Banyoda tavan: Seçenekler ve tasarım teknolojisi

Banyoda tavan: Seçenekler ve tasarım teknolojisi

12 October 2017Yüksek kaliteli bitirme malzemelerden yapılmış banyoda tavan, yıllardır orijinal halini muhafaza edebilmektedirYüksek kaliteli bitirme malzemelerden yapılmış banyoda tavan, birçok letGlyantsevy ya da mata orijinal halini muhafaza edebilir? Ucuz ya da lüks? Pembe beyaz çamur? fotoğraf baskısı veya şeffaflık ile mi? Bugün tasarım seçenekleri çok sayıda tavanı ve malzemelerin türlerini değil, aynı zamanda kullanım yöntemleri sadece seçin. Basitçe söylemek gerekirse, sadece siding almak ve standart bir bitiş olun ve malzemeleri monte etmek ve çok sıradışı, renkli tavan alacak olabilir.


Banyoda tavana Gereksinimleri

Her şeyden önce, aklınızda banyoda Modern tavan olmalıdır Ne belirli bir standart, tutmalıyız. Ve, bu kriterlere göre, malzeme ve dekorasyon yöntemi seçin.

tavana Gereksinimler:

 • dayanıklı;
 • Nem dirençli;
 • karşıt küf, mantar, boşanma, tuz kondanse lekeleri;
 • yüksek bir sıcaklık dayanabilen;
 • güvenli olmalıdır kullanılan malzemeler, çevre dostu, dayanıklı ateş;
 • korozyon korkma;
 • Kurulum keyfi küçük kolay oda olmalıdır;
 • O kolayca gömülü tasarımları monte etmek gerekir;
 • Makul fiyat;
 • Estetik.

Banyoda tavan ve duvarlar aynı tarzda dizayn edilmelidir yapmaBanyoda tavan ve duvarlar aynı tarzda dizayn edilmelidir yapma

Duvarlar ve taban tavan tasarımı yabancı olmaması gerektiği de önemlidir. Basitçe bütün olmalıdır, koymak "bir opera." Bu küçük banyo özellikle belirgindir - iç farklı elemanları.


Banyoda bütçe tavanları Türleri

Basit bir şekilde gidebilir ve karmaşık bir cihaz üzerinde daha fazla para harcamak yok, mütevazı bir tavan yapmak.

Ve bu Badana, boya, plastik paneller, vinil duvar kağıdı. Böyle dekorasyon yeterince tanıdık, ama sınırlı bir bütçe durumunda oldukça kabul edilebilir.

bir tavan tasarımı Ucuz yolları: • Badana. Ancak bu, kısa ömürlü en ucuz yoldur. Bu seçenekler diğer odalar için iyidir, ancak yüksek nem o duramaz. Ve görünüşe badana çok kolay görünüyor.
 • Boyama. Ve bu kolay bir bitiş değil. Önce tavan tamamen düz olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü, genellikle boya kaplama ve astar önce gelir. Güzel sesi yüksek kaliteli akrilik su bazlı boya verecektir. Bu boya çabuk kurur ve su korkmuyor. o moda Bugün tavan badana ve parlak renkler kullanmak değil -, mor, yeşil ve hatta kırmızı.
 • Vinil duvar kağıdı. Duvar kağıdı temeli nem korkmaz sentetik film. yüzeyi düzgün bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Ve başka ipucu: eklemler aksi takdirde mantar için bir sığınak haline gelecek, sadece mükemmel olmalıdır.
 • sunta. Zorunlu olarak ağaç higroskopik malzeme olarak bilinen gibi bir koruyucu panel, dayanıklı vernikler nem bulunur. banyo havalandırma mükemmel olması gerekir ve böyle bir astar dayanıklı olup olmadığını.

Banyoda tavan için boya seçerken dikkate alınması gereken en önemli şey - Kaliteli bir sertifikanın mevcudiyeti, neme karşı direncini belgeleyenBanyoda tavan için boya seçerken dikkate alınması gereken en önemli şey - Kaliteli bir sertifikanın mevcudiyeti, neme karşı direncini belgeleyen

Tabii ki, örneğin boyalı tavan ve iki seviyeli - bambaşka bir bakış. Ancak, diğer taraftan, tüm çok-seviyeli tavan uygun olur - yetersiz banyo yüksekliğinin bir yapı hatalı kararı olacaktır askıda ise.

Düşük oda değerinde görsel alanı genişletmek olduğunu tesisat hangi bir bardak ya da aynalı tavan, yapım.

asma yapıların genel bir bakış: banyoda tavan nasıl seçilir

Mineral plakalarının bu süspansiyon yapıları - banyoda tavan yapma karmaşık koşullu farklı çözümler vardır. Ana bileşen bilindiği gibi, yüksek nem koşulları tolere edilir, bir kil mineral plakadır.

Eğer sızıntı olur bile, mineral panoları etkilenmeyecektir.

fütüristik iç tescili için, daha iyi bir metal plaka almaya. Bunlar çok güçlü, ama renk ve tonları bolluğu, sen görmezsiniz. Ve onlar nem yoğunlaşır, böylece banyo iyi bir fanı olmalıdır.

Toz yokluğunda görünümünü sağlayarak, anti-korozyon özelliği, kaplamanın varlığı: Pinyon tavanlar birçok avantajı vardırToz yokluğunda görünümünü sağlayarak, anti-korozyon özelliği, kaplamanın varlığı: Pinyon tavanlar birçok avantajı vardır

Eğer bir sıva inşaat yaparsanız, alçıpan levhalar ayrıca suya dayanıklı olmalıdır. Önce metal profiller kullanılmış olan yaratılması için bir çerçeve düzeltmesi gerekir. Sonra giydirme ve terbiye aşağıdaki - ve aynı tablo. Karo tavan yüksekliği Eğer yanlış bir tavan yapmanızı sağlar nerede olanlar için daha küçük odalar için kullanışlı ve alçıpan olduğunu. Genellikle bu özel bir evin banyo düzenlemesi içindedir.


Bu asma tavanlar hakkında söylemek gerek. Onlar da, profiller, askı, yalnızca performans ve estetik özellikleri büyük ölçüde daha iyi performans alternatifleri üzerine monte edilir.

Seçim için bol olduğu gibi bu güzel dekoratif unsur, - doku ve renk seçenekleri setlerde sundu. Bir krom, altın, ayna - Reiki, en popüler seçenekleri yanmaz ve çevre dostudur. Reiki yerleştirilir ve boyunca ve arasında kullanılabilir. Cihaz raf tavan kalıp ve orada mantar sadece yayılmamış olmasıdır. Renk ve Küvet ve tavan da aynı olabilir. Raf tavan hafiftir ve onarım evin ustası lâzımdır.

Banyoda germe tavanlar

Stretch tavanlar komşuları tarafından daha sonra korkar ve olanlar için en iyi çözümdür. Bu sel karşı koruyabilir gerçekten güçlü yapısı bu.

tavanlar seçmek için gerekenler:


 • görsel banyo daha ferah hale getirmek için, parlak web alır;
 • Saten ve mat resimlerinde standart badanalı tavan hatırlatmak, ancak yüzey tamamen düz olduğu;
 • Parlak ve mat yüzey güzel kombine edilebilir;
 • Bir bütün olarak banyo dekorasyonu için büyük fırsatlar sağlayan fotoğraf baskısı ile büyük ölçüde eşsiz tavanlar bitirme tüm diğer seçenekleri ile.

Banyoda bir streç tavan açıklığını ve tazeliğini yapmak için, büyük nesnenin üstünlüğü ile bir resim seçinBanyoda bir streç tavan açıklığını ve tazeliğini yapmak için, büyük nesnenin üstünlüğü ile bir resim seçin

tavan montajı çok zor olan bir ısı tabancası veya bir sihirbaz, ya da bir gaz sobası kullanın çünkü Ama şimdi, baş.

çatı Banyoda tavan

yüksek tavanlı banyolu tavan dahil çatı alanı düzenlemek için o kadar zor değildir.

Böyle bir banyo olmalıdır:

 • Ya duvarcılık;
 • Pleksus ya da boru ve iletişim;
 • Ya tavanda kirişler.

Ve belki bu elemanların hepsi birden. Çatı banyo sıva olmadan kaba maddelerin kullanımını kapsar. Bu sadece çıplak beton duvarlar olabilir. Eski karolar da açığız, seramik yaptı.

bir banyodan Uzay ek ışık kaynağına sahip yanılsaması alanı yüksekliğini artırmak ve oluşturmak için, bir çatı daha ilginç sayesinde dövmek olabilirbir banyodan Uzay ek ışık kaynağına sahip yanılsaması alanı yüksekliğini artırmak ve oluşturmak için, bir çatı daha ilginç sayesinde dövmek olabilir

Bir tavan kirişleri olmalı ve bu tür iç bağlamında çok inandırıcı bakmak yanlış-ışınlarını yapabilirsiniz. Çoğu zaman bile çok az eğimli tavan süslüyor.

Banyoda tavana mozaik

mozaik yüzeyini döşeme önce iyice hazırlanmalıdır. yapamaz yüzeyi, parlatma temizlik ve kurutma olmadan. Ardından, ölçüleri, notlar almak ve sonuç çeşitli sektörlerde ayrılmıştır bir vaziyettedir.

Daha sonra ızgarada bir mozaik koydu. Ve bunun için mozaik ile aynı malzemeden yapılmış bir çözüm gerekir. Çözelti eşit duvar konur, iyi fazla spatula çıkarın.

yüksek performansa sahiptir mozaik karolar kullanılarak gerçekleştirilir banyoda tavan kaplamayüksek performansa sahiptir mozaik karolar kullanılarak gerçekleştirilir banyoda tavan kaplama

Malalanıp mozaik levha böylece arka tarafı çözümünde olduğu giyilen. tabakalar arasındaki dikiş segmentleri arasındaki mesafe bir konumda bulunmaktadır. Sıva sadece bir günde gerçekleştirilir. kağıda bileşim uygulamadan önce, fazla yapıştırıcı madde çıkarılır.

Banyoda tavan Yorumlar

Geçerli yetenekleri ile ev sahipleri daha yüksek kalitede kaplama lehine tavan standardını aklamak reddediyorum.

mali kapasite kısıtlı ve varsa plastik paneller soruna iyi çözümdür. Ama iyi, tabii ki. Onlar değerlendirmeleri söylediği gibi, bu "yerleşmek" bir mantar gibi paneller içindir. kaburgalar arasındaki özel aralıklar ile tavan çıtası bir uygun ve bakış estetik açıdan pratik ile ilgili olduğu için.

Ve forumlarında bir yorumda sıklıkla ki:

 • Suya dayanıklı alçıpan ile boyanabilir oldukça dayanıklı kaplama olduğu;
 • Güzel, ama pahalı - mozaik tavan, ancak bugün inanılmaz moda olduğu;
 • Pahalı tavan iyi havalandırma daha önemli, bu özellikle dikkat ile seçilir çünkü;
 • banyo, kombine banyo ve tuvalet, iki seviyeli tavan mükemmel bir rezonatör olduğunu ve gayet iyi görünüyor.

onarımlar için küçük bir bütçe ile, aynı zamanda banyo gerçek dekorasyon olacak suya dayanıklı duvar kağıdı ve kalitesini kullanabilirsiniz.

Banyoda Asma tavanlar (video)

Banyoda kayıt tavan için kullanmak ve desenli bileşimler ve tek tek maddeler için ve dokular, renk ve malzeme bir arada kullanılabilir.

iyi bir seçim ve kaliteli onarım var!

Banyoda Tasarım tavan (iç fotoğraf)

24201601311290726811 1 5 3f603817 06181103110581 6 6-1 8 32 25502

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 60 = 64

map