Betonowe schody na drugim piętrze - niuanse budowy

Betonowe schody na drugim piętrze – niuanse budowy

12 October 2017Betonowe schody na drugim piętrze jest ozdobą domuBetonowe schody na drugim piętrze jest ozdobą domu głównie w domach prywatnych na kilku piętrach, schody do piwnicy na podłogę i podłogowych drabin wykonanych z materiałów takich jak beton. On jest dość odporny, toleruje częstej eksploatacji. Również schody betonowe mogą być instalowane nie tylko w domu, ale również poza domem.


Betonowe schody w domach prywatnych: zalety i wady

W produkcji klatek betonu nie może konkurować albo metal lub drewno, lub ich kombinację. Betonowe schody na drugie piętro wygląda idealnie w chacie wiejskiej, nie ma domu na pobyt stały. Te schody będzie odwoływać się do tych, którzy cenią sobie przede wszystkim komfort i trwałość.

Podobnie jak w przypadku projektowania architektonicznego, schody betonowe mają swoje wady i zalety.

Zalety betonowych schodów:

 1. Nie boi się ognia i wody. Schody betonu nie są ogrzewane (w przeciwieństwie do metalu) i namaczania w kontakcie z wodą w niej.
 2. Wytrzymałe i niezawodne. Wytrzymuje dużo masy, można nosić ciężkie meble bez szkodliwego etapie.
 3. Nie wymagają specjalnej opieki. Być może wystarczy remont zakończy się w czasie, ale drabina będzie trwać długo, jak również sam dom.
 4. Trwałość w eksploatacji. 
 5. Nie skrzypią. Schody betonowe nie staną się luźne, a nawet po latach użytkowania, nie będzie słychać skrzypienie schodów.
 6. Nie boi się zmiany temperatury.
 7. Mają wiele odmian wystroju. Dekorowanie może być absolutnie dowolny - z marmuru, drewna, kutego metalu, szkła lub ceramiki.

Monolityczny beton schody ma wysoką wytrzymałość, co oznacza że jego długotrwałego stosowaniaMonolityczny beton schody ma wysoką wytrzymałość, co oznacza że jego długotrwałego stosowania

Pomimo licznych zalet betonowych schodów ma drobne wady.


Wady betonowych schodów:

 1. Koszt konstrukcji betonowych jest większa niż cena produkcji schodów z innych materiałów.
 2. Dodatkową ozdobą i wykańczanie - dodatkowe koszty, które również nie każdy może sobie pozwolić.
 3. Wygląd, które mogą zaśmiecać ogólny projekt. Można spróbować naprawić poszycie.
 4. Spożywanie proces instalacji drabiny. Musisz zainstalować fundament i dalsze prace również odbywa się z przerwami.

Żelbetowe schody w prywatnym domu: popularne wersje

Jednym z kluczowych elementów w domu jest klatka schodowa łącząca kondygnacje z siebie. Jego główne cechy - niezawodność, bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Na podstawie wielkości pomieszczenia, schody są w różnych formach.

Prosto schody na małe domy i domy, zbudowane z cegły lub napowietrzoneProsto schody na małe domy i domy, zbudowane z cegły lub napowietrzoneRodzaje schodów na drugim piętrze:

 1. Prosto schody. Takie odnomarshevuyu drabina może być zbudowany w małym i niezbyt wysokim budynku. 
 2. Kształcie litery L schody łączy on dwa piętra. Dobrze nadają się do dużej sali kwadratowy, znajduje się bardzo blisko do dwóch sąsiadujących ścianek, pod kątem 90 stopni. Między schodów może być niewielki obszar lub włączenie czynności.
 3. U-kształtne schody stosowany głównie w hotelach lub bardzo dużych wiejskich chat. Schody znajdują się o 180 stopni od siebie i połączone ze sobą platformy.
 4. Zakrzywione schody spiralne Zajmuje mało miejsca. Jest idealny do małych pomieszczeń, ponieważ obszar zajmowany przez schodach około 1,5 m.kw. Drabina, w którym kroki są ułożone w formie spirali, bardzo piękny i ozdobić każde pomieszczenie. Jednak te schody są uważane za mniej bezpieczne i trochę niewygodne.

Wybierając konkretny schodami na 2 piętro trzeba wziąć pod uwagę ogólny wygląd pomieszczenia, jego wielkości i innych funkcji. Ważne jest, aby zharmonizować ze schodami do wnętrza i spojrzał stylowe i piękne.

Betonowe schody w domach prywatnych: produkcja i montaż własnymi rękami

Własna produkcja schodów jest możliwe, jeśli masz pomysł, w jaki sposób odbywa się ten proces. Schody betonowe są wykonywane bezpośrednio na placu budowy, na początku budowy. To zapewni łatwy wspiąć się na 2. piętrze, bo podczas budowy będą musiały nosić ciężkie torby, materiały budowlane, a następnie meble. Schody betonowe wytrzymać obciążenie bez żadnych problemów.

Projekt budowy schodów betonowych obejmuje:

 1. Obliczenie wysokości i szerokości schodów. Średnio eksperci zrobić schody o szerokości 85 cm, wysokość stopni wynosi nie więcej niż 17 cm.
 2. windy schodowe kąt powinien wynosić od 25 do 45 stopni. 
 3. Określić rodzaj schodów - Spiral lub marcu.
 4. W produkcji nie zapomnieć o balustradę. Ich instalacja może być przeprowadzona, a po zakończeniu budowy, ale jeśli chodzi o ich obecności jest warta rozważenia.

Prawidłowo wybrany stok betonowe schody - klucz do wygodnej windy na drugim piętrzePrawidłowo wybrany stok betonowe schody - klucz do wygodnej windy na drugim piętrze

Wszystkie rysunki i po wstępnych obliczeń, to możliwe jest, aby przejść bezpośrednio do wytwarzania schodów na 2 poziomach.

Etapy wytwarzania betonu schody:

 1. Stałe rzędu tracone poprzez wodoodporny sklejką gładkich i trwałe. Ten deskowania będzie podstawą dla konkretnych kroków.
 2. Przez deskowania pożądane jest ustawione klatki zbrojeniowej, co zostanie zabezpieczony podczas betonowania w fazie.
 3. Wzmocnienie samej konstrukcji, konieczne jest przygotowanie belek drewnianych lub metalowych prętów, na której można oprzeć drabiny.
 4. Po przyszłości podstawa drabiny gotowy, można wypełnić konkretne kroki.
 5. Wlać trzeba uważnie każdy krok dokładnie.
 6. Po wyschnięciu roztworu, szalunek można usunąć. Część deskowania - boczne i stopniowane promienie strzelać przez tydzień, płytka podstawy może być usunięta po upływie 3 tygodni, gdy struktura na końcu suszy.

W zależności od rodzaju i wielkości w drabince jego masy może wynosić od 1,5 do 2,5tonn. Dlatego bardzo ważne jest, aby zbudować silną i solidną konstrukcję, aby zapobiec uszkodzeniu w przyszłości.

Wykańczania betonu schody w prywatnym domu: popularne rodzaje skór

Rozwiązanie beton suszy i klatka schodowa jest już gotowy do użycia, ale jego wygląd jest uważany za niekompletny, więc potrzeby wykończeniowe. W przeciwieństwie do zewnętrznych schodów betonowych, które mają prawo do istnienia i bez dekoracji, każdy właściciel chce schody wewnętrzne były wspaniałe.


Do tej pory, tak popularnym Konkretne kroki podszewka:

 1. drewno;
 2. Płytki marmurowe;
 3. laminat;
 4. Płytki granitowe;
 5. Wykładziny dywanowe.

Schody nie powinny być śliskie - może to prowadzić do urazówSchody nie powinny być śliskie - może to prowadzić do urazów

Wszystkie materiały skierowane są umieszczane na równej powierzchni, więc trzeba, aby osiągnąć optymalne poziomy przed zachodu.

Ważne jest, aby rozważyć podłogi wykończenie podłogi w obliczu schodach. Płytka nie łączy się z drewnem, a także podłogi laminowane z dywanu. 

Po zakończeniu czynności trzeba wziąć pod uwagę produkcję balustrad schodowych. Współczesny rynek materiałów budowlanych oferuje dość duży wybór na poręczy schodów betonowych. Wykonane z kutego żelaza lub drewna, szkła czy aluminium, będą zanotuj indywidualność i różnorodność nudne rodzaju schodów.


Jak ozdobić betonowych schodach w domu jest praktyczne i niedrogie

Najtańsza konstrukcja schodów betonowych - malowanie. Ta klatka schodowa wygląda surowo, kroki pozostanie zimna i każdy pukanie słychać. Z reguły tego rodzaju okładziny jest stosowana bardzo rzadko.

Najbardziej popularny rodzaj skóry - drewno. Ma nie tylko atrakcyjny wygląd, ale ma zdolność do zatrzymywania ciepła w zimie i chłodne w lecie. Sklepy oferują ogromny wybór kolorów i rodzajów drewna na każdy gust i kieszeń.

Z właściwego poszycia wysokiej jakości drewna, betonu schody może trwać bardzo długoZ właściwego poszycia wysokiej jakości drewna, betonu schody może trwać bardzo długo

Miękkie wykładziny i materiały dostępne dla wielu. Jest miękka, trzyma ciepło, posiada antypoślizgowe i anty-hałasu cechy. Wykładzina jest dość długich włókien syntetycznych, nie traci koloru i nie wycierać.

Przy wyborze wykończenie jest bardzo ważne, aby dać pierwszeństwo do materiału, który pasuje do stylu domu, w harmonii z wnętrzem stoi i trzeba spróbować właścicieli domów.

Jak zrobić konkretny schody na drugim piętrze (wideo)

W związku z planami budowy dworek wielopoziomowy, należy pamiętać, że przy prawidłowo zainstalowany betonowe schody może trwać przez wiele lat. jakości materiałów dla kroków, montaż bram i wnętrze sprawiają, że ciało stałe, bezpieczne i niezawodne.

Betonowe schody na drugim piętrze (przykłady zdjęcia)

0030 2-2 5 26-7 7 00063 112-1024x767 2035af14aa1b9bcac71de1295ed3c980 813-1 33302336

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 2

map