Boyama duvar ve tavanlar için silah Sprey: seçim ve boyama makineleri

Boyama duvar ve tavanlar için silah Sprey: seçim ve boyama makineleri

12 October 2017Tabanca - sadece mürekkep tüketimini kaydetmek için yardımcı olur, aynı zamanda çalışmak için kolaylaştıran bir cihazGun - mürekkep tüketimini kaydetmek için yardımcı olur, aynı zamanda püskürtme tabancası çalışmanızı kolaylaştırır sadece bir cihaz - Yeterli ciddi kazanılmasını ve kişinin satın almak zoraki ise, aç gözlü olmamak, kaliteye sahip bir makine popüler üreticileri satın almak daha iyidir. Aygıtı seçtiğinizde durumda yapılır ne malzeme dikkat edilmelidir. Tercih o plastikten yapılmış bir beden daha dayanıklıdır, uçağın alüminyum gövdesini vermektir.


Nasıl tavan boya püskürtme rengini yapar

tavan Boyama boya püskürtücü şey karmaşık olmadığı. Birim hemen hemen tüm çalışmaların otomatik gerçekleştirir. Sıtma sadece ağızlık doğrudan ve boya homojen biçimde uygulanmasını sağlamak, kompresörün basıncı düzenlemek gerekir.

Bu arada, püskürtme tabancasının ana bileşenleri - şudur:

 • boyalar için bir hazne;
 • Kompresör (aka aşırı besleme ya da pompa);
 • bir meme içinden boya arzu edilen kıvama püskürtülür.

Ayrıca, püskürtme tabancaları, mekanik ve elektrik olduğu belirtilmelidir.

eşit tavan yüzeyine püskürtülmüş Spreyeşit tavan yüzeyine püskürtülmüş Sprey

tankındaki basınç tarafından desteklenmektedir birinci silindir, bir el pompası ile pompalanır ve ikinci olarak da tek bir kompresörün çalışması ile desteklenmektedir.


Uygulamada bu tür her bir birim çıkarılabilir memesi ve bir basınç regülatörü bulunmaktadır. spreyleri daha benzer yollardan en basit olanı, bu tür işlevselliği yoktur. Böyle ekipmanın büyük avantajı - kolay kullanım. tutulması çok zor olmadığı için, onlar resmin hiçbir deneyimi oldu bilmiyorum.

Boyama duvar ve tavanlar için cihazı nasıl seçilir

Hangi silahlar en iyisidir spreyi? Doğal olarak, kimin operasyon gücü Bir mikro denetleyici tarafından kontrol edilir. Yani, boya yoğunluğunu ayarlamak vb kat sayısı ve işaret, sen en ince ayar silah operasyonu yapmak için izin veren bir yazılım olması.

daha sonra, önceden ayarlanan bir moda ayarlanabilir cihaz, bu nedenle hava ile doğru oranlarda karıştırmak için renklendirme bileşeninin akış hızını ayarlamak ve.

Bir silah seçerken odaklanmalıdır: • Marka farkındalığını;
 • ekipman kalitesi (en azından plastik parçalar, nispeten yüksek bir ağırlık, motora kalitesi daha çok ağır olmayan sarma gibi);
 • özelliği, cihaz "doğal olmayan" uçlarını tamamlayın.

Elektrikli sprey tabancaları çünkü en yüksek onların ayar doğruluğunun iyi kabul edilirElektrikli sprey tabancaları çünkü en yüksek onların ayar doğruluğunun iyi kabul edilir

Sadece olmamalı maliyetine dikkat. Örneğin, birkaç yıl önce şirket 280 dolar fiyatı için boya püskürtme Vitek lüks sınıfını yayınladı. Uygulamada, bu ortaya çıktı ucuz Çin modellere göre daha birçok kez kalitesi kötü olduğunu. Akrilik meme göre su boya yakıt ikmali sırasında ve hemen hemen her zaman anormal mürekkebi ve hava karıştırma modunu gösterir pıhtıları parçalar.

İdeal olarak - alıcı dikkat çeken her modelin değerlendirmeleri okumak daha iyidir.

İpuçları: Silah iyidir tavan boyama seçmek için

Duvarların boyama, bir sprey kullanabiliyorsa, tavan mutlaka diğer şeylerin yanında, sen 4 atmosfer basınç fazlalığını koyabilirsiniz, elektrikli tabanca kullanılır. Aksi takdirde, yumuşak fırça kıllarına sahip sıradan bir fırça kullanımı daha iyidir. Doğal olarak, boya tüketimi daha olacak, ama ileride her şeyi yeniden yapmak gerekmez.

Eğer öyleyse, ve üreticileri tarafından rehberlik, aralarında:

 • INTERTOOL;
 • bosch;
 • MasterTool;
 • sturm;
 • Stern.

INTERTOOL - onların kalitesi çok yüksek olduğu için, sprey tabancaları üreten en popüler şirketlerinden biriINTERTOOL - onların kalitesi çok yüksek olduğu için, sprey tabancaları üreten en popüler şirketlerinden biri

Bu arada, böyle bir alet örneğin, şirket Çelikler için, hatta Beyaz Rusya'da üretir. Bu ucuz, ancak kalite açısından INTERTOOL karşılaştırılabilir. Çin, ancak ihtiyaçları için de çok yüksek kaliteli elektrikli ekipman üreten ve bu Rusya'da meşhur olsa bile bu şirket.


Neden tavan elektrikli boya püskürtücü boya emin olun? Bu amaçla renklerin az sayıda kullanmak istediğiniz Çünkü boşanma ve sarkmayı çekmemek için böylece.

 2'den fazla atmosfer basıncı yapmak için bir sprey şişesi kullanılarak zaman pratik olarak imkansızdır. Eğer video kullanmak eğer, boya pürüzsüz ve düzgün tabaka ve unutmak yapabilirsiniz olduğunu.

Tavan lateks boya boyamak için bir sprey tabancası nedir

Ne su bazlı boya ile doldurmak için izin verilen silah, ayırır? Aslında o - çıkarılabilir nozul. Onun depoyu doldururken, geleneksel çalıştırırsanız mürekkebin bazı sonunda kurur çünkü, püskürtücü hızla değersiz hale gelecektir. işe yaramaz mekanik yollarla kaldırın. Bundan dolayı, meme - bir sarf malzemesidir. Onlar çıkarılabilir olmayan modellerde, püskürtme tabancasının ilk kullanımdan sonra tamamen değiştirmek zorunda kalacaktır.

Tabii ki, tabanca, ancak boyama ve dayanıklılık uygulanan katmanın kalitesinin daha basit modeller çok arzulanan bırakacaktır olabilir lateks boya ile boyamak için.

Normal ev kompresör boyama için kullanmak da mümkündür.

Onlar çıkarılabilir ağızlığı var çünkü, operasyonun iyi süresine sahip tavan lateks boya boyama tabancalarıOnlar çıkarılabilir ağızlığı var çünkü, operasyonun iyi süresine sahip tavan lateks boya boyama tabancaları


Ayrıca, bu tür ekipman büyük avantajları vardır:

 • Bu (dokulu yüzeyin boyanmasına özellikle faydalı) ila yaklaşık 10 atmosferlik bir basıncı ve daha da büyük bir ayarlama olanağı sağlar;
 • yüksek verim;
 • Belirli renk varyasyonlarına (kauçuk, mineral) için uygun değildir.

Nasıl ev kompresör kullanılır? Onun için, büyük bir rezervuar ve kavisli meme değil özel bir adaptör satın almak gereklidir. esnek bir hortum (bir takviye ile kullanılabilir) vasıtası ile kompresörün bağlanmıştır. Elektrikli hava pompası bile, galvanizli metal yüzeye boyanabilir.

Tavan sprey tabancası boya için ipuçları

Bu durumda, silahı kullanan boyama 3-4 kat olarak yapılmalıdır. Önceki kurutulması üzerinde en az 2 saat olmalıdır. Astar yüzeyi gerektiğinde sadece yapılır, ancak boya (1'e 1) ile birlikte uygulanması tavsiye edilir.

Meme yüzeyinden 20-30 cm mesafede yerleştirilmelidir kaplanacak olan. Eğer geniş bir kapsama sahip bir hortum kullanıyorsanız, mesafe arttırılmalıdır.

değil en iyi seçenek - boyayı sulandırmak değil doldurma için kullanılır. Onlar da viskoz ve basitçe memeyi tıkayabilir. Seyreltme üretici tarafından tavsiye edilen çözücüler (örneğin, petrol türevleri, yasaklanmış silikona ilave edildi) olmalıdır. mürekkebin viskozite düşüşü için "örnek" vasıtasıyla mümkündür edin.

tabanca yardımıyla tavan boyama zaman aralıklarında 02:00 de Yüzeye 3-4 kez boyamak için tavsiye edilirtabanca yardımıyla tavan boyama zaman aralıklarında 02:00 de Yüzeye 3-4 kez boyamak için tavsiye edilir

Bunun için:

 1. sıvı krem ​​kıvamı ulaşan bir stok çözelti hazırlayın.
 2. bir cam plaka alın ve boya birkaç damla üstüne bırakın.
 3. Sol ve sağ yardımıyla boya cam yüzeyi üzerinde eşit yayılmış olmalıdır döner. Bu yapıldıktan almaz ve sadece damla yaymak etmezse - daha çözücü eklenerek viskozitesini azaltmak için gereklidir.

Elektrikli sprey tabancası boya, motor soğuması için birkaç dakikalık kısa molalar için her 20-30 dakika olmalıdır. Bu durumda, boya karıştırılmış olmalıdır (bu ayrı bir fonksiyon için bir püskürtme tabancaları, kompresör ters yönde hava pompalar, kendi artı valf içinden geçer).

Tabii ki, bundan önce başlayan çalışma boya uygulamasının kalitesinin değerlendirilmesi, yüzeyin küçük bir parça boyama yapılmalıdır. memeden böylece boya, daha küçük boyutlu damlacıklarından "sis" gelmelidir.

kullanırken bir sprey tabancası respiratör ve diğer koruyucu ekipman (gözlük, tulum) kullanmak için gereklidir.

Rezervuar mürekkep boyama sonra kalıntıları çıkarılır. Bu doldurma işlemi için, solvent ve meme boyunca geçen gerçekleştirilir. Sonra o - Suyu pompalama yürütmek gerekiyor. Mağaza gun çıkartılıp, ve burada hazne açılacak olan.

Ne kadar iyi sprey tavan boyası (video)

o silah satın değer olup olmadığı? motor 150-250 watt düşük verimlilik ile donatılmış olarak Neyse ki, bu tür ekipman, pahalı değil orada olmasıdır. Ama onun yardımıyla renklerin büyük miktarda kaydedin. Ve bu nedenle yeterince hızlı silah öder. Yani evet, satın almaya değer. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 22 = 24

map