Banyo rafa Yanlış tavan: güzel ve basit

Banyo rafa Yanlış tavan: güzel ve basit

12 October 2017Asma tavan yüksek bir performansa sahiptir, ancak kullanılan tesisat avantaj ve malzemelerin dezavantajlarını dikkate alınması gerekmektedirYanlış tavan yüksek bir performansa sahiptir, ancak yükleme sırasında avantajları ve yıllık raboteVremya kullanılan malzemelerin dezavantajları banyoda tavan karanlığa gömülmüştür badana dikkate almak gereklidir. Onların konfor ve kişisel zaman değer veren insanlar, artık bu sıkıcı prosedür katılır. Modern teknolojinin gelişiyle arkaik yöntemleri yerde. Tabii ki, banyoda tavan yarım saat toplamak değil raf ve daha pahalı kireç olacak, ama. Dedikleri gibi Ancak, buna değer. Biraz para harcama onu satın almak için ve onun cihazda bir süre, kalıcı tavan tamir unutacaksın. , Zaman zaman yeni bir tavan temizliği için bir bez, deterjan sahip olmak yeterli - onu koruma ile ilgili olarak, burada da sorun yok.


elleri ile Pinyon tavanlar banyo

Asma tavanlar çok son yıllarda yaygın, çünkü değil su korkuyorlar ve özellikle entegre spot ışıkları ile çok estetik olduğunu. Ancak, bu benim banyoda benzer tavan düzenlemek için tek neden değildir.

Banyoya Asma tavanlar nem korkmuyor ve bu nedenle odasında kullanmak en biridirBanyoya Asma tavanlar nem korkmuyor ve bu nedenle odasında kullanmak en biridir

Basit kurulum ve saatte çok topikal bütçe tamirat, popülerlik bunu yapabilir meslekten ve fırsat bu önemli bir katkı yapma ellerinizle çalışmak.

Araçlar ve materyaller

Evde böyle tavanları düzenlemek amacıyla, özel banyoda, aşağıdaki araçları hazırlamak gerekir:

 • Lazer seviyesi. Bu araç büyük ölçüde işinizi kolaylaştıracaktır. Elbette, her şeyi, ve eski moda yöntemi yapabiliriz, ama bu düzen açısından daha zor olacaktır.
 • Rulet.
 • Marker.
 • Metal şeridi.
 • matkaplar ile Elektrikli matkap.
 • Delgeç, beton tavana eğer. Kesinlikle kullanmak ve darbeli matkaplar, ancak taşıma zamanı daha uzun sürer, çünkü, çünkü işin hacmi hafifçe artması olabilir.
 • Matkap-taç lambaları çapına bağlı olarak, çapı istenilen. Örneğin, lambalar çapı 70mm eğer, matkap 75mm olmalıdır.
 • Kendi kesme vidalar.

Montaj öncesi, tavan işi için gerekli tüm araçları hazırlamak için gerekli olanMontaj öncesi, tavan işi için gerekli tüm araçları hazırlamak için gerekli olan


Ve tabii ki, alüminyum çıtalar, köşe ve ana direklerden bir dizi.

Montaj raf banyoda asma tavan

Tavan pürüzlü ise dayanarak, bu durumda, bu her duvarda olmalıdır.

Geleceğin tavan minimum yükseklik yüklenecek ne armatür tasarımı hesaplanan ve bağlantı elemanları ve askılar uzunluğunu rehberlik içindir.

işaretleme lazer geleceği planlanıyor sonra, yaklaşan kurulum için duvar işaretlemek için gereklidir. o, diyelim ki, bir kalem daha iyi görünür - Bu bir işaretleyici yapmak en iyisidir.Talimatlar adım adım

 • duvar boyutlarına bağlı olarak, banyo çevresinde, yani hattı ile çizilmiş monte edilir alüminyum alanı kesmek gerekir. Bu metal makas üzerinde yapılır.
 • fileli köşe ve irade düzlemde en geniş kısmı. Önce her 40cm ayrıca delinmiş olacaktır köşesinde, izleri yapmak zorundadır.
 • delikler köşede delinir sonra, duvara parantez takmak ve bir bu deliklerin duvarlarında işaretleme yapmak gerekir.
 • karbür Daha matkap fayans 6 mm matkap uçlu.
 • Elde edilen delikler dikkatle çekiç plastik fişleri çekiçleme.
 • vidalar ile köşeyi sabitleyin. Alan biçimlendirme göre aşağı hareket olmamasının sağlanması amacıyla gerekli önlemler alınmalıdır! Köşe tavan için bir destek, rayların uçlarını gizlemek için amacı olacaktır. Yani o sadece donanım yerine kenar.
 • Tüm kargo birlikte sadece birleştirilir tavan rayları (stringerler), olacak - eklemlerde yan yana konuldu ve ardından vidaları vidalama. tavanda sertliğini pekiştirmek için bir üçüncü Stringer gerektiğinde Splice stringerler gerekir. O tavanın ortasından gidecek. Bu durumda, iki kirişler tavanın kenarlarına yerleştirilir ve üçüncü edilir - ortasında.
 • kirişler kısmen tavan vidalanır uzun vidayla baz tavana bağlanmıştır. aralarındaki mesafe - 70 cm ve tavan kenarı 20 cm .. Kılavuzlar köşesinde yatarken, vidalar tavana onları basmayın. kısmen vida büküm sonra, bu şekilde tavan hale getirecektir.
 • Alüminyum birinci raf girişine karşı tarafında yer almaktadır. Raf kılavuzların üzerindeki çıkıntıların oturana. Rake her iki tarafında 5 mm boşluk kesilmiş.
 • İkinci nehir ayarladıktan sonra ilk ray arasında bir boşluk bırakın. bu süre içinde güvenli bir şekilde tavan tutmak ve muhteşem bir görünüm oluşturmak parlak alüminyum şeritler eklenir.

Sürüş raf tavan montajSürüş raf tavan montaj

Böyle tavanlar çok iyi spot ile bakılmaktadır. Bunları yükleyebilmek için matkap-taç üzerinde stok gerekir. raya içine delinmiş delikler tavana monte edilecek. armatür gövdesi de tavanda rafın kurulumdan önce yerleştirilir.

rafın montaj bloğu bağlayan bir tel ile lamba yuva içinden geçtikten sonra. Sonra lamba yerleştirilmiştir.

tavana daha başka düzeneği, aşağıdaki: ray kılavuzları içine sokulur ve stringers ek. Geçen raf yüklendiğinde, stringerler böylece tavan hizalayarak çekilirler.

Parlak ekler. 1 cm her yanından kesilir kaburgalar tavan bağlanması, eklenen ve kilitlenirler.

Banyoda bir raf asma tavan nasıl seçilir

Banyoda Onarım - gerekli sıhhi tesisat gibi duvarlarda sadece fayans var ve değiştir.

Banyo tavana çok önemli bir unsur iç ve düzgün seçilmiş ve iyi yapılmış nasıl bir banyo gibi yaşam için çok ihtiyaç duyulan tesislerin görünümünü etkiler.

yangın direnci ve su direnci - banyoda raf tavana monte, çok yönlü bir malzeme özellikleri sayesinde teknik olarak basit biryangın direnci ve su direnci - banyoda raf tavana monte, çok yönlü bir malzeme özellikleri sayesinde teknik olarak basit bir


tavan güzelliğini karşılamak için kendi pratiklik zararına değildi: Bu seçenek her Kendine saygısı ev sahibi hayalleri aynı sonucu verir çünkü alüminyum asma tavan seçimi, tesadüfi değildir.

Avantajları alüminyum tavan raf:

 • Estetik;
 • dayanımı;
 • Nem direnci;
 • dayanıklılık;
 • Armatür yükleme yeteneği;
 • Hijyen. küf olmaması;
 • Renklerin İyi seçim:
 • yani - Kolay kurulum Eğer paralı güçlerin katılımı olmadan tavan montaj sağlar. Kendi elleriyle.

asma tavan için gömme aydınlatma armatürleri banyo tasarımı için mükemmeldirasma tavan için gömme aydınlatma armatürleri banyo tasarımı için mükemmeldir

Raf tavan banyoda tavan bitirme için en başarılı çözümdür askıya aldı.


stil hi-tech hayranları için kesinlikle gereklidir. Ancak ve sadece onlar için.

Böylece, banyonuz göze hoş olacak daha rahat bir oda, daire değil, sadece pomyvochnaya noktası olacaktır.

Doğru miktarı malzemeleri satın nasıl

Raf tavan bileşenleri ve karmaşık parçaların büyük bir sayı değil.

özel mağazalarda mevcut tavan renkleri çok çeşitli, sizin fikirlerin herhangi gerçekleştirmek için yardımcı olacaktır.

İhtiyacınız Ambalajlı her şey çünkü tavan ünitesinin sadelik çok kolaydır.

Elementler tavan tasarımı rafElementler tavan tasarımı raf

Onun bileşenleri:

 1. Alüminyum kaburgalar;
 2. süspansiyonlar;
 3. Destek rayları;
 4. Çizgi Döşeme.

Ölçüm banyo sonra, pick up ve malzemenin gerekli miktarda hesaplar mağaza takip edebilirsiniz.

Banyoda asma tavan rafı montajı (video)

Sonuç olarak, ben her şeyden bir çizgi çekmek istiyoruz. Demişler, tüm parlak - sadece. Kolay kurulum raf tavan askıya alındı ​​- tavanların cihazda herhangi bir özel bilgi ve işin engin tecrübe gerektirmez. Malzemelerin uygun bir dizi satın almak için gereksiz ve fahiş meblağlar. araçlar için olduğu gibi, bir şey herkes bir lazer seviyesine sahip ve bu satın almak zorunda değildir, daha ziyade bir arkadaş ya kiralanan ödünç. En kötü ihtimalde, ayrıca en sıradan seviyesini kullanabilirsiniz. Evde burada başka her şey garanti edilir. Daha uzun, dikkatli kurulum ve tavan için adım adım talimatları incelemek gerekir. İşe başlamadan, onların koyulmasını. İyi şanslar!

Banyoda Raf asma tavan (fotoğraf)

6 2 52f03136e1e5ed21508f9625bfdd0f17 269 804 2117 789356d86775f32 25502 000009192040 13204159

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − 23 =

map