Çatı merdiveni: türleri ve merdivenleri özellikleri

Çatı merdiveni: türleri ve merdivenleri özellikleri

12 October 2017Çatı merdivenleri temel amacı - binanın çatısında bakım çalışmalarından, insan güvenliğini sağlamak içinÇatı merdivenleri temel amacı - ahşap, metal, alüminyum yapılabilir çatı zdaniyaSovremennye çatı merdivenleri bakım çalışmaları yürüten insan güvenliğini sağlamak için. Konukların ana talepleri çatıda insan güvenliğidir. Bu basamakların ile çatıda bir kişinin dengesini tutabilir ve çatının istenen bölgeye ulaşmak.


Metal çatı kaplama merdiven: çatı bakımı için sınıflandırma merdivenleri

Çatı merdiveni çatıya artış gösterir sabitlemek ve hemen belli işleri yürütmek için üzerine taşımak için gereklidir.

metal ve hedefe bağlı olarak, çatı bakımı için merdivenler ayrılabilir:

 1. pristennaja;
 2. çatı;
 3. Eğimli.

merdivenin tipine konumuna bağlıdır: duvar yakınındaki evin dışında bulunan, tavan - içeridemerdivenin tipine konumuna bağlıdır: duvar yakınındaki evin dışında bulunan, tavan - içeride

Pristennaja merdiveni (L-455h1860) - dikey, çatıya güvenli bir tırmanış sağlar. Alt aşama zeminden yüksekliği 1 metre olamaz, ve üst çubuk ile izdüşümü ile aynı hizada olmalıdır. Temel olarak çok katlı dış merdiven metal veya alüminyum profilden imal edilmiştir.


Tavan arası merdivenleri ev içinde bulunan ve çatıya güvenli çıkış için gereklidir. Çatıda Eğer tavan alabilirsiniz. tavan alanı üzerinde bu merdiven bağlanabileceği kapakları vardır. Bunlar katlanmış veya demonte edilebilir. Nadiren ameliyat merdiven kilere konabilir ve gerekirse bunu elde etmek zor olmayacaktır. ahşap ve metal olarak kullanılan, örneğin merdiven imalatı için.

Çatıda bulunan merdivenlerden perdeli ve gerekli sitelere erişim vermek - hasarlı döşeme, çöp, baca, vb

Eğimli ve duvar merdivenleri Grand Line en güvenilir ve güvenli çatı merdivenleri arasında yer almaktadır.

Çatı montajı için merdivenler: kombine çatı merdiveni

Daha önce bahsedildiği gibi, çatı - iş için en tehlikeli yer. Güvenliğiniz için yukarı doğru güvenilir bir asansör sağlayacak bir çatı merdiveni, olması gerekir. Ayrıca merdiven çatı malzemesi korur. Çatı oluklu çatı levhalar veya kayrak ile kaplı ise, üzerinde yürüyerek zarar görebilir.Çatı merdiven bir araya getirilmiş ve duvar ve bir eğimli kısım oluşur edilebilirÇatı merdiven bir araya getirilmiş ve duvar ve bir eğimli kısım oluşur edilebilir

Çatının belirli bir bölümüne geçmek için, çatı merdivenler kombine tür kullanılır. Bu duvar yakınındaki merdiven ve eğimli sayılabilir. Bu çok yönlü merdiven çatıya tırmanmak ve sonra düşme korkusu olmadan çatının yamaçta taşımanızı sağlar.

alüminyum gibi malzemeden Şimdi oldukça popüler ve kombine merdivenler. kaliteli malzeme üretimi alınır için, adımlar, güvenilir, dayanıklı, aynı zamanda kolay elde edildi.

Korozyona karşı dirençli kaplama, alüminyum merdivenler, zaman içinde kabuğu ve iyi bir görünüme sahip değildir.

elleriyle Çatı merdiveni: nasıl çatıya iyi merdiveni yapmak

bir çatı ile çalışırken, gerekli yüksekliğe tırmanmak için özel bir merdiven var bir köprü olarak merdiven kullanılarak çatı boyunca hareket edebilmelidir. Ne zaman uyacak düz çatı ve her zamanki merdiveni, ancak eğimli şekli ise - Bir çatı merdiveni kullanmak gerekir. çatı ile hiçbir çalışma bu cihaz olmadan başarılı olamaz. Ahşap veya alüminyum merdiven herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir, ama biraz çaba ile, elle yapılabilir.

Bir ahşap çatı merdiveni yapmak için, ihtiyacınız olacaktır:

 1. Kuru kartı (16h2.5 mm kesit);
 2. kare çubuklar (40x40 mm kesit);
 3. Vidalar 10 cm;
 4. çivi 10 cm;
 5. tüfek levhalar veya plakalar (genişlik 40-60 mm).

Ağaçtan Merdiven alüminyumdan daha ucuz gelip alüminyum profilden daha fazla erişilebilir kalas ve takozların çünkü.

Ahşap çatı merdiveni metal daha ucuz mal olacakAhşap çatı merdiveni metal daha ucuz mal olacak


merdiven imalatı doğrudan Devam:

 1. İlk gelecekteki adımlara uzunluğunu belirler. Daha sonra, kuru uzun levhalar aşamasına bağlı olacaktır merdivenin baz halinde kesilir.
 2. çubukların çubuklardan yapacaktır. adım genişliği, bağımsız bir şekilde belirlenir: bacak duracak bar alanı, bir insan otur durmak için yeterince geniş olması gerekmektedir.
 3. Barolar aşamalı uzun tırnaklı merdiven altına eklenmiş. Vida ile değiştirmek için bu durumda tavsiye edilmez.
 4. Sen çok fazla adım yapmanız gerekmez. Bu merdivenin ağırlığına katacak.
 5. hazır zamanki merdiveni sonra, kanca ekleyin gerekir. bir merdiven yardımıyla çatı sırtı yapışır.
 6. daha kanca uzunluğu daha güvenilir bir merdiven.
 7. paten sonucu daha kalın ahşap çubuklar, aynı genişlikte yapılmıştır.
 8. Merdivenlerde bunu Araçlarınızı asmak için uygun olacağı üzerinde kancalar yakalayabiliriz.

Bir merdiven Carry birlikte gereklidir - bir kişi merdivenin altında üstlenir, çatının sırtta oturan kanca için ikinci destek.

Çatı merdiveni metal: avantajları ve dezavantajları

Çatı merdiveni Metal - özel ev sahibi için önemli bir aksesuardır. Er ya da geç, yürütmek için yaprakları veya kar kaldırmak için Tamirat yapmak anten ya da kablo İnternet yüklemek zorunda kalacaktır. Bu durumlarda, biz çatıya tırmanmak gerekiyor. Çatıya açar İyi merdiven güvenilir olmalıdır. Bu Borge stamps nalburdan satın alınabilir böyle bir merdiven olduğunu.

Güvenilirlik ve çok yönlülük Borge çatı merdivenleri teyit zaman ve çok sayıda olumlu yorumlarGüvenilirlik ve çok yönlülük Borge çatı merdivenleri teyit zaman ve çok sayıda olumlu yorumlar

Çatı merdivenleri Borge avantajları vardır:


 1. Uzun kullanım ömrü. Yükleme merdiven doğruysa, o uzun süre size hizmet verecektir. Merdiven pas oluşumu metal koruyacaktır çinko ile kaplanmış olabilir.
 2. Çok yönlülük. Bu markanın Merdivenler zeminlerin ve çatı malzemeleri ile de sadece metal çatılarda kullanılmak üzere uygulanan, ancak yapılabilir.
 3. Güvenlik. Çatının kullanılması geleneksel ahşap daha güvenli Borge merdivenler. Çatıda çalışırken, kaza korkusu olmadan kullanabilirsiniz.
 4. Kullanılabilirlik. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen, Borge merdiveni hırdavatçıda veya internette satın alınabilir.

Yüksekten düşmeleri önlemek için tespit patinaj elemanlarının her adımda.

Bu merdiven neredeyse hiç dezavantajları vardır. eksileri büyük ağırlığa ve ürünün yüksek fiyat tahsis edebilirsiniz.

Çatı merdivenleri Metallprofil: tanımı ve özellikleri

Metal kiremit, arduvaz, yumuşak çatı ve çeşitli şekil ve karmaşıklık çatılar için kullanılan - perdeden merdiveni "Metal profili" çatı kaplamaları her türlü uygun. çatı için basamaklar doğrudan çatı merdiveni, sabitleme elemanları sabitlemek için, çatı eğimi dirsekleri merdiven içerir.

Çatı Metallprofil merdiven uzun pozitif tarafta yeterince kendilerini kanıtlamış ve bir çok avantajı var olanÇatı Metallprofil merdiven uzun pozitif tarafta yeterince kendilerini kanıtlamış ve bir çok avantajı var olan

Artıları çatı merdivenleri "Metal Profili":

 1. Uzun kullanım ömrü;
 2. çatı her türlü Evrensel sabitleme;
 3. GOST uygunluk;
 4. Dostu merdiven montaj;
 5. Nitel imalat malzemesi;
 6. Merdivenin renk seçmek mümkündür.

Merdivenin tüm unsurları sertifikalı ve emniyet standartlarına uygundur.

monte çatı merdiveni gibi (video)

Çatı merdiveni montajı kalitesi halkın güvenliği ve sağlığı bağlıdır. Bu nedenle, çatıya merdiven kurulumu iyi bu iş profesyonellere bırakılır.

Çatı merdivenleri Türleri (fotoğraf örnekler)

269osn 1291 1293 94ab2e50-8953-c256-4563-41855c35ce58 1826c09b57c556bb09e954c531640470 2011-03-11-165607 02042014state-32 54345345 142528489056531200 ddfd122ea5dde842654551bb9a55b334e47da0

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 39 = 43

map