Banyoda alçıpan bir kutu yapın: 3 seçenek

Banyoda alçıpan bir kutu yapın: 3 seçenek

12 October 2017kutu alçı levha üretilmiştir - banyoda iletişimi gizlemek için iyi bir yoldurkutu alçı levha üretilmiştir - banyoda iletişim sanuzleDelaya onarım gizlemek için iyi bir yoldur, birçok çok önemli bir sorunla karşı karşıyayız: nereye kaçınılmaz tuvalet mevcuttur borular, musluklar, vanalar inceliklerini, gizlemek? Kolayca sadece bir gün içinde bu sorunu çözebilir modern malzemeler yardımıyla, diğer onarım alanında uzman olmayan.


Nasıl banyo Alçıpan boruyu kapatmak için: Çeşitli Seçenekler

iletişim ve su ortaya çıkarılan kalmıştır eğer banyoda Tamir, bitmiş görünmüyor. bunlar tuvaletler tuvaletler veya banyo en küçük için uygun olduğu anlamına gelir kolayca herhangi bir boyut, bir odada uygulanmalıdır her biri, çeşitli yollarla, borunun yakınında bulunan bir düzgün bir görüntü duvar, vermek.

Önceden inşaat tasarımını düşünmek ve gerekli tüm malzemeleri hazırlamak - alçıpan kutusunun üretimi kendi elleri, ana şey olabilirÖnceden inşaat tasarımını düşünmek ve gerekli tüm malzemeleri hazırlamak - alçıpan kutusunun üretimi kendi elleri, ana şey olabilir

Biz seçtiğiniz bu seçenekleri sunuyoruz:

 • kör montaj - boru kayıt bölgeleri, ilk yöntem. Onların yardımı ile, borunun tarafsız bir görünüm gizleyebilirsiniz, bunlar ek olarak, panjur kolay temizlenir, düzeltmek için uzun bir süre gerekmez. Bu tasarımın dezavantajı güneşlikler çok güvenilir olmadıklarını, onu kırmak ve daha sonra tamamen bunların yerine gerekebilir olduğunu.
 • Dekor boruların İkinci seçenek - iletişim dolabı. Bu duvar içine yerleştirilmiş olağan kabine temelinde yapılabilir, hurda malzemelerden monte veya büyüklükte ve Sipariş altında bir niş içine monte. Bütün boru ve vanaların erişimin - kabinenin itibar. Buna ek olarak, isteğe bağlı olarak ev tekstil veya bir dolaba raflar koyabilirsiniz. Ne yazık ki, bu tür durumlarda onlar da çok yer işgal raflarda tüm iç ve küçük bir banyo içine sığmıyor.
 • alçıpan bir kutu, kapalı boru ve havalandırma şaftları olacak - herhangi bir tasarım çözümü için en iyi seçenek. O birçok şekilde bitmiş olabilir ve kanal şekli odanın özelliklerine göre, verilebilir, yapmak kolaydır.

çok az zaman harcayarak, araç ve malzemelerin minimum olası banyo alçıpan borusunu kapatın. Daha ileri bu süreci yazmak.


Nasıl banyoda alçıpan bir kutu yapmak için: Materyaller ve araçlar

Banyo kanallarının yapımında ilk adım: hangi boyutta olacak gelecek tasarımını seçin. Banyo dardır ve boru kısa duvar boyunca yer alıyorsa, tamamen tüm genişliği boyunca ve tüm yüksekliği boyunca dikmek olabilir.

duvarların alt kısmında boru küçük bir sayısı için rastlantısal raf fonksiyonunu yerine getirecek bir kutu-korkuluk, yapabilir.

Büyük bir kanal içinde bir tuvalet etkili bir çıkıntı veya sütununun altında maskeleyebilir. alçıpan levhalar - kutunun imalatı için, modern bina malzemesi içinde en popüler birini kullanın. Onlar herhangi bir donanım mağazasında satın alabilirsiniz özel bir profil üzerine monte edilmiştir.

güvenilir ve pratik bir olsun kutusuna, yalnızca yüksek kaliteli alçı seçmeliyimgüvenilir ve pratik bir olsun kutusuna, yalnızca yüksek kaliteli alçı seçmeliyimkutuları gerekecektir İçin:

 1. Nem karşı alçı levha (GCR);
 2. Profil kılavuzları (Mo);
 3. Profil duvarı (aynı zamanda raf monte SS olarak adlandırılır);
 4. 6h60 dübel çivi;
 5. Kendi kesme alçıpan bağlanması için vida;
 6. Döngü-kurbağa yumurtadan.

yerden tasarruf etmek için, boyutları tavan PP 60h27 ile 50x50 50x40 kılavuzları olan profil duvar ile ikame edilmiş olabilir - tavana DPU 27h28 yönlendirir.

Araçlar bir elleri ile alçı levha kutu, bu yüzden kullanışlı hale getirme

 • tornavida;
 • Döner kırıcı / delme şok;
 • alçıpan kesme bıçağı boyama;
 • seviye;
 • profil kesimi için metal / bolgarka için makaslar;
 • rulet
 • Dibe.

para tasarrufu meselesi akut ise, metal tahta takoz profili ve daha ucuz plastik paneller Alçıpan değiştirmek mümkündür. tüm araçları monte ve malzeme satın alınır ve kutu boyutu belirlenmiştir zaman, sıhhi tesisat boruları dikmek işi yapmak için başlayabilir.

Banyo Alçıpan boruyu kapatmak için: adım kılavuz adım

gelecekte inşaat için bir profil çerçeve eklenecektir duvarlar ve tavan işaretleri, Başlarken. Biz işaretleyici kalem veya işaretleyici ile maruz bırakmaktadır.

Açıkça onarım çalışmalarının talimatları izleyerek, hızlı banyoda alçıpan kutusunu yüklemek zorunda kalacakAçıkça onarım çalışmalarının talimatları izleyerek, hızlı banyoda alçıpan kutusunu yüklemek zorunda kalacak

Sonra, aşağıdaki adımları uygulayın:


 • Profil duvar içine kesilmiş ve bir makas veya duvar dübel bağlı bir öğütücü, alçıpan bağlantısını ev sahipliği yapacak toprağa, çiviler. aynı uzunlukta profilin Ayrı bölümler zemine monte edildiği - onlar kutunun geleceği için çerçevenin işlevini gerçekleştirir. yardım seviyesinde profilin konumunu böylece yere dik hizalayın.
 • ön duvara kanal duvarı genişliğine eşit kılavuz DPU parçalarını kesin. Bu zeminden tavana iletişim kapanmaz ise bu segmentler, kutuları bir yükseklikte zemin ve tavan veya duvar ucuna tespit edilmiştir. duvar arasında aynı Birkaç daha bölümler monte ve tasarım kaburga olarak duvar profili.
 • Alçıpan istenen boyutta parçalar halinde kesilir. vidalar çevre boyunca her 5-6 cm kutunun yanlarındaki kullanıcının profiline bunu sabitleyin. Ön duvarda biz sayaçlar, musluk ve vana erişim için bir kontrol deliğini gerekir. Bu nedenle, kutunun önce ön duvarı, işareti güçlendirmek ve kapı veya kapak için bir delik kesmek için. Ardından, benzer şekilde yan duvarlara GCR profiline sayfasını ekleyin.

Bizim kutularının temeli hazır, şimdi kapıyı düzenlemek ve ön panel tasarımı ekleyin duruyor.

Biz dolaba kapı kutuları yapmak

sıhhi tesisat boru için Kapı farklı malzemelerden yapılabilir. Burada tuvalete iletişime erişimi düzenlemek için nasıl sadece küçük bir liste bulunmaktadır.

alçıpan kutusuna güzel ve pratik kapı yapmak için, plastik panelini kullanabilirsinizalçıpan kutusuna güzel ve pratik kapı yapmak için, plastik panelini kullanabilirsiniz

Bunlar arasında idi:


 • Alçıpan - en basit ve doğal bir seçenek, özellikle önceden sahip kapının altında iş parçası beri;
 • ahşap panel veya kaplama;
 • Küçük perde Rollo;
 • plastik panel;

en pratik ve sağduyulu seçenek - bu alçıpan kapısıdır. GCR parça hafifçe zımpara ile kenarları temizlemek ve herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir bir kurbağa döngüler, konabilir tamamladı.

En popüler mobilya chetyrehsharnirnye olan menteşeler-kurbağa.

kutunun ön yüzüne vidaları menteşe ve elde edilen kapı gömer olup yakından kontrol sabitleyin.

Nasıl tuvalette boru için bir kutu süslemek için

tamamlandıktan görünüyordu tuvalete boru gizleme kutusuna, tedarik maddesinin hazırlanması için, ve daha sonra uygun malzemeleri kesmek gereklidir. Hazırlama bir alçıpan konstrüksiyon aynı şekilde yapılır.

Toprakları işlenme sadece macun tüketimini azaltmak, aynı zamanda kalıp ve küf oluşumuna karşı korumaya yardımcı olmayacaktır.

şık alçıpan kutusunu süslemek yapabiliyor en popüler dekoratif süsleme, güzel karolarışık alçıpan kutusunu süslemek yapabiliyor en popüler dekoratif süsleme, güzel karoları

Boru tedavi toprak, dolgunun çok katman ile kapak ve öğütme yüzeyi üzerine yazar. kutuları kenarları plastik veya metal alçıpan köşeleri için tasarlanabilir. Kolayca aynı ürün üzerinde "dikilmiş" olabilir.

Bir bitirme kutuları kullanılabilir gibi:

 • Çini, WC gibi bitiyor ve fayans bitmiş olabilir ve bir kapı kutusu;
 • Yıkanabilir duvar;
 • Lateks boya;
 • Ahşap ve plastik tirizleri.

Banyoda onarım kalanını yapılmış aynı tarzda kutusunda, bir bitiş seçmek ve kolayca yıkanabilir ve nem içeriğine karşı dirençli tercih vermek için deneyin. Kutunun duvarları terbiye ilgili ayrıntılı talimatlar internette video üzerinde bulunabilir.

tuvalete kartonpiyer yapılmış kutular Montaj (video)

Alçı levha dolaba Kutu - sıkıca kanalizasyon boruları ve havalandırma şaftı değil çok cazip gizler çok basit bir tasarımdır. her boyuttaki bir odada ve kutuları ve bunların sonlandırma seçenekleri çeşitli mümkün kılın sıhhi iletişim erişim sağlamak ve aynı zamanda güzel bakacağız en rahat bina, oluşturmasını sağlar.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − = 77

map