The BlogEvinizin bodrum katı varsa, o zaman önceden bodrum merdiven tasarım ve görünüm düşünmeliEvinizin bodrum katı varsa, o zaman tasarım ve her evde bodrum merdiven Bodrumlar ve kiler görünümü çok farklı bir şekilde kullanılması önceden düşünmelidir. Ama aynı zamanda da bir şey paylaşmak - normal çalışması için bir merdiven varlığını ima rahat bir bodrum girişi sağlamak için gereklidir. Oldukça kolay bir iş gibi görünüyor, ama o kadar basit değildir. Herhangi merdiven güvenlik standartları ile belirtilen gerekliliklere ve uyum ile inşa edilmelidir akılda tutulmalıdır.


Biz karanlık köşelerine doğru gidin: merdiven bodrum

merdiven montajı yapan o iç uyması uyum, rahat, her şeyden önce, güvenli olması gerektiğini unutulmamalıdır ve bu kadar yer almaz.

bodruma merdiven donatmak, bunu yapmak gereken bir bütün aile üyeleri için güvenli, pratik ve konforlubodruma merdiven donatmak, bunu yapmak gereken bir bütün aile üyeleri için güvenli, pratik ve konforlu

doğru gelecek tasarımı için malzeme seçmek amacıyla, sonuçta bütün hesaplamaları yapmak ve hakkı, sonuçtan mutlu Aşağıdaki sorulara cevap gerekir:

 • Ne kadar sıklıkla bodrum kullanacak ve buna göre ve merdivenler;
 • Bunlar büyük, ağır nesneler taşınacaktır;
 • Ne kadar güçlü merdiven dış etkenlere maruz kalan ve nerede ona ana giriş edilir - dışarıda evin veya içinde;
 • yere dikilen yapı göreli bodrum alandır;
 • Ne Altında parametreleri kullanmak rahat olacak;
 • konut üslup tasarımını rahatsız etmemek için bu ikinci kata daha sonra ilk yol açar ve nasıl, bir merdiven gibi görünmelidir;
 • Ne kadar finans iş için gereklidir.

yapının büyüklüğüne gelince, o zaman genişliği yaklaşık 90 cm olmalıdır. Bu da inmesini ve gerekirse birbirini iki kişi kaçırabilirsiniz rahat olması için gereklidir.

Açılış özgür olmalıdır, ancak bu boşluğu, ayakları değildi böylece "arzu" başarısız.


. Çıkış sırasında herhangi bir rahatsızlık ve daha az ise - - onlar ne kadar uzunsa, merdiven genişliği boyutu 25-35 cm olabilir da inmesini tehlikeli olur. bir kademenin yüksekliği, 12 ila 22 cm arasında olabilir.

bodrum için yolun eğimi 25-75 derece aralığında seçilmelidir. Ama bu faktör merdivenin uzunluğunu etkiler.

Merdivenin eğim derecesi odasından ücretsiz bölgeye bağlı olduğunu anlaşılmalıdır. Boş alan ve tersi daha sapma küçüktür.Evin bodrumuna Merdiven: Tasarım varyasyonları

bodrum veya bodrum giden bir merdiven olabilir Seçenekler çok fazla değil. Bu, bu tesis alanı yapısının özellikleri ile ilişkilidir sıkı şartlara tabi olması gerektiği gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

En popüler bir platform bodrumuna ahşap merdivenEn popüler bir platform bodrumuna ahşap merdiven

Öyleyse, bir merdiven olabilir? Bize yapıların üç temel tipi düşünelim:

 • Bando - En basit merdivenler. Bu tasarım herhangi dönüşler içermez ve düz bir çizgi olduğu gibi onlar ellerini yapmak kolaydır. Doğru, bu alan çok ihtiyacı var.
 • yerde - tipik olarak kullanıldığında "P" ya da "L" - şekil verilen yapı. Onun avantajı kaldırma sırasında kısa bir mola yapmak için olasılık. o çok yer alırken Ama, bu nedenle küçük alanlar için uygun değildir. Ve diğerinin açıklığının büyük genişliği zaman gerekli değildir.
 • bobin tasarım - En kompakt seçenek, ama öncekiler kadar uygun değil. önemli ölçüde büyük öğeler taşınmasını engelleyebilir genellikle dar ve dik böyle bir merdiven, evresi.

bodrum merdiven boyutunu en aza indirmek için sarım kullanılabilir.

merdivenlerden yapılan hangi malzemeye gelince, onlar olabilir:

 • ahşap - Son derece istenmeyen bir seçenek. Bodrum odaları, ısıtmalı olmayan bir kural olarak, sırasıyla, nem sürekli yüksektir. Bu tasarım üzerine Küflenmeyi neden olabilir ve daha sonra değersiz hale gelecektir budur.
 • maden - bodrum merdiven için mükemmel. Böyle bir yapı oldukça kurulumu basit, değil su korkuyor, uzun süre kullanıldığında, bu büyük finansal maliyetler gerektirmez.
 • beton - güvenle herhangi hava koşullarına dayanacak, böylece bir merdiven güvenle bile sokakta yerleştirilebilir. Ama bu tasarım zahmetlidir ve duvarda ek yük sağlayacaktır. En yaygın teknik oda veya garajlarda kullandı.

Kendi elleriyle bodrum merdiven: çizimler ve onlar içerdiğini

Ne olursa olsun, ne tür ve ne gerekli her türlü çalışma bir merdiven yürüyüşü çizim yapmak için önce inşaat üretimi ortaya çıkar. Bu doğru gelecek merdiven boyutunu hesaplamak için gereklidir.

Zorunlu adım tasarımının ana özelliklerini yansıtacak olan, gelecekteki bir yetkili çizim merdivenlerden formüle etmektirZorunlu adım tasarımının ana özelliklerini yansıtacak olan, gelecekteki bir yetkili çizim merdivenlerden formüle etmektir

Bu şekilde, genellikle kabul edilmektedir:


 • kademelerin ve yüksekliği;
 • adımların ve merdiven boyunca genişliği;
 • MERDİVEN büyüklüğü;
 • açıklık yüksekliği.

bilinmeyen olduğunda Referans çizim ile bir merdiven uzunluğunu hesaplayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, ölçek göz önüne alındığında, bir dik açı çizmek için kağıt grafik gerekir. Sonraki iletki merdiven tilt kaydetti ve bir çizgi çizin. Bir cetvel Elde uzunluğunu hesaplamak için.

evin bodrumunda Metal merdiven: kurulumu Özellikleri

Çelik konstruksyon Merdiven, en dayanıklı, rahat ve dayanıklı haline gelmiştir. Ama aynı zamanda o ahşaba göre monte etmek daha zordur ve metal korozyonu karşı bağışık değildir.

malzeme görünen pas lekeleri üzerinde çalışma başlamadan önce, bu kaldırılmalı, varsa, işlem, özel araçlara sahip olacaktır. Üstelik, metal merdiven düzeneği gereksiz boya veya emaye çok katmanlı tasarımı için uygulanacaktır sonra.

Kolayca el bodrum metal merdiven yükleyebilirsiniz yeterKolayca el bodrum metal merdiven yükleyebilirsiniz yeter

U kesitleri kullanılarak bir metalin bir mahzeni bir merdiven oluşturun. Bu gerektirecektir:


 • Metal kanalları;
 • 1 ml 'lik bir kalınlığa sahip bir metal yaprak;
 • Beton bazlar için çakıl, çimento ihtiva eden bir çözelti;
 • adımlar için 5 cm köşeler;
 • korozyon ve boya mücadele için araçlar.

yaptıktan sonra gerekli tüm hesaplamaları ve kanallar metal parçaları kesti. Daha sonra, kaynak makinesi kullanılarak çerçeve açık köşeleri üretilen parçalar bağlanmalıdır. Gereksiz pürüzlülüğü ve nodüller taşlama çıkarıldı. Her pas önleyici işlenir.

Daha sonra, oluşan merdiveni mahzeni takılır. merdiven yer alacak yerde, yaklaşık 15-20 cm'lik küçük bir beton temel derinliğidir. merdiven alt kenarı dökülür çakıl ve beton ile doldurulmuştur, bir ön-kazılan deliğin yüklenir.

Sonunda kesilmiş ve çerçeveye bunları lehim sadece bir kademe mevcuttur. Bundan sonra, tüm gereksiz izleri ve nodüller kaldırın. Yine, korozyon önleyici bileşik uygulanır. bodrum Metal merdiven hazırdır.

Kendi elleriyle bodrumuna beton merdiven: binasında İpuçları

en güvenilir seçenektir - Merdiven bodrum yol açan betondan yapılmış. Bu tasarım yükü her türlü dayanabilir ve hareket güvenliğini sağlayacaktır. Bu merdiveni, son derece uzun bir süre aşınmaya ve karakteristik korkar değildir.

onun dezavantajları arasında malzemeler için oldukça pahalı nakit maliyetleri ve böyle bir yapıyı inşa etmek için gereken zaman büyük miktarda vardır.

Onlar güvenilirlik ve pratiklik ile karakterizedir gibi birçok kişi bodruma somut merdiven seçmeyi tercihOnlar güvenilirlik ve pratiklik ile karakterizedir gibi birçok kişi bodruma somut merdiven seçmeyi tercih

Nedeniyle beton merdiven bütün yapıyı temsil ettiği gerçeğine, bir şeyi değiştirmek için bu kurulumdan sonra pratik olarak imkansız olacaktır. Tüm hesaplamalar yapmak ve tüm birkaç kez yeniden kontrol etmek mümkün olduğu kadar doğru gerekmektedir.

Bodrum beton merdiven inşaat tüm süreç aşağıdaki eylemlerden oluşur:

 • ahşap kalıp dikilmiştir. Yaklaşık 2 cm küçük kaplama kalınlığı kullanabilirsiniz yükleri dayanacak şekilde güçlendirdi bu alt kısmı panoları veya kirişler için .. Beton "kaçış" izin vermediği, yan dikilen ve adım belirleyerek Kurulları karşısında koydu. kullanılan metal köşelerinin yapısal mukavemeti için.
 • Takviye. Bu merdivenin gelecekteki gücünü de kullanılır. Özellikle onların ömrünü uzatmak için, adımların kenarlarına dikkat edilmelidir.
 • Beton Dökme. Daha altından başlar ve süreç içinde gereksiz boşlukları önlemek etmesin görmek için.

Beton sertleşir (yaklaşık 7 gün sürer) sonra kesim tüm gereksiz elemanların çıkarılması bulunmaktadır. Merdiveni eziyet sonra sıvalı ve macunlanması.

Kendi elleriyle bodrum garaja Merdiven: dikkate alınması gerekmektedir

kiler veya bodrum garaj merdivenlerden Montaj zemin katta evden bodrum merdiven yapımı temelde farklı değil.

dikkate odanın büyüklüğü alarak toplayın ve bodrum garaj gerekli bir merdiven yüklemekdikkate odanın büyüklüğü alarak toplayın ve bodrum garaj gerekli bir merdiven yüklemek

Yine dikkate alınması gerekir:

 • Ne alan gelecekteki yapısını alacak;
 • Nasıl güvenli ve hiçbir ağırlık dayanacak mümkün olacak;
 • Ne nem düzeyi "savaşmak" zorunda kalacak;
 • Onun görünüşü.

Özellikle güvenliğini belirleyen merdivenin gücü, hesaplanmasına dikkat edin. Bunu yapmak için, bir yetişkin (yaklaşık 80 kg) bir ortalama ağırlığını almak ve küçük bir aşınma (25-30 kg) ekleyin.

bodruma merdiven inşaatı (video)

Verilen bütün ipuçlarını biz özel bir evde bodrum merdivenlerde sonucuna varabiliriz veya diğer yapı kaydedemezsiniz. Bu konuda ciddi olsun ve tüm yangın ve bina güvenlik standartları ile bir çerçeve montaj uygulamak gerekir. Bu durumda, merdiven uzun bir süre sürecek ve bir evin veya binanın sahipleri memnun etmek umulmaktadır.

bodrum uygun bir merdiven (fotoğraf seçenekleri)

16 119 155 257577900 695 503-e1463512843718 7741174353816665329501459549680o elem3045 lestnicavpogreb5 basement1338053577734 marshevaya-Lestnitsa-s-originalnoy-podsvetkoy-Stup

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + 5 =