The BlogArkalık merdiven evin bir parçası, bu nedenle iç mekan ile uyum entegre olmalıdırArkalık merdiven evin bir parçası, bu nedenle iç ikinci kata merdiven seçimi ile uyumlu entegre olmalıdır - Sorumlu bir eylem, gündüzleri, güvenilir ve kullanışlı olmalıdır birden çok kez kullanıldığı inşaat, için. Buna ek olarak, iç unsuru olarak, merdiven onun tarzı ve vurgu özellikleri vurgulamak için oda tasarımı uyumlu olmalıdır. Nasıl güvenlik ve düzenleyici standartlar, parametreler ve binanın tasarımını karşılayan bir merdiven seçmek için - makaleyi okuyun.


İç merdivenler: sınıflandırma

iç astar merdiven seçilmesi, ilk önce tasarım tipi, oda koşulları altında, en uygun tanımlamalıdır.

İlk olarak, merdiven düz (mart, "kaz aşaması") ve kavisli (vida, T, U şeklinde) bulunmaktadır. evde onlar metrekarelik bir sürü işgal olarak Birincisi, en sık, tören, dış tasarımı olarak kullanılır. Çoğu zaman, ikinci kata kaldırmaya kavisli sistemini tercih ediyor: Onlar yükleyip az yer almak kolay farklı konfigürasyonlarda (tek, çift ve trehmarshevye), olabilir.

Evin iç kurullarının yapılırsa, o zaman merdiven üretimi metalden daha ahşabı kullanmak daha iyidirEvin iç kurullarının yapılırsa, o zaman merdiven üretimi metalden daha ahşabı kullanmak daha iyidir

Buna ek olarak, merdiven açılıp kapatılabilir. Aç - "ışık" tasarım platformlar olmadan. Bu merdivenler oda tasarımı loft tarzı ve minimalist veya yüksek teknoloji için idealdir. Kapalı tasarım - bu klasik iç zarif temsilcileri olduğunu.

bir kaldırma mekanizması ile izole Sele merdivenler, raylar, tek kutuplu vida, modüler sistemler, geri çekilebilir merdiven tutturma türüne göre. İlk çeşitleri herhangi tesislerinde için uygun yoksa, ikinci tip iyi tavan yükseltmek için kullanılır.


İkinci katta evin içinde merdiven: Seçim kriterleri

Türü ne olursa olsun, tasarımı, seviyeleri arasında serbestçe hareket etmesine izin veren rahat ve güvenli işlem için sorumlu kriterlere göre seçilmelidir.

Böylece, in-house merdivenleri aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  1. Arkalık tasarım kurtarma ve yakınlaşma için rahat ve güvenli bir yaklaşım olmalıdır: aslında, alt aşama, vb önünde halının yaralanması darmadağın yaklaşım kavisli kenarı yol açabilir
  2. Evin içinde Tasarımı uygun korkuluk ve korkuluk ile donatılmış olmalıdır. elemanlar bir mesafe birbirinden 150 mm 'yi aşmayan monte edilmesi gerekir.
  3. merdiven çatlak ve kırıklar, düzensizlik ve diğer yüzey kusurları olmaksızın stabil olmalıdır.
  4. Yapısal elemanların tüm boyutlar GOST Sanpin uymalıdır.

Evin küçük çocukların yaşadıkları ise, merdiven küpeşte ile donatılmış olması tavsiye edilirEvin küçük çocukların yaşadıkları ise, merdiven küpeşte ile donatılmış olması tavsiye edilirSen karanlıkta otomatik arka ışık adımları kullanabilirsiniz yapısı, ek asma tavan veya spot boyunca duvarlarda aplikler: Merdiven iyi aydınlatılmış olmalıdır.

katlar arası merdiven boyutta olmalıdır neler

Yukarıda belirtildiği gibi, merdiven seçimi için temel kriterlerden biri - sürdürdüğü operasyonda konfor düzeyine: iç merdiven (yetişkinler için ve genç ve yaşlı için her ikisi de) bütün aile üyeleri için rahat olmak zorunda. ikinci kata merdiven seçerken, kompakt tasarım olduğu anlaşılmalıdır o kadar zor kullanmak olacaktır. Çoğu zaman, bu eğim açısı nedeniyle: sırt merdiven ve daha kısa uzunlukta merdivenin küçük genişliği, yapının eğim dik açı.

Bir merdiven seçerken bu nedenle,, dikkat ödemek gerekir:

  1. eğim açısı. En güvenli ve 30-45 derece sıcaklıkta yapısal önyargı ile rahat.
  2. adımların boyutları. . Devlet standartlarına göre, uygun 25-35 cm aralığında taban yüzü genişliği, yükselticinin boyu olarak kabul edilir - Buna ek olarak 12-20 cm temel adımlar tüm miktarlar aynı olması gerekir.
  3. Mart genişliği. merdiven genişliği unutmayın: En başarılı tasarımlar yangın güvenliği kurallarına, her şeyden önce, Bu gereksinimler ilgili 90 cm minimum genişliğe sahip merdivenlerden kabul edilir ..

elinden 2 kişiyi kaçırmak o merdivenin genişliği böyle olmalıdırelinden 2 kişiyi kaçırmak o merdivenin genişliği böyle olmalıdır

Bu öneriler endişe ve döner tasarımlar ve merdiven tipi, standart dışı sistemler sıkın.

Bununla birlikte, eğik merdivenler ve ek seçim kriterleri bulunmaktadır:

  • Döner yapılarda Sarma üçten az olmamalıdır;
  • dar noktasında döner aşamada genişliği 100 mm arasında olmalıdır.

uzunluğu ve geçiş boşluğunun genişliği en az 800 mm olması gereken bir platform ile tasarımlarda (denge kaybı durumunda, daha küçük bir platform düşen durur, bunun nedeni).


Ne kendi elleriyle özel bir evde beton döşemeler merdivenlerden toplayarak dikkate alınmalıdır

senin dairede standart dışı yüksekliği tavan açıklığı, boyutlar alanının veya merdiven karşılamak için varsa, bitmiş tasarım uygun olmayabilir. Bu durumda, tek tek boyutlarına bir merdiven sipariş edebilirsiniz veya kendi elleriyle sistemi yapmak.

belirli boyutlara uygun olarak anahtar değeri inşaat hesaplayın temel tasarım değerleri sağlar yapı online hesap ile mümkündür; devre çizimi, iki ya da üç boyutlu bir model; merdivenler için çeşitli tasarım seçenekleri.

merdiven montajı hızlandırmak için, o elektrik araçları kullanmak gereklidirmerdiven montajı hızlandırmak için, o elektrik araçları kullanmak gereklidir

özel bir evde katlar arasında hareket için yapıyı tasarlarken, yapmanız gerekir ciddiye üretim için malzeme seçimine. ahşap evler için en iyi ahşap merdiven uygundur. Çoğu zaman, bu gibi yapıların imalatı çam, meşe, kayın, ceviz ve diğer tabakalı ahşap tercih edilir için. Tuğla ve panel evler bitirme için malzeme seçimi yeteneklerini genişletmek. Burada metal, cam merdiven, inşaat, mermer, taş, fayans, vb merdiveni ayarlayabilirsiniz

Buna ek olarak, kendi başlarına merdivenlerden geliştirilmesi, uygulama örnekleri ile sınırlı değildir: Kendi kendine yapılan merdiveni - bu hayal gücü ve yaratıcılık göstermek için harika bir fırsat. tasarımların Çeşitli renkler, özgün özellikleri ve modern malzemelerden seçilen standart dışı kombinasyonu kesmek için tek bir merdivene birleştirilebilir.


Evin zayıf bir örtüşme varsa, tek bir düzlemde bir "hafif" yükselticiler ve yan duvarlar olmadan dizayn, montaj yapmak daha iyidir.

Merdiven - katlar arasında ulaşım evrensel bir araçtır. tasarım rahat ve odanın şartlarına uygun olmalıdır. kendi elleriyle Arası sistemini Yapımı iç benzersiz ve orijinal yapacak alanı maksimum şekilde kullanılmasını sağlayacaktır.

İç Astar elleriyle merdivenlerden (video) nasıl yapılır

En önemlisi, seçme ve merdiven üretiminde, standartlar ve güvenlik standartlarına sapma değil, nasıl optimum büyüklük özellikleri ve tavsiyelere uymak. Ve bir yıldan fazla sürecek güvenli ve rahat bir tasarıma olsun!

Detaylar: İkinci katta evin içinde merdiven (fotoğraf örnekler)

2-uç-1024x891 8e7d317887973e0bc681790e2ea07dda 0098b8dd3d2c923104fcc2a46ed3fe7e 397a9aa2a1db4ccd3427362e29080039 1920x1080resizeportfolio38282511418026508 2009-07-08-17-27-01-P32 107901 10173741nat8elyyte900x1000 144246959w640h640k004m4inter 2519654646

Leave a Comment

Your email address will not be published.

53 − = 46