Biz bez nakış dikiş ne adını bulmak

Biz bez nakış dikiş ne adını bulmak

12 October 2017Nakış Ana malzeme HB, plastik, keten ve matlaştırma olannakış sanatına temel malzemeler HB, söz konusu plastik, keten ve oya rogozhkaNovichkam bez nakış haç adını öğrenmek gereksiz değildir bulunmaktadır. Bu nakış teknikte herhangi bir tipine uyarlanmış çeşitli üretilir. Keten, plastik, HB - malzemelerin farklı fiziksel özelliklerinin her biri Onları satın almadan önce dikkatli bir şekilde araştırılmalıdır. Daha kesin seçilen tuval, daha az sorun direkt nakış sürecinde olacaktır.


iş için yüksek kaliteli temelinde seçimi için kriterler

Keten, pamuk taban Plastik ve çuval - ilk ve en yaygın kriterleri nakış ayrılması için temel teşkil etmektedir. Her malzeme çiçek ve süs elemanlarının izin verilen sayısına ilişkin kendi gereksinimleri vardır. CB en zorlu olduğunu - en fazla 2 renk ve daha çok yönlü - keten. nakış için uygun güçlü yapısı tüm şekilleri ve renkleri çapraz. Kim kompozisyonun toplu tuvalin plastik sürümüne dikkat etmelidir yoktur.

deneyim kazanıyor gibi, daha doğru istenen materyali seçmek mümkün dikişçi:

 1. Bellana - 1 inç kare başına 20 uçları - bu örgünün en yumuşak türü vardır. Ev dekorasyonu nesneleri oluşturmak için kullanılır;
 2. Murano - dokuma da kullanıma uygundur. gömlek için uygun bu türden kumaş;
 3. "Laguna" - bu sertlik derecesine göre №27 için №1 arasında değişir. Diğer alternatifler farklı olarak, çapraz dikiş kareler halinde bölünmesi gerektirmeden gereklidir;
 4. "Aida" - bu nakış sayımı yalnızca olduğunda kullanılır. Doğal pamuktan yapılır. Dokuma boyutu 4x4 20x20 arasında değişir. Değer ne kadar yüksek, yüksek yoğunluklu malzeme vardır. Halılar üretimi №25, peçete ile tuval üzerine yapılmış ise - №1-3.

Nakış Her malzeme kendi fiziksel özellikleri ve gereksinimleri vardırNakış Her malzeme kendi fiziksel özellikleri ve gereksinimleri vardır

Ne olursa olsun tipi seçilen tuval, dikkatli özelliklerini incelemek gerekir. su tedavileri dayanacak şekilde bu malzemenin özelliği ile ilgili olarak. nakış göndermek için çamaşır makinesinde gerekli değildir, ancak zaman zaman bu yıkama ihtiyacı vardır. su arıtma olasılığının ayrı gösterge malzeme, daha sonra satın alma reddetme gereklidir.


Kumaş nakış dikiş: keten ve onun gücü hakkında

her bakımdan gerekli dayanıklı kumaş dökme bileşimler için. Bu tür tam keten olup. Nedeniyle, doğal malzeme, keten yapısı ipliklerin herhangi bir sayıda dayanır. Renk varyasyonları çeşitli kullanabilirsiniz. dikiş türlerine bağlı olarak, nakış için temelleri çeşitli tanımlar. yararlı Birinci Yıl her bir tür dijital formatta adı olduğunu bilmek.

1 numara inç kare başına parçacığı sayısını gösterir. malzemenin yoğunluğu yüksek, yüksek olur.

Toplu nakış için Keten idealdir - filamentler çok sayıda dayanabilir olduğunuToplu nakış için Keten idealdir - filamentler çok sayıda dayanabilir olduğunu

Bu aşağıdaki amaçlar için kullanılır: • №20-22 tek tel haline bileşimleri oluşturmak için kullanılan;
 • №23-25 ​​kadar ve 2 "Molyneux" lif içeren kullanımına izin verir;
 • №26-29 çeşitli palet ile karakterize edilir;
 • №29-32 giysinin boyun düzeltmek için kullanılabilir;
 • №40 ve daha yüksek uzun su işlemlerine dayanıklılık.

Nasıl kumaş üzerinde bir haç dikmek için: malzeme karışık tip

Yeni başlayanlar için en büyük zorluk onun fiziksel parametreleri dikkate alarak, ihtiyaçtan karışık türüdür. Bu tuval üzerine duvar halıları veya yatak nakış kolaydır. önceki durumda olduğu gibi ana şey, doku sağ türünü seçmek için. nakış için klasik şema mutlaka kullanmak daha iyidir ne tür bir göstergesini içermelidir.

"Floba" - düşük yoğunluklu karışık tip bir listesini açar. Normal dokularda farklı olarak, 7/10 ve pamuk, viskoz ve 3/10 oluşur. Katı renk, hafifçe ovularak yaratılan görsel etkisi sayesinde. masa örtüleri ve giyim belirli öğeler için kullanılır.

Yaratıcı nakış için bu resim temsil doku malzemelerdeYaratıcı nakış için bu resim temsil doku malzemelerde

tuvalin karışık tip Diğer tür şu özelliklere sahiptir:

 • "Quaker" - eşit oranlarda keten ve pamuk. çok renkli kompozit çözeltileri için uygun;
 • "İnce keten" - Eğer beyaz zemin üzerinde bu açılardan, resimler ve duvar halıları benzersiz nakış sağlar;
 • "Çarşaf" - Bu yatak üzerinde uyumak onun narin bir dokunuş pürüzsüz yüzeye sahip bir zevk olacak.

Bu türlerin, sert bir örgü ile izole tuval, ek olarak, hangi bir bileşim çözelti oluşturmak kolaydır. Nakış sorunsuz ve zamanla şeklini kaybetmez. Eğer bir saf bez boncuklar üzerinde çalışmak için planlıyorsanız, o zaman "Quaker." kullanmalıdır

çapraz dikiş için kumaş tipleri (video)

Kanvas - nakış için temel olarak kullanılan çeşitli kumaş. Karışık form ve sert dokumada keten, HB, üzerinde kullanılabilir. Her çeşit belirli amaçlar için kullanılır, bu yüzden başlamadan önce, bu talimatlar için arzu edilir. Etkilenen renk paletinin potansiyel genişliği ve filaman sayısı olarak kullanılır.


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 20

map