu należy wybrać wysoką jakość i praktyczne linęJeśli zdecydujesz się zrobić własną drabinkę sznurową, po czym, w tym celu należy wybrać wysoką jakość i praktyczne linę

Dla niezawodnej liny używane, o dobrej wytrzymałości, liny.Belki mogą służyć etap wykonany:

 • Wykonane z tworzywa sztucznego;
 • Z drewna;
 • Metal;
 • Lina.

Bez drabiny będzie niemożliwe do obsługi źródła wody i zejść kilka metrów w głąb kopalni. Również po drabinie liny można zrobić samemu. Jeśli popełnisz drabinie materiałów drewnianych, najlepiej jest używać sprzętu ochronnego, tak aby produkt służył dłużej.

LAN: lina ratownicza drabina

Ta drabina odgrywa znaczącą rolę w ratowaniu ludzi. Może być stosowany dla zbawienia człowieka od kopalniach surowców mineralnych i robót budowlanych, a także sportów ekstremalnych. Jeden z drabiny modele ratunkowej - LAN 10. Osiąga ponad 10 m długości.

Zaletą drabiny ratowniczy jest, że charakteryzuje się niską wagą i prosta konstrukcjaZaletą drabiny ratowniczy jest, że charakteryzuje się niską wagą i prosta konstrukcja 

drabiny ratownicze są wspólne opcje:

 • Obciążenie - nie więcej niż 360 kg;
 • średnica liny - 0,8 cm;
 • Szerokość barów - 35 cm;
 • Grubość stopy - 3,2 cm.

Również uciec drabiny mogą być wykorzystywane do ewakuacji, ale trzeba wiedzieć, że odległość między ludzi na schodach nie powinna przekraczać 2 m. W tym samym czasie, można ewakuować do 4 osób.

Zaletami takiego schody są jego waga, która pozwala szybko zmienić miejsce ewakuacji, może być również zamontowany na budynku elementów konstrukcyjnych i wymaga specjalnych urządzeń niezbędnych środków mocowania i profesjonalnej pomocy.

Bezpieczeństwo liny drabina pożarnicza

Schody przeciwpożarowe, a także ratowanie, służy do ewakuacji podczas pożarów, w nagłych przypadkach, aby sprostać wysokim zakresie, aby wyjść z niebezpiecznych obszarów wysokogórskich. Dołączone do schodów jest karabinek, młotek (aby rozbić szyby) i worek. Takie schody wykonane z materiału słabo palny (są objęte struktury ochronnej) i osiąga długość 5-19 m.


Przed użyciem drabiny w rzeczywistości niezbędne do przeprowadzenia testów.

Sprawdzić drabinka sznurowa na wytrzymałość jest możliwe za pomocą specjalnie przygotowanego testuSprawdzić drabinka sznurowa na wytrzymałość jest możliwe za pomocą specjalnie przygotowanego testu

Podczas testów na liny bar i liny silne obciążenia statyczne. Drabinka zawieszony, aw połowie z najniższych szczebli załączonego obciążenia. Jeśli testowanie części drabiny nie ma wpływu, to nie ma rejestracji dokumentu o wynikach testu. Później, po zakończeniu kontroli, wyniki są zapisywane w ustawie.

Jeżeli wyniki badań nie były zadowalające, wówczas akt jest napisane notatki z zaleceniami, a także czasie kontroli następczej. Ta sama drabina zostaje usunięty z serwisu.

Jak ocenić stan konstrukcji:


 • Ocena wyglądu: obecność lub brak odkształcanych części, uszkodzonych części;
 • Jak podłączonych opraw i elementów - ich niezawodność;
 • Ostre krawędzie, których szczegóły można następnie traumatyczne;
 • Stabilność konstrukcji, jeśli spadnie (jest luźne, uszkodzone haki), a następnie, odpowiednio, jego stan nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

Części zamienne do drabinie liny

Drabinki linowe są często używane na statkach. Siatki linowe są zainstalowane na statku i podniesienia masztu. Są one również wykorzystywane w urządzeniach z pnącza, strażaków, służb ratowniczych.

Drabiny muszą być wystarczająco wiarygodne i bezpieczne. To poprzeczki węzły są przymocowane do liny.

Do drabinki linowe był wytrzymały i silny, trzeba nauczyć się robić na drutach połączeń kablowych, które są stałe w poprzeczkęDo drabinki linowe był wytrzymały i silny, trzeba nauczyć się robić na drutach połączeń kablowych, które są stałe w poprzeczkę 

Istnieje kilka sposobów montażu:

 • Z pomocą węzła „zwieracz”;
 • Z pomocą strony „osiem”;
 • "Burlatskii pętli" - węzeł.

Węzeł „zwieracz” - uruchamia dzianie za pomocą zespołu drabinki „zwieracz”, to jest konieczne, aby przygotować słupkowego wycofać się z krawędzi każdej poprzeczki 5-7 cm, dzięki czemu małe nacięcia (pogłębianie). Ma to na celu zapewnienie, że lina nie jest następnie „poszedł” na scenie, a nawet drabina będzie znacznie silniejsza. Przed drutach sama jednostka musi być traktowane z krawędzi liny, tak, że w trakcie użytkowania, nie zaczynają kwitnąć, a dopiero potem na drutach liny odporne na przebicie montaż.

Node „osiem” - Preparaty składają się w tej samej odległości od każdej z krawędzi otworu etapie. Otwory powinny być nieco większa od średnicy liny, jej krawędź, tak jak w pierwszym przypadku, trzeba również być traktowany. Provyazyvaem węzeł „osiem”, a następnie wprowadza się liny w fazie otwierania. W tym samym etapie musi być zabezpieczony w odpowiednim położeniu, dwie dalsze pętli odbywa się za pomocą którego provyazyvaem węzła.

„Burlatskii pętli” lub „knot” - nie będzie dzwonił. Że lina będzie służyć jako etapach naszych schodów. Jednakże metoda ta wymaga umiejętności, - zdolność do wiązania węzłów.

Drabina liny odmiany (wideo)

Stosujemy się do pewnego porządku dziewiarskich twist linę tak, że pochodził z czegoś przypominającego ósemkę. Następnie wyjąć dolną część pętli, a następnie formuje się koło, które później odciąga się z górnej części pętli, to jest podobny do ósemki. Następnie dokręcić węzeł. Tak więc możliwe jest, aby liczbę węzłów, które potrzebują.

Udanych wejść i zejść!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − = 89

map