bonsai Amman büyümeye nasıl: Yeni Başlayanlar için 6 İpuçları

bonsai Amman büyümeye nasıl: Yeni Başlayanlar için 6 İpuçları

12 October 2017Amman bonsai mümkün küçük akvaryumlarda bunu büyümeye yapar kadar hızlı diğer su altı bitkileri olarak değil büyüyorAmman bonsai mümkün küçük akvaryumlarında kullanılmak üzere küçük akvariumahVyvedeno bitki Ammann bonsai içinde büyümek yapar diğer su altı bitkileri gibi değil kadar hızlı büyüyor. görünümünde bir botanik açıdan, uzmanlar tanınmış Bacopa Karolinska ile eşit koydu. Bu durumda, aralarında anlamlı farklılıklar vardır. küçük akvaryumlarda sahipleri yavaş yavaş daha az budama çalılar için vejetasyon boyutunda artırmak gerekir. yetiştiriciler araştırma damızlık yıllar geçirdim nedeni budur. 


bitki karakteristikleri

botanik insanların alanında yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip değil bonsai Amman (AB) bulmak için zorluk çekmeden mümkün olacak. Bu sağlam ve düz kök farklıdır. Eğer dokunursanız, biraz etli görünüyor dokunun. Birçok Amman (ammania) meristem karşı bir denge olarak hareket oldukça etkileyici bir kök vardır gibi görünüyor. Yaprakların kadar bütün "inşaat" denge kök çalışırken, bir tarafa bitkiyi çekin.

Oval bitki fazla 1 sm bir maksimum uzunluğu bırakır. çalı 1.6 m'lik bir maksimum genişlik ile 15 cm kadar büyür Uygun koşullar altındaOval bitki fazla 1 sm bir maksimum uzunluğu bırakır. çalı 1.6 m'lik bir maksimum genişlik ile 15 cm kadar büyür Uygun koşullar altında

Buna ek olarak, bir kaç vasfı izole:

 • değişen çevre koşullarına karşı hassasiyet artışı;
 • aydınlatma değişiklikler derecede kararlılığı;
 • haşerelere karşı direnç;
 • Yıl boyu.

dikim ve ıslahının Özellikleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu bitki tutukluluk koşullarına oldukça zahmetlidir. bağlamda size gereken avans her şeyi hazırlamak için gereklidir. Bu bir akvaryumda su ısıtma sistemi ile başlar. minimum sıcaklık 22 santigrat derece altına düşecek ve maksimum olmamalıdır - 28 derecenin üstünde yükselir. Artan bir önem su sertlik derecesine ödenir - dh yaklaşık 2-12 gezinen.


deneyimi olan Akvaryumcular sıralanan göstergelerin tedavi sorumlu öneririz. Bitki öldü için 1-2 birimleri tarafından onlardan ayrılmak için yeterli. içeriği doğru düzenlenmiştir Bir gösterge, çoklu dekoratif çalılar oluşumu olacaktır. Gelecek 2-5 ay içinde yüksekliğinde 1 ila 3 cm den katacak.

Amman Bonsai - maksimum bakım gerektiren bir çok kaprisli bitki. Eğer tutukluluk koşullarına uygun değilse, çalı ölecektirAmman Bonsai - maksimum bakım gerektiren bir çok kaprisli bitki. Eğer tutukluluk koşullarına uygun değilse, çalı ölecektir

Aşağıdaki sağlayacak böyle dinamikleri kaydet: • tankında saat su arıtma sistemi;
 • Her gün sıvının toplam miktarının en az dörtte değiştirilmelidir;
 • 6,5 pH 7,5 aralığında bir asidite düzeyi;
 • gübre CO2 içeren günlük eklenmesi;
 • Karmaşık mineral gübrelerin düzenli kullanımı.

aydınlatma derecesini ayarlama

doğrudan fiziksel değişiklikleri etkileyen en önemli parametrelerden biri - ışığın düzeyidir. Yukarıda belirtildiği gibi, Amman çok gelen ışığın toplam miktarına talep değildir. Onun eksikliği veya yavaş aşırı miktarda veya sırasıyla, büyümesini hızlandırmak unutulmamalıdır. 0.4 ila 0.6 W / l aralığı içinde optimum ışık şiddeti.

tesisine beslenmeden, yukarıda tarif edilen aralıkta daha fazla ışık, aktif kanat yapısı oluşturulur. Özellikle bu kırmızı renk var üst, için de geçerlidirtesisine beslenmeden, yukarıda tarif edilen aralıkta daha fazla ışık, aktif kanat yapısı oluşturulur. Özellikle bu kırmızı renk var üst, için de geçerlidir

Akvaryum aydınlatma şiddeti daha az 0,25 W / L olacak, ardından gözlenen:

 • bitkinin alt kısmında düzenlenmiştir Zayıflama yaprakları;
 • alt soluk renk görünümü;
 • yaprakların Pürüzsüz ölen;
 • uzunluğunda uzantısı kaynaklanıyor.

Amman Bonsai: bakımı pratik tavsiyeler

hazırlık aşamasının tamamlanması ile, teknoloji bırakarak düşünmelisiniz. Amman bonsai yaprakları oldukça yavaş büyür gerçeği ışığında, kesici 2 ay içinde en fazla 1 saatte gerçekleştirilir. Rakamın kesinlikle uyulması gerektiği unutulmamalıdır. Mow daha sık bu süre önerilmez.

Çok nadir saç kesimi de kontrendike. bu, gelen ışığın gücünü ve işleme geliştikçe için Amman fiziksel özellikleri, oldukça yavaştır. Bu süreçler uzakta hemen hemen tüm büyüme ortamını alacak çok büyük olduğu anlamına gelir.

sık biçme bitkiler alma onu zayıflatabilir ile güç yükselmeye ve silinmiş parçaların kurtarma olmayacaksık biçme bitkiler alma onu zayıflatabilir ile güç yükselmeye ve silinmiş parçaların kurtarma olmayacak

Akvaryumcular aşağıdaki nedenlerle, getirmemesini diyoruz:

 • büyüme yoğunluğu azalır;
 • kademeli düşme süreçler;
 • tüketilen ışık miktarını azaltmak;
 • kademeli çürüme kaynaklanıyor.

Optimum yaklaşık 2/3 bitkinin kesmek için kesme işlemi sırasında olur. Gerekli olduğunda yakın karaya üst kesmeye. Sonuç bitki tarafından işgal alanını artırmak olacaktır. Görüş pratik açıdan, sadece nehir kumu astar olarak kullanılır. Herhangi insan yapımı malzemeler Ammann kabul etmeyecektir. Dikkat ihtiyaç ve toprak tuzluluk derecesine dikkat edilmelidir.


bonsai (video) büyümeye nasıl

Nehir kumu işe yaramadı almak için ise geleneksel orta yoğunluklu toprak yapacağız. daha fazla büyümesi ile Amman bonsai sadece kesimler çarpacaktır. Durum için akvaryumda konfor yaratmak gerekmektedir. Bu durumda, şeylerin doğal düzen kaydedilecektir. Oldukça sürekli onu fiziksel durumuna bir göz tutmak için tavsiye edilir. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1

map