Biz elleriyle buhar odası banyosunda tavan yapmak

Biz elleriyle buhar odası banyosunda tavan yapmak

12 October 2017Banyo - dinlenme özel bir yer ve kuvvetlerin bir diziBanyo - dinlenme özel bir yer ve set silBanya bizim karakterlerden biri haline gelmiştir, eski Sovyetler Birliği'nin neredeyse her vatandaşın kalbini kazandı. Bu iyi iletişim ve dinlenmek ve onların sağlığını geliştirmek özel bir oda var. Doğal olarak, bu "özel" bir yer, ve özel bakım gerektirir. Bir yüksek sıcaklık iç ve dış - frost: oldukça "aşırı çevre" yaratır - Bina banyoları için malzemeler belli Buhar olarak gereksinimlerini karşılaması gerekir. Sıradan evler için malzeme seti, sade yük ve "karşıtlık" yüksek ve düşük sıcaklıklarda ile başa çıkamaz.


Rus banyosu buhar odasında tavan malzemelerine gereksinimleri nelerdir

Her şeyden önce, tavan gereksinimlerini anlamak gereklidir. o olmalıdır özellikleri ve özellikleri nelerdir?

banyoda tavan dayanıklı olmalı ve ısıyı iyi muhafaza etmelidirbanyoda tavan dayanıklı olmalı ve ısıyı iyi muhafaza etmelidir

Bakalım:

  • ilk şartı - Bu tavan de buhar odası kendisinde ısı tutmalı. Bu değil odasında sıcak olacaksa, buhar, bu banyonun anlamı nedir sauna ötesine gidecek, mantıklı?
  • aşağıdaki zorunlu parametre - gücü. Tabii ki bu hamam, buhar odaları veya diğer benzer binayı uygun olmakla kalmaz, ama bu noktayı söz etmedi o yanlış olur. Tavan mükemmel bina ve dış etkilerden oda korumak gerekir - bu onun kaderinde var.
  • banyosunda bir ısıtıcı ıslanmasına olmamalıdır.
  • Tavan uzun süre size hizmet etmelidir. Bu noktada özellikle dikkat etmeleri gerekiyor. oldukça pahalı, herkes "göze" olabilir - Bu hesaba gerçeği bu niteliksel tavan almalıdır. Ortalama geliri olan bir kişi bile onun buhar tavana birikir, sonra önümüzdeki birkaç yıl içinde o Tavanlar için satın alıp bir kez daha kurun göze edebilmek için olası değildir. tavan yaş için belirlenen nedeni budur.

senin tavan nitel olduğundan emin olmak için, güvenilen üreticilerin tavan satın. Buna ek olarak, sahte satın almak bir olasılık, bu yüzden doğrudan üreticiyle temasa ve gerekli malzemeleri sipariş etmek en iyisidir.


banyoda Buhar bariyeri tavan

Cihaz tavan yalıtımı sayesinde buhar odasından çok fazla ısıyı dışarı çıkacaktır etmesine neden olduğu ıslak alabilirsiniz. Bunu önlemek için, ve bir buhar bariyeri yapmak için duruyor.

Paroizoliruyuschy katman panoları tavan banyo üzerine uygulanırParoizoliruyuschy katman panoları tavan banyo üzerine uygulanır

Tavan gemide doğrudan olmalıdır paroizoliruyuschy tabaka halinde uygulayın. Birçok insan onun tavan için pahalı buhar bariyeri satın, çok harcamak istemiyorum. Her zamanki plastik filmi - Onlar için buhardan yalıtımı korumak için eski "eskimiş" bir yolu yoktur. işlerin yürütülmesi sırasında küçük bir fiyat için herhangi bir pazarda bulunabilir en ucuz plastik kaplama, kullanmak gerekir. Bu, düşük maliyetli bir yöntem olarak, bir dezavantajına sahiptir -, buhar kısa ömürlüdür. Ama böyle bir negatif film bu malzemenin düşük maliyeti ile tesviye edilir.zımba kullanarak olması gereken bir buhar bariyeri tabaka takın.

Eğer zengin kişiyseniz, daha yüksek kaliteli sürümünü satın alabilirsiniz - Farklı membran malzemeleri. En popüler seçenek - Izospan.

Buhar odasında tavan en uygun yükseklik

Saunada Tavan yüksekliği birkaç parametrelerden başlayarak tek tek hesaplanmalıdır.

Saunada tavan yüksekliği elinin bireysel büyüme ve kapsamı bağlıdırSaunada tavan yüksekliği elinin bireysel büyüme ve kapsamı bağlıdır

En önemli parametrelerden İki:

  • orada olacak bireyin yaklaşık yüksekliği.
  • Ellerini kaydırın.

saunada genellikle bir süpürge ile adamı yalan ohazhivaya ellerini kaldırıp gerekir çünkü son nokta çok önemlidir. Biz silah ölçeğini hesaplayabilirseniz - zor bir görev, ortalama yaklaşık 70 santimetre daha ekler artırmak mümkündür - bu bir dönüm noktası olacaktır. Örneğin, 180 cm ise erkek büyümesi, tavan yükseklik 2.5 metre olması gerekir. Tabii ki, yukarıdaki tavan yapabilir, ama 2 metre yukarıda insanlar bile banyo gibi hissetmeye büyük olacak, çünkü bu, hiçbir mantıklı.

elleriyle buhar odasında tavan ısı yalıtımı

banyosu, sıcak tutmak için önemlidir. buhara ve ısı binayı terk etmedi, banyosunda tavan yalıtmak için gereklidir. tavan ısınma ana yolu - bu farklı yalıtım malzemeleri bitirir.

Tavan izolasyonu kullanımı farklı yalıtım malzemeleriTavan izolasyonu kullanımı farklı yalıtım malzemeleri


Tavan yalıtımı için iki yaygın malzemeler kendileri vardır:

  • Mineral veya kaya yünü.
  • Genişletilmiş kil.

amyant

mineral yün ile en yaygın varyantı. Her kişi fiyat aralığı için erişilebilir bir yer ve mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptir. başlıca dezavantajı, örneğin izolasyon ıslanırsa, bu haberci alır olmasıdır.

Mineral yün herkes tarafından kullanılabilir ve iyi yalıtım özellikleri vardırMineral yün herkes tarafından kullanılabilir ve iyi yalıtım özellikleri vardır


Genleştirilmiş kil agrega

genişletilmiş kil başlıca avantajlarından biri - uzun ömürlü. Gerçekten de, malzeme uzun süre size hizmet vermeye hazır, ama bir eksi son seçenek olmadan değil - amyant. Bu materyalleri kullanılarak, ıslak alamadım her durumda yalıtım normal buhar ve su geçirmezliği sağlamak gereklidir.

özelliklerinde genişletilmiş kil dayanıklı bir malzemedirözelliklerinde genişletilmiş kil dayanıklı bir malzemedir

Keramzit ortalama değeri 30 cm'ye eşit olan kalın bir tabaka, gerek uygulanır.

oda ve onun tavan bakımı için genel ipuçları

Küvet inşa başarıyla bunu kullanıyor, ancak adil bir soru vardır: nasıl icabına nasıl? Ilk şey hatırlamak - bu her kullanımdan sonra banyonun ayrıntılı bir havalandırma olduğunu. Bu sıradan bakım banyo yöntemiyle, ahşap yüzeyleri çürüyen ile ilişkili sorunların çoğunu önlemek mümkündür. Tavan ve diğer yüzeyler ahşaptan yapılmış, bu nedenle düzenli olarak buhar odası havalandırmak gerekir.

banyo her kullanımdan sonra havalandırılmalıdırbanyo her kullanımdan sonra havalandırılmalıdır

Çeşitli bulaşıcı hastalıkların enfeksiyon olasılığı vardır banyosunda olarak Banklar, nemli bir bezle sık sık yıkanmalıdır.

Saunada buhar odasında tavan (video)

Ve en önemli tavsiye - onların banyo sevmek gerekiyor ve sevilen biri için olduğu gibi onun için önemsiyorum. Onun tutum için iyi değil edeceğiz ise "koşmak" o zaman çok uzun bir süre keyfine varacaksınız!

banyosunda buhar odasında tavan (Foto)

614ce45e5baa795d7ff2cb1988520335 005 493012e6ca081eb706a0f614a15c47b2 251007507a2bvngouj900x1000 59247825 14274022651 20140112111006 faa79157ca3798cd84d7e43faf2152f6 foljganabumagefotolargest c450ec43d5909e338a49b35d3e7eb1f7

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − = 54

map