banyoda tavan yalıtımında nasıl Ayrıntılı talimatlar

banyoda tavan yalıtımında nasıl Ayrıntılı talimatlar

12 October 2017banyoda tavana ısı izolasyonu - Böyle binanın yeniden yerleşim sürecinin önemli bir parçasıbanyoda tavana ısı izolasyonu - pomescheniyaSegodnya izolasyon farklı yöntemler kullanmak bu düzenleme önemli bir parçası, uygulamalı ve ileri malzemeler, yeni teknolojiler. Ama banyonun tavan yalıtımı eski yöntemlerle gerçekleşebilir ve doğru yapılırsa sonuç daha kötü olmayacaktır.


Ne banyosunda tavan ısınma bir yolu daha iyidir

Malzemelerin son nesil ile çalışmak için kolaydır ancak yalıtım güzel bir kuruş mal olacak. Eski yöntemlere gelince, gerek ciddiye tamircilik, ancak onarım kendisi ucuz olacaktır.

Sıcak banyo köpüğü olamaz - yüksek sıcaklıklarda, insan sağlığına zararlı serbest bırakır ve malzeme tüp yakınsa, yani sadece eridi. Cam yünü - Onunla çalışırken tavan banyo için çok kötü yalıtım olsa da, cildin ciddi bir koruma, solunum sistemini gerekir çünkü.

Tavan banyolarının termik izolasyonu için en uygun malzemelerdir: su geçirmez bir film, bazalt yün ve alüminyum folyoTavan banyolarının termik izolasyonu için en uygun malzemelerdir: su geçirmez bir film, bazalt yün ve alüminyum folyo

ısı izolasyonu malzemeleri

ısınma bugün fiyat-kalite versiyonu için belki de en iyi:


 • Su yalıtımı (film);
 • Bazalt yün;
 • Alüminyum folyo.

Isı yalıtımı ve tabakasının kalınlığı (çatı yalıtımı farklı olacaktır) banyo çatı çatı ne tür Yaşadığınız iklim bağlıdır. ortalama konuşan yalıtım tabakasının kalınlığının yaklaşık 10 cm eşittir. Ancak, buhar bu değer artışlar için oda doğrudan çiftleri birikmesine iki buhar bariyeri katmanı kullanır.

banyoda tavan yalıtımında Nasıl: seçenekleri

Bu yüzden ısınma için standart seçeneklerin tümünü dikkate değer.Sıcak tavan:

 • Bazalit. Bazalt elyaf düşük bir yoğunluğa sahip bulunan bu elastik yalıtım. O O denebilir maden yünü (kaya yünü). Ama amyant bazalt, ama dolomit, kireçtaşı, diyabaz sadece.
 • Izospan. İki tür Bu madde A ve B gibi Izospan rüzgar ve kondensat karşı duvarlar ve çatılar için koruyucu yalıtkan olarak. dış yalıtım bunu döşemek. Doyma bir su buharı içinde ısıtıcı koruyan buhar bariyeri, - Izospan olarak.
 • Genişletilmiş kil. kil yapmak üzerine ateş zaman bu gözenekli kil kapsüller vardır. niteliksel bir yalıtım elde etmek için, genişletilmiş kil, gerekli 30 cm kalınlığında bir tabaka halinde düzenlemek için.
 • Talaş. malzeme değil, yalıtım banyosu için en ucuz. Eğer talaş tavan izole etmeye karar verirseniz, o zaman talaş bir tabaka doğru sonra toprak tabakası ile kaplı.
 • Folyo. Neme karşı korumak için kapalı kullanılır. Tavan folyo üst üste gerekir kaplamak, folyo eklem özel alüminyum bant (viski) ile yapıştırılır.

Bir folyo, genişletilmiş kil, izospanom, talaş veya bazalitom olabilir banyosunda tavan izoleBir folyo, genişletilmiş kil, izospanom, talaş veya bazalitom olabilir banyosunda tavan izole

bir selüloz elyafı gibi popüler ve bu malzeme. taraftan buna mineral yün sadece bir tür olduğunu görünüyor, ama ayrı bir malzemedir - düşük maliyetli, çevre dostu ve onun ince liflerin olsa, gayet ısıyı tutar.

Isınma çerçeveleme banyosu Su yalıtımı için malzemeler

su yalıtım malzemeleri için gereksinimler - yüksek strese karşı yüksek hassasiyet eşiği.

Şu olabilir:

 • rüberoidu - ucuz ama onun monte etmek zordur, hoş olmayan koku erime reçinesi olacaktır ısıtıldığında;
 • parşömen - bu kokuları, dost malzemeyi yaymaz, ancak doğru gücü eksik;
 • folyo -, su tutan adlandırılan termos etki üretir;
 • polietilen - bir hafif, esnek bir yapıya sahip, su yalıtımı için en yaygın kullanılan yöntem.

Polietilen, çatı kaplama malzemesi ve folyo: ısınma banyosu gibi malzemeler çerçeve gerektirirPolietilen, çatı kaplama malzemesi ve folyo: ısınma banyosu gibi malzemeler çerçeve gerektirir

En iyi seçenek su yalıtımı birkaç çeşit bir arada olacaktır. Lehim için hemen ısıya dayanıklı silikon bazlı sızdırmazlık kullanımı.


Nasıl sıcak banyo tavan elleriyle, hiçbir banyo loft eğer

İşlem basittir, ancak adımlar üzerinde kesinlikle gitmek gerekir.

banyo olmadan tavanarasının ısınma:

 • Beş milimetre Beşinci tavan brusochkov için sabitleme;
 • Kademe boyu = plakalar şeklinde yalıtım malzemesi;
 • Plakalar bir yüzey;
 • çubuklar belirtilen malzeme arasında - pustotki mineral yün bırakabilir.

sürecin tavan çatı yalıtımı olmadan banyo size çok zaman ve para almayacağız Eğersürecin tavan çatı yalıtımı olmadan banyo size çok zaman ve para almayacağız Eğer

Ama bunun yerine mineral yünün, örneğin, kağıt ve folyo kullanılabilir. çapraz kamalar monte edilir ve folyo bu çubuklar zımba bağlı ve ek yerleri bandın üzerine bantlanır, üst üste gerilir aşağıdaki gibidir: ve daha sonra işlem olur.


bir tavan ile yalıtım banyosu

Sert ahşap zeminler Rus banyosu meskûn yapının daha farklı olacaktır.

Ve burada üç adımda ısınmanın prensibi yatmaktadır:

 • Tavan levhaları kat Toprak çözeltisi gerekir;
 • Yarıklar tahta parçaları çivili ama birinci çimento harcı ile ıslatılmış, burada en fazla 20 cm dolum derinliği;
 • Döşeme en az iki katman ve tercihen üç ile doldurulur.

çatı yalıtımı ile Banyo verimli bir şekilde yapılması gerekir ve doğru bir şekilde, bu düşünülemeyeceği bir yoğunlaşma banyosundaçatı yalıtımı ile Banyo verimli bir şekilde yapılması gerekir ve doğru bir şekilde, bu düşünülemeyeceği bir yoğunlaşma banyosunda

Tabakaların bu sayı kondensat düşük tabaka kalınlığı içinde oluşturulmuş olacağı gerçeğiyle belirlenir. Eğer talaş yoksa, saman, sen alabilir. Kil, bu arada, bir ay katılaştırabilen, ama sıcak süreçte daha hızlı gidecek.

nasıl tavan yalıtmak için: çatı katı odası ise

buhar bariyeri ve su geçirmezlik kusursuz olmak zorunda çünkü ikinci katta ısı ve su çarptı Özellikleri çatı banyosu, kabul edilemez.

Eğer bir çatı ile bir banyosu inşaatına başlanmış olması, veya zaten böyle varsa, kalite, ara kat ilgileneceğim.

Loft banyosu su buharı olarak, iyi bir su yalıtımı ve buhar bariyeri yapmak için gerekli olan ve ikinci kata maruz kalmamalıdırLoft banyosu su buharı olarak, iyi bir su yalıtımı ve buhar bariyeri yapmak için gerekli olan ve ikinci kata maruz kalmamalıdır

kil ve talaş - Birçok uzman eski yöntemlerle kullanmayı öneriyoruz. Kalın bir krem ​​karışık kil yongaları ve su, tüm alınan ve kaba bir kat çatı üzerine döküldü. Üst - çatı filmlerin su yalıtımı ve alt - buhar. Bu keten tohumu yağı karton batırılmış olabilir.

Ama bu eski yöntem dezavantajları vardır - Çatı sert, yalıtım ve süreç uzun ve zahmetli olacaktır. Evet önce de belirtildiği gibi, ve kil, uzun kurur.

banyoda tavana ısı yalıtımı (video)

akşam serinliğinde - soğuk kış gibisi anlamıyla sıcaktan, tam tersine sıcak bir banyo içine atlamak ve yaz aylarında var. inşaat ve onarım her aşamasında kalitesini görmek ve hamam uzun sizi memnun etmek olacaktır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 11 =

map