Bir odada oturma odası ve yatak odası oluşturun: 13 imar seçenekleri

Bir odada oturma odası ve yatak odası oluşturun: 13 imar seçenekleri

12 October 2017Bir odada bir yatak odası ve oturma odası oldukça basit düzenlemek içinOnlar yaşayan ve aynı odada uyuyan bile, bir odada bir yatak odası ve oturma odası oldukça kendi boyutu, her durumda, ev güzel ve mümkün rahat prostoSdelat düzenlemek. dönüşüm mobilya, farklı düzeylerde ve dekoratif öğeleri kullanarak alanı imar birçok yolu bu durumun odası vardır. Kayıt yöntemlerden herhangi oda sahipleri tercihlerinin odasında, pencere düzeni, özellikleri ve şekli büyüklüğüne bağlı olacaktır.


Bir dönüştüren mobilyaları ile yatak odası ile oturma odası

oturma odası ve yatak odası birleştirmek için en kolay yolu - dönüştürme mobilya kullanmaktır. Böyle mobilya odasında maskeli edilebilir, ancak sadece farklı eyalette çeşitli işlevleri gerçekleştirebilir. Böyle mobilya kullanma minimum ve bir stüdyo dairede özellikle önemlidir maksimum boş alan, öğelerin sayısını azaltabilir.

En yaygın çeşitler bir yatak dönüşürken, mobilya farklı parçalarını çağrılabilir:

 • Çekyat;
 • Sandalye yataklı;
 • Yemek masası yatak;
 • yatak Dolap.

Tabii kanepe ve sandalye varlığı hakkında bir yatağa dönüşürken, herkesin bildiği, standart iç kısmıdır. sakinlerinin çoğunluğunun fantastik bir parçası olarak görülür Ama burada dolaba dönüşüm ve yatağın aşağı özel mekanizma ile masa, bu. Ancak, sinema başyapıtlarından mucizeler modern yaşamın bir parçası haline gelmiştir.

oturma odası birleştirilir ve zaman yatak odası dönüştürülebilir mobilya kullanımı çok uygunduroturma odası birleştirilir ve zaman yatak odası dönüştürülebilir mobilya kullanımı çok uygundur


Ancak, dönüşen mobilya seçimi, açıkça sadece onun bariz avantajları anlamamız gerekir, ama aynı zamanda mantıksal dezavantajları. Çoğu zaman, bu mobilya ana avantajı - kompakt boyutu, ciddi bir eksi yoluyla elde - kolaylık. zarar vermemek için bu tür mobilya genellikle günlük kullanım için tasarlanmamıştır.

Bütün doktorlar ortopedik sıradan bir yatak tercih etmenizi öneririz. Site izin vermez Ancak, seçebilir ve yatak dönüştürebilir.

Böyle mobilya Sonraki eksi - zaman ve çaba gerektirir sürekli onu, montajı ve sökülmesi ihtiyacıdır. yatağın çoğu yalnızca misafirler gelmeden kaldırılır böylece Genellikle meşgul insanlar, her sabah ve akşam bunu yapamaz. Yani makul bir soru ortaya çıkıyor: Bir ay kolay alımı için sağlığa zararı da ortopedik yatak olmadan birkaç kez mobilya dönüştürülmesi tercih edilip?

Bir odada bir yatak odası ve oturma odasından düzeyli iç

Bir yatak odası-oturma odası olarak çok fonksiyonlu odası düzenlemesi kısmında, odanın tüm alanı, ama onun yüksekliğinin tamamını değil, sadece kullanabilirsiniz. çeşitli düzeylerde Yer yatağı yer kazanmak için yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, bu teknik oda benzersiz bir tasarım oluşturmak yardımcı olacaktır.İşte farklı düzeylerde yatağın yeri için birkaç seçenek vardır:

 1. tavana tutturulmuş ve örneğin, orada kabine donatmak altında kullanılabilir alan kullanımını en ust seviyeye çıkaran standart çatı yatak;
 2. Standart düzenlenmiş raf ve Hol için çekmece olan bir tepe üzerinde yatak;
 3. bir ofis veya kitaplık ağırlayacak bir podyum, gelen geri çekilebilir Yatak;
 4. Genellikle zincirleri üzerinde tavandan asılı yatak Asma ve aşağı indirdi ve istikrar için yaya olarak yerleştirilir yatmadan önce.

Yatak odası ve oturma odası çeşitli düzeylerde verilebilir, yani fonksiyonel alanları katacakYatak odası ve oturma odası çeşitli düzeylerde verilebilir, yani fonksiyonel alanları katacak

Tüm bu yöntemler boşluk yüksekliğinin en iyi kullanılmasına izin, ancak tüm daireler için uygun olmayacaktır. yüksek tavan - Sonuçta, onlar kurulum için temel koşul bulunmaktadır.

Yatak odası ve oturma bir odada oda: Tasarım ve imar

Eğer imar aracılığıyla, bir odada uzay yatak odası ve oturma odasından en verimli şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Odanın alanı izin veriyorsa, fiziksel ayırma kullanarak bunu yapabilirsiniz, ve değilse, o zaman koşullu sınırı görsel yaklaşım.

imar, paylaşılan yatak odası ve oturma odasına en yaygın yolu vardır:

 • duvar;
 • Kısmen alçıpan bölme;
 • Hareketli silindir bölümü;
 • Kumaş örgü ya da boncuk perdeleri;
 • jaluzi;
 • Buzlu cam veya saydam plastik duvarı;
 • kapsayan diğer zemin, tavan veya duvar;
 • aydınlatma;
 • Mobilya Yerleştirme;
 • bir arka duvar olmadan rafı;
 • Canlı veya yapay bitkiler;
 • Sharma;
 • Ayrı seviyeli zemin.

Bir odada yatak odası ve oturma odası görsel bölgelere ayrılabilirBir odada yatak odası ve oturma odası görsel bölgelere ayrılabilir 

Bu yöntemlerin herhangi fiziksel veya görsel arkadaşlarıyla buluşma yerden uyku alanı kalkan ve bunların her birinde rahat sağlayacaktır. Ama odanın konumu ve büyüklüğüne göre bir oturma odası + yatak odası, böyle bir kombinasyon farklı bir imar yöntemleri gerektirdiğini unutmayın.


Tipik yatak odası girişinde en uzak köşesinde yer almaktadır iken alan özellikle uzun ve dar bir odada, giriş yapmak oturma.

Ayar yatak-oturma odasında Anahtar anları

Bir yatak odası ile oturma odası sürecinin kilit anları bazılarının bir görünüme sahip olmalıdırlar. Ortaya çıkan durum rahat bir yaşam için uygun olmalı ve her gün uzun bir süre son böyle bir yenilenmiş odasında bu durumda, göz lütfen.

tasarım yatak odası Düşünme, oturma odası, her aile üyesi için rahat olması gerektiğini akılda tutmaktasarım yatak odası Düşünme, oturma odası, her aile üyesi için rahat olması gerektiğini akılda tutmak

İşte iyi bir yaşam-yatak odası anahtar niteliklerin bazıları şunlardır:

 • Odanın her yerinde kalite aydınlatma;
 • odasından kullanım ve hareket kolaylığı;
 • aile üyelerinin sağlığını korumak;
 • Durumun Cazip görünümü.

Oda tüm bu niteliklere sahipse o rahat rahat, sıcak, hafif ve güvenli yer, zaman yaşamamış. Tabii ki, tesislerinde bu tür tasarım seçenekleri bazıları çok cazip, ancak aile üyelerinin güvenliği ve sağlığı konusunda asla unutmamalıyız. İç mekan hane tüm üyelerini memnun etmek vardır.


Aynı odada Kompakt yaşam ve uyku (video)

yatak odası birleştirin ve oturma odası olursa olsun boyut konaklama elde edilebilir, ne mümkündür. Bununla birlikte, işlem koşulları oda şekline ve boyutuna göre seçilmelidir. kursta mobilya dönüştürerek, imar yolları çeşitli koyabilirsiniz veya boşluk verimli kullanımı için farklı düzeylerde kullanır.

Bir odada Tasarım oturma odası ve yatak odası (iç fotoğraf)

54 794 37-9 1405406189545-kv 1 339185714201236891635 1461777579zona-05 1461785307zona-17 dizain-spalni-gostinoi3 dizajn-odnokomnatnoj-kvartiry-30-kv m-5-b Dizayn-gostinoy-18-kv m-so-spalnoy-zonoy 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3

map