Boyutlar Alçıpan: çarşaf ve 3 ortak boyutları nelerdir

Boyutlar Alçıpan: çarşaf ve 3 ortak boyutları nelerdir

12 October 2017Alçıpan - mükemmel bir malzeme, tavan ve duvarlar kaplama için uygundurAlçıpan - mükemmel bir malzeme, tavan bitirme için uygundur ve sadece kartonpiyer yapılmış değil stenChego - bu tavan ve duvarlar değil sadece, bir kutu ve nişler ve iç bölümleri bulunuyor. Çok, alçı panel yapılabilir ve gerçekten kaliteli bir alçıpan yapılar yapmak Seçimleri, malzeme ve boyutlarından türlerini anlamak için gereklidir.


Bu alçı, standart bir tabakanın boyutu demektir

değerlerin bazıları seçilemez. Üç yaygın genişlik, kalınlık ve üç uzunluk değeri vardır. Ama ille ne gerek standart bir yapraktır. satışa olanları ile gerekli parametreleri karşılaştırmak.

mala tahsis edilmiş olabilir alçıpan temel boyutlarını öğreninmala tahsis edilmiş olabilir alçıpan temel boyutlarını öğrenin

yaprak en yaygın boyutu:

 • Genişlik - iki kez 600 mm ve 1200 mm;
 • uzunluk veya yüksekliği - 2000 mm ve 4000 mm;
 • Alçı levha kalınlığı - 6.5 milimetre, 8 milimetre, 9.5 milimetre, 12.5 milimetre, 14 milimetre, 16 milimetre, 18 milimetre, 18.5 milimetre, 24 milimetre, 29 milimetre.

Bu piyasada bulacağınızdan emin bir şeydir. iş bazı özel boyut gerektiriyorsa, o fabrikadan doğrudan sipariş edilebilir. Ardından palet (bir paket), size belirli bir iş için gerekenleri olsun.


Parametreleri hesaplamak veya GCR oranını bilmek istiyorsanız, çevrimiçi hizmetleri kullanın.

Bunlar örneğin, bir çalışma alanı (kareler sayısı), biraz daha değer girmek online hesap makineleri, ve hesap makinesi kadar malzeme satın almalıyım tam olarak nasıl hesaplar.

Ne bir alçı levhanın boyutu olabilir

Alçıpan bir standart tabakanın uzunluğu 2 ila 3 metre arasında değişir. Daha da açık olarak, yani, üç uzunlukları -. 2, m ve 2,5 m, sırasıyla, 3 m, ancak yaprak polutorametrovy bulacaksınız olan ürün, 2.7 m, 3.3 m ve hatta 3.6 m üreticileri .

alçıpan levhalar büyüklüğü onlar kurulacak odası, büyüklüğüne ve özelliklerine dayalı seçilmelidiralçıpan levhalar büyüklüğü onlar kurulacak odası, büyüklüğüne ve özelliklerine dayalı seçilmelidirEh, fabrikada kartonpiyer kesmek için sipariş üzerine yer varsa. Bu durumda uzunluk sizin onarımlar için en uygun olanı, şekildedir.

duvarın tüm uzunluğu kaplama duvarı mantıklı zaman uzun levhalar elde etmek. Bu da daha az dikişler elde etmek için olduğunu. Jumper gerekmez çok koymak.

Ama sen 2,7 m tavan yüksekliği var diyelim, alçı plaka uzunluğu - 3 m, sonra uzunluk mantıklı değil alçıpan edinirler. Çok fazla atık ve levhalar tür boyutlar işkence sahip tamircilik olacaktır. Basitçe FCL boyutunu satın.

Alçı levha kalınlığı

Alçı standart kalınlık - 6 mm, 9 mm ve 12,5 mm. Bu, sırasıyla, 9, 5 mm bir araya ve 6.5 mm varyant parametreleri kalınlığı ve olabilir. Yine, üreticiden doğrudan paletin içinde plakaların sırası üstlenecek ve istediğiniz kalınlığı olabilir.

Özel dikkat, uzmanlar ücret ve alçı levhaların kalınlığı tavsiyeÖzel dikkat, uzmanlar ücret ve alçı levhaların kalınlığı tavsiye

Ateşe dayanıklı ve takviyeli levha kalınlığı üretilir:

 • 15 mm;
 • 18 mm;
 • 25 mm.

Alçıpan plakanın kalınlığı uygulama amacı ile açıklanabilir. Örneğin, altı milimetre ince levhalar kemerler ve inşaatları için kullanılır. Ama büyük bir bükme yarıçapı bekliyorsanız, bu plakaları almak karlı değil, esnek alçıpan daha pahalıdır. Aynı iki katmanlı kemer yapmak beri Ve iki kattan fazla gerekecektir.

tavanlar için amaçlanan 9 mm'lik bir kalınlığa sahip levhalar, bu bıçağın uzayda deforme edilmez. Ama duvarlar için, değil uygun değil gücü vardır. Ancak, tavan ve makul oniki buçuk milimetre daha kalın sayfaları, duvar alçıpan seçmek için. Bunlar, montajı kolay, esnek ve dayanıklıdır. Bunun alçıpan en çok talep kalınlığı olduğunu söylemek gerekir.


Parametreler: genişlik Alçıpan

Bu parametre, bir standart olarak adlandırılabilir - Bu nedenle 2m, aynı zamanda ancak 0.4 ya da 0.6 m bir saha ile bir metal çerçeve orada raflar olan, 1 .., ticari olarak bugün yarısını standart tabakanın hafif ve konforlu küçük yaprak genişliğindedir. 1.5 / 2 m - 0.6 m bir tabakanın uzunluğu.

Kendi alçıpan yüklerseniz, o zaman esnek alçı seçmek daha iyidirKendi alçıpan yüklerseniz, o zaman esnek alçı seçmek daha iyidir

Bu çarşafları Eh onlar arabaya koymak kolaydır ve bunlar sadece çok büyük uçakları kullanarak, tek başına monte edilebilir şekilde yerleştirin. Aksi takdirde, dışarı dikişleri bir çok şey var. Alçı Esnek türleri çok dardır. Örneğin, alçıpan marka GKLD 0.9 m'lik bir genişliğe sahiptir.

ne kadar alçıpan levha ağırlığında Hakkında

Ağırlık alçıpan kendi kalınlığına bağlıdır. kalınlık yukarıda belirtildiği gibi sırayla, GCR, alçıpan, özellikleri türüne amacına bağlıdır vardır. Arch alçıpan kalınlığı - 6,5 mm, iyi tavan - 9.5 mm.


Bir alçı levha seçerken hesap ve onların ağırlığı içine almak önemlidirBir alçı levha seçerken hesap ve onların ağırlığı içine almak önemlidir

6.5 mm alçı levha ağırlığı kadar bir kalınlıkta Yani 5 kg eşittir. 9.5 mm kalınlığındaki endeksi ile tabaka 7.5 kg ağırlığındadır. Oniki bir ağırlık ve bir buçuk mm kalınlığında bir plaka 9.5 kg eşittir.

kitle GOST olağan ve neme dirençli alçı mm levha kalınlığı başına en fazla 1 kg olduğu. tabakanın 1.6 kg / mm kalınlık - Ateşe dayanıklı alçı pano yaklaşık 0.8 ağırlığında olacaktır. Bunlar standart gereksinimleri vardır.

Ne alçıpan ağırlığını bilmek önemlidir

ne kadar bilerek alçıpan ağırlığında, sen hesaplamak için izin ve çaba montaj çalışmaları ve belirli yüke dayanıklı tasarım yeteneği harcanan olacaktır. Kadar kilo bir alçı panonun dayanabilir nasıl sonra tanımak ve önemlidir. Bu yapılar veya diğer kusurların çöküşünü engelleyecektir.

Alçıpan ağırlığı bilindiğinde, doğru boyut ve alçıpan konstrüksiyon yükleme hesaplayabilirAlçıpan ağırlığı bilindiğinde, doğru boyut ve alçıpan konstrüksiyon yükleme hesaplayabilir

Bunu yapmak için, metre kare başına potansiyel yükünü hesaplamak gerekir. bölümleri veya duvarlar. Ağır bir şey, sağır satın alçıpan asmak istiyorum. Bunlar / metrekare 150 kg yük dayanabilmesi. m. Bu tür bir lavabo veya su ısıtıcı, bir duvar altında duvar yapıları üzerinde, örneğin, (bu tutulur).

GCR: Bağımsız hesaplanması için rulo halindeki malzemenin boyutlarının

Seçtiğiniz alçıpan büyüklüğü sonra odanın tüm ölçümlerin temizlenir. Göreviniz - Alçıpan konstrüksiyonların gelecekte eklemlerin sayısını en aza indirmek için. Ve bunun için doğru uzunluğa ve uçakta sayfaları yerleştirmek hakkını almak gerekir.

Herhangi Onarım çalışmalarına başlamadan önce gelecekte inşaat bir çizim yapmak için mutlakaHerhangi Onarım çalışmalarına başlamadan önce gelecekte inşaat bir çizim yapmak için mutlaka

Eğer yüzeyin bir harita çizmek için gerekenler:

 • Eğer değilseniz yanlısı, geçici, önemli iş ihmal etmeyin - İlk beraberlik kart yüzeyleri;
 • Bu kart kutusuna kağıt parçası üzerine çizebilir, kendi seçtiğiniz ölçek;
 • kaç sayfa ve ne ihtiyacınız boyutu: bu haritanın sayfasını üzerinde yayınlayarak, açıkça her şeyi görmek.

yüzey alanına stokunun yaklaşık% 15 ekleme - kesinlikle çizimler uğraşmak istemiyorsanız Ama, alçıpan basit prensip satın alınabilir.

Stoklar gerekli belirtilmiştir. Daha deneyimli olanlar, stok yeni gelenler hepsi% 20 üzerinde "cömert olmak" iyi değer sadece% 10 ekleyebilirsiniz.

Yine çevrimiçi hizmetler hızla sizin için işi yapmak olduğunu hatırlatmak istiyorum. Eğer gerçekten güvenmiyorum söylüyorsan, iyi bir satış görevlisi bakınız: o size bildirecektir o kartonpiyer almak için maliyeti ne kadar. Böyle bir seçenek güvenmediğiniz buysa, o zaman küçük bir ücret karşılığında bir uzman hesaplama yapacaktır. Şüpheye için bu yeterli olacaktır.

Neden alçıpan kadar popüler

Bu malzeme bir çok avantajı olduğunu. En önemlisi, onunla çalışmak nasıl kullanılabilir - bu en azından genel anlamda açıktır. Ve tabii ki, bu çevresel açıdan güvenli bir malzeme olduğunu dikkate almak. Değil endüstriyel kimya, uzun tren ve gerçek pratik doğal ürün ile bir şey değildir.

ekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterizedir çünkü birçok kişi, bir kartonpiyer seçmeyi tercihekolojik ve sağlık güvenliği ile karakterizedir çünkü birçok kişi, bir kartonpiyer seçmeyi tercih

alçıpan avantajları:

 • Bu malzeme, belirli bir mikro muhafaza edebilir;
 • Onun herhangi bitirme sığar, dekorasyon her türlü harika görünüyor;
 • Mükemmel esneklik ile bir malzemedir;
 • uygulama aralığı, son derece geniş bir GCR olduğu;
 • Bu yanıcı olmayan, ateşe dayanıklı bir malzeme olduğu;
 • asit seviyesi, insan derisinin asidite düzeyi ile karşılaştırılır;
 • Bu toksik olmayan malzeme;
 • Oldukça ucuz maliyeti;
 • Malzeme hafif olduğu;
 • GCR daha da güçlü bir hale gelecektir aracılığıyla özel yapıları ele yeteneği, neme dayanıklı veya alev geciktirici olabilir.

Bu alıcılar çekiyor ve bu yapı içinde demirbaşlar monte edilebilir. Malzeme iyi bir ses yalıtımı bulunmaktadır ve arka plan radyasyon düşük. Son olarak, bir acemi için bile işletmek kolaydır.

Alçıpan boşluklar ve açıklıkları doldurabilir, zaten var olan yapıları yenilemek, bir rahatlama yaratabilir.

Hepsinin bir mimari kompozisyon inşa edebilirsiniz - sütunlar, kemerler, kaideler, raflar. Alçıpan, duvar hizalamak iç duvarlarını inşa et, tavan dekore edebilirsiniz. materyal mutfakta ve banyoda çalışabilir beri.

Türleri ve alçı levha boyutları (video)

Demokratik denen Alçıpan malzemesi. Beceri, sabır, dayanıklılık, talimatları izleyin ve tam olarak evinizi süsleyecek ne olmuş yapabilirsiniz.

Seçtiğiniz iyi şanslar!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 + = 90

map