Basit alçıpan duvarlar: kendi yapımı için 5 neden

Basit alçıpan duvarlar: kendi yapımı için 5 neden

12 October 2017Hızla iç mekan dönüşümü alçıpan duvarlar bitirme yoluyla mümkündürHızla iç mekan ağırlıklı duvarları daha pürüzsüz düz ve pürüzsüz hale getirmek için daire ve özel evlerin onarımında kullanılan alçı duvar dekorasyonu gipsokartonomSteny kullanarak edilebilir dönüşümü. Bu nedeniyle tam anlamıyla böyle pürüzsüz duvara olduğunu bilmiyordum çok katlı bina inşaatı yapanlar önceki gerçeğine gereklidir. Birkaç hizalama seçeneği vardır. Özellikle, sıvı işaretlerinin bir çok tabakayı uygulayarak. Bu ancak, oldukça uzun, pahalı ve pis bir yoldur. Bütün kuru üzerinde gerçekleştirilen gibi, kaba ve finiş yürütmek için gerekli değildir, çünkü durumdan daha optimal bir yol - duvar levhalar GCR'ye sicim.


alçıpan duvarlar Sürüş

, Süslemek yeniden tasarlamak veya raf ve kılavuz profilleri, vida ve plakaları GCR gerekli satın alma gibi hizalama için: olursa olsun gerekli olduğunu duvar devre alçıpan standardının inşaat unutulmamalıdır. Odanın dönüşümü için sebebiyle kendi elleriyle alçı kurullarına, adım adım talimatlar, aynı zamanda duvara ilginç seçenekler, sıradışı orijinal ve şık oldu dekor gerek sadece.

Eğer alçıpan duvarlar yüklemeye başlamadan önce, kapı ve pencereleri nereye yerleştirilmesini, önceden düşünmek gerekirEğer alçıpan duvarlar yüklemeye başlamadan önce, kapı ve pencereleri nereye yerleştirilmesini, önceden düşünmek gerekir

Şunları yapabilirsiniz Örneğin:

 • 3D hacmini yaratacak aydınlatma altında bir niş ya da bölme Form;
 • görsel alanı genişletmek fotoğraf duvar kağıtları, süsleyebiliyorlardı pencerelerin yapay açıklıkları, olun;
 • yuvarlatılmış biçimde duvar açıklığını yapın;
 • kabartma duvar kaplaması oluşturmak için;
 • Yuvarlak uçlar alçıpan duvarlar bir yarım daire şeklinde dışarı dönüm açıları kaldırıp.

Bütün bu alçıpan levhalar ve metal profiller yardımıyla bunu yapmak mümkündür.


GCR çok plastik tuval, doğru bir yaklaşım olarak kabul edilir. Bir duvar şekli ve sınırsız miktarda yapılandırma ve seçim için seçenekler ev sahipleri bağlıdır.

Alçıpan ile duvarları Dekorasyon

Bir kez kılavuzları ve rafa monte profillerinin çerçeve hazırlanmış, sen yaprak GCR duvarlarını tasarlamaya başlayabilir.

duvar güçlü ve pratik döndü için, alçı levha yüksek kaliteli çarşaf seçilmelidirduvar güçlü ve pratik döndü için, alçı levha yüksek kaliteli çarşaf seçilmelidir

Özellikle, inşaat bulunduğu özellikle Nereden: • Odanın ortasında;
 • duvar boyunca;
 • Odanın üst kısmında.

Malzeme, uygun etiketleme seçmek gereklidir. Standart alçıpan bir geleneksel malzeme, dayanıklı, tercihen nem dikkate. o inşaatın her türlü ona bağlı olarak ana şey, ilk web yükleyin. Bu oda tarafına en sıkı şekilde monte edilmelidir. Kesme bıçağı bina bıçağı kullanılabilir.

tabakaların hazırlanması Oda ve açma elemanlarının boyutu uygun olarak gerçekleştirilir. ağ-yapı arasında eklemler, açı 20 dereceyi geçmemelidir konik eğim, yapılacak yere.

yaprak kendinden kılavuzlu vidalar boyutu 3,5-35 mm üzerine monte edilebilir. İlk GCR açısı ve kenar, ağ-yapının daha sonra orta eklenmiş. Bu teknoloji kadar doğru ve sorunsuz bir levha koymak için izin verir.

Nerede alçı levha duvarlar koymak

alçı levha duvarlar tek katlı binalarda sadece monte edilebileceğini doğru görünümü yoktur.

Alçıpan duvar şık ve güzel herhangi dekor neredeyse tamamlayabilirAlçıpan duvar şık ve güzel herhangi dekor neredeyse tamamlayabilir

Ama aslında, bu yapıların yardımıyla bitirmek gerçekleştirilir:

 • herhangi bir katta evler Tesisler;
 • daire paneli evlerde daireler;
 • Ofis odalar;
 • Alışveriş merkezleri ve benzeri binalar.

Bu GCR güzel ve özgün iç mekan ve yeniden geliştirme alanları oluşturabilir sayfalarıyla oldu. Önemli olan yer ya da yapısal olmayan olarak, BTI izni olmadan olabilir sıva duvarları yıkmak için ve tavan ya da imha bütünlüğünü etkilemez olabilir. Başka bir deyişle - süreç sermaye yeniden geliştirme denilen edilemez.

elleri ile alçı levha duvarlar Dekorasyon

çeşitli şekillerde yapısına alçıpan koymak.


Bir bitirme alçıpan duvarlar güzel duvar kağıdı veya dekoratif sıva kullanılabilir gibiBir bitirme alçıpan duvarlar güzel duvar kağıdı veya dekoratif sıva kullanılabilir gibi

Özellikle:

 • şasinin bir tarafı;
 • karkas Her iki yüzeyde;
 • her bir tarafında iki tabaka.

alçıpan duvar kurulumunu gerçekleştirmek için değil, aynı zamanda işleri yürütmek için sadece gerekir yapmak için. Nihai olduğu veya başka bir deyişle bitirme Eğer kompozisyon tam bir görünüm oluşturmak için izin verir. Yani şerit, takviye dolu konik yapıştırıcı ile kaplanmış ve kalan yerlerde tamamen kurumasını.

Nedenle ek yerleri GCR yüzeyi ile hizalanmış ve hatasız kaplanmış bir hale unutulmamalıdır. eklemler nihayet dikişleri yanı sıra vida veya vida yerini yumuşatır yönlendirileceğini macunları, kurumaz kez.

Üst kaplama - olduğu gibi eser ardından ince bir kaplamanın hazırlanması için yeteneği:


 • duvar kağıdı;
 • sanat dekorasyon sıva ile uygulama;
 • yapay veya doğal taş kullanılarak duvar kaplaması yapılması.

alçı levha duvarlar tasarımı

bakılmaksızın nerede oda veya yatak odasında bir alçıpan duvarlar tasarımı, özgün ya da standart olarak mevcut olabilir. alçı levhalar kavisli şekiller de dahil olmak üzere, çok çeşitli olabilir. istenen formda yapı üzerinde duran kadar Bunu yapmak için, su içinde ıslatma yapmak ve nemli. katlanır bezleri normalden çok daha ince resimlerinde, özel kemerli çeşitli alması gerekir için.

Seç tasarım alçıpan duvar odanın büyüklüğüne ve özelliklerine dayalı olmalıdırSeç tasarım alçıpan duvar odanın büyüklüğüne ve özelliklerine dayalı olmalıdır

Odada duvarlarının tasarımı olabilir:

 • kemer;
 • niş;
 • raf;
 • Bordür.

Alçıpan duvar dolaplarında doğrudan yaratma fikri - bu odanın en yaratıcı tasarım seçenekleri biridir. duvar hiç Örneğin, neon, yeşil veya pembe için pastel renkli dekore iki üç renkler için, biraz daha koyu kabine ve bir LED parlak değil ve, Özellikle eğer. duvarında ek elemanlar oluşturmak için çizim oluşturulması, hem de profil sayısının hesaplanması dikkat tasarım aşamasında gerekmektedir.

bölme bir duvar boyunca sıkıca tasarlanmış ise sadece elektrik telleri ve çıkış soketi anahtarları ve kabloları lay içinde, o zaman gerekir.

Zorunlu olarak duvar ve girintili nokta olarak duvar elemanları olması gerekir. Yani konfor ve rahatlık ile odada kalacak fantastik, samimi bir atmosfer yaratacaktır budur.

Alçıpan Duvarlar: avantajlar ve dezavantajlar

herhangi bir malzeme olduğu gibi, alçıpan levhalar artıları ve eksileri var. Başlangıçta bu alçıpan olduğunu karar vermelidir. Farklı sayfaları birkaç tabakadan oluşur çünkü bazı ustalar, bir sandviç yapı diyoruz. Dolgu alçı ve kabuk - bu dayanıklı karton olduğunu. materyal titiz değil, kaprisli değildir ve profesyonel kurulum için özel eğitim gerektirmediğinden Alçıpan iş, bugün en popüler biridir.

bu çevre dostu ve sağlık için güvenli olduğunu aslında alçıpan duvarlar avantajlarıbu çevre dostu ve sağlık için güvenli olduğunu aslında alçıpan duvarlar avantajları

Yararları doğrudan GCR içinde oluşur:

 • Ekoloji ve böylece sağlık güvenliği;
 • uzayın bir değişiklik yapmak için minimum süre için fırsatlar;
 • Güç ve dayanıklılık;
 • Metal çerçeveler üzerinde montaj kolaylığı;
 • çerçevesiz yükleme gerçekleştirmek için yeteneği;
 • o sadece kesti O;
 • Web birçok şekillerde olabilir Yani;
 • Optimum ve uygun maliyetli;
 • Hızlı kurulum amaçları.

Ne yazık ki, dışlanmış ve olumsuz nitelikleri, ancak birçok avantaj arka plan üzerinde, çoğu ustalar basitçe onlara gözlerini kapattı edilemez.

Bunlar:

 1. Kırılganlık. ağ-taşırken bir ufak bir hareket tabakanın deforme olmasına neden olabilir, çünkü dikkatli olmak gerekir. Temel olarak kırılmış kenarlar ve köşeler parçalanır. duvara montaj üzerine raflar veya saksı monte planlanmaktadır sonra ise, duvarın temel sağlam metal çerçeve olmalıdır.
 2. Malzeme hemen düşük sıcaklıkta tolere edemez ve oda Co 10'dan daha az ise, montaj işlemi davranış yasaktır.
 3. FCL, en az bir oda için boşluğun çeperlerinin düzenleme de 5 cm ile azaltılır.

apartmanda alçıpan duvar Fikirler

Daha önce belirtildiği gibi, alçıpan inşaat çeşitli şekillerde olabilir.

Alçıpan yeterli elastik bir malzemedir, bu yüzden, tüm şekil ve boyutlarda bir duvar ya da kemer olmasını sağlarAlçıpan yeterli elastik bir malzemedir, bu yüzden, tüm şekil ve boyutlarda bir duvar ya da kemer olmasını sağlar

Çoğunlukla bunların örneğin bir tam veya kısmi bir duvar oluşturmak için:

 • TV altında Niş;
 • perde altında niş;
 • gizli ışıklandırma için niş;
 • yerine yatağın yanında bariyeri Niş.

Bu sorunsuz duvar lambri içine çok şık bir oda, içinde çok markalı tavan görünüyor. Bu dekorasyon görsel alanı genişletmek ve görünüş olarak oda daha çekici olmasını sağlar.

Bu alçıpan değişiklikler ve odanın bitiş yürütmek için ideal bir malzemedir. Popülarite yeni fikirler, tasarımlar ve hatta montaj seçeneği vardır, her geçen gün artıyor.

alçıpan duvarlar (video): kendin yap

Böyle bir malzeme yapılabilir ile en aziz rüya eşsiz ve yaratıcı bir iç tasarıma oluşturun. Özelliği resimlerinde bunlar karo, duvar kağıdı veya hatta ağır sıvı duvar kağıdı rağmen, en farklı dekor uygulanabilir olmasıdır. terbiye seçilen yönteme bağlı olarak, sadece uygun, örneğin, gücünü artırmak için bir katı yapıştırıcı bileşim veya zemini kullanımı, yüzey hazırlanması gerekmez. Böyle malzeme ile çalışmak Öğrenme önceden böyle bir bitiş ve yeniden geliştirme tesislerinde hiçbir fikri yoktu bir kişi eşitlemek mümkün olacaktır.

Alçıpan ile duvarların tasarım örnekleri (iç fotoğraf)

2-rovnie-Steny-iz-gipsokartona 1-49 3min19 5min16 5d7c660070c0a8ce61d218b0f5e2d8d8 6min11 16min44 3124 1390481942b2accfb9cba4 dizajn-Polok-iz-gipsokartona-17

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2

map