Bir merdiven basamağı sırt güvenilir ve güvenli hale getirmek için nasıl

Bir merdiven basamağı sırt güvenilir ve güvenli hale getirmek için nasıl

12 October 2017Her merdiven yarayan çeşitli önlemek için, güvenlik düzenlemelerine sahip olmalıdırHer merdiven yarayan çeşitli önlemek için, güvenlik düzenlemelerine sahip olmalıdır
Merdiven - birincil yolu konut, ofis ve endüstriyel tesislerde seviyeleri arasında hareket etmek. Çoğu zaman, estetik merdiven tasarımında, ekonomi (metal merdiven) ve hesaplama hataları, azaltılmış tasarım güvenliği (cilalı ahşap ve taş merdivenler) için: hatalı bir yükseklikte ve genişlikte düz, kaygan aşamada yaralanma ve çürük her türlü yol açabilir. Ne gibi önlemler güvenlik adımlarını geliştirmek için alınabilir - makaleyi okuyun.


Besleyici ve merdiven sırt genişliğinin yüksekliği: kilit emniyet faktörü

merdiven güvenliği esas adımların boyutu ile belirlenir. Yeterince geniş lastik tabanı ve düşük kalkanlar aşamasından gelen kayma ayağa kurşun ve çeşitli yaralanmalara neden olabilir. Özel bir evde merdiven tasarımına Sorumlu yaklaşım böyle sorun önlemek için.

merdiveni Oluşturma aşağıdaki değerlerle dayanmalıdır:

  • en az 30 cm, bodrum ve tavan için - - adım yüksekliği 15-20 sm, binaların genişlik aralığında olmalıdır, 20 cm;
  • merdiven eğim açısı 26 ila 45 derece arasında olmalıdır, ancak hatırlanmasında fayda vardır ki daha büyük 37 derece rahatsız edici ve sarmal merdivenler 25-35 derece doğru eğimi için kabul edilir bir açıyla tasarımı;
  • lastik sırtı yükseltici üzerinden Çıkıntı en az 5 cm olmalıdır.

Yükseltici yüksekliği ve sırt genişliği merdiven yürüyüş için uygun olacak şekilde yapılmalıdırYükseltici yüksekliği ve sırt genişliği merdiven yürüyüş için uygun olacak şekilde yapılmalıdır

Merdiven dikkate her malzeme için ayrı tanımlayan değerleri alınarak belirlenmelidir. yükseklik ve merdiven genişliği dikkate alınmalıdır ve bu merdiven yarıçapı dikliğini hesaplanırken Buna ek olarak,: dik yapılar için değer rampaları, örneğin, daha yüksek olacaktır.


Bağımsız hesaplamalar ve bu durumda dikkate alınması gereken faktörler için Formula "yapı yönetmeliklerine" bulunabilir.

merdiveninde Kaymaz pedleri

Astar - Bu iniş ve tırmanma merdivenleri korumak için, uygun fiyatlı popüler ve etkili yollarından biridir. Pedler genellikle özel evlerde, merdiven alışveriş merkezleri, ofis ve endüstriyel binaların dış merdivenler kapsayacak şekilde kullanılmaktadır. üst malzeme elemanları imal ile alüminyum ve kauçuk ayrılır.

Alüminyum kaplama - elastik lastik ve bir alüminyum şerit, kontur kenarları anodize. Bu ürünler, mekanik ve kimyasal zarar, korozyona dayanıklıdır. tasarımların dezavantajları kendi kalınlığı: Bu, genellikle bir alüminyum kaplama yaralanmaya neden olabilecek ayakkabı tutunur.

kauçuk astar tek parça ve bant olabilir. Bu merdiven balatasının tüm yüzeyini kaplayan en etkili tek parça olarak kabul edilir. Pazarda onlar ön tarafında çentik ile kauçuk kırıntısı ürün ve levhalar bulunmaktadır. Bu ürünler farklı renklerde yapılmış ve güvenilirlik ve güvenlik yüksek düzeyde sağlamak edilebilir. Buna ek olarak, kauçuk aşırı sıcaklıklara dayanıklıdır.

Kaymaz pedleri her türlü hava merdivenlerden yürürken güvenli sağlamakKaymaz pedleri her türlü hava merdivenlerden yürürken güvenli sağlamakKauçuk-kızak taban yüzü bandı kolayca herhangi bir düz yüzeye yapıştırılmış ek bir aşama topografya oluşturabilir, ve daha da düşük sıcaklıklarda performans özelliklerini kaybetmez.

mekanik hasarlara karşı merdiven ayak ucu köşelerini kaymasını önlemek ve korumak lastik L şeklindeki eşikleri bulunmaktadır.

bindirmeleri her türlü kurulumunu yapmak için, öncelikle yüzey adımlarını hazırlamak gerekir: Eğer varsa kusurları ve düzensizliklerin giderilmesi; Temizleyin ve yüzeyi temizleyin. astar inşaat yapıştırıcı, çift taraflı yapışkan bir şerit vasıtasıyla olabilir elde edin. kendinden yapışkanlı-astar vardır. alüminyum iki ile yapı kilitleme cıvatası ile tutturulur.

Güvenilirlik ve Güvenlik: halı merdivenlerden Astar

Halının adımları için Astar - bu muhteşem seçenek yüksek konfor seviyesini sağlayabilir özel bir ev güvenliği artırmak olduğunu. Ürünler kayma değil, aynı zamanda ömrü merdivenleri gürültü yalıtımı özelliklerine sahip uzatmak için, adımların yüzeyini korumak için yardımcı önler sadece. Böyle kaplamalar güzel olan üzerinde yürümek için.

Pedler Eğer herhangi bir iç ürün seçmek için izin, farklı renk ve şekillerde mevcuttur. Halının paspaslar bakımı kolaydır: onların şekil ve performans kaybetmez, çabuk kurumasını, sıradan deterjanlarla temizlenmesi sonucunda kaplamada.

Halının astar merdivenlerden yukarı yürürken sadece güvenlik sağlamak değil, aynı zamanda görünümünü iyileştirmek değilHalının astar merdivenlerden yukarı yürürken sadece güvenlik sağlamak değil, aynı zamanda görünümünü iyileştirmek değil

halı pedi şekline bağlı olarak, çift taraflı bant, metal ya da plastik şeritleri kullanılarak tutturulabilir. Mükemmel bir düzenleme, başka şeylerin yanı sıra plastik veya metal döngüsü ve kauçuk contalar oluştururlar fazla ve koruyucu olarak faaliyet yamalar kaymaya karşı bir tespit somunu olan.

Bugün lateks bazlı yapıştırıcı üzerinde kovrolinovye ve özel yastıkları edelim. Bu ürünler yüklemek kolaydır ve sadece süre, yüzey seviyeleri zarar vermeden merdiven kaplamaları kaldırıldı gibidir.

Uzmanlar kolayca çift taraflı yapışkan bant üzerine pürüzsüz bir yüzeye yapıştırılmış olabilir lastik tabanı ile alım kovrolinovye yastıkları öneriyoruz.

merdiven adımlar için Halılar: tipleri ve montaj yöntemleri

Bir yarı-dairesel, oval, dikdörtgen - Halihazırda, kilim üç ana formları vardır. Standart dışı adımlar için özel sipariş için yapılan halı satın alabilirsiniz. Minderleri tamamen derecesini kapsayacak veya sadece kendi orta kesiminde yerleştirilir olabilir. Bu hasırlar kaymasını önlemek, aynı zamanda etkin bir şekilde mekanik bir hasar ayakkabı ile ilgili adımlar çıkıntı yapan köşeleri koruyacak sadece: en azından kısmen kapalı yükselticiler ürünler olarak kabul edilmektedir daha başarılı.


Paspas aşamaları - özel bir ev merdiveni sabitlemek için basit ve zarif bir yoludur. Paspas farklı renkler ve dokuları ve tüm merdivenleri için uygundur, onların değer herkesin erişimine açıktır ve kendi elleriyle olabilir adımların yüzeylerde paspaslar güvenceye - çift taraflı bant kullanarak. Gerekirse, pedleri kolayca çıkarılıp değiştirilebilir. Ayrıca, ürün verimi ve vakum halılar için temizlik maddeleri.

adımlar üzerinde paspasları gidermenin en kolay yolu çift taraflı bant kullanmaktıradımlar üzerinde paspasları gidermenin en kolay yolu çift taraflı bant kullanmaktır

Bir alternatif halı parçalarının tüm açıklık boyunca merdiven bir darbe olacaktır. Böyle bir yöntem, zarif ve etkileyici görünüyor ve parça güvenilir sabitleme güvenliği ve ses yalıtımı yüksek düzeyde sağlar. tek dezavantajı - iz dik spiral merdiven için uygun değildir. küçük bir kavis yarıçapına sahip merdiven bir halı malzemenin geleneksel merdivenler daha büyük olmalıdır.

sivri, metal çivi ile Reiki gerçekleştirebilirsiniz halı parçaları monte etmek için bağlantı elemanları gibi. Bu ek için en kolay ulaşılabilir, basit ve kullanışlı olan - güvenilir parçayı giderebilir ve dekoratif bir unsur olarak kullanılabileceği kovroderzhateli. Yapı SNIR türü sistemler kullanılarak taban yüzü suç ile bağlantı kısmına monte edilmiştir.

en pratik ve dayanıklı pirinç veya paslanmaz çelikten yapılmış sahipleri paspaslar vardır.

Merdivenlerde Halı (video)


Kesinlikle herkes sayesinde merdiven daha güvenli olun. Piyasa aksesuar ve montaj aksesuarları, modern fiyatlarla geniş bir aralıkta bunun için birçok seçenek sunar. Sadece en uygun yolu seçmek zorunda!

Detaylar: merdivenlerde kilim (fotoğraf örnekler)

4 4e951e3c2a18913d6111b85cc50f4c84 43-04Staircase 69 91i82oh5E3LSL1500 963d47be4e06c7b13ebc032-2 6763005-1 12009527 33311582w640h640hpim0625 3241464032CO1324146403-4101cba9-eff8-4355-bbf9-e20824d9d619

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =

map